Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Gaara of the Sand

#1
Eu cred ca Gaara a fost creeat in acest anime pentru a-l oglindi pe Naruto: amandoi au ramas orfani, poarta in ei cate un demon, din cauza carora nu vorbea nimeni cu ei si sunt foarte draguti. Copilariile lor se aseamana foarte mult, doar ca Gaara nu a avut nici un prieten. Naruto a fost acceptat de Iruka Umino si de coechipierii sai, dar Gaara nu a avut pe nimeni. Am stans niste informatii despre Gaara:

Gaara

Alias: Gaara al Desertului
Gen: Masculin
Varsta: 12-13( partea 1); 15-16(partea 2)
Data nasterii: 19 Ianuarie
Zodie: Capricorn
Culoarea parului: Roscat
Culoarea ochilor: Albastri
Grupa sanguina: AB
Specialitate: Ninja
Rank: Genin( Partea I); Kazekage( Partea II)
Familie: Temari( sora mai mare); Kankuro(frate mai mare); Al 4-lea Kazekage( Tata- decedat); Karura( mama- decedata); Yashamaru( unchi- decedat)

Voi ce parere aveti?

#2
Gaara este personajul meu favorit din animeul Naruto. De fapt... Din prima clip? �n care l-am v?zut a devenit personajul meu favorit ever, din toate animeurile. Am avut ceva pentru el �nc? de la bunul �nceput. Nu pot spune c? nu mai exist? astfel de personaje care s? m? fi influen?at, exist? , dar Sabaku no Gaara este singurul personaj care a r?mas primul �n top dintre toate. Nu mi-am schimbat p?rerea ?i m? bucur de asta.
Ochii aceia mi se par minuna?i. At�t sub influen?a lui Shukaku c�t ?i atunci c�nd a fost ' eliberat ' ?i a putut fi ... el �nsu?i, s? zic a?a. At�t acea parte negativ?, controlat? de demon c�t ?i partea lui de sine, mai bl�nd?, le ador. Mi se pare un �ntreg extraordinar.
Cu adev?rat poate fi comparat cu Naruto, un orfan ce nu a avut pe nimeni al?turi de el din cauza a ceea ce s?l??luia �n el. Asta m-a atras foarte tare la el, singur?tatea ?i setea de s�nge ?i s? �i zicem, poate, chiar ?i r?zbunare pentru to?i aceia care nu au ?tiut s? �l aprecieze. Scenele �n care era relatat trecutul lui au fost minunate ?i �nduio??toare. Era at�t de adorabil c�nd era micu? [ sau �n fine, a?a mi se pare mie xD ] . �mi aminte?te de Naruto cu mai multe.. diferen?e, s? le zic a?a. Nu apare ca un idiot �n fa?a celorlal?i ci ca un ' geniu nebun ' [ s? zic a?a ] , un ' demon al nisipului ' care nu ?tie dec�t s? distrug?, este respins pentru asta ?i a?a revenim ?i la Uzumaki. Am�ndoi purt�nd acea?i triste?e... Numai c? unul a fost eliberat �naintea altuia... Pentru c? Naruto a g?sit prietenia �nainte s? devin? ?i el ca ?i Gaara. Asta este o diferen??. Dar puterea de caracter a demonului [ e un alint :]] ] a fost fantastic?, s-a putut descurca ?i chiar a primit mult? admira?ie , din partea mea.
Frica cu care �l priveau ceilal?i poate pare pentru al?i groaznic?, dar mie �mi pl?cea ?i savuram fiecare clip?, era simbolul puterii. ?i apoi c�nd a devenit a?a de 'bl�nd' s? �i zic a?a, c�nd a �ncercat s? se schimbe era adorabil ?i de?i nu �ncepuser? s? �l accepte, vedeau diferen?a.
C�nd trebuiau s? antreneze acei ninja din satul ascuns �n nisip [ el ?i fra?ii s?i ] nu a fost ales dec�t de c?tre acea fat?. XD A fost un moment nepre?uit, genul de personaj ce m-ar caracteriza, ?i eu l-a? fi ales xD. HI hi hi. Eu �l ador din toate punctele de vedere pe ro?catul din Satul Ascuns �n Nisip. Numele mi se pare c? i se potrive?te ca o m�nu??, at�t c�t ?i poreclele r?ut?cioase D: . He is really z? best ev?r!

