Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Capcana viselor

#61
Ah dear, imi cer scuuuze ca nu am mai comentat`-_-', dar mai derutat cu titlul cel nou`HeHe, oricum m.ai uimit`! Au fost asa de frumoase aceste doua capitole incat, incat mai vreau! Mwahahaha`>:]. Hapciu!. HeHe`:] Am vazut cateva greselute de tastare`xD, nu poti sa ma contrazici, le.am vazut si erau acolo`:]]. Descrierea o ador, mai ca imi venea si mie s.o omor pe Karin`xD. Mi.e si frica de ce o sa citesc in capitolul viitor, oare ce le face Sakura`=]]. Oricum, vrea sa fie badgirl`b-). Pai, cred ca ne vedem pe Zup cand postezi^.^! Sayonara!
E destul de ciudat cum găseşti înţelesuri în lucruri la care nu te gândeai că te vei uita vreodată. Ca în show-urile TV, udne adevărul iese întotdeauna la iveală, fiind una din regulile fundamentale ale timpului. Şi când iese la iveală, te poate elibera sau poate pune capăt tuturor lucrurilor pentru care ai luptat. Un alt fel în care adevărul iese la suprafaţă e atunci când te aştepţi cel mai puţin ca asta să se întâmple sau când, fără a spune un cuvânt, tot este cusut cu aţă albă. Dar cel mai rău lucru pe care îl poate face adevărul? Să îl spui şi să nu te elibereze, ci să te încarcereze la loc, pentru totdeauna.

(ME): --->> "I am the new GOD of the new World ... because I am youre GOD ... give me CANDY!!! ... or I will KILL you ... you ... you pice of SHIT! ... <<hehe>>"


<<"KIRA”
We are the “KIRA”
My name is “KIRA”
Even your “KIRA”>>

Will you be eating that cake?...say what you want, but I will be taking the cake.
We will be removed. All because of that Chicken-shit President… No, far from Chicken-shit, less than Chicken-shit president.
He's a genius!!.....I'll still have to kill him though...
I just can’t sit any other way than this. If I sit the way other people do, my reasoning ability drops by 40%.
If you cannot win at the game, if you cannot solve the puzzle, you are just a loser.

#62
hei! multumesc pentru ca m-ai anuntat! :bv: foarte interesant acest capitol insa iar mi s-a parut..defapt cred ca ...ba da mi s-a mai parut si intr-un alt capitol ca Sasuke a vorbit prea mult.. si cred ca in loc de semnul exclamarii era mai bine punct....pentru caracterul brunetului....caci el este foarte calm in orice moment si rar se intampla sa se rasteasca sau sa tipe la cineva - daaaaar este ficul tau si iti modelezi personajele....vreau sa spun actiunile si vorbele lor; tu stii ca eu sunt obsedata si de cand am vazut atitudinea brunetului din naruto shipuden doar asa mi-l imaginez cand citesc vreun fic ninja :D.. dar stiu ca tu ma intelegi - ...in rest..ma asteptam sa spuna ceva si nu sa o sarute sau altceva pervers - doamne fereste! sau nu ? :perv: - am mai vazut niste ficuri..blah blah..sasuke o saruta din prima..sunt ninja..blah blah amandoi sunt in ceata ..blah blah isi marturisesc dragostea....apoi happy end pffff plictisitooooor! ...apoi...cand am vazut ca f**a aia de karin face mofturi la masa imi venea sa intru in fic si sa-i rastorn castronul/ farfuria cu mancare in cap! :ha: apoi cand am citit ce a zis mai incolo...ha! sa o creada ea ca se va trezi in bratele lui Sasuke! cel mai probabil acesta se va trezi devreme - nu pierde timpul deloc - si o va da afara din camera: doar daca se incolaceste ea in bratele lui Sasuke dar el nu o va imbratisa la sigur! consider ca daca brunetul era mai ca Naruto doar putin , ma refer la buna stare, buna dispozitie si bun simt ..cumva.,.cred..atunci chiar m-ar fi durut si pe mine cand il vedeam cu altele sau auzeam ca s-a culcat cu altele..insa asa...sunt foarte linistita pt ca doar se foloseste de ea...sau se va folosi daca nu cumva au mai facut-o pana acum...dar alo! e si el baiat si are nevoile lui animalice! =)) si nu, daca eu voi avea un prieten nu-l voi lasa cu toate stric****e =)) ; ce sa mai spun...ma bucur ca macar cineva apreciaza munca Sakurei....defapt mancarea...si in toate ficurile Suigetsu este extrem de ca lumea si prietenos...cred..din cate am vazut pana acum....si imi place asta ...nu zic ca nu este originalitate...Sakura sa aiba pe cineva mai putin malefic si mai mult normal in preajma sa...desi nu pare chiar foarte normal baiatu' asta Suigetsu..dar merge :)...foarte tare imi place foarte mult! sper sa te incalzeasca acest comentariu! succes la gasirea inspiratiei si pune cat mai repede urmatroul capitol! vreau sa vad ce va face Sakura! iti iubesc ficul! :love:
.....Nu-mi ruina visele.....ruinandu-ti sperantele de a mai continua aceasta poveste .......poveste rasarita din sperante desarte....sperante desarte inflorite din iluzii patrunzatoare....

