Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce va enerveaza?

Ma enerveaza mult prea multe chesti ca sa incep sa le insir pe aici. La ora asta cea mai enervanta dintre acele ,,chesti" mi se pare OBOSEALA. Mi se inchid ochii si ma simt mai molesita decat o gaina in cuptor. Daca ar fi dimineata sau amiaza as putea bea o cafea, insa e seara...
Alta ar fi profa de romana. Ma enerveaza/dispera la culme! Femeia asta trebuie sa-si cumpere un creier fiindca cel initial cred ca a fugit pe undeva si refuza sa revina. >.<
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

Javrele, rozul, manelele, muzica romaneasca, sclipiciul, paietele, parfumurile prea puternice, colegii [ nu toti ], unii profesori, fitele, fustele mini, bluzele/rochiile/... cu un decolteu adanc - mult prea adanc -, injuratul exagerat, misto-urile pe seama altora care nici macar nu-i cunosti, cei care fac anime-uri "porcarii" si il fac si pe cel ce le vizioneaza ciudat/a, nesimtirea, copii prosti crescuti - fara pic de maniere fata de oamenii invarsta, si nu numai atat, fata de oricine -, soneria de la telefon, de la scoala, ora de fizica, telenovelele, fata de la pagina 5, revistele de scandal, vedetele care mai mereu apar la TV/ziare/ etc. pe jumatate dezbracate, rasfatatii, glumele nesarate, perversitatea, manipularea, conflictele.

Precum zicea tv. Pavel, eu "ma enervez doar atunci cand nu pot sa ma enervez."

Of, of, of. Fir-ar mama ei de viata! Prea multa negativitate aici, dar am leacul:
http://www.youtube.com/watch?v=Gzn9KE0lork

Kommissar, nici tu nu crezi asta.

Ma enerveaza insectele, canicula, mancarimea, Taylor Swift, sa fiu trezita dimineata, sa vorbeasca cineva cu mine in timp ce dorm/ ascult muzica/ vorbesc la telefon, sa mi se decojeasca oja de pe unghii, parvenitii, cicalitorii, femeile (majoritatea), cand nu am bani, cand ceva e prea scump, certaretii, superficialii, barfitorii (aici s-ar incadra tot femeile), acneea, cand mi se strica un lucru, verdeata, adolescentii din ziua de azi.
"But I will wear my heart upon my sleeve
For daws to peck at: I am not what I am."

In ultima vreme incep sa ma enerveze tot mai multe lucruri...

Ma enerveaza oamenii care atunci cand vad ca ceva te deranjeaza spun sus si tare ca atunci cand ti se pare ca cei din jurul tau au o problema, tu esti de fapt cel care are probleme.

Oamenii insistenti. Gen, ma suna, le zic ca am treaba, iar ei imi zic sa aman ce fac... (X: hey, vii pe-afara?/ eu: nu pot, sunt ocupata./ X: hai maaaaa, vin si cutare, cutarica si cutarescu!/ eu: ti-am zis ca am treaba acum. in alta azi./ X: hai ca poti sa amani ceea ce faci, ia o pauza./ eu: AM TREABA, PA!)

Vanzatoarele din toate magazinele care se tin dupa fusta ta sa vada la ce te uiti, daca vrei sa cumperi si ce cumperi, apoi iti recomanda n alte produse care se potrivesc cu ceea ce-ai ales tu. Woman, if I needed help I would have asked for it. -_-

Oamenii care arunca ambalaje, pungi, sticle de apa, bere, suc sau mai stiu ce alte balarii pe jos... *grabs a chainsaw* I dare you to do that in front of me. ^^

Discutiile despre banchetul de sfarsit de an si album. De ce pisici ai vrea sa faci pozele pentru album pe-un acoperis??? Daca vreau sa-mi sufle o briza sub fusta pot sa folosesc ventilatorul. I'm gonna laugh 'till I faint when I'll see all their skirts flying, while I'm gonna wear a pair of jeans. Meh.

Aia de abuzeaza animalele. I'd do the same things to them.

Diminetile in care una din pisicile mele teroriste se apuca sa-mi zgarie usa. Unghiile pe tabla sunt nimic in comparatie cu sunetul ala.

Unfortunately, that's all I can come up with now. In case I remember anything else I'll come back with an edit.
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

Ce ma enerveaza?
Pai....narcisisti, manelistii, cocalarii, profa de romana, manelele, idiotii care se cred superiori, barfitoarele si oamenii prefacuti, mincinosii, cand nu merge netu, prejudecatile, idiotenia, glumele proaste si banii fara de care oameniii sunt priviti ca pe un nimic. Am mentionat stereotipurile si incuiatii mintali? 4

Pfff,
cand ma joc league of legends, imi ies din pepeni cand joc cu persoane cunoscute si care stiu sa joace dar joaca prost si nu sunt deloc atenti, imi vine sa dau cu calculatorul de pamant 21) asa e cand ai asteptari de la cineva ...
[Imagine: i1UaYaJ.jpg]
Humans, puzzles.

