Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce te-a facut astazi sa zambesti ?

#31
azi, s-a intamplat ceva care m-a facut nu numai sa zambesc... ma facut extrem de fericita!

sunt voluntara la o fundatie.. ajutam la teme copii saraci, ne jucam cu ei, ii ajutam sa creasca, le oferim sprijinul si increderea noastra dar uneori am impresia ca ei nici nu isi dau seama cat ii ajutam sau nici nu se gandesc la noi (voluntarii)
ei bine, azi, miam schimbat parerea! acu cateva zile au facut lucru manual si unul din copiii cei mai dragi mie, cu care petrec mult timp cand merg la ei, se pare ca mi-a facut o bratara pe care o tot purta la el asteptand sa vin sa mio dea... pana azi xD cand mio dato... am fost suuper fericita! nu cred ca o mai dau jos! ma impresionat gestul lui foarte mult, cat e de mic :X !
asta mia facut azi ziua mai buna! Smile
[Imagine: 2r571mv.jpg]
Ali. xD

#32
Nebuna mea prietena .
Ca in fiecare zi a inceput sa faca glume , sa ne prostim in ore , si mi - ai adus aminte de fraza mortala pe care a zis - o si am inceput sa rad .
Ochii ei .
Cand ma uitam in ochii mei imi vedeam moaca mare mare mare si am inceput sa zambesc si sa fac cu mana . :]]
Melodia mea prefarata .
Cred ca melodia celor de Tokio Hotel mi - a adus aminte de kk in care traiesc si cum eu sunt mai ciudatica am inceput sa zambesc in sinea mea .
Nikita mea .
Am inceput vesnica conversatie pe care o am cu Nikita mea iar eu sunt . . . am uitat ! Dar stiu ca am inceput sa spunem propizitii fara sens , logica si ne - am amuzat ! ca intotdeauna .
Ar mai veni , dar sunt prea multe si prea putin timp .
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#33
Azi a fost super:X
-am fost la film cu prietenii si cu doamna diriginta si ne-am distrat de minune
-prietena mea, Roxy:X
-sora mea, in fiecare zi
-faptul ca am fost in stare sa mananc pana sa nu mai pot sta in picioare21
-entuziasmul sfarsitului de zi:X
[Imagine: ak8THBQ.png]


#34
De la un timp, mai precis de luni, sunt intr-o perioada foarte buna. Ce m-a facut azi sa zambesc? Pai ar fi multe, dar am sa enumar lucrurile cu adevarat speciale:
- colega mea de banca a indraznit sa vina la scoala 21
- Andrei, ca de obicei, il vad zilnic, ma binedispune, avem multe de vorbit, suntem in proces de cunoastere.
- prietenele mele din clasa, care ma fac tot timpul sa zambesc, simpla lor prezenta ma face sa ma simt bine.
- si multe altele, desigur, de care nu prea imi amintesc....

#35
De vreo 3 luni nu mai sunt 100% pesimista. Sunt o persoana schimbata, mult mai mult decat am fost acum 3 luni, 7 luni, un an, trei ani si tot asa.
Astazi zambesc, pentru ca accept, in sfarsit, ceea ce am de facut si pot sa recuperez ce-am pierdut in ultimii 2 ani, incetul cu incetul. Fara graba, mai exact 4
Astazi zambesc, pentru ca mai e doar o luna si cateva zile pana la vacanta de iarna si nu doua, trei luni cum a fost atunci cand am inceput sa numar.
[Imagine: mboi6o.png]

#36
Tot amica mea.
Dupa ce ne-am certat - de doi ani cam doar asta facem - si ne-am dat seama unde si cu ce am gresit. Si saptamaniile de aroganta, ochi dati peste cap si o fata de " nu imi pasa " a dat roade. A putut intelege cum ma simteam eu si asa a spus ca o sa incerce sa se schimbe. Ce cute!
I love you, Bling Bling!

