Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Confesiunile unor iubareti

#1
Hello la toti :P Uite ca am facut si eu un fic singura. Ca si asa eram singura care nu avea un fic singura:))... whatever nu o mai lungesc.

Disclaimer: Nu detin nici un personaj din anime-ul/manga-ul Naruto (inafara de cele create de mine) care apartin lui Masashi Kishimoto. Si nu profit de pe urma acestor personaje/intamplari.

Cap 1: What's up fellas?


Confesiunea lui Sasuke: Urasc iarna! Cel putin pe cea de anul asta! Urasc ca trebuie sa pun pe mine zece geci groase si tot sa imi fie frig... pfui, ce prostie!


La dracu`! Am sa intarzii... din nou! Asteptam la trecerea de pietoni intrebandu-ma daca semaforul asta idiot are de gand sa se faca vreodata verde. Daca mai stau mult pe loc am sa inghet in congelul asta! Imi frecam de zor palmele pe bratele mele, in timp ce topaiam de pe un picioar pe altul incercand din rasputeri sa ma incalzesc. Aratam ca un idiot, recunosc, dar si ceilalti care asteptau si injurau de toti sfintii semaforul, incercau si ei sa se incalzeasca cam prin aceleasi metode ca si mine. Asa deci si prin urmare nu eram singurul care arata scapat de la nebuni. Castile negre speciale de iarna cu blatina pe dinauntru erau la locul lor pe urechi, insa nu imi erau de niciun folos deoarece cu sau fara ele... urechile tot imi inghetase-ra. Iar degete de la maini sufereau aceeasi soarta. Se pare ca a fost o decizie proasta sa imi iau manusile carora le-am taiat degetele intr-o ora de mate plictisitoare. Jumatate de fata imi era paralizata si inghetata, insa aveam noroc ca buzele nu imi inghetase-ra si puteam sa respir pe gura, scotand aburi calzi.
Dupa alte minute de teroare in care semaforul nu a aratat nici cel mai mic semn de colaborare incepusem si eu sa injur circuitele, probabil inghetate. Mi-am scos din buzunarul gecii telefonul sa ma uit la ceas. Mai aveam fix sapte minute ca sa ajung la timp la liceu sau mai exact in biroul directoarei. Daca nu ma prezentam pana la opt fix in biroul ei aveam sa fiu suspendat o saptamana. Se pare ca prea multe teme nefacute, prea multe zile in care am avut o "boala contagioasa" numita chiulangita cronica si prea multe comentarii la adresa profilor nu aduc nimic bun, decat detentii si mai nou suspendari. Tsunade, directoarea liceului mi-a dat o sansa spunandu-mi ca timp de o luna sa fiu prezent in fiecare dimineata si in pauze la ea in birou. Mai aveam de suportat inca trei zile si eram liber de toate astea. Daca aveam sa intarzii si un minut eram suspendat. Nu aveam de gand sa las sa se intample asta acum pe ultima suta de metri, insa recunosc, ma jucasem prea mult cu focul si daca nu o lasam mai moale aveam se platesc cu varf si indesat.
Am fost trezit la realitate de multimea care travesra strada si multumea cerului. Fara sa mai stau pe ganduri am luat-o la fuga strecurandu-ma printre oameni si in acelasi timp imbrancindu-i si cerandu-mi scuze peste umar. Alergam ca apucatul pe strazile aglomerate, apoi brusc am alunecat pe poleiul format pe jos si am luat in primire locul in care se aduna-se zapada. Aveam capul bagat in muntele de nea, care imi ingheta complet fata. Am stat cateva momnete ca neuronii mei sa se aseze fiecare la locul lui si sa se linisteasca de la zguduiala asta, apoi mi-am scos capul din zapada.
-Baiete, fi mai atent cum mergi pe strada, se baga in seama un mosneag, in timp ce ma scuturam. Nu e de glumit cu gheata asta. Puteai sa iti rupi ceva!
