Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cand intre Demon si Inger se naste iubirea (Sasuke & Sakura)

#21
Nu, nu, nu! Stai, stai, stai! I have a dilemma! Stai ca nu pricep! Oi fi eu paralela cu relitatea, dar nici chiar asa! Don'soara, imi explici si mie care papucii lui Mohamed e ingerul ? Deci chestia asta ma depaseste deoarece...:
-Sakura pare cam demonica pt un inger
-De obicei, Sasuke e demonul
-Sasuke pare cam demonic pt un inger
-De obicei, Sakura e ingerul

Asa ca, pt Dumnezeu, care este ingerul?! Ca mie mi-e cam greu sa-mi dau seama...

Greseli nu am prea observat... in afara de cele enumerate inaintea mea(sau daca am observat, nu am stat sa le vanez... eh, lenea asta!)

Cam atat am avut de zis...(la naiba, iar nu am scos un coment asa cum imi place mie!)
Gambate and Kissu! Ja'!
[center]No winter lasts forever; no spring skips its turn.
I love spring anywhere, but if I could choose I would always greet it in a garden.[/center]

[center][Imagine: 21czipi.jpg][/center]

#22
Heya, lume! Am venit cu cap VI! Nu-i asa c-am fost rapida? ;;) Acum:
Mamy, thanks a lot! :* Ma bucur sa aud ca am evoluat ^_^
Stary, thanks for posting, and I like Haru little girls too ^_^
And now, adyna - Ingerul, don'shoara, daca tot iti place sa vorbesti asa, e Haru. "...fetita parea un inger..." Ok? Te-am clarificat? Sper ca da. A, si sa stii ca iau ca pe un compliment faptul ca nu ai scos un comm asa cum iti place :P

Si acum, fara alte introduceri, Maria Sa -> Nextul!! Enjoy it!


Capitolul VI
[Imagine: thekillers.png]

#23
Bv,Bv,Bv.Se pare ca nu am reusit sa fiu prima la comm.Eh, dar asta e am citit e-mailul mai tarziu.
Dar nu conteaza, sa revenim la fic.
Foarte reusit,ai destul descriere si dialog , se se vede ca ai talent deabea astept urmatorul cap,sper sa fie la fel de bun sau chiar mai bun daca se poate.Si daca nu cer prea mult as vrea sa pui urmatorul cap saptamana asta.Sambata e ziua mea si asta ar fi cadoul perfect.Sper sa poti sa-l pui
CHUU AND GAMBATE

#24
Mi-au placut toate capitolele.Dar ce e cu cuplul care face furori?Nu prea vad nicio proprietate chimica intre ei.In orice caz.Sper sa pui ceva romanta intre cei doi indragostiti si iertare ca nu am mai postat aici.Dar ti-am citit toate capitolele cu multa curiozitate si ai avut cateva greselutze...ce pot sa zic....toata lumea mai greseste cand scrie.Vreau sa ii aflu trecutul Sakurei,e asa de misterioasa,exact pe gustul meu i facut caracterul personajului.Uite o idee:
Un baiat nou in sat.Il cheama Hiro(sau ce nume vrei).Are ochii albastrii si parul blond.E super HOT.Acesta este atras in mod evident de Sakura,ceea ce il face pe Sasuke sa isi iasa din fire.Blondul se i-a de mai multe ori la intrecere cu Sasuke,dar acestia nu termina de prea multe ori competitiile,ca Sakura intervine mai mereu,zicandu-le sa se opreasca.
Intr-o zi, Sakura adormii la umbra unui copac din jurul cladirii unde aceasta invata.Hiro a inceput sa o caute si dintr-o data a vazut-o stand cu ochii inchisi la umbra unui copac,presupunand ca doarme.Acesta se duse tip-til spre ea si se apleca spre fata gingasa si ii fura primul sarut.Mai tarziu,mai exact dupa 5 minute,Hiro pleaca in clasa,lasand-o pe rozalie sa mai doarma,crezand ca aceasta e franta de oboseala.Apoi,Sasuke este trimis de Anko-sensei sa o gaseasca pe Sakura,pentru a discuta ceva in particular cu aceasta.Sasuke pleaca in cautarea rozaliei,iar nu dupa mult timp,o gaseste stand la umbra unui copac,mai degraba la umbra unui cires.Sasuke se indrepta spre aceasta facand tot posibilul sa nu o trezeasca.O priveste timp de mai multe minute,Iar dintr-o data,hormonii o iau razna.Nu mai stia ce sa gandeasca.Simtea ceva pentru rozalie,dar nu stia ce.Dintr-un moment de neatentie,acesta cazu pe rozalie,buzele acestora fiind lipite una de alta.Sasuke simtii cum rozalia se trezeste,iar brunetul o lua la fuga intr-o viteza nebuna,spunandu-i lui anko ca nu a putut sa o gaseasca,iar acesta se duce in clasa.


