Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Biografie nesfarsita

#21
Wow...deci am terminat de citit.
Ideea ficului este originala si geniala , dar cand Kim spunea \"mori creatura a iadului\" mi s-a parut ceva gen Jigoku Shojo, dar in varianta \"Naruto\" moderna . Ar fi ciudat ca pana si cea mai buna prietena a Sakurei, care o intelege atat de bine, sa o lase balta si sa incerce sa o ucida.Asa cele doua BFF ar deveni rivale si ficul ar deveni horror ,plin cu demoni , fantome, vampiri si mult blood... :scary:
Bine, poate ca am exagerat putin din cauza zaharului , dar m-ai lasat K.O.
2. Daca ai putea, please sa faci capitolele mai lungi.Asa vei scrie mai putine capitole si nu vei mai avea comentarii de genul \"este mult prea scurt\" Dar mie imi place ! I love it ! Si vreau sa stiu ce se va mai intampla.Sa incerce Sakura sa se sinucida din nou? Sau persoane din viata ei sa moara si ea sa ramana singura, fara nimeni si sa inceapa sa se intample lucruri stranii ??? I\'m scared ....
Oricum.....Naxtul, sau voi aparea in spatele tau cand te astepti mai putin :help: ..... Spor la scris ! Ja ne !
[Imagine: ItachiSig.jpg]






#22
heloo
Scuze ca a durat atat, ieri am avut pauza de animezup :d . Mi-a placut capitolul, nu s-a intamplat multe, dar chiar si asa mi-a placut. Dar de ce ai folosit \"<..>\" in loc de dialog ? Cred ca era mai bine sa folosesti linia de dialog, dar poate nu poti, asa ca nu mai zic nimic. Asezarea in pagina a fost mai buna, capitolul puteai sa-l scri cu \"XLarge\" si sa-l pui in mijlocul pagini, arata si mai bine, se potrivea.
Cam atat.

:bye:

#23
Chapter VIII

Cu alte cuvinte, imi e dor de ea. Sper ca aceasta vizita sa imi ridice moralul. Am ajuns in fata casei. Parchez cu grija masina sa nu ii dau de inteles mamei ca o vizitez, vreau sa o surprind placut. Data trecuta am surprins-o, dar nu in modul placut. Tata ma urmari cu masina si o lua si pe nevasta`sa si cand au intrat in casa au iscat o cearta de zile mari. Nu am cuvinte sa descriu acea zi, parca desprinsa din Iad. Cobor din masina si ma pun in pragul usi.
Cand vroiam sa ciocanesc in usa aceasta deja se deschise si o vedeam pe mama in fata mea, cu un zambet strengar pe buze. Ah.. Dulcea mea mama. Atat de eleganta si sensibila, atat de culta si draguta... As fii dorit sa seaman mai mult cu ea. Ma pofti in casa. Imi dau jos pantofii si ma asez in fotoliu. Deci.. sa-i spun despre.. vampirism? Daca crede ca e o ofensa adusa ei? O sa ma creada nebuna.. Dar merita , e mama mea si are dreptul sa afle despre asta. Trag aer in piept si spun:

- Ma-Mama, sunt vampir. Am fost atacata intr-un parc de catre mai multi indivizi, apoi am fost lovita de o masina, apoi m-am trezit intr-o companie cu pompe funebre cu un costum roz pe mine si cu papuci vechi ai mamei mele vitrege, dupa care o fata mi-a zis ca sunt vampir, am fost la biserica , un baiat imi facu` ochi dulci, preotul la fel si.. si.. Of mama! Ce sa fac? Imi vine sa mor, dar nu pot. De ce mie mi se intampla toate aceste nenorociri?