Mi-am dat ochii peste cap, dupa care mi-am luat geanta de jos, mi-am pus-o pe un umar si am luat-o la fuga... din nou! Din partea mea puteam sa imi rup si gatul, nu imi pasa. Tot ce conta acum era sa ajung la timp la liceu si... la dracu`! Mai am trei minute la dispozitie, iar liceul e la vre-o cinci blocuri distanta. Am bagat viteza mai mare impingand de-a binelea oamenii din calea mea, facandu-i sa ma injure. Printre blocuri am zarit in final si liceul.
Am intrat pe usa ca o furtuna, fara sa ma opresc din alergat, rugandu-ma sa nu se fi sunat deja. Urcam in graba treptele spre biroul lui Tsunade, uitandu-ma in toate partile, sperand sa vad pe cineva. Din nefericire holurile erau cam pustii ceea ce ma baga in sperieti. Ajung in fata usii mari de lemn, batu de doua ori, apoi intru. Imediat ce am pasit dupa pragul usii am auzit soneria. Imi era ca o binecuvantare in acel moment. Din instinct am privit pe furis ceasul de pe perete care arata ora opt fix. Slava Domnului ca am ajuns la timp ca altfel mancam suspendare pe paine! Mi-am intors privirea si am vazut-o stand pe birou, strijinindu-se de maini.
-Am crezut ca te-ai culcat pe-o ureche acum pe ultima suta de metri, imi spune ea uitandu-se la ceasul de la mana ei
Tsunade era o femeie trecuta de prima varsta, cu parul blond plin de volum, lung si aranjat prins mereu in doua cozi. Ochii caprui erau atent machiati, insa ce te atragea cel mai mult la ea era probabil semnul din nastere de pe fruntea ei. Acel romb mov si micut.
-Iertati-ma doamna Tsunade dar am fost retinut in trafic, i-am raspuns ironic
A vrut sa imi spuna ceva, dar telefonul ii suna si imi facu semn sa ma asez pe unul dintre scaunele din fata biroului. M-am asezat si am inceput sa cercetez camera in timp ce Tsunade aveao o conversatie foarte aprinsa la telefon. Nu era nimic la care sa te poti uita, in afara de lampa de pe birou, care nu prezenta niciun interes in sine. Peretii aveau o usoara tenta de galben, galbenul unei flegme mai degraba decat al unei narcise, pe care erau insirate diplome si poze de-ale lui Tsunade. Podeaua era acoperita cu linoleum zgariat, iar scaunele de plastic gri erau foarte incomode. Biroul asta avea nevoie urgenta de o redecorare. Am tresarit cand Tsunade incepuse sa urle la telefon si sfarsind prin a tranti receptorul. M-am cufundat in scaunul de plastic sperand ca in cele din urma voi disparea de aici. Tsunade a inspirat adanc, apoi s-a uitat spre mine zambind.
-Iarta-ma Sasuke, incepu ea. Stii am putina treaba azi prin birou si e cam multa harababura pe aici asa ca ma gandeam daca ai vrea sa imi dai o mana de ajutor. Te-as putea scutii de orele de azi plus ca ti-as taia si ultimele trei zile de pedeapsa.
Cand am auzit de taiatul orelor si al zilelor de pedeapsa am sarit de pe scaun si i-am spus entuziasmat sa conteze pe mine. Adica zau asa, ce treaba avea de facut si cat de greu putea sa fie? Se ridica de pe scaun si se duse la dulapurile in care erau dosarele elevilor. Bineinteles ca era un dezastru... unele sertare erau deschise cu dosare puse alandala, chiar unele erau pe jos si cu fise ratacind prin alt dosar. Imi spusese ca trebuie sa aranjez dosarele tuturor elevilor in ordine alfabetica, in timp ce imi agatam geaca groasa de cuier. M-am scos! O sa imi i-a toata ziua deci azi am program liber. Am scos toate dosarele, din toate sertarele si le-am trantit pe jos. Inainte sa plece din birou si sa ma lase singur imi spusese ca se duce la o intalnire importanta care ar putea decide soarta liceului nostru. Mi-a mai spus ca oricine o cauta sa le transmit ca e la "sedinda". Am dat din umeri, apoi m-am asezat pe jos si am inceput sa aranjez dosarele...

