Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Capcana viselor

#71
Da, da stiu foarte bine. Aceasta lene nu-mi da deloc pace insa m-am gandit ca daca tot sunt racita si stau acasa de ce sa nu profit si sa imi revin macar putin?
Well, un capitol minunat insa prea scrut! Vrei sa plang? Mi-a placut foarte mult acest capitol. Imi place ca Sakura vrea sa se schimbe. Cum i-a prins pe aia doi! Este geniala.
Acum, actiunea nu este chiar deloc grabita si asta este foarte bine. Descrierea, imi place foarte muylt felul in care descrii si nici aici nu as avea ce sa adaug. La fel la naratiune si dialog.
Pai as mai avea ceva de spus! Te rog, grabeste-te de aceasta data cu nextul! So, spor la scris scumpa mea Choco!

#72
Ca intotdeauna, capitole sunt superbe my dear sys. Ce pot sa zic? Am numai cuvinte de lauda ca intotdeauna. ^^ Ma bucura faptul ca Sakura are mai multa incredere in sine decat altadata.
Pe de alta parte ma dezgustat Sasuke ce se "iubea" foarte tare cu micuta, nevinovata, scorpie de Karin. Da, stiu ca merita sa-i spun altfel dar mai sunt fani de-ai dumneaei si nu vreau sa-i supar. :))
Oricum, super capitol dear, astept nextu si sper sa fie la fel de "apetisant" ca acesta. :>
chu&gambate!

:bye:
Unele iubiri nu prind rasaritul,
Altele traiesc doar pentru o vara...
Unele se pierd si le-nghite timpul,
Doar una te topeste,
Cand nu crede-ai s-apara!
Imi iubesc:
My mamiiii, hug DeDal N.
Fetita mea ascultatoare si dulce ca o capsunica, Larisa 8
Iubirea mea, Iljimae 8 Te iubesc, iubire!
Gemanarea mea draga, Natasha!
Surioara scumpa, Venus-Roseta . Am grija de fetita ta, fii sigura sys.
Nepotelele mele, •нąкü•, Rose. : * Va iubeste buni, scufitele mele.
Prietenii: Fallen Angel, Myranda ^_^, O.o.::draQusoR.::o.O 8


My fics: Ce a fost...nu va mai fi!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24414
Durere, adormi in zapada! http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24691
intrati cu incredere ^^

[Imagine: chibi_6723.gif]
, chibi-ul lui

#73
Saluuut! Multumesc din nou ca m-ai anuntat. :) Chiar nu am mai trecut pe Animezup de o gramada de timp. Sa vedem:...foarte frumos acest capitol m-ai ales ca Sakura si-a aratat sentimentele si furia pe care le tinea ascunse de atat timp intr-un coltisor al inimii sale, oricum pana la urma tot trebuia sa explodeze si ea :ha: ...daca eram eu in locul ei atunci cand i-a vazut pe cei doi cred ca faceam o fata ca a unui om caruia i se spune ca mai are trei zile de trait apoi luam un topor si ii cioparteam pe amandoi..=)) Totusi parca lui Sasuke nu-i sta bine cu jignirea de dobitoc, desi nici eu nu ii gasesc o insusire mai buna pentru ca era pe cale sa se calareasca cu aia (defapt gasesc mai multe dar sunt prea deocheate) :yes: Apoi...vai, cta de mult m-am bucurat cand l-a enervat pe Sasuke si cred si eu ca a dat-o pe ''aia '' jos de pe el ca doar trebuie sa-si apere onoarea dar Sakura i-o ia inainte hahahaha! (2-0) Cand ai spus ca fata si-a luat la revedere si a inceput sa alerge pe holuri razand mi-am imaginat-o ca pe o nebuna isterica =)) dar inteleg ca vroia sa-l enerveze si mai tare pe brunet departandu-se de el..m-am asteptat si eu ca mai apoi sa o prinda si sa se apropie de ea. Cred ca avea o fata foarte satisfacuta, care spunea ''Nu vrei sa-mi tii companie la noapte, daca tot esti asa curajoasa?'' :smart: da, da, ma gandesc doar la prostii. Si felul cum l-a respins zicandu-i ''-Imi pare rau scumpete, insa numai gandul ca buzele acestea au fost sarutate de panarama aceea ma dezgusta, asa ca imi pare rau, dar va trebui sa-ti pui pofta-n cui.'' deci este momentul meu favorit! hahaha de-ar fi Sakura asa si in seria shippuden ..vise..vise...oricum abia astept sa vad ce se intampla in continuare! Posteaza cat mai repede urmatorul capitol si succes la gasirea inspiratiei! Ador ficul acesta! :D
.....Nu-mi ruina visele.....ruinandu-ti sperantele de a mai continua aceasta poveste .......poveste rasarita din sperante desarte....sperante desarte inflorite din iluzii patrunzatoare....

