Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Care este cel mai tragic final?
Situatia 1
100.00%
2 100.00%
Situatia 2
0%
0 0%
Situatia 3
0%
0 0%
Total 2 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Care este...

#11
Dupa parerea mea cel mai trist sfarsit a si daca Sakura ar muri in bratele lui Sasuke si acesta si-ar da seama ca o place deoarece in afara ca sunt personajele mele preferate Sakuranu merita sa moara si nici Sasuke sa sufera daca ar sti ca o iubeste adica este adevarat ca i-a tradat pe toti si a parasit Konoha doar pentru a fi mai puternic,sincer daca ati fi in locul lui sunt sigura ca asa ati face si voi deci cu toate astea mai este trist si sa moara Sasuke din cauza semnului pus de Orochimaru
[Imagine: 19751918_ARZDZEIZG-1.jpg?t=1303932362]
[Imagine: 5905958325a7056013714l-1.jpg?t=1303932519]

Abisul umbrelor Chiar nimeni nu mai este interesat de ficul meu? Sa stiu daca sa-l mai continui sau nu.






#12
dupa parereamea, cel mai tragic ar fi sa moara sakura in bratele lui sasuke si acesta sa realizeze abia atunci ca o iubeste.
motive:
1.ce poate fi mai tragic decat sa-ti moara persoana iubita in brate?
2.persoana care te iubeste sa moara in bratele tale fara sa stie adevaratele sentimente

urmatorul in opinia mea ar fi acela in care naruto sa fie omorat de sasuke.
motiv:
pt ca naruto il considera pe sasuke fratele pe care nu l-a avut nicio data
cam asa le-as clasifica eu
Let`s start with the premise thet we aren`t completly idiots.
"You forgot another lesson: Never turn your back until you know your enemy is dead. Looks like we'll have to go over the lesson again next time I see you-which will be soon."

#13
wou cam toate ar fi triste,dar mai ales prima,adik cum ati spus si multi dintre voi,este foarte trist sa vezi cum persoana care te-a iubit atata timp moare in bratele tale iar tu privind-o iti dai seama defapt ca o iubesti,nu parca iti vine sa mori o data cu el?si asta ar fi un final destul de tragic
sakura sa moara in bratele lui sasuke,iar sasuke de atata durere sa se sinucida,nush parerea mea(nu ma injurati 4)
oricum un final tot va fi si pun pariu ca va fi trist cineva drag va muri,dar incepe sa se transforme in happy end

#14
poi cred ca cel de al 3 lea sfarsit ar fi cel mia tragic. chiar dak nu-mi place de sasuke moartea lui ar fi mult mai tragica decat a lui naruto sau a lui sakura ...adik pt mine nu prea conteaza aceste 2 personaje Smile[posturi unite]
acum sa dau raspunsul si pt sfarsiturile propuse de lenna
dupa mn cel mai tragic dintre cele propuse de lenna e primul pt ca celelalte 2 nu sunt deloc triste ci mai mult bune shi pline de fericire. Smile

acum as vrea sa propun shi eo 3 sfarsituri 4 :
1.nici un membru akatsuki nu moare shi reusesc sa captureze toate kyubi-urile shi devin cei mai puternici punand stapanire peste toate popoarele
2.orochimaru reuseste sa ii omoare shi pe jyraia shi pe tsunade obligandui pe toti cei din konoha sa-i fie sclavi
3.ino se casatoreste cu sasuke,iar sakura incercand sa isi gaseasca pe cnv se duce la naruto care inainte o placea enorm iar acesta o respinge pt o fata mult mai frumoasa shi puternica adik pt hinata

#15
poi eu cred ca ultimul e cel mai tragic......shi scuze lenna dak teai suparat dar eu nu sunt fan sakura din contra...o urasc..nu pot sa o sufar...shi de aceea am spus ca hinata e mai puternica shi mai frumoasa....4Smile


ok next:1.naruto intra de buna voie in akatsuki dupa ce o omoara pe hinata
2.apare un nou ninja ..maestru al intunericului ...pe care nimeni nul poate invinge....shi care shi le ia ca asociate pe karin shi pe konan fiind indragostit de amandoa vrand sa distruca tot cei sta in cale
3.ino shi sakura se lupta shi la sfarsit nu supravietuieste nici una

#16
1)Stiu ca sunt o fire foarte sensibila si plang la sfarsituri de genul : Persoana iubita iti moarte in brate...Deci cu siguranta daca animeul s-ar termina asa as face o baltoaca pe jos de la atata plans.

