Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cronicile Taron

#31
''Nu se va intampla nimic rau cu Katherine, stie sa isi poarte de grija!''
Asadar,o cunostea pe Catherine?Wow,asta da surpriza!Deci Catherine,deathether,cunostea un om,si un elf?Si din tonul vocii lui Leonard,mi-am dat seama ca ei nu sunt dusmani.Catherine,ce secrete mai ai?Dar nu trebuia sa ma surprinda...In fine,chiar eu spusesem ca ea nu e precum ceilalti deathetheri...
Totusi,nu m-am sfiit sa il intreb pe Leonard cum a ajuns sa o cunoasca pe Catherine...Mi-am sters lacrimile si l-am privit cu mirare.Zambea la ceva din spatele meu.Nu m-am sinchisit sa ma intorc spre acel ceva,i-am zambit doar lui Leonard:
-Ce ai vazut atat de frumos?
Privirea lui se opri asupra mea.


ooc:cn vrea
[/font]Always keep the faith <3

#32
~Katherine~

Ma gandisem sa merg sa il vizitez pe Leonard. Nu ma sfiam sa intru in satul oamenilor, erau obisnuiti cu mine. Am pasit in sat si cativa locuitori am salutara zambind. am zambit si eu si m'am indreptat spre casa unde statea fratele baiatului. Ceva imi spunea ca am sa'l gasesc acolo. Cand am ajuns nu mare imi fu mirarea sa o vad pe Sayuri. am zambit larg, fericita ca era in regula. "Ce ai vazut atat de frumos?", o aud eu pe fata intreband si chicotesc scurt. Ma apropii de ei, si il vad si pe Leo zambind. Imi pun o mana pe umarul fetei.
[Imagine: tumblr_m5081nasq41qi2adeo1_r1_500.gif]
Love? No, I prefer vodka <3

#33
Cineva isi puse mana pe umarul meu.Am intors capul si nu m-am mirat deloc cand am vazut-o pe Catherine.Zambea,mult mai cald decat in acea seara,cand am intalnit-o pentru prima data.Probabil si ea gandea la fel.M-am bucurat atat de mult de prezenta ei!Deodata,chiar si soarele mi se parea mai stralucitor ca niciodata,si brusc parca toate supararile disparusera.
-Ma bucur sa te revad,Catherine!
Insa cand imi era lumea mai draga,am vazut un grup de persoane ciudate,inarmate venind inspre noi.Am avertizat-o pe Catherine si amandoua ne-am scos sabiile.Era mai bine sa fim pregatite,in cazul in care acele persoane vroiau sa ne atace.Aveau o licarire malefica in ochi...Pentru prima data in viata mea,de la moartea alor mei,am simtit frica.Mi-era teama pentru prietenii mei...


ooc:cn vrea
[/font]Always keep the faith <3

#34
~Leonard~

Mi'am indreptat privirea spre acel grup de oameni si am rasuflat usor. Katherine facu la el si isi baga sabia la loc, indemnand'o si pe Sayuri sa faca la fel. L'am recunoscut pe fratele meu, si i'am facut scurt cu mana. Acesta zambi cand ma recunoscu pe mine si pe Katherine si le facu semn celorlalti ca este totul in regula. Katherine zambi si isi trecu mana prin parul lung si alb, imbratisandu'mi fratele.
[Imagine: tumblr_m5081nasq41qi2adeo1_r1_500.gif]
Love? No, I prefer vodka <3

#35
Dupa cum am aflat mai tarziu,baiatul pe care l-a imbratisat Catherine era fratele lui Leonard.Am zambit usurata ca,pana la urma,n-a trebuit sa luptam cu oamenii din acel grup.Ma bucuram ca erau prieteni.In timp ce eu studiam acei oameni,Leonard si Catherine povesteau cu prietenii lor.
Soarele apunea,iar cerul era atat de frumos...Luna se putea vedea usor deja,si asta ma bucura.Imi placeau la nebunie plimbarile sub clar de luna,si aveam sa profit la maxim de vremea buna ce se anunta pentru aceasta noapte.






ooc:cine vrea
[/font]Always keep the faith <3

#36
~Katherine~

M'am ridicat de langa ceilalti si am mers langa Sayuri zambind cald.

