Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cainii vagabonzi

#51
@Azazel .
Despre oamenii strazii? Tu glumesti? Am spus special ca sunt caini nevinovati pentru ca oamenii strazii pot sa munceasca si pot sa faca lucruri, dar le e lene si aleg mai bine sa cerseasca . Cainii nu pot sa munceasca pentru ca nu sunt angajati nicaieri, nu li se da perne si puf daca sunt in strada. o.o
Diferenta intre animale si oameni. ^^
Si mai sunt multe, dar nah. xD
[Imagine: sasu_naru_by_kiduutz-d5035to.jpg]
Ne? (:

#52
(20-11-2011, 02:13 PM)Azazel A scris: @Diz Poi tu ma pui sa aleg intre caini si oameni??WTH!!
1:Ok oameni sunt oameni caini sunt caini!
2:Exemplul dat de tine este absolut tampit,nu te supara dar ce ai vrut sa zici??Ca caini sunt ca oameni??Eu unu' nu ma consider animal.
3:Caut calea cea mai usoara,nu serios?Si e rau?Eu zic ca nu,de ani se incearca rezolvarea acestei probleme si nu sa facut nimi si mie nu-mi convine sa latre niste javre la mine chiar sa ma muste.(stau intr-o zona cu foarte multi caini vagabonti)
4: "Iar din punctul meu de vedere un caine merita mai mult sa traiasca decat majoritatea scursorilor omenirii ce misuna pe strada" Ma scuzi dar asta imi depaseste inteligenta...mai lasati textele si controlativa cand vorbiti
@Yuuki o.O Satacele fiinte 21 cred mai bine ati baga textele astea despre oameni ai strazi nu despre caini

Oh brother. Un caine e mai om ca unii oameni. Daca nu intelegi ce am vrut sa zic, pune mana si mai citeste, poate asa o sa ajungi sa intelegi si metaforele. Intre un caine si unii oameni, as alege fara nici cea mai mica ezitare cainele. Tu esti genul de om care nu considera animalele ca fiind niste fiinte, niste suflete care au totusi si ele sentimente. I wonder, nu e normal ca un caine sa muste oamenii, dar e normal ca un om sa chinuie un animal de placere? Macar ei o fac in spirit de aparare. Oamenii sunt doar sadici in genul asta de situatii.

Ce vroiam eu sa zic, asa mai pentru copii, este asta: Nu e vina cainelui ca ajunge pe strada ci vina omului care l-a dat afara din casa. Nu e vina cainelui ca omul care l-a luat initial a decis ca nu mai are nevoie de el si l-a dat afara. Daca iti iei un caine, devine responsabilitatea ta. Cainii vagabonzi sunt, in final, pe strada din cauza oamenilor care i-au dat afara initial. Omori cainele, care nu are nici o vina ca a ajuns in strada, din cauza fostului proprietar care a decis sa il dea afara. Intelegi acum, sau trebuie sa ma mai explic? Sper sa intelegi, ca mai jos de treapta asta nu imi pot lasa IQ-ul.
[Imagine: tumblr_m95uonbiuU1re9dfoo1_500.gif]

#53
God, măcar ăia turbați trebuie eutanasiați. Ăhăm, se înțelege că sunt pro, și, dăă, adevărul este că jumătate din cei ce am postat p-aci' suntem niște Hitleri rasiști care vor cățelușii morți. <--- Bine, nu este chiar așa, eu iubesc animalele, am 3 câini ( doi acasă, unul la țară ) și, eei bine, îi iubesc, dar diferența dintre ei și cățeii vagabonzi este că ( , ) cățeii mei sunt cuminți, nu mușcă pe nimeni ( nu că ar avea și cum ) , defapt, nici măcar nu latră la copiii ( ăhăm, asta e o poveste amuzantă despre niște copii care ne-au sărit gardul și ne-au terorizat grădina, în timp ce cățeii mei stăteau liniștiți și se uitau la ei ) , în timp ce cățelușii de pe stradă sar pe tine și te mușcă fără motiv. Exemplul ar fi BFF-ul meu, Mădă, care se plimba liniștită pe stradă, și a sărit o haită de căței pe ea, fără motiv, au mușcat-o așa rău încât a intrat la operație ( nu un simplu vaccin, bandaj și tot ce e mai roz pe lume). Lol, de-atunci când mă mai plimb singură pe străzi, îmi iau mai întâi o muniție de pietriș cu mine să am cu ce arunca în cățeii malefici ce îmi doresc răul. Mamă, postul ăsta era despre căței, iar eu am transformat-o despre mine. 15
EDIT