Inainte sa ies pe usa liceului mi-am auzit numele strigat asa ca m-am oprit si m-am intors. O gasca de trei fete si doi baieti alergau spre mine zambind. Le-am zambit cand au ajuns in dreptul meu.
-Sasuke, frate ne-ai lipsit azi, imi zice Kiba luandu-ma de dupa gat. Stii ce ai pierdut? O lucrare neanuntata la mate! Iar tu nu ai fost! Nu am avut de la cine sa copiez!
Kiba e un tip de aceeasi varsta ca si mine, are parul saten, ochii caprui si ce il deosebea cel mai mult erau cele doua semne de pe obrajii sai. Doua triunghiuri rosii ca sangele. Sam, cel de langa Kiba, este un baiat roscat, cu ochii de un verde crud, avand in ureche un cercel. E de gasca, foarte petreceret si mai mereu cu capul in nori. Urmatoarea pe lista e Hinata. Avea ochii mari, lila, iar parul ei lung pana la fund si brunet era lasat liber pe spate. Era o tipa mai la locul ei, care nu prea iesea in evidenta, dar e o foarte buna prietena. Spre deosebire de ultimile doua, dar nu cele din urma blondine Ino si Britney. Doua zapacite una mai nebuna ca cealalta care dau tonul ditractiei in gasca si mentin atmosfera dinamica.
-Pana la urma ce ti s-a intamplat? Ma intreaba bruneta
-E o poveste lunga, raspund plictisit
Am inceput sa le povestesc in detaliu ce se intamplase azi. Toti sase mergeam incet, ca si cand am fi fost la o plimbare, fara sa bagam de seama ca ningea destul de abundent si ca vom ajunge acasa cam uzi. Dupa ce am terminat toti ne intrebam la ce se referea Tsunade cand a spus „soarta liceului nostru”. Din cate stim noi liceul se descurca destul de bine. Nu imi pot imagina ce ar putea merge prost...

Poze:
Sasuke
Tsunade
Kiba
Sam
Hinata
Ino
Britney
[Imagine: tumblr_oof58mD3Rk1w9t19go3_400.gif] [Imagine: tumblr_oof58mD3Rk1w9t19go5_400.gif]

#2
Sammmmmmmmmmmmmmmmmm >:) Ce "Hellow", ce "Salut", ce "Buna", nimica. Direct: Sammmmmmmmmmmmmmmmmm --> asta e mereu PIAZA REA >:) il presimt.

Greseli: Am ochit una de tastare. Unde? Dumnezeu mi-a pus mana'n cap. Am uitat -.-"

Actiunea: O tragi de coada ca pe matza de pe maidan. N'am mai vazut totul descris asa de leeeeeeent... si de mult descriiiiis... Ba, vezi ca rupi coada bietei matze! X-( Glum :P Imi place bunul mers al lucrurilor :x

Poze: Sasukeee :x Mama, cne te'o fc asa sexy? :x Sa-mi dai nr tau de tel. Sammy ... duceate'ai de unde ai venit :)) ... Ino, Britney: serioase si baietoase. Hinata Heyy! Stiam eu ca stiu poza! Restu' ca restu'. Sti doar ca imi plac pozele

. FAZELE CARE MI-AU PLACUT CEL MAI MULT : "nu eram singurul care arata scapat de la nebuni." ; "nu a aratat nici cel mai mic semn de colaborare incepusem si eu sa injur circuitele"

Confesiunile unor iubareti... hm .. Astept nextul, Kant Junior ;)
[Imagine: SIGN.png]
Thanks ^Ciresica^
SasuSaku fics || Miky`s Smile Zone

#3
buna, se pare ca's a doua.
Te descurci de minune cu descrierea, ideea e destul de buna, astept sqa o mai vad in continuare si desi cred ca e oarecum originala si interesanta, actiunea nu e grabita, dialogul nu e sec si pozele mi plac. Sasuke mi plashe cum se comporta, ici ma refer ca m'ai chiuleste, nu e atent la ore, comenteaza despre profi si tot tacamul. Deci fara alte lungiri fara rost te anunt ca as dori sa fiu anuntata de urmatorul capitol.