Tata.
Daca nu era tata sigur saptamana viitoare ma omora sormea ca am ' rupt ' butonul de la laptop. Dar tata, cu ' anii de liceu ' *sarcasm*, a reusit sa il puna la loc si acum merge la fel de briliant ca in prima zi in care era sa rup ala de internet.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#37
I looked in the mirror today, also watched "My name is Earl", pretty funny show.
Oh, beauty is a beguiling call to death and i'm addicted to the sweet pitch of its siren.That that starts sweet ends bitter, and that which starts bitter ends sweet.That is why you and i love the drugs... now please, pass me a light.

#38
Păi. Multe persoane.

1. Andreea - prietena mea cea mai bună şi colega mea de bancă -.
O poveste interesantă şi amuzantă. Vineri mergem la patinuar şi eu am chemat două fete pe care nu le suportă. Şi ele au întrebat la ce oră mergem. Atunci privirea aia ce mi-a tras-o am crezut că trec prin perete. Într-o secundă am fost cu scurta pe mine, alergând pe scări spre ieşirea în curte cu ea pe urmele mele 21

2. Băieţii din clasă.
După ce am primit trei pălmi de la ea după cap - mă prinsese chiar înainte să ajung la intrare - am ieşit amândouă pe uşa de la intrarea în şcoală. Instinctiv m-am dat un pas înapoi şi Andreea a fost ţinta unui bulgăre în cap. Apoi am auzit doar : 'Spălaţi-le' şi am intrat rapid în baie. Nu am apucat să închidem uşa că au intrat doi 'scumpi colegi de clasă' şi ne-au luat pe sus. Când am 'scăpat' de ei eram pline cu zăpadă şi în haine şi pe haine şi în păr şi tot.

#39
Pai... eu cred ca am zambit si o zambesc astazi gandindu-ma la ziua de ieri... 21
Ma tot gandesc la bataia cu zapada de ieri. Dar nu a fost orice bataie cu zapada. A fost un razboi cu zapada... artificiala. Am avut lectie deschisa la dirigentie si in fata clasei, cand au intrat profesorii in clasa, i-am intampinat cu zapada artificiala si confetii. Dupa ora, am aruncat in fata clasei toata zapada si toate confetiile si am inceput sa ne batem ca nebunii... Eu am avut peste tot, mai putin in pantaloni. 21 Unele colege au avut si in chiloti... 24 Dar asta e altceva.
Ieri am avut engleza si nu stiu cum, incercand sa facem acolo nu stiu ce exercitiu, a aparut expresia (gresita desigur) "Ride the Truth" ... Cand am zis-o prima oara, eu si colega mea am ras ca nebunele. Si de cate ori mai vorbim imi zice: " Hai sa calarim adevarul! 21 "
Si un telefon foarte cute. Adica e foarte dragut si s-ar putea sa il am in scurt timp 15 .
Zapadaaaaa! De ieri a tot nins si acum ninge. Si s-a depus pentru prima oara. Singurul lucru care nu ma bucura cand incepe iarna, este ca am un catel, foarte mare, pe care il tinem afara. Si anul asta ii luam o haina si trebuie sa incepem sa il incalzim. Dar tot avem zapada! 8

#40
Ce ma facut pe mine sa zambesc azi :
BATAIE CU ZAPADA.....ne-am batut cu zapada in toate pauzele,dar eu nu am iesit afara,am stat pe hol dar un coleg de clasa a VII a mi-a bagat un bulgareFOARTE mic in bluza pe spate.Si desigur ca am fost si eu afara si am luat zapada si i-am facut la fel.
Ieri um coleg a luat zapada(doar zapada,nu bulgare)si mi-a dat in fata,si eu nu am mai avut timp si asa ca m-am revansa astazi.
Si el in pauza m-a cautat in toata scoala.....Sa imi bage zapada in bluza..Dar SURPRIZA:nu ma gasit.
Si asa in ora de fizica mi-a bagat de 3 ori zapada in bluza.....Si ca revansa iam bagat si euTongue:ang:
1.LOVE 2.LIFE 3.DO THAT TOGETHER




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)