2)Nu cred ca Naruto ar muri in lupta cu Sasuke din 2 motive si acelea sunt:
-Sasuke desi nu arata cu siguranta inca il mai considera pe Naruto ca cel mai bun prieten al sau si reciproc
-Naruto e mult mai puternic decat Sasuke si ar fi imposibil plus ca ar fi ciudat ca personajul principal sa fie omorat de cel secundar cum a mai zis nu stiu cine.

3)Sasuke nu are cum sa moara din cauza semnului blestemat ptr ca din cate am auzit eu , in lupta cu Itachi , fratele lui foloseste nu stiu ce sabie si il scapa de semn.

4)Daca Lee si Gay devin niste persoane serioase eu ma arunc din Turnu Eiffel Zuppy06deci automat ar fi un sfarsit cu adv tragic.Ar fi chiar o minune.Ar fi echivalentu notei 10 la fizica luata de mine azi O.o

5)Ar fi ceva daca Sasuke si cu Naruto s-ar impaca.Kage-ul intaramul cetii nu este Hokage dar nici nu stiu denumirea exacta.Hokage e kage-ul din Tara Focului in Konoha.Dar consider ca nu ar fi un sfarsit tragic deci pica si asta.

6)E prea banal ca toti eroii animeului sa moara intr-u razboi...deci nici asta.

Deci cele mai tragice ar fi 1) si 4)
[Imagine: EnvYQ.png]

#17
1) Sakura sa moara in bratele lui Sasuke si acesta sa-si dea seama ca o iubeste;
- In niciun caz ! Asta ar distruge TOT farmecul animeului si toata actiunea pe care s-a chinuit Masashi Kishimoto s-o realizeze. Ar transforma animeul intr-un romance si eu sunt Anti-sasusaku ( scuze fanilor, dar asta este parerea mea ). Daca s-ar ajunge la asa ceva eu as fi dezamagita si as blestema ziua in care am aflat despre acest animeu. 20 20 20 Dezamagire totala ... :s: Ar fi cel mai tragic !!! Si mai ciudat ...

2) Naruto sa moara in lupra cu Sasuke.
- Asta da final.Varianta corecta !Oricum, se stie deja ca Naruto se va lupta cu Sasuke, nu ca o vor transforma pe Sakura intr-o piniata...
Daca cei doi se lupta, unul dintre ei sau chiar ambii vor muri. Daca Sasuke invinge si uita ce i-a zis Kyuubi : \" Nu-l ucide pe Naruto, Vei regreta\" , acesta isi va da seama doar apoi ca a gresit si-l va ataca pe Madara. Va invinge, dar va muri si el si asa totul se va sfarsi de-a dreptul emotionant 20

3) Sasuke sa moara din cauza semnului blestemat.
- Nu ! Deoarece Itachi i-a sigilat semnul blestemat. Si nu cred ca domnul Kabuto l-a reinviat si pe Orochimaru in timpul celui de-al patrulea mare razboi mondial ninja ( doamne.... ce nume lung ).

4) Daca Lee si Gai ar deveni niste persoane serioase.
- Lee ar deveni serios doar daca Sakura ar muri. Si daca Sakura va fi ucisa, echipa 7 va disparea.Daca Gai va deveni serios, ar insemna ca si Kakashi a murit si atunci chiar ca as plange muuult ...
Si ar fi si mai emotionant daca ar intra un flashback cu toate amintirile echipei si cei patru care se pregatesc sa faca o ultima calatorie. Tragic...deci daca se intampla cumva asta, eu ma voi afla intr-o balta de lacrimi 20

5) Ar fi aiurea daca Sasuke si Naruto s-ar impaca. Adica, nu totul tine de Naruto. Kage nu voi fi de acord cu asta. Si oricum, Sasuke nu va uita niciodata de raul pe care Konoha l-a provocat celor din clanul Uchiha.Mereu va avea o piatra pe inima ( metaforic vorbind...)

