Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ciudate si imprastiate ganduri

#1
Foi albe. Albe...dar de ce sunt albe si nu negre? De ce eu ma intreb asta? De ce? chiar asa...Foaia e acum gri, patata de ganduri suspinate. Punct. Si de la capat. De ce suspinate si nu soptite? De ce oare imi suspin gandurile foii albe? De ce nu i le suspin foii negre din mintea mea bolnava?
Si vesnicul "de ce?" salasluieste printre amintiri, dorinte si obsesii undeva in tinutul interzis al materiei mele cenusii.

Si din nou un "de ce?". De ce suntem oameni si nu lamai? Dar poate lamaile ne numesc pe noi lamai si ele sunt oameni, in creierasul lor de lamai. De ce nu? Sau de ce da? De ce nu traim clipa si ne lasam gandurile ranite, pline de sangele imaginatiei de izbeliste? De ce nu suntem lamai, pentru Dumnezeu?! Tu stii? Atunci soptestei mintii mele prin soapte soptite secretele omenirii. De ce nu vrei sa-i soptesti, foaie alba care esti gri?
Si eternul "de ce?" isi plange singuratatea printre amintiri, dorinte si obsesii, spargand gheata formata din pamant si pietre, sau poate ingrosand-o, in randul monotonelor mele ganduri.

Ma uit la ceas si vad ca-i 00:24. Haha, 00:24 era acu' vreo' doua ore. Stai asa, foaie alba care esti gri. Daca ceasul meu a stat, atunci unu' si cu unu' face peste! De ce? Fiindca asa vrea mintea mea bolnava! Si tu, crezi asa, nu, foaie alba?
De ce trece timpul? De ce noi stam si-l privim cum trece nepasator printre noi si cum ne priveste cu dispret lasand in urma pustiu, batran si rece? De ce mintea mea pustie nu ii face loc sa se cuibareasca printre resturi si bucati galbene de foi scrise, umplute cu ganduri stenahorice?
Si nemuritorul "de ce?" isi gaseste printre amintiri, dorinte si obsesii uitate o rana sangerand de fantezie si o infecteaza cu nepasarea sa, otravindu-mi imaginatia.
De ce?

Sclava ta, care ti-a otravit
albul cu griul creionului ei magic.
"Whatever you are, be a good one." (A. Lincoln)

[Imagine: Autumn_by_Vibeviant.gif] [Imagine: Stamp__English1_by_zoro4me3.png] [Imagine: a50c4ce0c22b4f7153a1dde14de77f4a.png]
Mă găsiţi acişilea.

#2
Glad to see that there is another person that is writing mindf**k things *big smile*.
Primul paragraf a fost putin slabut, dar dupa aceea a devenit interesanta povestioara. M-am asteptat ca la sfarsit sa fi gasit un posibil raspuns la vreuna din multele intrebari puse de tine dar se pare ca nu. Prin adaugarea unui "oare" dupa fiecare intrebare ca un posibil raspuns ar creea si mai multa confuzie in mintea cititorului. Just sayin' *smile*
In mare mi-a placut si sper sa mai citesc ceva de genul in curand ^^
The best quotes are written by unknown people .
BlackER

#3
Siii revin, din moment ce am avut ataaaat de multe solicitari. Multumesc, multumesc.

Vantul scormoneste printre foile destinului, plangandu-si singuratatea.
Mototoleste ganduri, risipeste zile, ingana rugi neincetate. Si ofteaza, pierzand numarul noptilor pe care le iroseste.
Priveste pierdut si nedumerit spirala cerului nesfarsit incercand sa-i gaseasca punctul terminus.
Urla pierderea sa. Urla singuratatea. Urla soaptele.
Pasind pe taramuri noi, parasind lumi blestemate, lasa in urma melodii sacre si stropi de ploaie.
Il privesti si spui sigur ca e prizonier sub secunadarele si minutarele acelui ceas nenorocit al vietii, care ticaie cand ti-e lumea mai draga.
Cine te-a blestemat, vantule drag? Spune, cine te-a pus sub cheie? Spune-mi...de ce imi bantui firul subtire al vietii? Spune-mi . . . de ce canti acel imn interzis al mortii? De ce?
Urla padurea. Urla cerul. Urla gandurile. Soptesc soaptele.
"Whatever you are, be a good one." (A. Lincoln)

[Imagine: Autumn_by_Vibeviant.gif] [Imagine: Stamp__English1_by_zoro4me3.png] [Imagine: a50c4ce0c22b4f7153a1dde14de77f4a.png]
Mă găsiţi acişilea.

#4
Ciudat...ciudat dar totusi destul de frumos. Imi place ca folosesti foarte multe fiduri de stil, ii da textului un aer aparte si atragator. Off lamaile astea! Stiam eu de ce nu imi plac. Conspira impotriva rasei umane cu siguranta! Pana aici, no one messes with my kind (except me ofc), la storcator cu ele! De criticat, nu prea am ce sa critic, poate doar faptul ca repeti unele cuvinte destul de mult. In afara de asta nu prea as avea ce. Ah, si mai e acel "soptesc soaptele" care pe mine ma cam zgarie pe neuroni, dar bine asta e impresie stric personala nu neaparat o greseala. :D

Spor la scris in continuare!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ganduri. Unix 0 2.214 10-06-2012, 09:49 AM
Ultimul răspuns: Unix
  Ganduri.. Gabi Miau 0 1.605 02-04-2012, 10:03 AM
Ultimul răspuns: Gabi Miau
  Inceputul unei relatii ciudate +18. Mina-chan 15 8.863 24-08-2011, 09:23 PM
Ultimul răspuns: crazy little red
  [split] Inceputul unei relatii ciudate +18. Anna 7 3.381 18-08-2011, 08:29 PM
Ultimul răspuns: candy girl
  Sentimente si ganduri yaoi maniac 0 2.186 22-06-2011, 02:36 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Ganduri... Pixxie.' 4 3.438 04-04-2011, 10:08 AM
Ultimul răspuns: AngelWithBrokenWings
  Ura si dragostea doua sentimente ciudate Yoko-sama 2 2.624 15-09-2010, 01:56 PM
Ultimul răspuns: L'pti.chat
  Ganduri Nico Robin 4 3.783 16-06-2010, 04:57 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Ganduri la miezul noptii aleee 5 3.328 24-05-2010, 02:10 PM
Ultimul răspuns: Jasmine
  Ganduri Arzatoare [yaoi] Sol 19 11.398 10-02-2010, 09:31 PM
Ultimul răspuns: -myuu-


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)