Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce asculti acum ? v.2

Peter Gabriel - My Body Is A Cage

Cannonball!
Un cover reuşit, la insistențele unei prietene am încercat şi eu un episod din House.

Se pare că am reuşit să am mai mult de 20 de mesaje.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch?

Nneka Africans
Pentru ca are ritm bun, voce buna(usor ragusita, tonalitati placute, perfecta), versuri bune si e buna pentru starea de chillout.
E genul de moment in care asculti o melodie de genu, fumezi o tigara si gandesti in sofisme.
Iubesc sa simt cum cazi
[Imagine: Untitled3-3.jpg]
cad
cadem

Three Days Grays - Never to late

Ieri mi-am adus aminte de ea, uitasem ca o am si in telefon O___O Este mult prea tare, versurile mi se pare geniale. Vocea tipului este superba la randul ei :]] L-as asculta in prostie daca as avea ocazia. Pe melodia asta ma descarc de mai multe ori, ma face sa sar in sus, I don't know O__O Pare o tampenie, dar este adevarat xD.

It's not to late, it's never too late. -> prea adevarat.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


Eric Saade - Masquerade

Nu e o capodopera, nici melodia nici videoclipul, dar e cu siguranta catchy. Ritm antrenant, voce ok, si una bucata Eric ubber-cute. Plus, asta e tipul care a participat in selectia Nationala a Suediei pt Eurovision si a iesit pe locul 3. So, not bad at all :bv:


Paramore-Misery Business

Melodia asta ma face sa ma simt asa de bine, cred ca din cauza versurile (Cause God it just feels so.../It just feels so good). Imi place ritmul accelerat si vocea lui Hayley suna asa de bine.
[Imagine: robin-1.jpg]

Kazi Ploe si Silent Strike, Nimic nu e o concluzie


Doar pentru ca ma regasesc, pentru ca ador ritmul, schimbarile. Oricum Silent Strike produce niste beaturi, melodii, minunate si se potrivesc la fix cu versurile lui Kazi. Se imbina suficient de bine cat sa te relaxeze, cat sa simti muzica.
Iubesc sa simt cum cazi
[Imagine: Untitled3-3.jpg]
cad
cadem

This Is What Rock N Roll Looks Like

Firşt: Rock 'n Roll can't looks like, maybe sounds like. Anyway.Chiar dacă tipa asta are cancer pulmonar [presupun, nu ştiu] she sounds so damn good.Melodia nu'i cine-ştie-ce, versurile la fel. Dar vocea ei sună chiar foarte bine şi videoclipul e ... hardcore! I fucking love that bitch's awesome attitude. xD

I like my pizza cold, I like my glass full
I don’t like bullshit, but I like red bull


Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

Within Temptation - Sinead
Noua mea obsesie e noul album semnat WT, The Unforgiving. Desi la inceput am crezut ca nu o sa imi placa datorita faptului ca nu prea mai e gothic metal, m-am inselat. E clar inferior albumelor anterioare, dar pot sa ascult si asa ceva.
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


Big Bang - Song Love
Am dat de ea, mi-a placut, acum o iubesc. :]] Vocile lor sunt atat de cute incat imi vine sa-i mananc cu tot cu frezurile lor comice din High High *duoul superb cu Ti.O.Pi. Oppa in frunte ;x*( nu intrebati ce legatura au ambele melodii pentru ca n-au :]] *aberez de dimineata ^^, amazing*).
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

Vama Veche- Prietenii Tai

Are niste versuri extrem de tari. Imi place mult melodia. Pe mine ma scoate automat din depresie (desi nu le am eu cu depresiile 21 ) Vama Veche e una din cele mai bune trupe romanesti din cate au existat.
[Imagine: 61516723.png]
LSHTCCOMNAIWEDA
Which translates to: Laughing so hard that coke came out my nose and I wasn't even drinking any.



Thanks Mimi x3 !




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [split] Ce asculti acum? v.3 MsCreed 0 2.797 03-07-2012, 07:56 PM
Ultimul răspuns: MsCreed
  Ce Asculti acum? Kyo 1.345 526.884 18-12-2010, 09:53 PM
Ultimul răspuns: Unia


Utilizatori care citesc acest subiect:
8 Vizitator(i)