Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce asculti acum ? v.2

Momentan ascult

Brokencyde - Booty Call

Ascult de ceva timp Brokencyde. Melodia asta`mi place la nebunie, nu ştiu de ce. Îmi place refrenul, mai ales când zice Drop those panties to the floor!. Ce`mi mai place la ea? Îmi mai place cum începe şi mi se pare mai liniştită decât Schitzo [ mult mai liniştită şi habar n`am dacă am scris corect :]] ]
[Imagine: Hm757.png]





Acum ascuult Sixx am - Life is beautiful


Am dat de ea mai demult, dar nu am prea 'băgat-o în seamă'. Nu ştiu ce îmi place la ea, dar are ceva special care mă face să o ascult iar şi iar şi iar. Poate e instrumentalul, care mă atrage de obicei la o melodie. Poate e lirica, care e genială, sau cel puţin asta e părerea mea. Şi vocalul e destul de bun, se potriveşte cu melodia. Sau poate sunt toate, nobody knows. Anw, ce e sigur e că o să mai rămână ceva timp în playlist'ul meu până să mă plictisesc de ea.


Xoxo, Ang.:bye:
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

Acuum ascult One Republic - All the right moves

Pff. Melodia asta mă inspiră într-un mod ciudat, dar plăcut. Sună ciudat, i know. Am gasit-o în playlist, chiar dacă am ascutat-o şi la televizor de câteva ori, dar nu i-am dat prea mare importanţă. În sine, are versuri frumoase şi linia melodică sună bine. My opinion. Iar vocea solistului - şi solistul, în parte - îi bună. Chiar îmi place <3 .

:]
The stolen kisses are always the sweetest

[Imagine: 15heo49.png]
Thx, MimiÅŸor <3

True love is like ghosts, wich everybody talks and few have seen.







Iced Earth - Blessed are you

Fuckinubersong!!oneone Nu am cuvinte să descriu superbitatea melodiei ăsteia, are nişte versuri aşa genius, some awesum vocals and an thrilling instrumental. [ xoxo mwah mwah ]
Lăsând gluma la o parte, melodia-i bună, vocea lui Barlow sună bine & co., restul a fost doar ca să umplu 3 rânduri.
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


Acum ascult Linkin Park - Crawling.


Ascult Linkin Park doar de un an şi ceva, dar parcă aş asculta din totdeauna. Îmi plac aproape toate melodiile, cred că mă pot numi fan, nu? .___.
La Crawling îmi plac versurile, ca şi la celelalte melodii ale lor, versurile sunt geniale. Vicea lui Chester e una dintre cele mai bune voci, my opinion. Şi instrumentalul e fenomenal. Melodia asta se poziţionează detaşat în topul melodiilor mele favorite. x3

Xoxo, Ang.:bye:
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

Ascult The Ready Set - Love Like Woe

Ador melodia , mă face să plutesc printre nori , Jordan are o voce drăguţă nu? Dar în special îmi plac versurile şi instrumentalul.
Slipping through the cracks of a dark eternity
With nothing but my pain and the paralyzing agony
[Imagine: 6iseio.png]

Revamp - I lost myself.

Prima ascultare şi o ador. Ascult albumul de debut al noii trupe ReVamo, înfiinţată de Floor Jansen, după ce trupa After Forever s-a destrămat. Asta e una din melodiile mai touching de pe album şi e absolut superbă. Vocea superbă a lui Floor se armonizează cu pianul iar rezultatul e melodie de care nu mă mai satur.
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


Din click in click am dat de omul cuprins de panica:
Del The Funky Homosapien - Press Rewind
Suna... nu cred ca-mi place.
Oh, beauty is a beguiling call to death and i'm addicted to the sweet pitch of its siren.That that starts sweet ends bitter, and that which starts bitter ends sweet.That is why you and i love the drugs... now please, pass me a light.

Aforic feat. Doc - Mare Tam Tam -- nou nouta de pe Fiul Omului. Prima piesa lansata ca promo pentru Fiul Omului nu mi-a placut. Poate din cauza beat-ului. Asta plateste pentru prima Smile Doc rupe, Aforic rupe, poate daca avea putin mai multa energie era mai bine. Toate-s bune asa.
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra

Skillet - Rebirthing

Skillet maniac, yeah. Ştiu de ceva timp melodia asta şi de ceva timp ascult şi Skillet. Îmi place cum sună ``Rebirthing``. Sună mai bine când cânt şi bruneta aia, nici până în ziua de azi nu ştiu cum îi cheama - fana de mine. Începutul mi se pare cunoascut, ar nu ştiu de la ce melodie/film.
[Imagine: Hm757.png]







Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [split] Ce asculti acum? v.3 MsCreed 0 2.826 03-07-2012, 07:56 PM
Ultimul răspuns: MsCreed
  Ce Asculti acum? Kyo 1.345 531.473 18-12-2010, 09:53 PM
Ultimul răspuns: Unia


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)