#4
Asa sa vedem cei pe aici , a da voi incepe putin cu .. FIETA . ea e prima ,iar mata e a treia :))
Buna , drga mamei ti-a fost cumva dor de mine? Scumpa mamei :))
Asa ideea ficului e buna , ai o greseala de tastatura pe unde va ,dar nu stiu pe unde . Asa descrierea ai , naratiune , la fel dialog ai , dar e putin , dar e bun si ala decat nimic. Nu? Asa Sa revin la idee este chairbuna si am bucur ca i-a taiat din pedeapsa lui Sauke Tsunade . Si ce probleme are liceul ei ? Hai draga mamei pune next-ul repede si pana acuma vad ca te descurci bine , dar s a vedem cum vei descurge ami incolo . Asa ce s amai zic ? Pozele sutn frumose si sunt de acord cu fieta (Miky) :)) . Sam e ..... al .... MEU :)) :))
Viata nu e mereu ceea ce ne dorim.
[Imagine: 686175405_303846.gif?4]

#5
Buna, scuze ca nu am venit mai devreme, dar lenea m-a invins aici si tocmai la tine:)) Deci:
Un nou fic SasuSaku :X. Pai unde a fugit descrierea sentimentelor? Tu ai avut, dar nu prea ai descris sentimentele, insa nu prea ai avut aici, dar iti zic ca sa nu uiti de ele :]] nu ti-ai pierdut unoru in capitol, chiar am avut momente in care am ras. Greseli am mai ochit vreo doua, dar le-am pierdut pe traseu. Dialogul il tii sub papuc si actiunea la fel.
off topic: Miky cum adica nu ai mai vazut actiunea asa lenta? La mine mai:P
On: ideea imi place, chiar e ceva ce ma atrage si foarte mult mister ai pus. Poza cu Sasuke e =p~ tu vrei sa-ti moara cititorii sau sa nu mai vedem bine.
Astept next, nu mai stiu ce sa mai zic:))
[Imagine: h8v.gif]
 

#6
Hey Ella ^^ Imi cer mii de scuze ca am aparut si eu tocmai acuma dupa o multa perioada de absenta. Ma ierti, nu? ^^. Asa, pana acum imi place ce am citit si nu ma indoiesc ca nu o sa fie asa si la capitolele urmatoare. Stii doar ca imi place cum scrii. Cum ziceam descrierea este frumoasa, naratiunea este buna, actiunea nu mi s-a parut grabita de cat atunci cand au venit prietenii lui dar nu conteaza probabil am inteles eu gresit actiunea. La cat de ametita sunt eu nici nu ma mira. Dialogul nu a fost sec si greseli de tastare nu ai avut si bla bla bla bla. Sam ala seamana cu Sasori nu crezi? :)) Si Britney cu Temari. In fine, personajele tale =P. Poi ce as mai putea sa zic? Astept nextu si nu uita sa ma anunti cand il pui. Buh bye! :*
[Imagine: EnvYQ.png]

#7
Las repede comentariu, daca tot am citit.

Ma, sincer chiar mi.a placut. Este o descriere simpla, naratiune modesta cu o actiune linistita. Dialogul este in secvente putine, imi place canu ai sarit direct pe el si nu a fost sec. Despre idee nu pot sa spun prea multe in afara de faptul ca Sasuke este prototipul adolescentului care face mereu lucrurile pe dos dar dupa parca regreta si isi da seama de faptele sale, ceea ce mi se pare ok. Greseli de tastare nu am vazut, dar am vazut niste repetitii, cel putin cea de la inceput a fost cea mai suparatoare, cea a cuvantului: inghetat. Poti descrie mai mult si mai profund sentimentele si sa faci ceva care sa sara mai mult la ochi, ceva mai stilistic folosind niste figuri de stil. Epitete alea alea. Punctele de suspensie sunt puse corect, adica cel putin nu am fost atenta, dar bine ca nu sunt puse in exces. La inceput am observat acel apostrof ( ` ), care nu mi se pare potrivit pentru contextul acesta. Putei folosi '. Nu mi.a prea placut faza cu cele zece geci groase, suna groaznic dupa parerea, aici pauteai folosi un epitet vaporos <3. Si chiar imi place ideea cu confesiunea de la inceput, doar sa nu il mai bagi in italic si underline, nu este asa estetic. Chiar este ok, pentru inceput, dar mai ai de lucrat la sentimente si poti incetini putin actiunea cu acestea. Bafta in continuare, revin si data viitoare ^^.
[Imagine: Jun0xCa.png]