-De ce nu vi langa noi? intreb eu asezandu'ma langa ea. O privesc, asezandu'mi capul pe picioare. Ma bucuram ca era teafara si scapase doar cu alungarea din satul elfilor. Era mai bine asa dect sa fie omorata, si stiam ca Leo va avea grija de ea.
[Imagine: tumblr_m5081nasq41qi2adeo1_r1_500.gif]
Love? No, I prefer vodka <3

#37
Am acceptat bucuroasa invitatia ei,si am urmat-o zambind.Leo afisa aceeasi privire ca atunci cand m-a vazut pentru prima data.L-am privit si eu,dupa care ne-am asezat si am inceput sa povestim.Am ras cu lacrimi la glumele pe care le facea fratele lui Leo,pana cand sosi un mesager grabit.Aducea vesti ingrijoratoare.Deathetheri veneau spre sat,si din ceea ce-mi spusese Leo,vizitele lor nu aduceau niciodata nimic bun.Zambetul imi pieri de pe buze.Am urmarit reactiile celor din jurul meu.


ooc:oricine
[/font]Always keep the faith <3

#38
M'am ridicat in picioare si Leo facu la fel. De ce naiba veneau aici? Ce mai vroiau? Nu era de ajuns ca mereu ii jefuiau si le laum recoltele facandu'i pe unii sa moara de foame? Of, sa dea domnul sa nu fie parte din garzi ci doar cativa tineri ce cauta distractie. Leo ma privi ingrijorat, dar nu am putut sa spun nimic. Deocamdata era peste putinta mea sa fac asta...
[Imagine: tumblr_m5081nasq41qi2adeo1_r1_500.gif]
Love? No, I prefer vodka <3

#39
Se adeveri ca erau doar tineri.Nu vroiau sa faca rau,cautau si ei distractie.Insa chiar daca Katherine mai lasa din ingrijorare,eu n-am lasat de tot garda jos.Chiar daca erau tineri,pentru mine erau inocenti atat timp cat aveau bunul simt sa se care din sat.Deviza mea era ''Nevinovat pana la proba contrarie'',si chiar daca Katherine era deathether si in ea aveam incredere,i-am dat o sansa,nu aveam de gand sa mai acord aceasta sansa si altora,decat atunci cand eram sigura ca ii cunosc.Una din fetele din grup se apropie de mine si ma studie din cap pana in picioare.Mi-am scos sabia din teaca.Fata se intoarse spre Katherine.
-Bla bla bla...Deci asadar...o deathether,in mijlocul oamenilor,si cu o elfa in grup?Cine ar fi crezut...?
Spuse fata ironic.Mi se puse un nod in gat,dar nu vroiam sa arat deathetherilor ca ma deranja prea mult prezenta lor.Se parea ca tinerii acestia sunt gata sa faca oricand unui elf de petrecanie.Sau oricui le statea in cale.Tineri cautatori de distractie.Era clar pentru mine ce fel de distractie.Am zambit in sinea mea.

ooc:oricine
[/font]Always keep the faith <3

#40
Am suierat printre dinti si fata sari speriata langa ceilalti. De cand le incg=hisesem gura batranilor intelepti cei din sat incepusera sa se teama de mine, mai ales stiind despre semnele mele.

-Mai bine ti'ai vede tu de treaba ta, spuse Leonard punandu'si mainile pe umerii lui SAyuri, indemnand'o sa lasa sabia jos. Fata rase batjocoritor si m'am apropiat de ea fiind cuprinsa de furie. Am prins'o de gulerul camasii ce o purta ridicand'o in sus.

-Incearca sa ti cont de ce iti zic ceilalti din jurul tau, spun eu.
[Imagine: tumblr_m5081nasq41qi2adeo1_r1_500.gif]
Love? No, I prefer vodka <3



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Cronicile Walonne [ p l a y g r o u n d ] Flash 12 7.314 06-12-2011, 01:31 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Cronicile Walonne [ î n s c r i e r i ] Flash 6 3.289 03-12-2011, 11:17 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Taron(Inscriere si Crearea Personajului) DragonForce 24 18.193 06-07-2011, 12:12 PM
Ultimul răspuns: Kimera


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)