Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Rock Lee

#21
Well ...
Rock Lee, din punctul meu de vedere este un baiat amuzant, energic si hotarat. Se straduieste sa-i castige dragostea unei fete, care nu se uita la el. Sakura ar trebui sa-i acorde mai multa atentie deoarece el este bun cu ea si o protejeaza.
Seamana cu senseiul lui, Might.
Are acel costum amuzant verde, sprancenele stufoase si freza lui. Daca nu ar arata asa, nu ar mai fi Lee ...
Este puternic, desi nu poate folosi ninjutsu sau genjtsu, ci doar taijutsu. Se antreneaza din greu pentru a dovedi ca de desi nu are abilitati ninjutsu sau genjutsu, este puternic.
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#22
Rock Lee ... cum sa nu-ti placa baiatul asta ?21
Rock Lee este unul dintre personajele mele preferate din anime , il admir pentru tot ceea ce face pe parcursul episoadelor . Rock Lee a dat dovada de o prietenie adevarata , cred ca orice persoana si-ar fi dorit sa aibe pe cineva alaturi ca acel baiat . Este demn de invidiat . A lasat totul pentru a-si salva prietenii in diferite batalii , si-a riscat propia viata mai mereu . Si de fiecare data nu a fost apreciat asa cum trebuie . El chiar a iubit-o pe Sakura si a dovedit asta salvand-o de atatea ori . Adica la examenul chunin cand trebuia sa aiba grija ca echipa lui sa treaca mai departe , in momentul in care Sakura chiar avea nevoie de ajutor a lasat deoparte acel gand si i-a sarit in ajutor . Nu conta ca era doar el contra altor trei . A facut tot ce a putut ca Sakura sa nu fie ranita . Dar oare Sakura a aprieciat cu adevarat acel gest ? Si-a riscat viata pentru ea , aratand ca fata nu e doar o obsesie pentru el .
Sfarsitul bataliei cu Gaara ... m-a facut sa vars lacrimi . Imi parea atat de rau cand am vazut ca Rock Lee era atat de ranit si ca nu mai putea lupta niciodata . Parca traiam in locul lui in acel moment . Daca as fi fost el cu siguranta as fi facut orice sa nu mi se ia acel vis . El chiar voia sa arate tuturor ca poate fi un ninja adevarat si chiar daca era in spital , ingrozitor de ranit , incerca sa faca tot posibilul pentru a-si reveni . Aici ne arata ca lupta pana la sfarsit pentru a obtine ceea ce isi doreste si nu renunta niciodata . Tipul de persoana care imi place .
Nu poti critica nimic la brunet la felul cum gandeste si cum actioneaza . Este perfect . M-a emotionat atat de mult trecutul sau incat mai aveam putin si plangeam . Nimeni nu-l baga in seama , deoarece nu era puternic . Ce motiv stupid . Nimeni nu l-a vazut cum e el cu adevarat , doar atunci cand a crescut . Guy a fost singurul om care l-a acceptat asa cum este si l-a invatat tot ce stie pentru a fi respectat . Ii admir enorm pe amandoi . Tot respectul , cum ar veni =]]
Nu imi pasa daca arata ridicol si cu siguranta "ridicol" este urat spus . Deoarece Rock Lee are un farmec aparte prin modul lui de a fi . Este atat de amuzant , incat caracterul fizic nu mai conteaza . Imi place foarte mult de el in Shippuuden , deoarece ... nu stiu , nu cred ca am un motiv anume , dar in general imi plac de toti mai mult in Shippuuden decat in prima parte xD . In unele momente cu Rock Lee am ramas pana am crapat , cum s-ar spune xD Este un tip atat de amuzant , nu ai cum sa nu-l adori xD
Cred ca el si Sakura ar face un cuplu destul de dragut , daca cum spun toti ar fi putin mai aratos xD . Oricum , eu il admir asa cum este . Nu am nimic de criticat la el . Un personaj exceptional xD
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#23
Da, si mie imi place foarte mult de el. Inca de prima data cand l-am vazut. Parca o fost atunci, la axamen, nu?
Ei bine poate o fost prea rapid cu Sakura, dar cui ii pasa?
Imediat dupa aceea si-a demonstrat talentele batandu-l mar pe ingamfatul Sasuke. Apoi el lupta foarte mult pentru a-si dobandi puterea, nu ca ceilalti care au dobandit-o din nastere. Chiar i-a intrecut pe foarte multi dintre ei. Chiar cred ca singurul care il poate invinge este Naruto deoarece amandoi tind spre teluri inalte.
Da si de asta imi mai place de el. Are un vis si nu se da batut pana nu il indeplineste.
Cu-i ii pasa ca arata caraghios, sau ca isi copiaza maestrul? Adica nu toti suntem perfecti, nu?
Maestrul sau a fost singurul care l-a ajutat. Inca de cand era mic. Poate de asta il copiaza. Pentru ca vede in el un model bun de urmat si tine foarte mult la el.
Si la lupta cu Gaara, Doamne nu-mi venea sa cred ca el este!!!
Adica stiam ca este puternic da nici chiar asa. Ghinionul lui ca se lupta cu Gaara si a patit ce a patit.
Oricum mie imi place de el si mi se pare super funny.

#24
Ca aspect fizic, Rock Lee arata destul de amuzant, cu freza lui in forma de castron, ochii bulbucati, sprancenele stufoase si costumul mulat. 21 Chiar cred ca il imita pe Gai pt ca tine cu adevarat la profesorul lui, pt ca il admira si pt a-i multumi ca l-a ajutat si l-a transformat intr-un luptator atat de bun. Ca persoana, il admir pe Lee. Imi place ambitia lui, faptul ca nu renunta, orice ar fi. L-am urat pe Gaara atunci cand l-a ranit atat de grav, incat bietul baiat nu mai putea sa lupte. El totusi incerca sa se antreneze, mi-a parut foarte rau de el. Cam indraznet cu Sakura, a speriat-o pe saraca fata, am ras la faza aia. 21
[Imagine: sig_reinoir.png]

#25
Rock Lee [imi place numele 21], lasand la o parte infatisare, care NU il avantajeaza, este unul dintre tipi mei preferatii din acest anime. Are o pasiune de nedescris, chiar daca Guy este exemplul lui, este bine intr-un fel, pentru ca a luat puterea fizica si pasiunea fata de tinerete si viata. Multi se uita doar la aspect, dar nu doar asta conteaza, lafel ca in viata reala. Daca ar fi adevarat, ar fi un prieten minunat si multi ar alerga dupa el ..
[Imagine: YWk6O.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)