Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce parere ai de Itachi Uchiha ?
Este super
84.62%
11 84.62%
Este un las si un dement, a acceptat sa-si omoare familia
7.69%
1 7.69%
O persoana calma si importanta
7.69%
1 7.69%
Un nimeni
0%
0 0%
Total 13 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Ce parere ai de Itachi Uchiha ?

#1
Ce parere ai de Itachi Uchiha ?

Se intelege din start ce se cere... o descriere a acestui personaj important. Itachi este fratele mai mare a lui Sasuke, cel ce a fost ales sa-si distruga clanul, persoana ce nu a putut sa-si omoare fratele, omul ce a fost renegat de sat si obligat sa traiasca singur.

Eu cred ca este un om bun care a suferit mult. Iubirea lui de frate este uriasa... Este suuuper.

#2
Itachi este un personaj extrem de important in toata seria. Practic el a cauzat toata agitatia, determinandu-l pe Sasuke sa il omoare. La inceput mi se parea chiar foarte crud, un criminal. Dupa ce am aflat adevaratul motiv pentru care si-a ucis clanul mi-am mai schimbat putin parerea, insa tot nu il consideram un personaj pozitiv. Acum, citind manga, am realizat ca este mult peste Sasuke in ceea ce priveste inteligenta si dragostea pentru familie... chiar daca si-a ucis clanul. Satul era familia lui si a ales sa o protejeze... Il apreciez mult. In concluzie, il admir mult pe Itachi pentru tot ce a facut.
[Imagine: 25rd0nd.jpg]

#3
Oh God, am dat si peste un spoiler. Nice job. Nu toti citesc manga.

Anywhore. Itachi is one of the best, out there. Or he was. Chiar daca am trait sa spun asta, cu impresia ca si-a omorat familia pentru ca asa a vrut el si asa a vrut el doar, tot il consideram un badass. Era mult mai kewl decat Sasuke *ohemgii, nimeni nu e mai cul decat Sas'ke*, mult mai stapan pe sine si pe sentimentele sale. Adica, hai sa fim seriosi. Sa iti omori toata familia, well, aproape toata, pentru ca esti nevoit. Sa stii atata timp ca fratele tau vrea sa te ucida, chiar daca nu esti vinovat, dar tii in tine tot adevarul si lasi impresia ca esti un calau, cat de mult trebuie sa doara. Sa iti minti fratele pana la sfarsit, cu adevarat pana la sfarsit. Si chiar dupa moartea ta, sa nu vrei ca el sa afle adevarul. Sa traiasca cu satisfactia ca a facut lucrul cel mai bun. Ca si-a razbunat clanul, familia. I mean, k'mon, nu mai esti om. Toate cele de mai sus, that shit hurts.

Anywho, sorry daca devin prea melancolica dar in opinia mea, Itachi e unul dintre cele mai bune personaje. Nu merita o asa soarta. Pe langa cate purta inauntrul lui, era si foarte puternic si bolnav. God knows, nu trebuia sa fie un personaj negativ. Mai dement e Sasuke decat el, o spun cu mana pe inima mea de Narutard. Sasuke merita sa moara mai repede decat Itachi, fratele sau. Bitch, please.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#4
Itachi Uchiha, zici? E personajul meu preferat pentru ca si-a iubit mult fratiorul, pe Sasuke. Si se vede asta caci l-a lasat doar pe el in viata, desi i-a fost ordonat sa "rada" tot ce tine de Uchiha. Saracutul de el, a suferit enorm si pentru ce? Pentru ca familia lui era pe cale sa inceapa o porcarie de conflict cu Konoha? Pentru ca aia au dat cu pietre in el ca cica e criminal de rang S?
Cand am citit manga cu moartea lui am plans ca un bebelus. Dumnezeule! S-a lasat omorat de "iubitelul" nostru Sasuke-kun, pe care-l doare la bascheti de toata lumea. Si mai era si bolnavior 20
[Imagine: itachi-sig.gif]
"Sorry, Sasuke. It ends with this..."
...then, he closed his eyes...

My fic: "O iubire interzisa" +18 http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=28082

#5
Itachi este unul dintre cele mai importate personaje, daca el nu ar fii, Sasuke nu ar mai avea motiv de razbunare si ar fi fost asa trist [emoo kidd= ))] si deprimat. Probabil ar fi fost ma vesel si alte tampenii pe care eu nu le supot. Itachii si-a iubit fratele mai mult ca pe propria viata, vrand ca acesta sa devina mai puternic, apoi sa il omare ca sa fie vazut ca un erou. Ei au fost foarte apropiati in copilarie, Itachii fiind cel "favorizat". A focut o fapta eroica, lasandu-si fratele in viata, apoi omorat de catre acesta [a fost cea mai frumoasa parte, cand a cazut si si-a pus degetele pe fruntea lui, asa cum facea cand erau mici:X:X]. Il admir si nu cred ca multi ar reactiona cum a facut el ..
[Imagine: YWk6O.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Itachi Red Baron 29 23.736 29-03-2016, 10:52 PM
Ultimul răspuns: Yune_chan
  Ce parere ai despre Sasuke? hikari marina 35 33.288 23-09-2011, 12:49 PM
Ultimul răspuns: Virusel
  Ce parere aveti despre NejiTen? Deutzzyka 6 5.119 19-08-2011, 04:03 PM
Ultimul răspuns: Alicia
  Sasori- parere despre personaj the_death_goodies 7 7.046 31-12-2010, 03:13 PM
Ultimul răspuns: *ILY Yaoi Maniac*


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)