#8
Uff, intr-un final reusesc si eu sa mai trec pe aici cu un capitol nou :pfiu: Apropo... capitolul nu a fost corectat, dar sper sa nu fie asa de multe greseli :eto:


Cap 2: Noii recruti


Confesiunea lui Kiba: Venus, inafara de faptul ca intruchipeaza zeita romana a iubirii si a frumusetii, este singura planeta din sistemul nostru solar care se roteste in sensul acelor de ceasornic. Mentionez acest fapt banal fiindca exact cand am ochii cu elevele noi, am avut o senzatie de ameteala, de cadere, ca si cand toate planetele din metaforicul meu sistem solar intern s-ar fi asezat pentru un popas, iar apoi au inceput sa se roteasca in sens opus sau poate ca ar trebui sa incep sa manac dimineata inainte sa plec de acasa.

Stateam cu capul cufundat in dulapul meu, rascolind, trantind si cautand ca nebunul cartea de mate. Fit-ar cartea matii, unde dracu' te-am pus? Injur printre dinti cand aud cum clopotelul anunta sfarsitul pauzei. In timp ce ceilalti nu aratau nici cel mai mic interes cum ca le-ar pasa cine si cum ramane sau chiuleste de la ore intrau grabiti in clasele lor, eu inca stateam in genunchi pe cimentul rece. Incet, incet simteam cum imi pierdut si ultimul strop de control pe care il aveam in mine.
Dupa alte reprize de injuraturi si pumni da-ti in bietul meu dulap, imi pierdusem de tot calmul si am inceput sa scot tot ce aveam in dulap. De la geaca mea pana la teste si caiete ratacind de cine stie cand. Acum, cand totul era imprastiat pe coridorul liceului m-am uitat atent si gasisem si cartea aia nenorocita de care aveam nevoie. Dupa am bagat totul inapoi, chinuindu-ma un pic sa inchid usa lui. M-am intors cu spatele si m-am sprijinit de dulap, lasandu-mi capul pe spate si tragand adanc aer in piept sa ma linistesc. Uite cum imi stric ziua pentru o amarata de carte care in fond nu imi foloseste la aproape nimic. O strageam puternic in mana, gata ca in orice moment sa o azvarl pe unde apuc. Cand am vrut sa ma retrag si eu intr-un final in sala de clasa, am fost oprit de usa liceului care de dadu puternic si brusc de perete.
Trei domnisoare, o rozalie, o blonda si o satena, imbracate cu paltoane groase intrara grabite in liceu fiind mai apoi urmate de alti patru indivizi, trei blonzi si un roscat. Repejor mi-am deschis dulapul, mi-am pus pe un umar ghiozdanul si m-am prefacut ca intarziasem la ore si ca imi caut disperat cartile si caietele. Ma uitam pe furis la grupul "vesel" cum discutau si tot imi aruncau din cand in cand priviri suspecte, intrebandu-ma daca ei sunt cei despre care vorbea Sasuke. Brunetul, in incercarea lui de a descoperi care-i treaba cu liceul nostru, aflase ca in urmatoarele zile vom avea parte de noi elevi. Deodata tipii incepusera sa se apropie amenintator de mine facandu-ma sa imi bag mai tare capul in dulap... daca se putea sa intru cu totul inauntru. Simteam un fior rece ca de gheata pe sira spinarii, iar ochii imi tremurau de frica. Oare ce aveau sa ma intrebe? Ma vor bate? Off Doamne Kiba stapaneste-te! Nu trebuie sa imi fie frica de tipii astia... trebuie sa par indiferent ca si cand nu m-a interesat ce au discutat, nu ca as fi auzit vre-un cuvant, dar de orice eventualitate. Mi-am plecat capul si apoi cand au trecut pe langa mine, fara sa schiteze vre-un gest am putut sa rasuflu' usurat. Un sentiment placut de caldura si siguranta imi invada tot corpul. Acum o secunda credeam ca am sa fiu caftit de tipii aia.
Tocmai atunci mi-am amintit de acele domnisoare. Am intors capul in directia opusa si am ramas masca cu falca de doi metri. Papuselele alea si-au dat jos paltoanele si mi-au captat admiratia cu rochite pana la fund, cerandu-mi parca un studiu in amanunt. Clipeam alert, inca avand gura deschisa, nevenindu-mi sa cred. Eram singur pe coridorul pustiu al liceului cu trei dintre cele mai misto tipe din cate vazusem pana acum. Cea din mijlocul lor, rozalia cu ochii verzi ca cele mai veritabile smaralde imi era ca o divinitate in toata eleganta si perversitatea de care dadea dovada. Rochia ei simpla si neagra cu un fermoar lung pana la jumatatea abdomenului, ii avantajau foarte bine formele pline. Celelalte, blonda cu patru codite prinse jucaus purta o tinuta tot neagra, simpla si scurta cu o mica brosa de strasuri prinsa in decolteul modest. Numai toaleta ultimeu fete, satena cu parul impletit, era alba cu cu decolteu generos si cu un trandafir imprimat in partea stranga de jos.
Cele doua imi pareau ca doua zeite din antichitate, care inevitabil stateau pe langa rozalie si ii completau sarmul prin splendoarea lor. Divele astea au depasit imaginatia fiind pline de mister, dar in acelasi timp si vulgare ca un show erotic. Pareau lipsite de orice imperfectiune, de orice complex iar indiferenta lor imi era indeajuns cat sa nu ma pot abtine sa nu ma gandesc la sex. Stateam acolo si ma uitam la ele pana cand s-au decis sa plece de acolo, probabil simtind ca le mananc din priviri. In final am oftat si am vrut sa dispar inaintea lor, insa m-am oprit pentru ca mi-o luasera inainte, trecand pe langa mine. Blonda imi arunca o privire cocheta si imi zambi, provocandu-mi o senzatie de moleseala. Mi-am dezvaluit si eu albul dintilor, apoi am inceput sa merg cativa pasi odata cu ea, pana cand am dat puternic cu tampla de usa dulapului. Ultimul lucru pe care mi-l amintesc este ca stelute si ingerasi se invarteau in jurul capului meu, in final cazand pe jos...