....Caci imi vei ruina viata....

#63
Buna, buna! Imi pare foarte, foarte rau pentru aceasta intarziere, insa chiar nu am avut timp sa scriu. saptamanile astea nu am stat aproape deloc la PC si chiar nu am avut timp sa scriu. Imi cer inca odata scuze si sper ca nu v-am facut sa asteptati prea mult. Ei bine... iata aici capitolul sapte care chiar sper sa va placa, chiar daca mi-am mai iesit din mana de cand nu am mai scri. Sa va spun sincer, nu aveam de gand sa aduc next`ul saptamana asta din cauza lipsei de timp, insa dat fiind ca mi-am mai eliberat putin programul si ca in seara asta, pentru ca tocmai acum am scris capitolul, am avut un chef nebun sa scriu, iata continuarea. Sper sa va placa. Lectura placuta!
Ah, da, stiu ca nu e prea mare capitolul, sper ca va veti multumi si cu atat^^

Capitolul 7


Cu cat ma apropiam mai mult de camera brunetului inima imi batea din ce in ce mai tare, insa de data asta nu de teama sau timiditate, ci de nerabdare. Da, eram nerabdatoare sa le spun celor doi ce am pe suflet. Cel putin roscatei, deoarece lui Sasuke ii voi spune si cateva minciuni pentru a nu se mai simti ca si cum ar fi stapan pe mine. Ii voi arata ca si eu am orgoliu si ca nimeni nu mi-l poate calca in picioare. Nici macar el. Cu toate ca il iubesc atat de mult, nu il voi mai lasa sa ma umileasca. De astazi o sa vada o alta latura a Sakurei Haruno, una pe care am tinut-o ascunsa intr-un colt al inimii mele, insa acum e imperios necesar sa o scot la iveala. Veti vedea, veti vedea cu totii, de azi, o noua fata a acelei fete de care obisnuiati sa va bateti joc. Jur pe memoria tatalui meu, odihneasca-se in pace, ca voi deveni mai puternica.

