Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce parere ai despre Sasuke?

#21
Sasuke mi se pare un personaj ciudat care a ajuns pe parcursul episoadelor, sa zic, nebun. La inceput tipul calculat, care o lua inaintea oricui. Dupa intalnirea cu Orochimaru, prima, a inceput sa fie mai sperios. Dupa lupta cu Itachi inebuneste total. Este mai impulsiv, reactioneaza brutal, violent, iar toate astea, dupa parerea mea, doar din cauza faptului ca si-a dat seama ca are limite, cu nu poate schimba ceea ce este si nu poate sa isi depasesca limitele. Parea un personaj obsedat de putere, care ar face orice pentru putere. De fapt este o persoana care regreta o fapta inevitabila. De aceea sustin ca Sasuke este cel mai bizarre personaj din naruto. In shippuuden e mai obsedat de razbunare, ceea ce ador la el. Si mai la inceput, Vodafone spunea de faptul ca multe persoane se uita la anime doar pentru Sasuke, e foarte adevarat. Eu la inceput ma uitam doar din acest motiv, pentru ca ma plictiseau celelalte personaje. Apoi am vazut ca povestea in sine e super si am renuntat la ideea unui singur personaj, mai ales dupa ce am vazut shippuuden-ul.

#22
Mda, Sasuke arata bine si este puternic, cam atat consider eu ca e ok la acest personaj. In rest, mi se pare absolut insuportabil. De ce? Din cauza ca tot ce are in cap, ce gandeste, viseaza, bea, mananca, etc. e razbunarea. E singurul motiv pt care traieste. Sigur, inteleg ca fratele lui a omorat intregul clan si ca micul Sasuke a suferit pt ca a ramas orfan si a vazut cum i-au fost ucisi parintii, dar nu inseamna ca pt a deveni mai puternic trebuie sa tradeze satul si sa plece cu cel mai mare criminal, Orochimaru. Oricum, ala incearca doar sa se foloseasca de el si sa-i fure corpul. Si nu imi place ca Sasuke e atat de rece si indiferent, privirea lui e cam lipsita de orice expresie, pare sa nu simta vreodata ceva bun.
[Imagine: sig_reinoir.png]

#23
Sasuke sunt fanul lui dei comportamentul lui este chiar idiot.Imi place personalitatea lui:dura si rece,cam increzut -.- dr dragut8.Pentru faptul ca isi paraseste satul in manga a vrut sa o omoare pe Sakura acum numai am o parere buna despre el.Ma intreb daca el nu ar fi fost animeul ar fi fost cam plictisitor.Dorinta de razbunare la distrus complet -.-.Daca nu ar fi plecat din sat la fel animeul ar fi fost plictisitor..insa il urasc pentru ceea ce ii face Sakurei.

#24
Din cate observ cam nimeni n-a citit tot manga-ul sau vazut tot animeul ma rog 24))
pai sasuke mereu mi-a fost antipatic prin simplu fapt ca se credea important.
ok Ca sa trecem peste faptul ca vrea doar razbunare , nu inteleg cum de este puternic ?
adica de luptat nu lupta si apre el cu o putere pe care o primeste de la altii nu o munceste.
iar acum la razbunare (spoiler) da il omoara pe itachi si afla adevarul , acum vrea sa distruga satul ? satul la care fratele sau a tinut atata a preferat sa traiasc ca un tradtor pentru acel sat si a murit pt sasuke , iar sasuke nu poate sa-i repespecte un lucru la care a tinut atata ?
Singurul lucru de care imi e frica e sa nu moara naruto cand se va lupta cu e l( prmisiunea facuta de naruto ca in lupta vor muri amn2)

#25
Sasuke este un baiat care a trecut prin viata..adk chiar dak familia lui a fost omorata el a avut forta de a se ridica si a duce mai departe numele de UCHIHA.... si incearca sa-sai razbune familia prin uciderea lui Itachi.

El a fost invatat de Kakashi sa-si concentreze Chakra si sa poate folosi tehnica Chidori.Este un personaj foarte puternic care este dorit ucis de toate personajele negative.

#26
Pai Sasuke ... La inceput mi-a placut , foarte mult . Ochii lui , zambetul , distanta pe care o impunea , faptul ca era si este un Casanova inascut ... Dar cand in final am vazut cat rau poate face si cum i s-a schimbat comportamentul . Adica il inteleg fratele i-a omorat familia lasandu-l singur pe lume si apoi cand a reusit sa il omoare a aflat ca defapt acesta l-a iubit tot timpul si ca batranii satului l-au mintit . Astfel el si-a ucis ultima ruda care il mai iubea . Dar sa vrea sa distruga tot satul ?? Serios asta e total deplasat . Rautatea din el este exact ca cea a lui Orocimaru si sincer cam locul lui il va lua numai ca se va descurca mai bine ... teoretic 39
Ideea e ca nu prea il mai pot suporta din punctul de vedere al personalitatii el ramanand oricum dulcele si atragatorul Sasuke care mi-a placut atat .
De mentionat ca nu e favoritul meu !!
Nimeni nu ii poate lua locul lui Gaara :X:X:X 105

Imprevizibilul sporeste entuziazmul fiecarei povesti de dragoste.
Iar eu pretuiesc fiecare moment neasteptat. (o^.^o)

I love :
Mizuki-chi...o(^-^)o [ my mammy ] ; Layla. [ my sury ] ; Kayla. [ my sis ] ; E. H. [ my daddy ] ; PnÈ™ . [ my little rainbow ] ; Eve. [ Prajiturica mea ] ; Briskly. and Ronnie.

