Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce animalute aveti pe acasa?

#51
eh,eu am doi caini (nu ma laud) husky dar sunt mici si 2 motani 21 tot pui si astia 4

#52
pi sa vedem ... deocamdata am doar o catelusha pe nume Daisy [ noi ii zicem Deizy ] am avut 4 catei Azorel , Spot , Fluffy and Kiki ... dar a trebuit sa ii dam k mamei nu prea ii plac catei ... ea este mai mult cu pisicile 4 ... asha sa continuam ... mai am 2 papagali : Lia & Mugur : 4 fratele meu lea ales numele 4 pe el il cheama Marius [ noi il alintam cateodata " Mugur " ]si a avut o prietena Lia si deatunci asha le-a ramas numele Smile

#53
Pana acum o saptamana am avut o catelusa pechinez, pe nume Miky, pe care am lasat-o la tara deoarece ii cadea parul ingrozitor si am decis ca e mai bine sa stea la curte..desi nu cred ca o sa-i placa..
In schimb acum am 2 broaste testoase...pe una o cheama Verde si pe una Maro (sora mea de 4 ani le-a pus numele 65 ) Sunt destul de simpatice insa dorm tot timpul si trebuie sa le schimb apa foarte des Smile
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#54
Pai la tara am mai multe animale:
- vreo 5 pisici
- 2 caini
- 10 iepuri
Da stiu parca am o crescatorie de animale, dar imi plac foarte mult si imi place sa am grija de ele.
[Imagine: 19751918_ARZDZEIZG-1.jpg?t=1303932362]
[Imagine: 5905958325a7056013714l-1.jpg?t=1303932519]

Abisul umbrelor Chiar nimeni nu mai este interesat de ficul meu? Sa stiu daca sa-l mai continui sau nu.






#55
^^ Eu am trei cateli si un papagal:
- Dolly ^^ ( e pitbul si e preferata mea :X )
- Bety ( >_<" ma cam enerveaza catelusa asta but nu am ce-i face >_<... a da si e pechinez ^^ )
- Pitica ( wai... numele asta mereu m-a enervat >_< i l-am pus ca e foarte mica >_< Smile si ea tot pechinez e ^^" )
- Cocco ^^ ( bun e fata but are nume de baiat >_<" )
I'm not insulting you. I'm describing you.

#56
:smart: si eu am un animalut acasa am o catelusa ce are aproximativ 4 luni este corcitura intre pikinze (stiu ca nu am scris bine) si o alta rasa nu imi aduc aminte prea bine,orcum ea arata ca si un pikinez este de culoare neagra si mi-a mancat deja jumatate din viata ii place sa se joace cu picioarele noastre si a inceput sa se lege de bibloteca cu dintii nu intr-un alt mod.
[center][Imagine: formylovelupiiableguti.png]


[Imagine: cefataare2text2.png]


[Imagine: supercelputinmieimiplacy.png][/center]

#57
Recent, in familia noastra a mai intrat un micutz ghemotoc de blana
pe langa Nero, labradorul meu, mai am o catzelusa de aceeasi rasa o chema betty, e micutza si pufoasa
e cam neastamparata, face numai tampenii dar e asa dragalasa
o poza cu micutza betty:
[Imagine: 12681_2008100805_tmb11.jpg]
si verisorul meu preferat are un dogutz german, eo il consider al meu pentru ca il mai lasa cateodata pe la noi, il cheama priki(de la prichindel)
[Imagine: images12.jpg] aici are cam 8 luni
[Imagine: images9.jpg] aici e dupa ce i-au fost taiate urechile, poza e mai recenta, e de iarna trecuta
daca as putea as face un adapost pentru caini
totzii sunt asa de draguti
Leon Oswald Addiced=> My love, don't touch my boy, he's mine!!!