Cam atat :)) . ce tare.Dak nu ma opream,scriitoarea din mine mai scria vreo 3 pagini :)). ce imaginatie nebuna am.In capul meu e o imaginatie haotica :)). oricum,felicitari pentru fic
mult succes in continuare cu ficul tau si sper ca vei tie cont de sfatul meu,mai bine zis de ideea mea de fic =)) ok..
ja ne :*

#25
bun, deci am vazut ca ficul asta are 42 de reply-uri, so am intrat sa vad despre ce e vorba...

sincer, titlul mi se pare genial, dar povestea e aceeasi...
fata sensibila, dar puternica si rece se indragosteste de baiatul cu trecutul in ceata, ce se crede superior....
cu toate acestea, in ficul tau ai reusit sa diversifici ideile, dar i-ai indepartat mult prea mult pe cei doi unul de altul, asa ca acum povestea ta arata mai mult a comedy, daca vrei si putina drama, dar eu chiar nu vad acele elemente caracteristice romance-ului...
nu zic, ai putea sa faci o poveste foarte frumoasa, dar asta ar insemna sa nu te mai iei dupa vechiul tipar dupa care sunt facute tooate [sau majoritatea] povestile SasukeXSakura, ci sa creezi un curs nou al evenimentelor.

parerea mea este ca si o dragoste brusca ar da bine, dar ai nevoie de o actiune pe masura....

in rest, nu am de comentat, mai ales ca nu am gasit greseli...

te rog sa nu te superi, era doar o parere sincera, totusi, daca e ceva, da PM

succes la scris!!
아름다운 미녀를 좋아하면 고생한다
Heart aches when you fall in love with a beauty...

[Imagine: 127954537375290.jpg]





#26
Heya, fetele! ^_^ Me is back

Acum, dupa obisnuitul ritual:
anim3_girl - ma bucur ca iti place ficul, dar incearca, te rog, sa nu mai faci spam
angelinozupxxx - sashiburidana! >:D< Glad to see you around. Ehm, thnx de sfat, dar daca l-as asculta, unde ar mai fi originalitatea mea? :)) Si o sa apara si proprietatile chimice, nu-ti face grji -__- Pana atunci, thnx ca ti-ai amintit de mine ^_^
vanilla.kymi - mai e ceva de spus? Stii deja ^^ Voi incerca sa tin cont de sfaturile tale, si ms mult ca treci pe-aici :-*

sakura_alexutza - Happy Birthday! And here is the present:


Capitolul VII
[Imagine: thekillers.png]

#27
Felicitari pentru capitol nu ai avut decat cateva greseli de tastare:
-blodul- blondul
-vrejita- vrajita
-Ankose- Anko se
-blondin- blondina
Ei bine cam astea au foat greselile.
Restul capitolului a fost foarte interesant sa stii ca imi place foarte mult cum scrii.Trebuie sa te laud si pentru descrierea foarte frumoasa. Imi place intradevar ca povestea ta este originala si ador firul narativ.Dupa mine, ideea ta de a nu-i face sa aiba nimic in comun si practic sa se urasca mi se pare foarte buna.Daca stam sa ne gandim bine cam asa era si in anime, pana cand a plecat totusi a ajuns sa o mai aprecieze Macar putin si pe Sakura.Iar daca ii faci din prima sa se indragosteasca nu ar mai avea nici un farmec.Mie imi place asa cum este.Sa nu ne mai tii insa in suspans prea mult pentru ca de abia astept sa aflu cine este ingerul ei pazitor si trecutul Sakurei.In legatura cu intrebarea ta as vrea sa il postezi cat mai repede posibil, daca nu maine macar duminica.Eu iti urez succe si spor la scris.Si sa stii ca ma bucur mult ca ai facut aceasta poveste si ca iti raman cititoare fidela pana la sfarsit.
[Imagine: 19751918_ARZDZEIZG-1.jpg?t=1303932362]
[Imagine: 5905958325a7056013714l-1.jpg?t=1303932519]

Abisul umbrelor Chiar nimeni nu mai este interesat de ficul meu? Sa stiu daca sa-l mai continui sau nu.






