Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce asculti acum ? v.2

Alison Krauss - It doesn't matter.
Am dat de ea in timpul cautarii unui amv bun la Sex Pistols (sunt rare la acest anime). Melodia mi-a placut si felul in care erau puse partiile din anime, dar cum deja era a vreo a treaia oara cand il vizionasem (si sa nu uitam ca prima data eram "Moama" -prima data cand ma uitam la el atenta-, asa ca eram la amv "Hm, asta e de la mijloc, iar cea anterioara era dupa cateva parti de la asta. Hm, asta era [...]" *laughs*). Imi placea sarutul ala minunat dintre Madarame Yonekuni(-kun) si micutul Shiro (omoooo!!! ce uke splendid) si vocea lui Alison (explicare sucks). Anyway, tot Rozz Williams - Memorial flowers ramane prima. ^^ Spanzuratul mamii. *lovely*
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

Imnul Oaia mea
Aici link-ul :

http://www.youtube.com/watch?v=us8h-8X0W0M

Cand am cautat altceva, am gasit asta. Unele versuri mi se par amuzante, dar mai ales comentariul: " 2 oi de a lu jiji au dat dislike " sau " Aia e o capra?!!!! :O ". Mai sunt multe, dar numai pe astea imi aduc aminte.
[Imagine: Anime-Girl-8-Anime-Wallpapers-1366x768-300x168.jpg]

[Imagine: PupetteSiggy2.png]

Trei lilieci stau pe balcon. Zboara unul si dupa un timp se intoarse plin de sange la gura. Le spuse celorlalti doi:
-Ati vazut turma aia se oi?
-Da!
-Nu mai este!
Zboara si al doilea si se intoarce la fel, cu sange la gura.
-Ati vazut turma aia vaci?
-Da!
-Nu mai este!
Zboara si al treilea si se intoarcec la fel ca fratii lui, zicand:
-Vedeti turnl ala de biserica?
-Da!
-Eu nu l-am vazut!

[Imagine: chibi_5878.gif]
, Kaoru


Big Bang - Tell me goodbye.

Am crezut ca m-am plictisit de ea, dar se pare ca nu o.o M-am indragostit din nou de ea, aseara, cand urmaream videoclipul. G Dragon acolo pe scari in ploaie e fenomenal de hot : >.Aw, ador versurile astea T_T Sunt pur si simplu superbe. Mai ales partea lui TOP, mi se pare ca face toata piesa.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


http://www.youtube.com/watch?v=rO3gg2cVfxg
Owl City - Fireflies
This song never gets old xD

Disco ball is just hanging by a thread xD
-

Yes Baby, I LIKE IT!
Oh Ieea!! Să mă pregătesc pentru un început de saptămână luuuung de toot. Nu am mai ascultat de mult melodia asta...şiii.....ăăă....e Enrique Iglesias ce să mai zic?
Uraţi'mi baftă pentru marţi, am chimie şi mă paşte un 6. Poate mă arunc de pe şcoala 21
[Imagine: animeloves.jpg]
Odododododo ;x
Lumea asta te distruge,Te induce în eroare, Fură tot şi apoi fuge,Te răneşte şi te doare! x333
Gânduri Nespuse, Neştiute şi Inexplicabile

Akon - Beautiful

Imi este dor de libertate .____. + ca melodia asta este veche si frumoasa, merita sa fie ascultata non-stop daca se poate 4
[Imagine: animeloves.jpg]
Odododododo ;x
Lumea asta te distruge,Te induce în eroare, Fură tot şi apoi fuge,Te răneşte şi te doare! x333
Gânduri Nespuse, Neştiute şi Inexplicabile

Zhao & Karie - Numa' Zic
http://www.youtube.com/watch?v=G_WhUbc7vXI

Nu ştiu ce să zic. : )) Pur şi simplu mi-a plăcut de când am auzit-o prima dată - adică acum 15 minute cred - So mulţumesc, Kashim o.o. xD

Şi zic că nu mai fac, că nu mai uit nimic
Dar nu mai zic .. da da.. ÅŸi nu mai zic nimic. : ))
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

Vunk - Pleaca.

Yea, am ascultat-o ieri la radio si m-am indragostit pe loc de ea. De fapt, o stiam de mai de mult, insa niciodata nu am stat sa o ascult cum trebuie ca sa ajung sa-mi placa. Ieri, din lipsa de ocupatie am ascultat vreo doua ore radioul la telefon si cand am auzit melodia asta eram pe sus, asa o.o Eram in extaz : )) Imi plac la nebunie versurile si rar mai gasesc si eu niste melodii romanesti care sa ma atraga prin versuri. So, Vunk la putere : >
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


Emin - Space bound;
aproape ma omora Dya cu ungiile ei din cauza lui Andrei (cel cu breackdance-ul). Aveam niste urme de unghii... .____________________________________________.'' Amintiri; fir-ar tu Lili ca i-ai furat privirea lui Dya! Doar cowboy te-ai gasit sa te faci. >.> Samurai... lasa, tot mulat e si ala. *headache*
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

Momentan ascult Dir en Grey - Vinushka.
Este o melodie care îmi place foarte mult.
Versurile sunt foarte frumoase, PV-ul îmi place foarte mult (mai ales imaginile de la sfârșit).
Uneori nu pot să mă opresc din ascultarea acestei melodii.
[center][Imagine: ax.png]

“The most important thing we learn at school is the fact that the most
important things can't be learned at school.”

[/center]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [split] Ce asculti acum? v.3 MsCreed 0 2.798 03-07-2012, 07:56 PM
Ultimul răspuns: MsCreed
  Ce Asculti acum? Kyo 1.345 527.033 18-12-2010, 09:53 PM
Ultimul răspuns: Unia


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)