Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce va enerveaza?

Mă enervează:

homofobii
trădătorii
minciunoÅŸii
prietenii falÅŸi
proÅŸtii
cei care nu au pic de fantezie
cei care se supraapreciază, când de fapt sunt nişte rataţi
învăţătura
manelele
ÅŸoarecii

Urasc multe lucruri printre care si:

- Cocalarii.
- Piticaniile care nu'si vad lungul nasului si se dau rotunzi in fata mea.
- Liceul la care sunt.
- Prostii.
- Cei care imi spun "Tu esti proasta?!" de la prima greseala. Aloo! Suntem toti oameni!
- Manelele, muzica populara si cea romaneasca.
- Cei care ma judeca dupa cum arat si nu dupa cum gandesc.
- Cuplurile scarboase si enervante care se saruta oriunde apuca nepasandu-le ca mai sunt si altii de fata :].
- Atunci cand imi place ceva sau de cineva sa vina cineva si sa imi spuna " E al meu!".
- Oamenii care isi imbraca potaile.
- Testele fulger.

Si multe altele.

Nu suport deloc :
1. Plescaitul gumei. E cel mai enervnt lucru posibil ! >.<
2. Sa mi se spuna ca sunt un copil.
3. Sa se contrazica cineva cu mine, ma scoate din sarite si ma enervez.
4. Ora de LOGICA SI ARGUMENTARE. Este un cacat care nu imi foloseste la nimic, mai mult ma incurca.
5. Profesoara de geografie, proasta femeie.
6. Minciuna.
7. Manelele, muzica romaneasca si cea populara.
8. Cei ce isi bat joc de sentimentele oamenilor.
9. Cei care spun la fiecare replica : " Du-te-n pu** mea. "
10. Cei care se dau mari cu nimic.

Si mai sunt o groaza.

Hug.
Ce se poate intampla ?! ^.^
Love me baby !
Love youuuuu ! >.<
Incert ! >.<

Blogul pisicii.

Fara suparare, dar am intalnit niste copilarii pe-aici de-a dreptul amuzante.

"- Oamenii care isi imbraca potaile"

Sunt destule specii de "potai" cu blana scurta, rara, si nu numai, care in timpul unei averse sau al iernii resimt si ele frigul, ca noi, si totusi necesita scoase afara sa-si faca nevoile. Poti deduce de-aici de ce oamenii astia asa enervanti si le imbraca?

Revenind, mi-e greu sa cuprind chestiunile ce ma enerveaza fiindca efectiv nu stau cu ele in gand, dar voi incerca.

Ma enerveaza:
- orice vorba aiurea aruncata in vant de prietenul meu ~ are un imens talent de a ma enerva uneori.
- cand sunt implicata fara sens in conflicte care nu prea tin de mine.
- cand, la scoala, nu suntem tratati obiectiv ci prin prisma multimii sau a unor preconceptii.
- cand nu mi se recunosc meritele si nu sunt apreciata.
- in principiu, cand cineva strica imaginea unei fete prin barfe aiuristice ori prin prejudecati - de-aici si societatea care inca nu prea are istetime in judecata.
- cand familia observa, mai degraba, cat n-am crescut decat cat am crescut.
- schimbarile subite de vreme, atunci cand am planuri ~ uneori amanarile ma scot din sarite.
- uneori, cand oamenii sunt aiuriti prin preajma mea ~ stau cam prost cu rabdarea.
- cand ceva nu-mi merge bine si ma incurca.

Deocamdata atat, mai bine sa inlatur ce ma enerveaza din gand pentru ca destul am parte de acestea in momentele respective. xD
[Imagine: ls.jpg]

Cand un drag coleg, Florin, tot imi zice pe o porecla idioata de a lui. As vrea cateodata sa ii rup mainile si sa i le arunc in foc apoi sa il arunc intr-o groapa unde sa il astepte jos flacari si tepuse, insa eu intorc si celalalt obraz si il injur dupa ce pleaca. Pana si doamna de desen mi-a zis ca am o dreapta incredibila. :-b
Cand nu mi se da dreptate. Mda... De aceea de multe ori ma cert cu persoanele. : )) "Ori am eu, ori nu are nimeni." De aceea persoanele care sunt de acord cu mine chiar daca gresesc ma inteleg bine, fiindca apoi imi cer scuze daca e cumva sa gresesc (m-am maturizat, maaaai).
Cand sunt prinsa la mijloc. Incep sa se certe si apoi ajung de la Zebra la Extraterestru', adica la mine.
Eu oricum ignor si intorc si celalalt obraz. Cu ura nu rezolvi nimic. Iar daca ma enerveaza ceva... eh, asta e. Daca ma enerveaza o persoana eu ca o vaca ce sunt tot sunt gen: "Pot sa te ajut?" Asa este cand esti educata in alt mod decat alti paraziti.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

Ma enerveaza :

1. proful de fizica.
2. Prietenul meu cel mai bun. (pentru ca nu pot da nicicum de el)
3. Fostul meu prieten care nu stie altceva decat sa ma injure la telefon noaptea. >.<
4. Oamenii care striga atunci, cand vorbesc. (pfuuu nu pot sa-i suport pe astia. Pot sa vorbeasca si incet, nu neaparat sa strige! )
5. Tibi
6. Balenele carora le trebuie 2 scaune in troleu.
7. Batranele care comenteaza. (Gen ieri am trecut printr-un parculet si pe o banca sedea o batrana. Cum m-a vazut a si spus "cu tigara in gura" si eu aveam tigara in mana.)
8. Sa nu-mi iasa ceva asa cum mi-am propus.
9. Prietenul lui mama. (dar nu ma enerveaza tot timpul)
10. Alarma telefonului. (ma trezeste uneori si in week pentru ca mama e inteligenta!)
11. Bunicu'. (il detest atunci cand bea)
12. Manelele 22, muzica populara. (nu vreau sa mai aud niciodata asa ceva!)
13. Profa de mate.
EDIT : 14. Mama (ma dispera la culme.)