#28
Deci eu....a doua:((
La ce te-ai gandit cand si intrebat dak vrem capitolul VIII?Nu e logic ca stau cu inima la gura la fiecare capitol?Normal ca abea astept urmatorul capitol!
Cateva( vreo patru) greseli de tastare.Eh...cine nu le are?In fine.Ideea ca ea este puternica si cam misterioasa am mai vazut-o, insa tu ai sezvoltat-o altfel si asta imi place.Ideea cu el a fost foarte captivanta si tot ma roade curiozitate.Oare cine o fi????In fine cred ca stiu sau cel putin banuiesc, insa imi place foarte mult descrierea ta.
Bye-bye si te astept cu capitolul VIII!
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?


#29
EB iar un capitol dragut, imi place cum ai combinat naruto cu KS
Sakura e tipul de personaj Mary Sue, adica ea e perfecta, o fata sensibila, cu un trecut dur, care are abilitati extraordinare atat mentale cat si fizice. Ti-as recomanda sa faci ceva original cu ea, sa o distingi de celelalte sakure :))
In rest sys, chiar e super, si sa stii ca nu iti citesc ficul doar din cauza ca tu esti sis a mea
ti-am citit ficul inainte sa te cunosc :P deci acum nu mai ai ce sa zici
astept next si gomene ca am pus comm asa de tarziu
chuu si gambate :bye:
Leon Oswald Addiced=> My love, don't touch my boy, he's mine!!!



Fav quote: ''Maimutele cad din copaci, Leon cade de pe traprez''(Kaleido star)


[Imagine: chibi_1654.gif]
Miko, chibi-ul lui ayame_sasuke
- chibi and monkey

#30
Am observat doua greseli:
ia- ea
Rozalia nu se lasa mai prejos si incepu si ea sa alerge, prinzand-usi verisoara din urma, apoi luandu-se la o intrecere falsa cu ea. - "..., prinzandu-si verisoara din urma,..."
In rest povestea e interesanta. But... ce?! La trapez!? Da ce Dumne(Doamne) iarta-ma e copila aia?! O ninja trapezista? Sa nu-mi zica ca "el" e un fel de Leon ca ma impusc dupa urechea stanga pe de piciorul drept din partea de jos a talpii(stiu ca nu ai inteles nimic dar nu ma prea intereseaza)!
Astept cu nerabdare continuarea, iar eu o vreau chiar maine! Lasa ca te stiu eu...!(Oare?)
Cam atat am avut de zis. Gambatte and Kissu! Ja'!
[center]No winter lasts forever; no spring skips its turn.
I love spring anywhere, but if I could choose I would always greet it in a garden.[/center]

[center][Imagine: 21czipi.jpg][/center]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ramane intre noi doi ? Natsuru 14 8.916 13-08-2013, 11:15 AM
Ultimul răspuns: hiimera
  Demon si inger DanteObs3ssion 1 2.155 30-06-2013, 03:52 PM
Ultimul răspuns: CyBeR
  [Yaoi] Inger cazut.. Rissu. 2 2.276 19-08-2012, 12:39 PM
Ultimul răspuns: Peppers
  [Naruto] Iubirea se naste din gelozie(NaruHina) Madalovenar 23 13.554 17-08-2012, 09:32 PM
Ultimul răspuns: Madalovenar
  [Naruto] Intre vant si umbre... hero1hero 11 8.241 12-08-2012, 04:09 PM
Ultimul răspuns: hero1hero
  Intre viata si moarte + 16 *Piersicuta 2 3.317 01-07-2012, 02:00 AM
Ultimul răspuns: *Piersicuta
  Inger fara aripi Kyandi. 2 2.230 31-03-2012, 10:32 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Demonul devine inger ohaio_angel 5 3.114 08-03-2012, 10:22 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  InuYasha-astazi om,maine demon Matt 0 1.839 24-12-2011, 10:38 PM
Ultimul răspuns: Matt
  Iubire intre demoni[+18] ♥FallenAngel♥ 16 11.766 12-09-2011, 09:57 PM
Ultimul răspuns: ♥FallenAngel♥


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)