[Imagine: desktop.png]

Is something about change !!!



#27
E un personaj care mi-a displacut de la inceput pentru ca are o atitudine de copil prost care se crede centrul pamantului... Ok, a suferit, dar sa fim seriosi cate din personajele din Naruto au avit o viata usoara...
Sincera sa fiu, nu-mi place nici cum e desenat, desi am observat ca are o multime de fane. Oricum ceea ce ma deranjeaza este ca anime-ul se invarte prea mult in jurul lui Sasuke.

#28
Well hop si eu pe aici. Sincer si mie mi-a placut la inceput de el dar dupa, de cand am vazut in ce hal fara de hal a ajuns, mi s-a acrit. Inteleg, a fost un soc cam mare pentru el sa afle ca fracsu i-a omorat familia, dar totusi, era prea obsedat. Din cate imi amintesc, Itachi i-a zis ca a facut asta ca sa isi masoare capacitatile. Well ce prost ar crede asta? Nici macar un copil de 8 ani sau cati ani o fi avut atunci nu poate sa creada prostia asta. In loc sa fie obsedat pe gandul ca trebuie sa il ucida mai bine incerca din rasputeri sa afle raspunsuri. Asa, a dat-o cu mucii in fasole vorba lu tata. Si-a adus scopu la bun sfarsit si tot el e cel care sufera. Si nu numai asta, acum a decis sa distruga si satul [ce a mai ramas din el]. Ok il omoara pe Danzou nimic impotriva si pe mine ma enerveaza dar intreg satul ce D-zeu? Itachi si-a dat viata pentru el si pentru sat si pustiulica asta ce face? Vrea sa distruga satul? Zau dupa parerea mea Sasuke a ajuns exact ca Orochimaru. Un criminal fara mila cautand numai razbunare si distrugere. Inainte sa plece la Orochimaru parca mai era cat de cat cu capul pe umeri dar dupa... a luat-o razna, s-a tampit. Zicea el ca nu mai vrea sa piarda pe nicio persoana importanta lui, dar in curand se va intampla asta. Adica deja s-a intamlat desi Naruto inca mai vrea sa il aduca inapoi. Si Sakura inca mai tine la el desi se minte singura. Dar lui nu ii pasa de nimeni cum zicea inainte. Traieste numai din razbunare. Si dupa ce distruge satul [daca o va face, desi ma indoiesc] ce va face? Pe cine va mai vrea sa se razbune? Nu mai are pe cine!. A ajuns un insensibil fara inima care e in stare sa ii lase pe altii sa moara pentru binele lui. Pentru cei care au citit manga, tineti minte capitolul in care Sasuke a pus-o pe Sakura sa o omoare pe Karin pentru ca aceasta i-a stat in cale si a fost prinsa ca prizoniera, nu? Si cand Danzou a prins-o n-a facut nimic mai mult decat i-a zis ca a devenit o povara sau nu mai stiu ce. Am citit mai demult capitolul si nu mai tin exact minte cum e. En fin. Da, la exterior arata bine, recunosc, dar in interior e.... nu am cuvinte. Pentru Ana care a zis ca nu intelege de ce nu il placem asa de mult pe Sasuke, nu il placem pentru ca il vedem si din alta perspectiva nu numai in exterior. Oricum, e trist... T_T. Astfel fiind spuse, am sa inchei pomelnicul aici. Buh bye! pupic
[Imagine: EnvYQ.png]

#29
Pai, acum mi- am schimbat umpic perspectiva dar Sasuke tot personajul meu preferat ramane
Sincer eu il plac in proportie de 99%, ca si voi, ma dezgusta faptul ca nu lasa odata ura asta la o parte si trece peste trecut. L- a omorat pe Itachi, nu s- a simtit mai bine, a regretat, dar ca sa vezi vrea sa distruga Konoha. L- a omorat pe Danzo, s- a bucurat, oricum mare lucru nu mai are de facut, Pain i- a luat- o inainte. A mai intrat si in Akatsuki. Pfff. Dar trebuie sa recunosc ca voi ca la fizic arata ce mai... si mereu mi- a placut comportamentul lui rece dar in shippuuden a devenit si m- ai obsedat, dar nu stiu dece va ramane mereu personajul meu favorit 8

#30
Din cate am observat multi dintre voi il urati pe Sasuke datorita faptului ca el vrea razbunare si vrea sa distruga satul. Daca ar reveni in sat unde ar mai fi actiunea? Naruto pe cine ar mai incerca sa il salveze si sa il aduca pe calea cea buna? totul are o logica. Din punctul meu de vedere Sasuke este si va ramane personajul meu preferat indiferent de cum este sau cum va fi el, datorita caracterului si puterea care o are.
[Imagine: supergif.gif]
[Imagine: 24618.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ce parere ai de Itachi Uchiha ? Miranda. 4 4.647 23-08-2011, 12:13 AM
Ultimul răspuns: Alicia
  Ce parere aveti despre NejiTen? Deutzzyka 6 5.119 19-08-2011, 04:03 PM
Ultimul răspuns: Alicia
  Sasori- parere despre personaj the_death_goodies 7 7.050 31-12-2010, 03:13 PM
Ultimul răspuns: *ILY Yaoi Maniac*


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)