....Caci imi vei ruina viata....

#74
Buna dragilor! Imi pare nespus de rau ca apar cu continuarea atat de tarziu, dar am avut multe probleme pe cap si prea putin timp liber. Acum ca am intrat in vacanta am timp, asa ca o sa postez mai des.
Pai, sper sa va placa si acest capitol si sper ca nu mi-am iesit din mana. V-as mai ruga-pe unii dintre voi- sa nu mai faceti spam. Daca va place si comentati, v-as ruga sa o faceti macar in trei randuri ca altfel se considera spam si mi se inchide ficul. N-as vrea asta si cred ca nici voi.
Pai... acestea fiind spuse... Lectura placuta! :*


Capitolul 8

Ma plimbam cu pasi domoli pe iarba verde si frageda ce-mi gadila talpile, relaxandu-ma. Toti plecasera intr-o misiune, iar eu, profitand de ocazie, ma indrept spre cascada din apropiere pentru a face o baie.Aveam ochii atintit spre cer, in timp ce mintea mea era plecata pe alte meleaguri. Trecuse o saptamana de la incidentul cu Sasuke si in tot acest timp ne-am evitat. Adica... mai mult el pe mine, deoarece eu prinsesem incredere in mine si nu mai eram aceeasi, acum putand sa-l privesc in ochi fara teama si rusine. Asta insa doar la exterior pentru ca, de fiecare data cand il zaream inima imi batea atat de tare incat aveam impresia ca o sa-mi sara din piept unindu-se cu a lui.

Sunt desprinsa din ganduri de catre zgomotul facut de cascada. Ajunsesem. Las samponul pe pamant si incep sa ma dezbrac. Nu ma ingrijoram ca avea sa ma vada cineva deoarece am inteles ca se vor intoarce foarte tarziu, in noaptea asta. Dupa ce raman complet goala intru in apa incepand sa-mi masez parul cu sampon. Era asa de relaxant...

Dupa o jumatate de ora termin din a-mi dezmierda corpul si ies din apa calduta. Imi iau doar lenjeria pe mine si ma intind pe iarba lasand soarele fierbinte sa-mi mangaie pielea. Incet, incet, ochii mi se inchid adormind.

Nu stiu cat am dormit, cert e ca atunci cand am deschis ochii primul lucru pe care l-am vazut a fost cerul plin de stele. Incerc sa-mi misc mana dreapta, insa tresar cand simt ca este capturata de o alta foarte fina si calda. Imi indrept privirea in acea directie si-l vad pe Sasuke ce era intins alaturi de mine privind pierdut infinitul abisal in timp ce mana sa o tinea strans pe a mea.

Nestiind ce altceva sa fac, ma ridic rapid in picioare, asta facandu-l pe brunet sa ma priveasca uimit. Se pare ca era atat de adancit in ganduri incat nu a observat ca m-am trezit.

-C-ce cauti aici?! intreb, fiind mai mult socata de postura in care il vazusem.

Se ridica in picioare si se apropie de mine luandu-ma din nou de mana.

-Sakura... imi sopteste dupa care ma trage bland in bratele sale mangaindu-mi parul.

Eu... eram pur si simplu socata, nu stiam cum sa ma comport. Ma asteptam la orice din partea lui, insa atitudinea asta m-a lasat complet fara cuvinte. Am inceput sa tremur in timp ce cateva lacrimi au inceput sa-mi curga pe obraji. Nu stiam ce are de gand. Poate ca era inca o farsa, poate voia doar sa se joace cu mine si cu sentimentele mele, insa in acel moment nu-mi pasa. El era singurul lucru de care eram constienta si faptul ca ma tinea in brate ma facea atat de fericita.