#3
Gaara 8
Imi place foarte mult de el, este un personaj caracterizat atat de bine in special moral, deoarece a fost prezentat cu atata atentie si interes. Chiar daca la inceput era mai mult un personaj negativ, deoarece le voia raul celorlalti, dupa un tip s-a inteles de ce se comporta asa . Devenise atat de rece din cauza trecutului sau atat de trist si atat de interesant . A suferit foarte mult in copilarie, deoarece toti ceilalti il ignorau si le era frica de el, crezand ca daca se ascunde un monstru in el si Gaara,la randul lui era un monstru . Lucru care nu este adevarat, deoarece cred ca niciodata nu trebuie sa judecam un om dupa cele auzite sau dupa aspect , deoarece nu totul este adevarat .
Mi-a placut mult de Gaara extraordinar de mult in Shippuuden, deoarece arata mult mai bine, iar rolul lui devine mai mare pe parcurs. Pur si simplu ii ador ochii <3
Nu am nimic de criticat la acest personaj, este pe placul meu.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#4
La inceput, Gaara mi se parea oribil din cauza faptului ca l-a ranit atat de grav pe Lee in timpul Examenului Chuunin si se comporta urat cu toata lumea, gata sa omoare pe oricine ii statea in cale. Dupa aceea, am inteles ca a ajuns asa doar pt ca toti il urau si pt ca se simtea singur. Am ajuns sa apreciez acest personaj, mai ales in Shippuuden si a devenit unul dintre preferatii mei, pt ca reusise sa devina mai bun datorita lui Naruto.
[Imagine: sig_reinoir.png]

#5
Imi place de Gaara fiindca este draguta si calm, insa cateodata e prea rece...dar asta are farmecul lui. Este puternic si frumos, pacat ca nu va mai fii Jinchuriiki.Este un personaj care desi la inceput e rece, e rece doar pentru faptul ca asa au fost si ceilalti cu el... cateodata privesc personajul asta si ma cam regasesc in el, in forma lui de gandire ( stati calmi 24) nu omor si nici nu torturez) dar in sensul de...lumea la facut sa fie ceea ce e... E un personaj bine creat si istoria lui e una trista, care pe mine m-a inspirat mult...
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24539 O dorinta....oare se poate indeplini? ( one-shot)
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=22963 Te iubesc, te doresc, doar incerc sa te amagesc!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=13236 - vampiri? atunci ai venit la locul cu crini



#6
Garaa meu :X

Parul ala roscat cu ochii aia verzi8 absolut superb! E foarte puternic si controleaza nisipu...mie imi place nisipuu!Cam m prea rece defapt asta ma enerveaza la el dar nah..nimeni nu e perfect. Sau nu? Si copilaria lui chiar m-a impresiomat. Atat de trista si cum toata lumea il ura. Eu as fi fost prietena lui si cred ca ne-am fi inteles de minune <333 Eu si visurile mele marete :]]]...Sa fiu sincera prima data cand l-am vazut am zis uite ce ciudat dar in Shippuden mi-am schimbat parerea si am zis uite ce tip hot <333! E absolut superb!
[Imagine: 1190380knoeamhs64.png]
[Imagine: 848731pv3ryocrfi.gif]