In timp ce spuneam toate acestea ochii mei erau plini de lacrimi care se prelingeau incet pe obrazul meu fin, acestea aratand ca niste cristale veritabile si stralucitoare. Mama ma imbratisa cu drag, simteam cum sufletul meu se umplea de caldura vrand sa urle de fericire. Ii arunc o privire, ea se uita la mine calma, ca intotdeauna.
Ah.. Ce mi-as fii dorit sa .. Of, lasa. Visez cu ochii deschisi. Stau la taclale cu ea, ii mai povestesc ce facu asa-zisa mea mama cat timp ea nu o mai vazuse. Uau, aveam ce s-ai povestesc. De cateva ori am izbucnit in ras isteric. De cand nu m-am mai simtit asa. La o rascruce de timp ii spun mamei ca e timpul sa plec, ca o voi vizita mai des.
O imbratisez dupa care ma incalt si intru in masina, bagand cheia de contact si apasand pe pedala de acceleratie. Ii fac cu mana dupa care merg pe propiul drum. Dupa cca cincisprezece minute ajung acasa.
Observ ca telefonul avea mai multe apeluri nepreluate, de la un numar necunoscut. Telefonul suna din nou, iar eu ridic receptorul ca disperata si raspund. Suspectul ma intreba daca eu sunt Sakura Haruno. Eu raspund afirmativ. El rase instinctiv, in timp ce eu il intrebam ce e asa nostim.

- Nu poate fii adevarat! Tu esti moarta!
De unde pana unde? Cum de stie.. eu ma balbai ca o mamaita in timp ce el im spuse:

- Vino in fata la restauantul de dupa colt in cinci minute. Sa nu intarzii.

Eu aprob speriata si infiorata si inchid receptorul. Deci, se pare ca mi-am gasit nasul. Imi iau papuc si cobor in graba scarile, de data aceasta imi las masina acasa. Cand ajung in fata restaurantului in fata sa era parcata o limuzina neagra. Din ea coboara cinci barbati inalti, imbracat in cmoching. Uau, un fel de imitatie ieftina a lui James Bond.
Imi venea sa rad, dar imi potolesc rasul. Cei cinci ma impinsera in limuzina.
Ma asezara pe banchea din fata lor, ei tinand intinse inspre mine mai multe cruci de lemn. Ce efect ar trebui sa aibe asupra mea? Ajunsesem intr-un cimitir vechi. Afara deja era inserat. In timp ce coboram linistita, acestia au incept din nou sa ma impinga. Of.. Lume nebuna, asteptati ca cobor imediat, nu totul e contra-cronometru, sau e?
Am ajuns in fata unui cavou. Pe el scria \" Cavoul familiei O`Conel \". Acest cavou se deschise, lasand in urma niste scari pe care le-am coborat. Cand am ajuns la destinatie cei cinci aprinsera o torta, deoarece acolo era o bezna inimaginabila.
In timp ce am trecut prin acel tunel, am trecut pe langa un barbat chipes, de-ti lasa gura apa, cu parul negru ca abanosul si ochii de culoarea onixului, sau poate chiar mai frumosi. Acesta era bine-facut, inalt, cam cu vreo cinci centimentri mai mare decat mine. Trecem de el si ajungem in fata unui batranel. Avea colti, deci era vampir. Oh nu. Si el era imbracat in smoching.. In ce hal a ajuns James Bond sa se uite si vampiri la stilul lui.

- Buna copila mea. Bine ai venit in societatea vampirilor. Am dori sa mancam acum, vei lua masa alaturi de mine si te vei odihni in preajma mea.

- Scuteste-ma, spun eu indignata.
Acesta se enerva si le spuse celor cinci sa ma stropeasca cu apa sfintita.

Acesta e capitolul .
Lectura placuta .
Z`bye ! :bye:
[center][Imagine: 17d10516.gif]
Listen true music xD

Smoke the life ,
Cuz` life smoke you. xD[/center]

#24
Am aterizat si eu pe aici iubita, in sfarsit.
Deci mi-a placut extrem de mult capitolul, foarte frumos, il ador. Cu fiecare rand citit vroiam sa ciutesc mai mult. Asta este unul dintre ficurile mele preferate, pe buna [ ma rog, eu am mai multe ficuri preferate, chiar foarte muuulte, dar nu asta conteaza ] Conteaza ca eu iti iubesc ficul :X:X:X
Pune-te repede pe tastat pentru ca vreau sa aduci nextul urgent, intelegi? Il ureau cat mai repede posibil.
Spor la scris si foarte multa inspiratie si multe multe idei.
Te pupacesc extrem de dulce :*:*
Bye.


