Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Care a fost primul anime pe care l-ati vazut?

#1
Asta e o intrebare simpla si amuzanta, zic eu. Care a fost primul anime pe care l-ati vazut? Chiar daca nu stiati ce e cu adevarat. Aaa da...anm cautat si n-am gasit nici un topic asemanator, dar daca exista rog un moderator sa mi-l stearga, si imi cer scuze.

Hmmm...primul anime pe care l-am vazut eu a fost BD-man sau Shaman King. Nu piot sa imi dau seama care l-am vazut primul, dar oscilez intre astea doua.21 La BD-man tot ce imi mai amintesc din el este numele lui Yamato, cel mai bun prieten al lui, baiatul ala cu parul albastru, tipul ciudat cu pelerina galbena, si desigur BD-amani. Cobalt-Blade, Crom-zefir...si in rest nu le mai stiu numele. Insa e un anime ce mi-a ramas tiparit in minte si uneori mai am unele flash-back-uri. Acum vreo 4 ani l-am cautat pe net in Romana, insa nu l-am gasit, asa ca acum aveam de gand sa-l vad in engleza. La Shaman King e alta poveste. Shamak King, este, a fost, va fi si va ramane anime-ul meu preferat. Il stiu cap-coada si pot sa il povestesc si in somn. E anime-ul care mi-a dat o filozofie pe care s-o urmez si m-a lasat sa traiesc in minunata lume a copilariei. O lume cu eroi . Unii il aveau ca erou pe spider-man, uni pe Johnny Bravo, uni pe Bobby, unii pe cei din Familia De Ce?, unii pe Louis, uni pe Fred Flinstones, unii pe vreo spiana, uni pe vreo fetita powerpuff dar eu nu-mi gaseam eroul. Pana cand am vazut Shaman King. Este un anime care va avea mereu un loc special in inima mea.

Pentru voi ce inseamna primul anime pe care l-ati vazut?
[Imagine: universul1.jpg]

#2
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=151
Uite aici topicul.
She's wiskey in a teacup.





Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [split] Care ziceti ca ar fi seme in Uta? Ittoki sau Tokiya? Angelique 0 1.915 30-09-2012, 08:13 PM
Ultimul răspuns: Angelique
  Provocarea foto Septembrie - Octombrie - CITITI PRIMUL POST! CyBeR 5 3.859 26-09-2012, 01:18 PM
Ultimul răspuns: Alicia
  [split] A doua banda desenata pe care am facut-o ilayna 0 1.650 18-07-2012, 01:25 PM
Ultimul răspuns: ilayna
  [split] Care a fost cel mai bun Hokage? Sayonara 0 1.351 05-01-2011, 01:25 AM
Ultimul răspuns: Sayonara
  Care este numele vostru in japoneza? KarinaD 13 6.903 17-11-2010, 01:14 PM
Ultimul răspuns: Yondaime
  Care baiat din vi se pare cel mai dragut(spuneti numai adevarul) Valy-IV 4 2.993 16-08-2010, 01:24 AM
Ultimul răspuns: Amy8D
  AÅ£i fost copii cuminÅ£i ? Flash 1 1.745 30-07-2010, 02:36 PM
Ultimul răspuns: Tox
  personaje care va reprezinta sakura__ 1 2.139 08-06-2010, 10:34 AM
Ultimul răspuns: Amy8D
  Care este animeul tau preferat si de ce? Dizzy 1 2.258 09-08-2008, 12:38 PM
Ultimul răspuns: Sloth


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)