Fav quote: ''Maimutele cad din copaci, Leon cade de pe traprez''(Kaleido star)


[Imagine: chibi_1654.gif]
Miko, chibi-ul lui ayame_sasuke
- chibi and monkey

#58
Eu am un ciobanesc german de 2 ani , pe nume Felix (>.<# yeah , Felix motanu' ) . Ocupatia lui preferata este sa sara pe mine si sa ma murdareasca . Mananca destul de mult , dar este foarte frumos si il iubesc . Mama spune ca seamana cu mine , amandoi fiind incapatanati ca o turma de catari , enervanti (uneori 4 ) si mari (in inaltime 4 ) .
In trecut am avut o multime de matze ... Am avut una Zolly (de la verde pe maghiara , bunicii i-a placut numele ) . Era preferata mea . Era neagra , cu ochi verzi si eleganta . Intr-o zi si-a luat talpasita si dusa a fost 2 .
Am mai avut un caine ciobanesc german (Floris ) . Era al mamei mele si mie imi era ingrozitor de frica de el . T_T
Apoi , la matusa , avem o gramada de iepuri dragalasi , un soricar , Patrocle (care a fost al meu dar sapa dupa soareci si distrugea gazonul oo' ) , alti doi caini mari , gaini , rate , porci , aproape ca o gradina zoologica .
Si acum am grija de un caine Dog German , superb , pe nume GB (jibi) . Este al unei prietene din Franta . Cand a venit in vacanta , parintii i l-au cumparat (s-au l-a primit ? nu mai tin minte ) si acum au plecat . Am incercat sa-l dresez , dar Lore imi tot statea in cale si nu am reusit mare lucru 4 . Arata caraghios dupa ce i-au fost taiate urechile .
Ne ... cam atat .
Zelia on: DeviantArt & MAL

[Imagine: fiveofusweremeanttobeby.jpg]

#59
Am doi caini, am avut patru. Doi micuti i-am dat de curand, deci am ramas doar cu doi.
> Buddy. E un caine alb, dar alb. Seamana cu un urs polar, iar intrebarea unchiului cand l-a vazut a fost: "Il cheama Fram? =/"
>Lena. Este mama lui Buddy si e mai mica decat el. ^^" E o dulceata, dar a sarit pe buzele mele si de-atunci nu mai e asa dulce. ;]]

Acestia sunt catelusii, urmeaza matzele. *Yaycks!*
> *insert name* Nu are nume si e motan. Eu sunt cea care le da cate-un nume, si cum nu suport pisicile, nu m-am deranjat sa ii pun unul. Pai, l-am iubit cand era mic, apoi a crescut si s-a facut urat. Sa nu mai spun de noptile in care zbiara la luna, sau dracu' stie ce-are. ><
> Ei bine, pisica avea un nume, dar nu m-am deranjat sa il tin mine. =_= Deci, o sa ii spunem Cat. Sooo~ intr-o zi Cat a vrut sa ma muste. Da, are instincte canibalice. =]] Si de-atunci nu o suport. - nu ca as fi suportat-o vreodata - Deci... urasc pisicile, nu le suport! Sunt enervante si miauna de ziua pana seara. 29 Sunt inutile. Nici nu te poti juca cu ele. ._.

Si ma gandesc sa imi iau un Shar Pei. - Whoops, am uitat sa spun ce rase sunt, dar nu am chef sa modific. - Mi se pare adorabil si mereu mi-am dorit un caine mai mare. Si probabil as fi luat unul lup, dar are mama. Si Chow Chow mi se pare dragut, dar nu imi plac personalitatile lor. 15 Eh, cam atat. Dau in off topic. ^^
“Always forgive your enemies - nothing annoys them so much.” -Oscar Wilde



#60
Eu am un caine si un perus/canar.
In privinta cainelui nu am nimic de "obiectat". In general am o slabiciune pentru caini, dar am ceva cu pisicile... nu vreau sa le vad nici in poze. Dar imi plac cand sunt pisoi mici... ghemotoci de blana.
Cat priveste canarul... e o mare pascoste. Probabil va intrebati cum poate fi o pacoste ceva atat de mic. Chiar daca este mic are suficiente putere sa te trezeasca dimineata din somn. Iasa singur din colivie si iti aterizeaza in cap daca stai la birou.

Sfat: Nu va luati pasari!
[Imagine: eeeled-1_zpse54e7424.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Aveti vreo fobie? hero1hero 6 4.949 15-07-2012, 12:36 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)