Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce va enerveaza?

Pe mine ma enerveaza : manalele, sa ma plictisesc,sa ma certe parinti, persoanele care se cred mai presus de unii,persoanele de bani gata ca nu au ridicat un deget sa-si ajute parinti,sa nu apara un epiaod anime , un fic sau manga la timp mai ales cand mor de nerabdare sa vad ce se mai intampla.Zuppy03
Buna!
Vreau sa imi fac multi prieteni:[Imagine: chibi_8083.gif]
Sorinutza, chibi-ul lui



Trebuie sa revin cu o serie noua, prima deja e expirata. Asa.
# Cand intru pe mess si deodata intra pe mine vreo cinci persoane.
# Cand cineva nu intelege expresia 'Vorbim mai tarziu'. Frate, asta inseamna mai pe scurt ca nu mai am chef de vorba.
# Cand nu ma lasa mama sa beau cafea, ma apuca.
# Cand cineva isi tine partea pana la moarte. Daca are altcineva dreptate, de ce o tii tot pe a ta?
# Cand cineva cica 'scapa' o jignire pe fata si apoi isi cere scuze. Pe bune.
# Cand cineva iti cere iertare si daca nu vrei sa i-o dai, imediat isi schimba comportamentul si te face in toate felurile.
# Cand intra tata de o mie de ori in camera mea si se holbeaza trei ore la pc, doar-doar m-ar prinde ca ma uit la ceva 'nepermis'.
# Cand vine la mine bunica mea cu opiniile ei, tine-ma ca lesin.
# Cand ma ia cineva la misto si nu pot sa raspund pentru ca el/ea ma tuna. Profii de exemplu.
# Cand cineva aduce vorba de casatorie.
# Cand cineva jigneste arta.
# Cand sunt acuzata pe nedrept.
# Cand ma doare burta.
# Cand nu pot sa dorm cat vreau.
# Cand cineva se ia de bustul meu.
# Cand trebuie sa fac temele altor persoane. Las' ca ajungem noi si la asta...
[Imagine: ak8THBQ.png]


Doamne, sunt o mie si una de chestii care ma enerveaza. In primul si in primul rand ma enerveaza atitudinea mea in general, timiditatea si prostia mea. In al doilea rand ma enerveaza orice persoana care imi da ordine, si de cele mai multe ori sunt in stare de o gramada de lucruri ca sa enervez la randul meu persoana care incearca sa ma controleze. Ma enerveaza tot ce este legat de manele/pitipoance/cocalari/tigani, persoanele tampite si arogante in sensul rau al cuvantului, si nu in ultimul rand ma enerveaza la culme persoanele care imi comenteaza gusturile si incearca sa ma schimbe.
[Imagine: blooddressredsnowemotiv.jpg]

Ce ma enerveaza? 39 sunt foarte multe, dar am sa incerc sa scurtez si sa nu scriu romane.
1. Pitipoancele: nu stiu voi, dar eu unu la urasc. Se cred superioara tuturor, cand defapt nu-s decat niste insecte enervante (fara suparare, e doar adevarul) si eu una le consider c..(nu am voie sa vorbesc urat, dar sper ca v-at dat seama ce am vrut sa zic) si ca nu las pe altii sa isi spuna punctul de vedere.
2. Manelele: deci nu imi plac. Inspiratie din muzica arabeasca, uite la ce sa ajuns. se strica un stil de muzica, adica se "jigneste" sa zic asa cu astea de pe piata muzicii: tot ce gasesti sunt:bani, femei, masini si iar femei. Doar din asta e facut lumea?
3. Mama: ma cert cu ea in fiecare zi. Din orice prostie, nu poate sa isi vada de treba ei, uneori. Exagereaza, pe bune e stresanta uneori, mai multe ori. E mama mea, dar pune o limita...
4. Profa de mate si chimie: or fi ele profe, dar exagereaza. Ce le intereseaza pe ele ca eu nu pot mai sus de 6, 7 sau 8. pe bune. Aia de mate are niste glume legate de noi de prost gust.
5. Unii colegi: nu iti ofera sansa sa te exprimi, sa te cunoasca mai bine si se cred mai tari si mai buni de cat alti. Da nu toti suntem egali, suntem diferiti, dar totusi. Si inca o chestie e faptul ca trag concluzii pripite, spun ca esti intr-un fel fara ca macar sa te cunoasca cu adevarat.29
si lista poate continua, dar am cam uitat21 am sa mai revin.
[Imagine: h8v.gif]
 

Waa, ce ma enerveaza >.>
Tot 21
Adica ma enerveaza la culme:
- sa fiu corectata cand stiu ca eu am drepate.
- sa mi se interzica sa ascult muzica la maxim
- sa mi se interizca sa injur
- sa fiu certata pentru nsite cretini cand nu am niciun amestec
- sa nu am ce mancare vreau
- sa nu pot scrie yaoi
- sa vad fitoase
- sa suport porcariile unor cretini
- infantilitatea
- sa ma cert cu ai mei
- sa nu fie lucrurile cum vreau eu
- sa ma sacaie cineva
- sa aud manele >.<
- aproape toata clasa mea
- idiotii
- cocalarii
- sa nu mi se asculte punctul de vedere
- sa vad cretini si cretine cum isi dau "impresii"
- sa nu pot sa-mi conving parintii sa ma lase sa fac cate ceva
- sa nu fiu lasata in pace sa citesc sau sa scriu in durerea mea linistita
- sa nu am chef sa scriu sau sa nu am dispozitia necesara
- sa nu am minute si mesaje 21
- scoala >.<
- sa nu vorbesc cu prietenii cei mai buni. xD
- sa nu imi mearga netu` x(