Adancita in ganduri, nu constientizez ca stateam de cateva minute in fata usii baiatului. Trag aer in piept si deschid cu putere usa izbind-o de perete. Acolo, pe patul de o singura persoana, dar destul de incapator, se aflau Sasuke si Karin, nici nu ma asteptam la altceva. Roscata se afla peste adolescent avand pe ea doar lenjeria intima, iar Sasuke doar pantalonii. Am strans puternic din pumni nedand voie sentimentelor ce ma rodeau sa iasa la iveala, ascunzanu-le intr-un colt al inimii din care speram sa nu le recuperez vreodata.
-Nu-mi vine sa cred! - am inceput sa vorbesc avand un ton... nici eu nu stiu cum sa-l definesc. - Defapt, nici nu ma puteam astepta la altceva din partea voastra. Sunteti doi nenorociti si pe langa asta, tu, Karin esti si o mare cu*va, iar tu - imi intorc privirea spre tanar - un mare dobitoc. -spun uitandu-ma pe rand cand la unul cand la celalalt. Stiam ca sunt un nimeni pentru a-i trage la raspundere, insa nu ma puteam abtine. Trebuia sa fac asta pentru a ma descurca, iar pana acum, tot ce spusesem era foarte adevarat, nicio minciuna.
-Stiti ce?! De acum, puteti face ce vreti pentru ca, sa fiu a dracului daca ma mai intereseaza, insa un singur lucru va rog: sa ma lasati in pace si sa dati dovada de respect fata de mine. Nu va bag in seama, va cer acelasi lucru.
Bine, asta a fost o minciuna gogonata. Nimic, chiar nimic din ce am spus nu e adevarat. Ma mir si eu cum de am putut rosti toate astea fara sa las garda jos.
Dupa ce am spus toate astea, am putut observa cum Sasuke o indeparteaza pe roscata de pe el avand intentia de a se apropia de mine. Am tresarit, inima incepand sa-mi bata din ce in ce mai tare. NU! Nu am de gand sa las garda jos in fata lui, nu dupa tot ce am spus. Ar fi o dovada de lasitate mult prea mare.
-Pa-pa dragilor si... distractie placuta in continuare. spun pe un ton amuzat si plec de acolo incepand sa rad, chiar daca pe interior faceam exact contrariul.
Am incput sa alerg pe holurile pesteri in timp ce radeam zgomotos. De ce faceam asta? Ei bine, raspunsul e cat se poate de simplu: pentru ca Sasuke era in spatele meu, iar cu cat eu inaintam si radeam, cu atat nervozitatea lui se intensifica si, oh Doamne cat adoram asta.
Dupa cum era de asteptat, dupa inca cateva secunde, brunetul ma prinde din urma apucandu-ma de bratul drept si intorcandu-ma cu brutalitate spre el. Eu ma smucesc incercand sa fug, inca avand zambetul pe buze, insa el ma prinde din nou, de data aceasta de incheieturi si ma lipeste de peretele din spatele meu.
De data asta, eu nu-l mai priveam cu timiditate incercand sa imi feresc privirea de a sa, ci din potriva, il priveam in ochi cu curaj, cu mai mult curaj decat am dispus vreodata. Sincer, chiar si eu ma miram de unde capatasem aceasta stapanire de sine.
-S-a intamplat ceva? il intreb avand un ton amuzat. Nu pari foarte calm. continui chicotind.
Il priveam in ochi unde am putut sa vad cat e nervos era, insa, nu stiu cum a facut, dar intr-o clipa privirea i s-a schimbat intr-una satisfacuta. Hmm, ma intreb de ce.
Imi da drumul la incheieturi si se apropie periculos de mult de mine, vrand sa ma sarute, insa eu ii pun un deget pe buze si imi apropii buzele de urechea sa soptindu-i:
-Imi pare rau scumpete, insa numai gandul ca buzele acestea au fost sarutate de panarama aceea ma dezgusta, asa ca imi pare rau, dar va trebui sa-ti pui pofta-n cui.
Acestea fiind spuse, il imping atat incat sa pot trece, iar inainte sa plec ii mai arunc o singura privire. Reactia lui era una la care, sincer, chiar nu ma asteptam de la un Uchiha.
Brunetul ramasese incremenit privind in gol spre locul in care cu cateva clipe in urma fusesem eu si strangea puternic din pumni. Sa fiu sincera, chiar nu ma asteptam sa ma descurc asa de bine si ca vorbele mele sa-l puna atat pe ganduri. O noua performanta. Nu pot sa cred ca eu, fata ce pana seara trecuta a fost o proasta, acum s-a transormat in cea care sunt acum.
Da, noua si imbunatatita Sakura Haruno.
Jocul abea a inceput!
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71

#64
Hey Natasha xD Multumesc ca m-ai anuntat ^^. A fost un capitol exceptional. xD. Whoooi o noua Sakura deci :>. I like it. Bad girl ^^. Cum spuneam a fost un capitol foarte frumos. Descrierea a fost prezenta in cantitati mari, naratiunea la fel de frumoasa, actiunea nu mi s-a parut deloc grabita si dialogul nu a fost sec ceea ce ma incanta xD> Greseli de tastare am vazut doar una dar nu e grava. Yeeee xD L-a lasat pe Sasuke cu ochii in soare >:) Ce as mai putea spune inafara ca mi-a placut? Astept nextul si nu uita sa ma anunti cand il pui. So, buh bye! :*
[Imagine: EnvYQ.png]

