Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Care a fost primul anime pe care l-ati vazut?
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Asta e o intrebare simpla si amuzanta, zic eu. Care a fost primul anime pe care l-ati vazut? Chiar daca nu stiati ce e cu adevarat. Aaa da...anm cautat si n-am gasit nici un topic asemanator, dar daca exista rog un moderator sa mi-l stearga, si imi cer scuze.

Hmmm...primul anime pe care l-am vazut eu a fost BD-man sau Shaman King. Nu piot sa imi dau seama care l-am vazut primul, dar oscilez intre astea doua.21 La BD-man tot ce imi mai amintesc din el este numele lui Yamato, cel mai bun prieten al lui, baiatul ala cu parul albastru, tipul ciudat cu pelerina galbena, si desigur BD-amani. Cobalt-Blade, Crom-zefir...si in rest nu le mai stiu numele. Insa e un anime ce mi-a ramas tiparit in minte si uneori mai am unele flash-back-uri. Acum vreo 4 ani l-am cautat pe net in Romana, insa nu l-am gasit, asa ca acum aveam de gand sa-l vad in engleza. La Shaman King e alta poveste. Shamak King, este, a fost, va fi si va ramane anime-ul meu preferat. Il stiu cap-coada si pot sa il povestesc si in somn. E anime-ul care mi-a dat o filozofie pe care s-o urmez si m-a lasat sa traiesc in minunata lume a copilariei. O lume cu eroi . Unii il aveau ca erou pe spider-man, uni pe Johnny Bravo, uni pe Bobby, unii pe cei din Familia De Ce?, unii pe Louis, uni pe Fred Flinstones, unii pe vreo spiana, uni pe vreo fetita powerpuff dar eu nu-mi gaseam eroul. Pana cand am vazut Shaman King. Este un anime care va avea mereu un loc special in inima mea.

Pentru voi ce inseamna primul anime pe care l-ati vazut?