Imi simteam corpul greu si fara vlaga. Cineva era langa mine si imi tot striga numele, agitandu-ma continuu de umeri. Vazand ca nu reactionez incepuse sa imi loveasca usor fata. Palmele blande, primite peste obraji, devenira treptat lovituri puternice care pur si simplu ma obligau sa deschid ochii. Odata ce am facut contact cu lumina neoanelor am vazut, in ceata, pe cineva stand deasupra mea. Peste cateva momente, vederea mi se imbunatati si am putut observa ca acea persoana era Sasuke.
Parea incordat, dar in acelasi timp destul de usurat sa ma vada treaz. M-a ajutat sa ma ridic in picioare, in timp ce ma intreba ce patisem de cazusem aproape inconstient la pamant. Am stat putin timp incercand sa imi amintesc si sa reiau ultimele evenimente petrecute cu o ora in urma. Apoi intr-o fractiune de secunda mi-am amintit tot ce se intamplase. Brunetul, care inca astepta un raspuns, se uita la mine insistent, dupa care incepusem sa ii povestesc tot ce vazusem in acest timp mergand spre clasa. Sasuke era atent la fiecare cuvintel al meu, nevenindu-i sa creada ca ceea spuneam eu putea fi real.
-Fii serios Kiba! Imi spuse el intrand in clasa.
-Trebuie sa ma crezi Sasuke! Te-as minti eu vreodata? Contraatacam eu, venind din urma lui
-Kiba chiar nu pot percepe chestia asta. Rochite scurte? Zau asa, unde naiba suntem? La un liceu sau club de noapte?! Uite ce cred eu. Probabil ai dat cu capul prea tare de usa dulapului tau, iar asta ti-a creat in subconstientul tau o aluzie cum ca ar exista aceste tipe in scoala.
Am deschis gura, vrand sa ripostez dar stiam ca e in zadar. Orice aveam sa spun, brunetul imi va da o explicatie cat de cat plauzibila. Am oftat zgomotos si am plecat capul. Sasuke ma lua de dupa gat si incerca sa ma inveseleasca, promitandu-mi ca diseara ma scoate in club si imi face cinste cu bautura. Ne-am intors cu fata spre clasa, pentru ca pana acum le oferisem colegilor nostri un spectacol gratis. Cand mi-am intors privirea spre ei am inceput sa clipesc ca un dement, pentru ca Nu-mi. Pot. Crede. Ochilor. Langa gasca noatra stateau insasi acele minuni de fete si trei dintre indivizi. Am zambit smecher si am inceput sa il tachinez putin pe amicul meu brunet. Dupa am facut cunostinta cu fiecare in parte. Pe acea rozalie o chema Sakura, iar pe zeita blonda Temari si pe cea satena Tenten. Tipul roscat cu un tatuaj interesant pe frunte era Gaara, cel blond cu parul ceva mai lung Deidara, iar pe ultimul blond cu ochii albastri ca oceanul Naruto.
-Hey cand v-am vazut eu erati patru tipi, am inceput eu
Nici bine nu terminasem ca usa se lovi de perete si un tanar ciudat intra in clasa. Hinata intreba cine este el, in timp ce toti ii analizam stilul. Parul blond oxigenat, pantalonii verzi ca o lamaie, tricoul transparent si jachetuta de piele care ii aluneca tipului de pe corp.
-El e Shun si e cu noi, ofta Gaara. Shun hai sa faci cunostinta cu niste oameni de pe aici.
-Mititelul de mine?!?! Spuse el punandu-si o mana pe pieptul lui aproape gol
-Eu cred ca e homo, ii soptesc lui Sasuke
-Hai sa mori tu, Sherlock, imi raspunse acesta cu un profund sarcasm
Toti am dat ferm mana cu tipul asta, apoi dupa alta palavrageala, noii prieteni ne spusera ca se transferasera la liceul nostru la cererile unor profesori. Ni se parea putin ciudat, mai ales lui Sasuke care deja se puse pe ganduri. Mi-am dat ochii peste cap, apoi vrand sa disting atmosfera i-am invitat pe cei noi diseara intr-un club ca in modul asta sa le facem un mic tur al orasului. Au fost incantati de idee...