Zău, nu mă consider Dumnezeu ca să decid dacă câinii vor muri, dar nici voi nu sunteți Dumnezeu ca să decideți dacă ar trebui să trăiască. Gândiți-vă că le-am face un bine, deoarece, în scurta lor viață, câinii vagabonzi sunt chinuiți de frig & foame, plus că unii ba sunt bolnavi, ba le lipsesc unele componente ale corpului, cum ar fii un picior sau un ochi. O.O Asta nu se poate repara, no way. Am citit pe-aici că unii ați spus ceva cum că statul ar trebui să împarte toți cățeii oamenilor, sau cam așa ceva. Ideea asta mi se pare penibilă, adică, dacă oamenii ar fii vrut până acum să adopte un câine vagabond, ar fii făcut-o, ar fii chiar jenant ca statul să le arunce pe geam un câine. Atât am avut de spus,. XD

#54
(20-11-2011, 02:26 PM)Yuuki. A scris: @Azazel .
Despre oamenii strazii? Tu glumesti? Am spus special ca sunt caini nevinovati pentru ca oamenii strazii pot sa munceasca si pot sa faca lucruri, dar le e lene si aleg mai bine sa cerseasca . Cainii nu pot sa munceasca pentru ca nu sunt angajati nicaieri, nu li se da perne si puf daca sunt in strada. o.o
Diferenta intre animale si oameni. ^^
Si mai sunt multe, dar nah. xD

21Ia mai gandestete odata??Esti tu sigura??Nu mai vorbiti asa aiurea...
Asta ma enerveaza,pentru voi caini sunt mai presus de oameni??!
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#55
Azazel, nicio specie nu e mai presus decat alta, drop it! 3
Do not speak unless you can improve the silence.

#56
(20-11-2011, 09:04 PM)Wunderbar A scris: Azazel, nicio specie nu e mai presus decat alta, drop it! 3

Depinde din ce punct de vedere, dar in majoritatea cazurilor oamenii sunt. :]
Oh, beauty is a beguiling call to death and i'm addicted to the sweet pitch of its siren.That that starts sweet ends bitter, and that which starts bitter ends sweet.That is why you and i love the drugs... now please, pass me a light.

#57
(20-11-2011, 11:27 PM)Ladd Russo A scris:
(20-11-2011, 09:04 PM)Wunderbar A scris: Azazel, nicio specie nu e mai presus decat alta, drop it! 3

Depinde din ce punct de vedere, dar in majoritatea cazurilor oamenii sunt. :]

Ma referam din punctul de vedere al existentei, nu e niciun criteriu pentru care "specia asta ar trebui sa traiaca mai mult si asta mai putin".
Si nu, chiar daca ar fi sa o luam pe inteligenta si alte rahaturi din astea, tot nu consider ca omul este o fiinta superioara, ci doar mai ciudata.
You awkward dude!
Do not speak unless you can improve the silence.

#58
Nu mai faceti off topic! Ar trebui eutanasiati canii sau nu? Daca da, de ce si cum? Daca nu, de ce si ce propuneti pentru a-i salva? Nu putem lasa lucrurile asa cum sunt!
Daca lumea nu are exemple, fi tu unul.
Fugi de rautate! Fugi, omule, fugi!


Dumnezeu vindeca ce medicii nu au putut: https://www.youtube.com/watch?v=21ijUVwpsfA

Iisus vorbeste despre viata si moarte: https://www.youtube.com/watch?v=lLGE5tUq50U

#59
(20-11-2011, 11:30 PM)Wunderbar A scris:
(20-11-2011, 11:27 PM)Ladd Russo A scris:
(20-11-2011, 09:04 PM)Wunderbar A scris: Azazel, nicio specie nu e mai presus decat alta, drop it! 3

Depinde din ce punct de vedere, dar in majoritatea cazurilor oamenii sunt. :]

Ma referam din punctul de vedere al existentei, nu e niciun criteriu pentru care "specia asta ar trebui sa traiaca mai mult si asta mai putin".
Si nu, chiar daca ar fi sa o luam pe inteligenta si alte rahaturi din astea, tot nu consider ca omul este o fiinta superioara, ci doar mai ciudata.
You awkward dude!

then should i excuse you while you eat your poo?

"Nu mai faceti off topic! Ar trebui eutanasiati canii sau nu?"
Da.
Oh, beauty is a beguiling call to death and i'm addicted to the sweet pitch of its siren.That that starts sweet ends bitter, and that which starts bitter ends sweet.That is why you and i love the drugs... now please, pass me a light.

#60
(20-11-2011, 11:54 PM)Ladd Russo A scris: then should i excuse you while you eat your poo?
Eu nu obicinuiesc d-astea toplitene, more for you! 3

Ce-ti mai plange sa te lingi in c*r folosindu-te de pretextul speciei.
Dar nu-ti face griji, you not special! 10

@SM:Go and pray!
Do not speak unless you can improve the silence.




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)