Si cam atatea am gasit acum, deoarece eu nu ma gandesc la ce ma enerveaza, ci ma gandesc la liniste si la ce-mi place. Ja nee.
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

1. Colegii mei. (coca, piti, increzuti, "destepti")
2. Bunica-mea. ("O sa orbesti de la calculatoru' ala. Ce-oi vedea pe el nu stiu..")
3. Matusi-mea (din acelasi motiv ca mamaia)
4. Mama. ( "mergi mai elegant", "nu te mai comporta ca un baiat", "fa curat", "da-ti parul din ochi", "invata", "iesi afara"- cand stau prea mult pe PC)
5. Babele care ii barfesc pe toti si toate. (e treaba mea daca cum ma imbrac, de cine imi place, s.a.m.d )
6. Homofobii (se intelege motivul)
7. Cuconetele trecute de 60 de ani care umbla rujate, machiate si pamponate si care le critica pe celelalte femei normale.
8. Toate starletele si starletii de la noi. (cu mici exceptii)
9. Diriga, cu moralitatea ei.
10. Cand sunt pusa sa aleg intre doua persoane/ lucruri la care tin. ("Ori pe mine, ori pe ea!")
11. Profu' de sport.
12. Profa' de franca'.
13. Profu' de religie.
[Imagine: vriska_serket_signature_by_sardonicincubus-d5kkvn3.png]
You don't have to 8e a good person to 8e a hero.

Ce ma enerveaza cel mai mult(cred ca e o lista lunga,so get ready)
1. Tantarii - ii urasc!Ii blestemam neam de neamul meu ca niciunul din familia nu-i suporta.Ne-am pus panza la geamuri sa nu mai intre nenorocitii aia, dar de fiecare data cand ies din casa ma musca cate unul.Da Doamne sa se verse insecticid prin toata Romania sa omoare creaturile alea oribile si infioratoare.Numai cand ma gandesc la ei mi se cutremura sira spinarii...
2. Persoanele care nu se pot abtine de la comentarii legate de persoana mea.Poate m-am saturat ca toata lumea sa-mi spuna ca sunt ciudata, dar nu-s chiar asa diferita! Poate nu ma comport ca ei,dar asta nu inseamna ca trebuie sa fie chiar asa nenorociti(nu-i vorba de cei de pe site, stati linistiti, ci doar de asa-zisi mei prieteni)
3.Inamicii mei, sa-i blesteme sfantul bac!Sa-i faca pe toti sa manance omizi ca nu mi-ar pasa.
4.Profesoara de civica.Ce este Constitutia?Care sunt legile Fundamentale ale unui stat?Si asta in fiecare ora, pentru Dumnezeu.Nu-ti amintesti ceva ca ai dat deja de Dracu.
5. Fostul meu profesor de sport, sa-l calce masina, sa se rostogoleasca pe un deal plin cu cactusi, sa cada in groapa cu crocodili si sa fie torturat !!
6.Clownii- Mama, fac orice sa atraga atentia si chiar sunt capabili de orice.Nu i-am suportat niciodata.
7.Manelele,Profa de religie(nu ca as avea ceva cu religia,dar e enervanta rau.Adica sa abereze atat de zici ca a scapat de la spitalul de nebuni si acum s-a delet de tot),Proful de muzica si noua profa de english,calculatorul care se blocheaza,filmele proaste, telenovelele s.a.
[Imagine: ItachiSig.jpg]






Ce ma enerveaza? Pai, primul lucru pe lista, fara indoiala, este sor-mea mai mica! Copil mai rasfatat, batut in cap sau mai prost, n-am vazut in viata mea. Cand era mai mica ne intelegeam cat de cat, acum... numai cand deschide gura pentru a vorbi imi vine s-o bat.
Altceva? Momentam ma mai enerveaza lenea pe care o am, mor de foame, dar nu ma ridic de la pc ca sa mananc, tot mai usor e s-o astept pe mama sa vine de la servici ca sa-mi pregateasca ceva... de parca eu as avea doi ani. >///<

Ce ma enerveaza?!Daca imi voi pune aceasta intrebare creierului meu cred ca ma voi certa singura cateva ore bune.Momentan ma enerveaza tot.Absolut tot.Stresul,caldura,calculatorul care merge al naibii de greu,apelurile,mesajele,tot.Ma enerveaza ca trag in fiecare zi de mine sa fac cate ceva si cel mai rau dintre toate MAMA.Frate nu o mai suport...Trebuie sa gasesc unde sa plec zilnic pentru a nu sta acasa cu ea.Stresul de pe lume.
[Imagine: 15s6jdk.jpg]
~However long the night, the dawn will break.~




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)