Poze:
Sakura
Rochita Sakurei
Temari
Rochita lui Temari
Tenten
Rochita lui Tenten
Gaara
Deidara
Naruto
Shun
[Imagine: tumblr_oof58mD3Rk1w9t19go3_400.gif] [Imagine: tumblr_oof58mD3Rk1w9t19go5_400.gif]

#9
Yap, imi place, dar am cateva chestii de obiectat. Pe la sfarsit era de ajuns decat o pereche de : ?! . Uiti sa pui unele puncte de final si unele virgule, fi mai atenta. A fost ok ca ai povestit si din partea lui Kiba. La inceput poti sa povestesti din partea a mai multro personaje, adica cred, si dupa cum spune si titlul ficului sa te axezi pe Sasuke si Sakura. Descrierea este cam mecanica, nu prea curge asa lin, mai adauga, tot mi se pare putina. Dialogul este ok, nici captivant, dar nici plictisitor sau sec. Actiunea parca chiar este lenta. Parca se vede o imbunatatire o.o.
[Imagine: Jun0xCa.png]

#10
Destul de dragut. Tot mai ai putin de munca la el, sa mai pui putina descriere si sa faci legatura intre multe elemente. Greseli nu am ochit, fii mai atenta cu semnele de punctuatie. Mi-a placut inceputul capitolului, a fost special pentru ca veneau fetele. Ca veni vorba mama ce rochii, daca asa vin la scoala, la club se duc numai in lenjerie? :-? Inca ai umor, ceea ce imi place, iar Shun e si el o bomboana e baiat, dar nu mai mare ca Sasuke. Banuiesc ca vei povesti si din perspectiva rozaliei, trebuie sa stim si pararea ei si care e problema cu liceul pana la urma. Actiunea nu fuge si ma bucur ca nu treci peste elemente si ca te opresti.
:bye:
[Imagine: h8v.gif]
 



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Tampeniile unor ADOLESCENTI /rapiri instante Rose Uchiha 3 3.158 03-01-2014, 12:03 AM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Povestea unor stele. BlackER 4 4.110 10-12-2011, 04:17 PM
Ultimul răspuns: BlackER
  Confesiunile unui drogat Nemesis. 4 4.803 10-01-2010, 10:25 PM
Ultimul răspuns: Verrine


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)