#7
Am gasit aurrrr !!! 8 Si Dumnezeule cat mi-a luat .
Pai parerea mea despre simpaticul Gaara ? Sincer nu l-am placut de la inceput pentru ca nu stiam ce-i poate pielea lui Sasuke si il placeam pe el dar imediat ce am aflat cat rau vrea sa faca am incercat sa gasesc un alt personaj care sa ma surprinda . Si el era acolo in ochisorii mei . Firea cruda fara resentimente , gandirea total gresita dar totusi cu un sens al ei , aspectul ingrozitor dar vulnerabil . O sa ziceti ca-s nebuna pentru ca Gaara nu arata vulnerabil nicodata dar atunci cand se gandeste la copilaria lui , in ochii i se citeste durerea si suferinta prin care a trecut . E ingrozitor sa te gandesti ca ar putea exista pe pamant oamenii care nu au nici un prieten si care s-au inchis in ei . E atat de dificil sa te simti singur si fara speranta , fara nimeni care sa te invete ca viata are multe culori diferite si combinate , ca dupa fiecare furtuna curcubeul alinta cerul senin , ca fiecare dinte noi suntem speciali . Ar fi fost atat de dragut daca el si Naruto ar fi intrat in contact mai devreme si i-ar fi deschis ochii .
A fost cu adevarat magic atunci cand si-a revenit , cand si-a dedicat viata sa ii ajute pe altii si de cate realizari a avut parte dupa aceea . Mie mi-a atras atentia singuratatea pe care o imbratisa cu putere . Cum ii dadea la o parte pe toti din sufletul lui si totusi cum , impercetibil , Temari si poate chiar Kankuro incercau sa se apropie de el ... A crescut frumos si puternic si impactul pe care il provoca prezenta lui dupa ce s-a schimbat era uimitor . A fost descris de fiecare data cu o atentie deosebita la detalii si nu avea cum sa nu impresioneze . Faptul ca avea un monstru in el nu l-a schimbat , ci monstrii din fiecare om care il privea ca pe altceva decat ce era el defapt . Un copil simplu care avea dragoste de oferit .
Multe caracteristici ale personajului sunt regasite in Naruto pentru ca dupa cum se spune pe toate siteuri-le pe care am intrat este reflexia lui Naruto in oglinda . El a renuntat mai repede in as-i cauta prieteni pentru ca rezultatele lui chiar nu dadeau roade si devenea din ce in ce mai vulnerabil .
Eu personal cred ca merita mult mai mult decat a primit si ca de fiecare data cand il vom intalni in episoadele din Shippuuden va fi o incantare deosebita .
Il iubesc si il voi iubi mereu , merita . Influenta asupra actiunii nu trebuie trecuta cu vederea . Este important si toti stim asta :X


.

Imprevizibilul sporeste entuziazmul fiecarei povesti de dragoste.
Iar eu pretuiesc fiecare moment neasteptat. (o^.^o)

I love :
Mizuki-chi...o(^-^)o [ my mammy ] ; Layla. [ my sury ] ; Kayla. [ my sis ] ; E. H. [ my daddy ] ; PnÈ™ . [ my little rainbow ] ; Eve. [ Prajiturica mea ] ; Briskly. and Ronnie.

[Imagine: desktop.png]

Is something about change !!!



#8
Well.Nici nu stiu cu ce sa incep. Personalitate, intamplari, trecut, prezent.
Gaara e cu siguranta un personaj unic. A suferit, a suferit foarte mult, a fost mereu singur si neinteles, respins chiar si de familia lui. Spre deosebire de Naruto care nu a avut familie, el a trebuit sa indure tot calvarul prin care a trecut pentru a ajunge Kazekage si pentru a se afirma intr-un mod pozitiv, fiind capabil sa isi apere satul. El a fost puternic inca de la bun inceput, poate prea puternic. A refuzat mult timp iubirea, familia sau faptul ca ar putea si totusi ar putea sa isi faca prieteni sau sa se apropie de cei din jurul lui. A ramas in intuneric si nu a incercat sa se schimbe.
Bineinteles, povestea lui m-a fascinat de la bun inceput si credeam ca avea dreptate. Sa urasca, sa se iubeasca in schimb doar pe el. Probabil ca asta e caracterul uman. Asta tindem sa facem. Darrrr, ca si cum s-ar fi stiut de la bun inceput, cineva i-a deschis ochii si i-a schimbat intentiile.
E un personaj puternic si asa va ramane pentru ca a trecut prin toata durerea dar pana la urma a ales calea cea mai buna.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#9
Mie imi place mult Gaara
In riginal, nu prea ii dadeam atentie pana la final, in lupta sa cu Naruto, el la facut sa se schimbe ?8
A devenit Kazakage intr-un timp foarte scurt, era si de asteptat, imi place mult ca este mereu calm, nu se agita si este si frumusel158 . In Shippuuden mi-a placut la nebunie si inca imi place, dintre toti kage, el cel mai calm si cu picioarele pe pamat, il ajuta mereu pe Naruto, si are grija sa fie bine, imi place mult atitudinea si personalitatea lui8

#10

Gaara <3 Il ador!!! Bine...am fost putin cam "fana nr 1". w/e
Deci ...ca intotdeauna, la inceput nuprea l-am luat in seama, apoi mi-a placut fiindca altcuiva i-a placut, iar in sfarsit, acum imi place fiindca merita asta.
In past : avea ganduri negative in legtura cu viata si cu oamenii din ea, dar nu era vina lui, pur si simplu copilaria il facuse asa.
Imi place prietenia lui cu Naruto si felul in care a incercat sa se integreze.Imi place comportamentul si faptul ca e calm in orice situatie.
[Imagine: one_piece_quotes__luffy__quote_3__by_sky...5yul99.png]
Carpe Diem.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)