Fara a-mi pasa de consecinte, vreau sa-i raspund imbratisarii, insa inainte de a face asta constientizez ca eram doar in lenjeria intima. Ma desprin cu brutalitate de el si il privesc furioasa.

-Ce vrei? Ce ai de gand?! Chiar vrei sa cred ca-ti pasa de mine? Cat de proasta ma crezi incat sa... insa cuvintele mi se topesc pe buze in momentul in care il privesc in ochi. Privirea sa... era asa de blanda incat ma lasase fara cuvinte. Deschid gura pentru a spune ceva, insa acesta dispare intr-un nor de fum lasandu-ma complet uimita. Nu... nu puteam intelege. Ce a fost asta? Un moment de slabiciune poate?

Inca pusa pe ganduri ma imbrac si ma indrept cu pasi marunti spre pestera. Inchid ochii si suspin usor in timp ce ma gandeam la cat de bine e in bratele lui Sasuke. Si... din nou imi pun intrebarea: Ce s-a intamplat cu el? De ce s-a purtat in felul acela cu mine? Ce nu-mi pot scoate din minte sunt ochii aceia pe care nu i-am mai vazut niciodata la el. Erau asa de blanzi, asa de... insa pacat ca totul a durat prea putin.
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71

#75
Ai revenit, ma bucur. Intersant capitol
actiunea nu ai grabit-o, ai mers incet si treptat
Decriere ei bine mai puteai lucra putin la ea, adica toate acele sentimente ale fetei puteau fi accentuate mai bine. Tu le-ai adus fata in fata, dar nu le-ai definit mai bine ca sa ne dam si noi seama oarecum, adica puteai sa mai lucrezi.
Greseli nu am vazut, iar dialogul a fost ok, mai ales ultima parte. Nu pot sa cred cate sacrificii face Sakura si ea nu e rasplatita cum trebuie, adica Sasuke e un nesimtit si pervers, tot ce vrea el face. Imi place cum dezvolti totul, sa vedem reactia blondului, cred ca o sa fiarba de nervi, dar bine ca e Hinata prin zona :]]

:bye:
[Imagine: h8v.gif]
 

#76
Ihaaaa :X Natasha a revenit in forta cu un super-mega-ultra-super capitol xD. Mi-a placut ft mult si de abia il astept pe urmatorul. Ai avut cateva greseli de tastare dar nu au fost foarte grave. badjocoritor - batjocoritor. Si ai mai avut niste semne de punctuatie puse aiurea. La un dialog cand vorbeste un personaj si intervine autorul nu se pune punct ci virgula. Exemplu: ,,-Daca te apropii de ea, iti jur ca te omor. spune pe o voce rece" - Daca te apropii de ea, iti jur ca te omor,.... . Ai inteles ideea,nu? In rest totul e bine. Descrierea e la locul ei, frumoasa, naratiunea la fel, actiunea nu mi s-a parut grabita si dialogul nu a fost sec. Iti multumesc ca m-ai anuntat si sper sa o faci in continuare. Buh bye! :*
[Imagine: EnvYQ.png]

#77
ei, uite ca am ajuns pe aci la rugamintea ta. In primul rand vreau sa spun ca nu "ti-ai iesit din mana", capitolul a fost chiar interesant, cu toate ca ma asteptam ca acei ninja sa fie din Konoha.
Cu toate ca ai adaugat sentimentele Sakurei, eu nu am simtit nimic atunci cand am citit. Parca ea nu-l mai iubeste cu atata inflacarare ca la inceput, asta am inteles eu, e schimbata. Pot spune ca unele exclamari ale lui Sasuke nu au fost foarte convingatoare, si hai sa-ti dau un exemplu: "Ar trebui sa plecati. Nu mai aveti ce cauta aici. Sakura ramane cu mine. Dispareti!" Nu pot spune ca imi place cum ai formulat ideile, Sasuke nu a fost dur si rece asa cum ai vrut sa arati, pot spune ca a fost ingaduitor, ceea ce ma indoiesc ca ar fi astfel. Astea au fost cateva idei de-ale mele, poti sa le iei ca niste sugestii. ;)) In rest capitolul mi-a placut, a fost de-o lungime potrivita, cu descrierea nu mai plictisit, naratiunea a fost chiar ok, deloc fugarita. Cam atat am avut de scris :P . see ya!

