Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce preferi?

Nici una nici alta.

Filme cu Schwarzenegger sau filme cu Stalone ?
Do not speak unless you can improve the silence.

Nici una nici alta :]

Preferi K-Music sau J-Music?
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

As putea zice...
K-muzic. Chiar daca inima mea mai bate in ritm de J-rock.

Am ales acest gen, findca asta este actualul pe care il ascult acum, au melodi vesele, triste, cu un anumit sens. Koreana se combina cu engleza, cea ce e bine, si suna la fel de frumos.
Baieti sunt tare draguti, mai ales ca uni sunt foarte "picanti" la niste miscari destul de provocatoare.
Nu sunt fitosi si altele, dansurile se potrivesc cu tot...
Subtritarile in romana sunt chiar formidabile, cu aceste versuri ma bucur [ 0.1% ] ca Romania are asa un scris/pronuntare. [ stiu : - j nu prea are sens ]

Chiar daca J-muzic au stilul mult mai diferit, tot beautiful ramane, so... imbinarile [ din multe melodi ] de tobe si chitara ma dadeau pe spate.
As mai spune si despre acest gen de muzica findca inainte era tot ce stiam. [ sper ca nu exagerez ]

Da... am ceva cu asiatici, si genul lor de muzica. Ador tot ce tine de Korea, Japonia si China, film/drama, muzica, infatisare, dansuri, ... [ fac o enumerare... de zile mari ]

Hai sa pun si eu next-ul ...

Preferi :
- Visele.
- Sperantele.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

Visele...sunt mai melancolice si mai realiste in acelasi timp ( si alea din somn si dorintele, ambitiile alea secrete).

Viata sau moarte?
[Imagine: Shou_Cat_by_Reila_Komatsu.gif]

Viata sau moarte?

A fiu viu, inseamna a trai.
A fi mort inseamna a trai doar ca e mai complex.

Ambele au mistere ce raspunsuri nu vin niciodata, a trai inseamna a trece peste obstacole.
A fi mort, inca nimeni nu stie.
Sunt doua mistere.
Ce le traim si le vom trai.
Nu as putea alege, ceva ce poate maine parerea mi-o voi schimba.
Ambele au legatura cu existatul nostru, cat timp existam traim.

Deci nu cred ca as putea alege doua lucruri ce nu sunt asa de diferite.
Chiar daca a fi mort pe multi ii ingrozesc, ei nu vad dincolo de acea "masca".
Trebuie doar sa privesti din perpectiva mea ca sa iti dai seama la ce ma refer.
Chiar daca nimic pare fara sens, pentru mine are unul enorm.

Atat am avut de zis...

Preferi:

- Iubirea.
- Prietenia.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

Prefer ambele variante. De ce? Pai in primul rand prietenia aduce de la sine si iubirea. Iubirea este un sentiment greu de obtinut si de simtit. Ceea ce numim noi iubire amicala nu este decat o admiratie si atasare pentru ca nu cred ca ne gandim la amicii nostrii mereu. Prietenia este cel mai minunat lucru posibil pe acest pamant. Cu ajutorul ei putem aduce pacea mondiala. Iubirea este un sentiment inaltator, ceva ce ne aduce foarte aproape de Divinitate. Iubirea este amprenta lasata pe sufletul nostru, faptul ca putem evolua de la niste animale la om! Putem fii oameni adevarati cu ajutorul iubirii.

Next: preferi sa fii libera ca pasarea cerului sau constransa de regulile stupide pe care le respectam zi de zi?

A fi liber, nu intotdeauna e asa cum ne asteptam.
Cat o sa vrem sa fim liberi?
Daca esti liber si faci tot ce vrei, atunci poti bine sa furi sa te droghezi sa ajungi mai rau ca o cu*va de ultimul rang.
Nici sa fi stric cu regurile, asta ar insemna, poate, sa nu te mai distrezi, mereu sa asculti regurile cele noi, nemaipasandune de viata de adolescent.
In a fi liber pot exista si cosecinte. Nu doar chefuri si distractie mereu.
Unele reguli sunt puse ca sa ne ghidam dupa ele in viata, nu ca noi sa le incalcam ca sa fim "true" in ochi celorlanti.

Se poate spune ca exista un echilibru in amandoua.
[ deci deja am spus ce prefer ]


Preferi:

- Iluzia vieti.
- Minciunile cu un scop de ridicare a moralului.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

Ciudatat intrebare. Nu prea stiu ce sa raapund avand vedere ca amandoua sunt foarte importante pentru mine. Totusi cred ca aleg iubirea. As prefera sa nu am niciun prieten atata vreme cat imi traiesc viata alaturi de acel cineva pe care stiu ca il voi iubi pentru totdeauna. Totusi intrebarea ta e ciudat pusa, pentru ca si intre prieteni tot de iubire e vorba, la fel de puternica ca pentru un iubit.

Preferi:
- sa fugi ca sa scapi de ceva
- sa infrunti stiind ca s-ar putea sa ti se intample ceva rau.

Edit: fir-ar am uitat sa dau post replay. Nu aleg niciuna dintre chestiile alea. o_O de unde iti vin ideile astea. Ramane ce am pus eu.
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


Ambele , coward me 21 ... De ce ? Pentru ca uneori trebuie sa fugi si uneori trebuie sa infrunti si nu ai putea face nimic in privinta asta ..39

- A invatat
- A nu invata pentru ca nu ai chef
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.

Ambele, depinde de materie si de probabilitatea de a fi ascultata.

Preferi toamna sau primavara?
[Imagine: Shou_Cat_by_Reila_Komatsu.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)