Cam atat... deocamdata *laughing*
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

No,hai sa scriu si eu 'aci'...
Ce ma calca pe nervi(in afara de propriile-mi toane,heh)sunt persoanele care judeca,mai ales cele care habar n'au despre subiectul X,dar continua sa trancaneasca.Serios acum,daca nu stii,stai linistit in banca ta ori daca ai prea multe informatii,tine-le pentru tine,de aia ti s'a dat minte,ca sa treci chestiile prin filtrul ei si abia apoi sa te hotarasti daca le mai dai sau nu drumul pe gura.Asta ar fi principalul lucru deranjant.
Pe plan secundar,insa cu un rol totusi important,se afla copiatorii.Mi s'a intamplat sa astept cu cineva venirea unei colege si daca faceam un pas lateral,desi era clar ca nu aveam de gand sa plec,respectiva persoana ma imita intocmai de fiecare data cand repetam experimentul.Atunci m-a amuzat,insa e foarte enervant cand esti intr-o dispozitie mai putin joviala.
Alte lucruri neplacute sunt aspiratoarele,bormasinile,muzica si certurile vecinilor cand eu ma stradui sa dorm 45
Lipsa netului ori nefunctionalitatea PC-ului/TV-ului deasemenea ma irita,ca si oamenii bagacioasi care nu inteleg aluziile facute special pentru a-i alunga,iar apoi tot ei au tignalul ca locomotiva ca tip la ei 21
Sa nu uit de lipsa oricarei activitati,ceea ce ma innebuneste.
Ar mai fi ceva?Posibil,dar acum nu'mi vin in minte 39

"Do you really want me dead or alive/ To torture for my sins? "

Caz inchis, joc terminat, trage-ti fermoarul. Pana si un orb vede asta!
(George Rathbun)

[Imagine: 18m8pl.jpg]

Ce ma enerveaza pe mine:
-mama;
-sora si frati mei;
-baieti din clasa mea (de la scoala)
-sa mi se spuna ca nu pot face ceea ce de fapt pot (aici se incadreaza profesori)
-sa fiu cu un pas in urma Mirelei (alta colega de a mea)
-sa fiu data la o parte
-manelele
-perversi
-fitoasele
Si ajunge.
[center]Timpul trece fara noi cu tot ce a fost
Ramane numai amintirea fara rost
Eu te iubesc cum te-am iubit, tu m-ai uitat
Din clipa in care...ai plecat.
[Imagine: lenand10.png]
http://www.dailymotion.com/video/xcmsqp_...-me_webcam[/center]


Ar trebui sa fac si eu o lista:

-> Persoanele care nu se tin de cuvant.
-> Mincinosii, copiatorii, fakeurile.
-> Manelele si restul muzici care nu e rock, rap, dnb, house sau pop.
-> Pitipoancele si cocalarii.
-> Sa se ia cineva de mine fara a avea un motiv intemeiat.
-> Sa fiu acuzata pe nedrept....
-> Sa se dea mereu cina pe mine; si-a spart capul un coleg, e vina mea; a mucegait iaurutul, e vina mea 78
-> Sa-mi fie interzise lucrurile care-mi fac placere 22 >_<.
-> Insectele x.x
-> Parintii mei
-> Sa ma simt inferioara cuiva..
-> Sa ma plictisesc.
-> Obsedatii de s**

Cred ca acestea ar fi principalele chestii...
" Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata. Fie ca urasc, fie ca iubesc, stiu clar de ce... "


Suntem diferiti atunci cand avem pe cineva care ne iubeste pentru ca... acestia ne ofera sute de motive de a trai.

Ah, urasc:

-Gandacii, yuck, sunt asa de scarbosi o.o
-Ora de geografie [mi- apus cinci vaca 0.o]
-Snobii si snoabele.
-Cei care se cred mari frumuseti si-s urati ca dracu' o.o
-Telefonul.
-Criticii de pe aici care prima data dau cu parul in cap si nu explica civilizat ceea ce au gresit.
-Armele de foc si armele albe.
-Pe Bro'.

Punct.
we all have our horrors and our demons to fight, but how can i win when i'm paralyzed?

Mă enervează:

- persoanele mincinoase, sau cele care nu se ţin de cuvânt.
- piţipoancele şi cocalarii.
- fetele care se îmbracă cât mai decoltat, sau cu cât mai multe părţi la vedere, sau cele care se cred regine ale frumuseţii +.+ .
- persoanele mult prea pesimiste.
- să fiu dată la o parte.
- manelele.
[Imagine: 2uihshu.gif]

[Imagine: TheDream.png?t=1276345103][Imagine: EunHye22.png?t=1284281440][Imagine: 04.png?t=1304468354]
You’ve Fallen For Me.
















Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)