:bye:
Unele iubiri nu prind rasaritul,
Altele traiesc doar pentru o vara...
Unele se pierd si le-nghite timpul,
Doar una te topeste,
Cand nu crede-ai s-apara!
Imi iubesc:
My mamiiii, hug DeDal N.
Fetita mea ascultatoare si dulce ca o capsunica, Larisa 8
Iubirea mea, Iljimae 8 Te iubesc, iubire!
Gemanarea mea draga, Natasha!
Surioara scumpa, Venus-Roseta . Am grija de fetita ta, fii sigura sys.
Nepotelele mele, •нąкü•, Rose. : * Va iubeste buni, scufitele mele.
Prietenii: Fallen Angel, Myranda ^_^, O.o.::draQusoR.::o.O 8


My fics: Ce a fost...nu va mai fi!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24414
Durere, adormi in zapada! http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24691
intrati cu incredere ^^

[Imagine: chibi_6723.gif]
, chibi-ul lui

#78
Am ajuns si aici! Ce-i drept mi-a luat ceva timp. Si sa fiu sincera am vazut nextul inainte sa vad PM-ul in care m-ai anuntat ca ai postat noul capitol. Data viitoare anunta-ma si tu printr-un comentariu la profil, sa vada tot romanu' *laughts*
Se vede putin ca n-ai mai scris de ceva vreme. Pe la inceput parca ai cam incetinitintr-un fel actiunea pentru ca ai spus anumite lucruri din capitolul anterior care practic nu-si avea rostul (sau mi s-a parut mie). In rest totul a fost okey.
Oooo, Sakura, cred ca i-a cam placut acel micut/mare sarut ca Sasuke, nu? Nu stiu inca pentru ca vreau nextul.

#79
Merci ca m-ai anuntat. Mi-a luat ceva sa vad mesajul dar totusi am ajuns. A meritat asteptarea, nu ti-ai iesit din mana. Capitolul a fost ok, dar la inceput ai lalait-o putin cu sentimentele dar dupa actiunea a venit la tanc si a decurs bine. Dialogul nu a fost o problema, si greseli de tastare nu am vazut si descrierea nu e plictisitoare. Mi-a placut faza de la sfarsit cu sarutul, bun asa. Sper ca urmatorul capitol sa vina mai repede ca cel anterior. Spor la scris si nu uita sa mai dai semne de viata.
[Imagine: 5fcff5ef.gif]

#80
Buna uite ca am mai citit inca un fic cu tema naruto. Sincer pana acum numai 2 mi-au placut foarte mult al tau si al lui Moon princess. Imi place ca are legatura cu Naruto shippuden si ca e legat de Sakura si Sasuke doar ca acesta e putin cam prea rautacios. Greseli am vazut cateva de tastare nu mai stiu in ce capitole dar nu erau multe. Pai eu astept next-ul si sper ca va venii repede.
http://farm3.static.flickr.com/2496/4202...a4a1_b.jpg


infrunt furtuna si ma gandesc
oare cat mai trebuie sa supravietuiesc
visele se sting usor
la fel ca un gand de dor
se duc departe si dispar
ca umbra dintr-un suflet amar
si nu raman decat regrete
fara sperante sau chiar secrete

[Imagine: chibi_8329.gif]
lolix kid, chibi-ul lui
lolix


[Imagine: 6141910.png]


[Imagine: 6fd6871.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [split] Capcana viselor Vero 14 5.358 04-09-2011, 03:28 PM
Ultimul răspuns: ***aydutza***
  Capcana iadului Child Of Sunset 10 6.541 22-02-2011, 01:43 PM
Ultimul răspuns: Child Of Sunset
  Capcana MorÈ›ii Itsumi 11 5.182 22-11-2010, 09:52 AM
Ultimul răspuns: Itsumi
  Capcana dragostei akira-chan 6 4.431 31-07-2009, 10:15 PM
Ultimul răspuns: akira-chan


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)