Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce Asculti acum?

Ascult Evanescence - Where Will You Go
Nu este melodia mea preferata de la aceasta formatie, dar este okay. Imi place mai mult Broken (melodie care n-am idee din ce motive imi sta la sfarsitul playlistului).

Am inceput sa ascult de curand Evanescence, datorita unor replies extra pro pentru formatie si am ajuns la concluzia ca sunt okay. Nu vor ajunge prea curand in vreun top de-al meu, fiindaca am un fix cu vocile feminine, dar au versuri dragute si ritm bun. Melodiile lor sunt numai bune de ascultat cand vreau sa ma relaxez sau sunt vag trista/melancolica.

Si versurile din melodia asta imi plac, ofc.
[Imagine: LCGbvGa.png]

Kamelot - The March of Mephisto

studio version. melodia e mai lunga si mai buna. cat poate sa-mi placa ^^

"Now tell me all about your pain
Down to the detail
Don't say it's love
Your fragile heart feeds my contempt"
[Imagine: 72802840.png]
Merci Mimi ^^
[Imagine: 28940614.png]
"Imagine all the people
Living life in peace"
[Imagine: Shiny_La_by_SmilingMuffin.gif]
[spoiler]
so cool like
[Imagine: tumblr_lgw3mu5Ho51qatkou.gif]
[/spoiler]

Acuuum ascult Bowling for Soup - Almost.

Am auzit de aceasta trupa cu melodiile High School never ends si Girl all the bad guys want. Acum cateva zile am mai cautat niste melodii, printre care si asta, d'oh. Siii~ imi place mult, nu stiu ce sa zic in plus. Pur si simplu imi place. xD
[center][Imagine: 5ml548.png][/center]

Momentan ascult Ronan Keating-If tomorrow never comes
http://www.youtube.com/watch?v=s4J4aI1KT0U

Iubesc melodia,am descorperit-o de putin timo,dar imi place la nebunie.Versurile sunt nemaipomenite,mesajul pe care il stansmit este unul foarte placut..o ascult ii continuu xD.Imi place totul la aceasta melodie...stiu ca este o melodie de dragoste..cred,dar totusi o ador. :X.

If Tomorrow never comes
Will she know how much i loved her
Did I try in every day
To show her every day
That shy's my only one
....
[center][Imagine: 517p75.jpg]
When I Get Home.[/center]

Acum ascult Disturbed - the night
Ma fascineaza tare mult instrumentalul acestei melodii. Am descoperit-o acum ceva timp. La inceput o ascultam non-stop timp de vreo cateva saptamani. Dupa au mai aparut melodii care m-au captivat, insa nu m-am plictisit de tot de ea. Imi place mult si vocea solistului, mi se pare puternica, nici prea dura, nici prea dulce.

Acum ascult Nightwish - FantasMic
Aceasta este una dintre cele mai reusite si cele mai frumoase melodii. Instrumentalul, versurile, dar mai ales vocea divina a Tarjei este elementul principal. O sa imi lipseasca aceasta voce in trupa, dar nici Anette nu e chiar asa de rea. Nevermind this. Asa revenind, refrenul ador cel mai mult, felul cum e cantat, cuvintele magice, totul este absolut superb<3 Wish upon a star, believe in will .
My blog.
[Imagine: 282661.jpg]

Stop! You're playing with my delirium.

Bruno Mars feat. Damian Marley - Liquor Store Blues -- ma obsedeaza. Voce ca a lui Bruno Mars n-am mai auzit de mult. Iar Damian Marley imi place oricand il aud. Initial nu am vrut sa o ascult, pentru ca na... Bruno Mars... nu ascult eu asa ceva. Dar nu stiu cum am ascultat-o si ma obsedeaza 21
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra

I Am Ghost - Pretty People Never Lie/Vampires Really Never Die
Melodia aceasta am gasit-o intr-un amv. Cand am ascultat-o pentru prima oara nu prea m-a incantat inceputul, dar cum am auzit refrenul a devenit interesanta. Nu o ascult in exces, dar din cand in cand atunci cand imi amintesc de ea, nu strica sa ii dau "play" si sa ma bucur de starea emotionala pe care mi-o transmite

CIA FT CEDRY2K-Ai nimanui

Nu suntem ai nimanui/ crestati de cicatrici/ noi nu dam inapoi ne luati legati de aici
Nu suntem ai nimanui/ noi suntem gazde aici/ deci acceptati sau plecati de aici

Cred ca piesa asta inseamna mult mai mult decat pare, poate ca nu e geniala, dar mesajul il resimt. In fond, ce rost are sa asculti muzica daca nu simti ce asculti?
Iubesc sa simt cum cazi
[Imagine: Untitled3-3.jpg]
cad
cadem

Enya - Adiemus

Să fiu sinceră habar n-am cum am ajuns să ascult melodia asta. M-am trezit ascultând-o. Se asortează cu starea mea visătoare, creează o stare de libertate [?]...Nu ştiu. Oricum, ador vocea; Enya m-a impresionat mereu şi încă o face.
KyuMin.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [split] Ce asculti acum? v.3 MsCreed 0 2.801 03-07-2012, 07:56 PM
Ultimul răspuns: MsCreed
  Ce asculti acum ? v.2 Mimisor 771 275.583 06-12-2011, 08:51 PM
Ultimul răspuns: Ladd Russo


Utilizatori care citesc acest subiect:
9 Vizitator(i)