#65
Minunat, un capitol superb, ca de obicei! :x
Sakura, nu mi- as fi inchipuit ca ar fi asa de tupeista. Capitolul a avut tot ce- i trebuie, descrierea a fost prezenta si la locul ei, naratiunea la fel, actiunea nu a fost grabita iar dialogul nu a fost in exces. Greseli de tastarea sau de gramatica nu am vazut. Imi place ca i- ai dat Sakurei o latura de Bad Girl :> si sincer ma asteptam sa dea peste Karin si Sasuke... Doamne. Imi place cum le- a dat replica lasandu- i cu gura cascat iar atunci cand i- a zis lui Sasuke: ,,Imi pare rau scumpete, insa numai gandul ca buzele acestea au fost sarutate de panarama aceea ma dezgusta, asa ca imi pare rau, dar va trebui sa-ti pui pofta-n cui. ''. Cat am ras la replica asta. Altceva nu mai am sa spun. Adu repede nextul si anuntama cand il pui.

Ja ne! :*

#66
Ma bucur foarte mult ca ai postat continuarea, am asteptat-o cu nerabdrare. Imi pare rau ca nu am reusit sa-ti dau un comentariu de la capitolul precedent, dar am fost cam ocupata. Mi-a placut mult cum ai descris sentimentele Sakurei, care incearca sa se schimbe si sa-i dea o lectie lui Sasuke. Bravo ei. Dialogul a fost bun si interesant, desi la replicile pe care le-a servit Sakura celor doi amorezi ma mir ca Sasuke a ramas tacut. Mi se pare totusi cidat ca Sasuke pe langa faptul ca nu a spus nimic mai parea si afectat de cuvintele Sakurei. Cred ca l-ai schimbat cam repede, din punctul meu de vedere. Pana acum se purta foarte urat cu ea si ii vorbea in doi peri, iar acum pare ca incepe sa-i pese de sentimentele ei, si am mai si vrut sa o sarut... cred ca te-ai grabit putin. Sau poate lui ii place de ea, dar incearca sa ascunda asta, din orgoliu. Si daca ar fi asa cum de era cu Karin in pat, nu pot da seama ce o fi vazut la ciufulita aia :)) . Eu personal nu o suport mi se pare urat, enervanta si cam proasta, nu inteleg ce ar putea sa vada la ea. Nu ma intele gresit nu a fost o citica ci mi-am spus punctul de vedere, chiar nu imi place cand cineva grabeste actiunea. Tu nu ai grabit-o, dar ai schibat comportamentul pesonajului cam repede. Anyway inca o data te felicit pentru acest fic frumos si reusit si sper ca vei reusi sa pui continuarea mai repede:x. Ja ne! >:D<
[Imagine: 19751918_ARZDZEIZG-1.jpg?t=1303932362]
[Imagine: 5905958325a7056013714l-1.jpg?t=1303932519]

Abisul umbrelor Chiar nimeni nu mai este interesat de ficul meu? Sa stiu daca sa-l mai continui sau nu.






#67
buna...Natasha de ce ma urasti?:( nu pot sa cred ca nu mai anuntat de un nou capitol, stii cu cata nerabdare il asteptam...Asa sa revenim aici. Deci nou capitol, imi place, mai ales o iubesc pe noua Sakura:love: si cum le-a vorbit celor doi a fost..., nici nu stiu cum sa ma exprim, nu am cuvinte. Asa Sakura fii diabolica >:) totusi o mica palma nu strica,poate nu lui Sasuke, dar lui Karin oooo da>:).
"Imi pare rau scumpete, insa numai gandul ca buzele acestea au fost sarutate de panarama aceea ma dezgusta, asa ca imi pare rau, dar va trebui sa-ti pui pofta-n cui." da asa se vorbeste si ma bucur ca Sasuke a ramas fara cuvinte, inca sunt in soc de reactia lui Sasuke, afectat de ce a spus rozalia si sa doreasca sa o sarute, da de banuit. Forta Sakura!!!!:yes:
Greseli nu ai si modurile de expunere sunt ok si se imbina bine.
Chiar sunt curioasa in ce consta acea schimbare a Sakurei, pentru ca sunt sigura ca nu e numai asta, corect?
Gata m-am calmat :pfiu: Astept nextu si te rog mult cu o ciresa in varf sa ma anunti:pls: nu uita ca te iubesc
Spor la scris sweetie
:*
:bye:
[Imagine: h8v.gif]
 

#68
Asa Sakura! Arata-i cine-i sefu'! >:] Foarte bine! Ce sa-si bata joc de ea?!