"The more, impatient we are, the more mistakes we'll make" - Kurama

[Imagine: tumblr_mdft2ajCXy1rvbjx3o1_500.gif]

Ma enerveaza fosta colega de banca. Eu nu o pot suporta pe ea, ea nu ma poate suporta pe mine, asa ca suntem chit. Serios, nu inteleg cum am rezistat cu o fitoasa si zgarcita ca ea. Nervi de otel poate.
In general, am izbucniri nervoase si sunt destul de recalcitranta, insa sunt si o persoana mult prea calma cateodata. Dar sa nu insulti homosexualii sau sa faci discrimnari, fiindca o sa imi ies din minti si cum eu sunt cam cucu o sa incep sa ma iau cu tine in gura si poate si sa sar la bataie in mijlocul soselei (meh). Si ma scoate din sarite si URASC cand lumea se ia de prietenii mei.
Alte lucruri ce ma enerveaza:
- ipocrizia;
- minciunile (macar daca minti, minti mai bine);
- oamenii care se imbraca (in special fetele) de parca ar fii de pe - sa nu zic ce;
- discutiile fara sens, vorbite tari (defapt, sa vorbesti tare, nu conteaza la ce tema comentezi cu prietenul x si y) dimineata;
- sa nu-mi iasa ceva perfect, cateodata asta ma aduce la crize de nervi scurte;
- pesimismul altora (I like to think about myself like a realistic person sometimes, not a pessimistic one);
- discriminarea, e atat de prost gust (toti suntem oameni pana la urma - emo, bisexuali sau homosexuali);
- discutiile pe tema sexuala in preasma copiilor (frate, lasa-i in puritatea lor! ce te bagi tu mot ca in **** sa-i freci cu bazaconiile tale?);
- oamenii care sunt de partea ta doar o perioada de timp, insa cand ramai fara bani te dau ca pe ultima soseta murdara la o parte (nu am experimentat asa ceva, fiindca nu sunt bogatasa);
- cei care se cred superirori noua (suntem egali si avem fiecare aceleasi drepturi), se iubesc prea mult pe sineinsasi, care judeca o persoana doar dupa aparente, cred ca homosexualii/lesbienele sau/si emo sunt ciudati sau (orice) alceva, se lauda ca au si dreg cand sunt mai saraci decat un soarece, cei ce nu au curajul in realitate sa se ia de cineva, insa pe forumuri se dau mari si cu valoare (I try to be a good girl now, though);
- cand oamenii plescaie (urasc asta in unele cazuri).

Lista e lunga.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

Habar n-am daca am mai raspuns p-aici, da' nu conteaza.
Ma enerveaza vanzatoarele, nu conteaza ce fac, ele ma enerveaza. Ma duc la casa cu 20 de produse in cos si ma intreaba daca vreau punga, este ca si cum ai intreba un om cu piciorul sangerand daca are nevoie de ajutor. Sau ma duc in magazin si vine cate una cu o fata de spate si ma intreaba daca am nevoie de ajutor, gen, duduie, aveam nevoie te intrebam, logic, nu? Sau astept o jumatate de ora la casa si aia tot nu vine si cand aproape urlu sa vina cineva sa imi scaneze o punga de seminte sau o paine alta schizofrenica da ochii peste cap si tipa ca nu e vina ei ca trebuia sa-si bea cafeaua, si da, mi se intampla in fiecare zi asta.
In rest, cred ca ma mai enerveaza diriginta, e un caz particular de prostie acuta si molipsitoare, ma jur. Ii urasc orele de cacat pe care le are de patru ori pe saptamana la noi, ii urasc predicile si ma calca pe coada cand imi vorbeste. Daca spun ca-i urat afara imi urla-n urechi ca zic asta doar ca s-o enervez sau alte porcarii; in mai putine cuvinte, e dusa cu pluta.
Ma mai enerveaza si majoritatea persoanelor din zodia leu si berbec. Sunt putine persoane cu care ma inteleg din aceasta zodie, dar majoritatea au o punga de defecte, zau ca doar defectele si le arata. Sunt ipocriti, joaca teatru -mai ales leii, am cinci lei in clasa si toti joaca un teatru de parca joaca-n filme, sa nu zic eu de care-, sunt prosti de dau in gropi cand vine vorba de viata si ma rog, cum am zis, sunt si exceptii, dar putine.
Altceva nu-mi vine in minte.
[Imagine: Jun0xCa.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)