Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Kikyo vs. Kagome

#11
o aleg pe KAGOME DEOARECE 1ESTE VIE FATA DE KIKYO
2deoarece si inuyasha o iubeste
3este la fel de puternica aproape ca si inuyasha
si fara suarare dar nu cred casi bate joc de inuyasha de multe ori la oprit sa se incaiere cu chiposau cu miroku sa sa il distruga pe koga da si pana la urma inuyasha il uraste pe koga din kauza lu KAGOME ca se da la ea sa recunoaste
dar parerea mea este ca KAGOME o intrece pe KIKYO

#12
Eu o aleg pe Kagome. Are o alta personalitate chiar daca este incarnarea lui Kikyo. Este frumoasa, puternica, inteligenta, glumeata, amabila cu oricine, oricand gata de a da o mana de ajutor fara a pretinde ceva in schimb, dar mult prea miloasa si prea inocenta. Pune totul la inima, iar asta duce de cele mai multe ori la certuri cu Inuyasha care ii raspunde urat iar ea fuge plangand in lumea ei. Este vesela si relaxata dar si agitata serioasa si dura (cu Inuyasha) spre deosebire de Kikyo care nu zambeste niciodata este mult prea serioasa si agitata. E moarta si are nevoie de suflete ca sa traiasca. Intre ea si Inuyasha...cred ca ii leaga amintirile. Kagome e mult mai apropiata de e si ar fi un cuplu minunat...asta daca cei doi si-ar recunoaste sentimentele.

#13
La inceput imi placea Kagome mai mult decat Kikyo, insa cu timpul am inteles mai bine pe Kikyo.
Nu-mi place la Kagome faptul ca cu cat progreseaza seria mai mult cu atat devine mai copilaroasa.
Kikyo este mult mai matura, mai delicata si mai puternica decat Kagome. O admir pentru ca a trecut peste atatea necazuri in viata si inca se tine dreapta si mandra.
Deci clar o aleg pe Kikyo.
[Imagine: elegance1.png]
Arigatou Luinil hug


#14
Etto... sa vedem:

[center]Kagome[/center]
Reincarnarea lui Kikyou. O fata de doar 15 ani care tine la un demon-caine de 50 de ani. Arata bine ca fizic, este amuzanta, uneori enervanta cand ii zice InuYashei "Sit !", dar haioasa. Este puternica sufleteste, manuieste arcul bine, deci este bunicica si in lupte, are o inima mare si ar face orice pentru prietenii ei, in special pentru Inu, pe care il iubeste. Personajul mi s-a parut de prima data simplu, de fapt asa si pare in primul episod, deabea pe parcurs ii vad calitatile si defectele. Nu-mi placa ca uneori este cam autoritara cu Inu, saracul, dar blanda cu Shippo, pe care il apara mereu de demonul-caine^^'.

[center]Kikyou[/center]
Un personaj mort practic. In trecut a tinut la Inu, dar a fost pacalta pe Naraku si la strapuns pe demon cu sageata ei. In viitor descopera adevarul si imi dau seama ca are o obsesie pentru Inu, practic nu o mai pot numi dragoste, chiar si ea spune intr-un episod ca are o obsesie pentru el. Kikyou este destul de frumoasa si rece, personajul potrivit mie, dar nu si in acest caz. Intr-un fel nu o suport, se baga mereu peste Kago si Inu, ceea ce ma enerveaza la culme, mai ales in general la toate anime-urile. Are o putere speciala, ma cam lasat O.O intr-un episod, actioneaza cu precizie, mai putin atunci cand la "sagetat" pe InuYasha.

In concluzie, o aleg pe Kagome pentru motivele enumerate mai sus^^.
[center]Riesige Himmel verstecken Tausende und Tausende von Sternen ~
Hide My Tausende und Abertausende von Gedanken ~
Life ausblenden Tausende und Abertausende von Hindernissen~
Verstecken Sie Ihre Augen Tausende und Tausende von Farben ~
[Imagine: sintaxsig.png]
When your image disappears from the front of your eyes, you create it as you like.

[Imagine: chibi_2140.gif]
Chibi-ul lui SintaX_Dev
[/center]

#15
Kikyo si Kagome au amandoua acelasi corp, ca sa spun asa, insa personalitatile lor difera foarte mult, dar nu neaparat in sensul rau.
Kikyo este mai calma si mai inteleapta, a trecut prin multe si accepta prezentul asa cum este.
Kagome este mai amuzanta, inca mai priveste viata cu ochi de copil si este mai prietenoasa.
Amadoua impart aceeasi bunatate, chiar daca si-o manifesta in alte moduri. Nu cred ca una este mai speciala decat cealalta, asa ca imi inchei discursul acceptandu-le pe amndoua in mod egal. ^_^
:bye:
[Imagine: chibi_1662.gif]
Haideti, cheliti-mi chibi-ul!
Descarcati-ca pe el!
Si acum, asa-i ca nu ma vezi ataca?

:nh:

[Imagine: girlholdinglollipop.jpg]
Hey! Mai mananci aia?

[Imagine: thkouichikimuraoretachi.jpg]

Kouichi Kimura...

So what if I still like Digimon Frontier?
I know about your secret teddybear!





Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  eu cred ca seaman cu kagome din ynyuasa crynuta 1 2.216 10-07-2008, 04:41 PM
Ultimul răspuns: Yaoi Queen
  Cine e Kagome? Mikomi_Aikou 1 3.274 09-01-2008, 09:34 PM
Ultimul răspuns: kana-chan


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)