6) Daca toate personajele principale ar muri in razboi, nu ar avea sens ... dar ar fi mai emotionant. Imaginati-va ca incepe un flashback si o muzica de-ti vine sa plangi in hohote . Si asa vor disparea shinobi din lumea noastra ... 19)

Concluzie : cele mai tragice finaluri :
- Gai si Lee devin seriosi ( explicatiile mai sus ).
- Daca toate personajele principale ar muri in razboi.
- Naruto sa moara in lupta cu Sasuke.
- Ca Sakura sa moara in bratele lui Sasuke ( pentru ca eu as fi dezamagita total...)
[Imagine: ItachiSig.jpg]






#18
Poi sa o luam logic..
1.Sa fim seriosi! Asta cand o sa dea gaina lapte si vaca o sa faca oua!
3.Nici asta nu are cum sa se intample pt ca Itachi a luat semnul blestemat din Sasuke inainte sa moara..
2.Cel mai naspa final !! Adica unde am citit scria :Genul serialului:comedie,actiune arte martiale,super-puteri etc.. Da nu spunea nimic de drama sau de un serial de dragoste (asta facand referire la finalul 1)
[center][Imagine: Naruto.Wallpaper.213636.jpg][/center]
[center] I'll could reach up and hold you star for everytime[/center]
[center] You made me smile...[/center]

#19
"Sakura sa moara in bratele lui Sasuke si acesta sa isi de-a seama ca o iubeste;"

Mi-ar zgudui inima. Daca acesta ar fi finalul... nu o sa mai spun in viata mea ca anumeul meu preferat este : Naruto. O sa ma indrept spre Death Note si aoclo raman... ca oricum si acest anime este foarte frumos. Concluzie: Mi-ar fi rusine daca acesta ar fi sfarsitul... Mi-as scoate inima din piept si as arunca-o la rechini.

#20
1)Sakura sa moara in bratele lui Sasuke si acesta sa isi de-a seama ca o iubeste;
Bleah, tot anime-ul Sasuke nici nu s-a uitat la Sakura 24. Mi-e greu sa cred ca fix atunci cand moare Sakura el si-ar da seama ca o iubeste. Si chiar daca ar fi asa, au mai murit personaje in Naruto asa ca nu mi se pare ceva tragic, fie ea si o scena de dragoste. Si fie vorba intre noi, nu-mi place deloc Sakura. xD

2)Naruto sa fie ucis de catre Sasuke.
Asta ar fi un sfarsit trist, dar nu tragic. Adica dupa ce Naruto s-a chinuit atata sa-l salveze pe Sasuke, Sasuke sa-l omoare pe Naruto. xD In plus ar fi ciudat sa moara personajul principal. Asta ar insemna ca Madara sau cine o fi sa-si indeplineasca planul.

3)Sasuke sa moara din cauza semnului pus de Orochimaru.
Meh, mi s-ar parea o moarta stupida, dar nu tragica. Si in plus nu cred ca Sasuke are vreo problema cu semnul lui Orochimaru. Sasuke e mult prea puternic ca sa fie ucis de un semn. xD In plus Madara n-ar permite asta.
[Imagine: baru.png]
We touch I feel a rush, we clutch it isn't much
But it's enough to make me wonder whats in store for us
It's lust, it's torturous, you must be a sorceress
'Cause you just, did the impossible, gained my trust
Don't play games it'll be dangerous if you fu*k me over
'Cause if I get burnt imma show you what it's like to hurt
'Cause I been treated like dirt before you
And love is "evol", spell it backwards I'll show you

Nobody knows me I'm cold walk down this road all alone
It's no one's fault but my own, it's the path I've chosen to go


Don't click! Dangerous!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Care este/sunt Clanul/Clanurile tau/tale preferate JustMeRin 28 20.636 06-08-2011, 12:40 AM
Ultimul răspuns: ~Space-Bound


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)