Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cine e Kagome?

#1
Stiu, ca " Kagome" s-ar traduce lumina nesfarsita. Un nume frumos, pentru o fata pura, sensibila ca ea. Cine nu a simpatizat-o pe fata care pare vulnerabila la prima vedere? Dar, oare v-ati intrebat boieri dumneavoastra.... cine e Kagome? Eu una da. Si sunt tare curioasa sa vad parerea voastra?

Iat-o pe a mea.

Kagome seamna fizic cu Kikyo, dar exista lucruri care ma duc cu gandul ca ea ar fi reincarnarea lui Midoriko.

Ea poseda cele patru ingrediente care au facut posibil creerea Giuvaierului. La fel ca la Midoriko , din ea a iesit Giuvaierul, in timp ce se lupta cu un demon. De ce la ea este mai pur ca la Kikyo? Poate ca ea are multa iubire de oferit. Banuiesc, ca ea are puteri mult mai mari , decat o simpla preotesa. Ma refer la episodul in care ea a intrat in pestera aceea mancatoare de preotese, unde a gasit-o pe Kikyo... Kikyo era daramata de atmosfera de acolo, iar ea nu avea nimic. Deci, are ceva din Midoriko.[/b][/size][/font]
[Imagine: 29_032847_a8zd2.jpg]

Cand ratacesti in intuneric singura lumina e Speranta.

[Imagine: chibi_183.gif]
Chibi-ul lui Mikomi_Aikou

#2
kikyo a primit giuvaerul de la soldatii aia si ea a promis k va avea grija de el. dupa aceea a fost povestea cu inu si apoi a murit. cand a murit a luat si giuvaerul cu ea si a promis k se va razbuna. nu stiti cand ia zis lui kaede "erdemi trupul cu tot uc giuvaer" - ma rog cv in genu. apoi s-a reincarnat in kagome dar sa zicem k nu prea ia iesit si kagome era cu totul alta persoana. poate din cauza k era altfel seamana si cu midoriko.

in fine kagome e cu totul alta persoana dar o parte din sulfetul lui kikyo sa dus in ea si pt ca kagome era mai blanda mai buna cu o inima mare puterea ei a crescut mai mare k a lui kikyo
[Imagine: miafirma.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  ~pe cine alegi? Tox 773 283.720 25-05-2012, 01:48 PM
Ultimul răspuns: sakura4ever
  Pe cine algi? Ryuu 3 3.494 11-11-2009, 12:08 AM
Ultimul răspuns: Tox
  cine ai vrea sa fi? Iofly_murasaki 1 2.399 13-07-2009, 10:49 AM
Ultimul răspuns: Amy8D
  Kikyo vs. Kagome Iris 14 10.896 17-04-2009, 01:25 PM
Ultimul răspuns: StarRalu
  pe cine urasti din naruto Ryuu 5 4.212 25-10-2008, 09:19 PM
Ultimul răspuns: Shilpa
  eu cred ca seaman cu kagome din ynyuasa crynuta 1 2.216 10-07-2008, 04:41 PM
Ultimul răspuns: Yaoi Queen
  Cu cine semanam? Magica Bloom 2 2.996 16-03-2008, 11:40 PM
Ultimul răspuns: Magica Bloom


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)