Ehem. Scuze de o asemenea reactie.. si apropo multumesc ca m-ai anuntat! ^^ Sa trecem la capitolul absolut superb. Chiar daca a fost cam scurt, pot zice ca mi-a placut extrem de mult! Descrierea a fost ca la carte. Sentimentele Sakurei au fost descrise foarte clar, ceea ce imi place. Naratiunea ai avut din plin. Imi place cum narezi. Dialogul.. ai, ai, ai! Replicile spuse de Sakura m-au facut sa ma urc pe pereti de fericire. Le-a zis niste cuvinte celor doi de i-a lasat cu gura cascata! Deci sincer.. dialogul nu a fost deloc sec si.. nici mult. Nu cred ca mai are rost sa zic asta >.>

Deci, te astept cu urmatorul capitol cat de repede se poate!
Bafta si multa, multa inspiratie in continuare!
:bye:

#69
Who's the boss? B-). Chiar a meritat sa asteptam:>. Si merci ca m-ai anuntat. Revenind, Mi-a placut foarte mult dar pacat ca l-ai facut asa scurt. Descriere ai avut, si mi-a placut ca i-ai descris mai detaliat sentimentele Sakurei. La dialog au fost doar cateva replici ale Sakurei, dar au fost geniale. Si despre actiune n-am ce sa zic, decat ca devine din ce in ce mai interesanta. Sper sa aduci urmatorul capitol mult mai rapid:>. Spor la scris.
[Imagine: 5fcff5ef.gif]

#70
Hey. Am ajuns si eu pe la ficul tau. Sa vedem:

Super! Sakura cea noua B-). Descrierea mi-a placut. Este prezenta, dar cred ca mai incape destul de multa. Actiunea mie mi se pare un pic cam grabita. Dupa parerea mea, puteai sa mai descri un pic acel "peisaj" pe care il vede Sakura in drum spre camera brunetului. Ai descris tu ceva pe acolo, dar sincer mi-ar fi trebuit mai mult. La naratiune te descurci destul de bine deci... no comment :D. Si ne mai ramane dialogul, nu? So... au fost doar cateva replici ale Sakurei ( care sincer au fost absolut geniale ), iar in rest pauza. Adica mie mi se pare chiar foarte bine si fara dialog.
Deci dear... cam asta este tot ce am avut de spus.
Poate ma anunti si pe mine cand pui next-ul...
:bye:
[Imagine: 2rcpz12.jpg]

Cincizeci de minute ne despart privirile. Mă doare să te văd mereu atât de distant faţă de mine. Cu ea eşti simplu tu, cu mine de ce nu ai fi? Mă laşi să sper că într-o zi vei putea să-mi vorbeşti aşa cum şi eu încerc să îţi arăt că ţin la tine, dar eşti atât de orb încât nu vezi dincolo de această ceaţă densă pe care ai creat-o de unul singur. Flacăra ce trăieşte-n mine devine din ce-n ce mai puternică cu fiecare privire, cu fiecare literă pe care mi-o rosteşti, dar îmi este frică. Frică ca într-o bună zi această scânteie să se stingă în mometul în care te voi vedea de mână cu ea. Îţi cer un singur lucru, te implor nu mă lăsa în urmă. Nu mă lăsa să fiu doar o umbră a trecutului...



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [split] Capcana viselor Vero 14 5.284 04-09-2011, 03:28 PM
Ultimul răspuns: ***aydutza***
  Capcana iadului Child Of Sunset 10 6.497 22-02-2011, 01:43 PM
Ultimul răspuns: Child Of Sunset
  Capcana MorÈ›ii Itsumi 11 5.161 22-11-2010, 09:52 AM
Ultimul răspuns: Itsumi
  Capcana dragostei akira-chan 6 4.404 31-07-2009, 10:15 PM
Ultimul răspuns: akira-chan


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)