P.S: Sunt prima !!!!

P.S.S: Sa nu uiti sa ma anunti si pe mine cand pui nextul, te rog dulce de tot :*

#25
heloo
Scuze ca nu am venit mai repede, am avut cateva probleme. Capitolul mi-a placut, dupa mult timp pot sa spun cu mana pe inima ca nu m-am putut opri din citit, a fost foarte frumos. Descrierea mi-a placut, dar momentul in care a fost luata de cei cinci barbati puteai sa descri mai mult, sigur era ingrijorata, dar eu nu am simtit asta. Dialogul a fost bun. Idea devine mai buna. A aparut Sasuke, ce bine, mi se facuse dor de el :)).

:bye:

#26
Chapter IX

Acesta se enerva si le spuse celor cinci sa ma stropeasca cu apa sfintita.
Sincera sa fiu... trebuia sa ma doara,sa ma transform intr-o vietate sau chiar sa mor in chinuri groaznice? Dar la mine, nimic ! O picatura de apa mi-a venit in nara, facandu-ma sa rad cu hohote, vampirii si barbatii din jurul meu se speriau de mine, intrebandusera de ce nu are efect aceasta apa sfintita care pentru ei au efect letal,dar pentru mine, nimic! Dupa un timp, vazand ca apa nu are nici un efect, vampirasul acela grasut si chel, care parea mai degraba un calugar care in loc sa se roage prindea soricei, spuse cu o voce amenintatoare:

- Eh , gata e de ajuns! O mai lasam sa se gandeasca la alegerea noastra, care daca o accepta ii va aduce numai bine. Eu atat am avut de spus, si se retrase in umbra.

Cei cinci barbati isi luasera si ei talpasita si se indreptara dupa vampir, ca o codita. Si restul vampirilor din cavou au plecat, cu exceptia brunetului aratos. Ii arunc o privire, eu observ ca se uita la mine. Atunci, ca dintr-un impuls, urc scarile in graba, de parca era chiar Iadul in spatele meu. Am ajuns la suprafata. Iarba era plina de roua, aceasta in momentul cand facea contact cu pielea mea imi trimiteau un fior. aud un fosnet printre firele de iarba. Imi intorc privirea si il vad pe brunet apropiindu-se de mine intr-un mod elegant, dar si amenintator.
Ma gandeam sa imi continui drumul si sa il ignor, dar el imi sopti : Asteapta... Eu ma opresc, de parca mi-ar fii comandat asta. La un momentad ajunse in fata mea, privindu-ma in ochii cu acele pietre pretioase ale lui. Ma uit si eu in ochii lui, dar simt ca ametesc.
Imi retrag privirea, dar el imi prinse barbia, obligandu-ma sa ii privesc in ochi. In acel moment isi ridica degetul cel mare de la mana si imi deschide putn gura. Incepu sa-si preseze degetul pe un canin de-al meu. Mmm... Sangele lui avea un gust de cinci ori, poate chiar mai bun decat cel a lui Itachi. Vai, un deliciu. Vazand ca imi place, presa mai tare degetul si imi spuse suav :

- Ma intreb ce gust ai tu...
De ce nu vrei sa te lamuresti ? Adica... stai nitel! El este unul rau, nu ma pun eu cu de-astia. In acel moment el il prind de mana si il izbesc intr-o cruce mare de piatra. Am inceput sa fug ca disperata, sa nu cumva sa ma ajunga din urma. am ajuns pana in centurl orasului, in care era mare galceava. Arunc o privire prin jur si vad ca un barbat vroia sa se arunce de pe o cladire.
Ma ingrijorez si incep sa ma catar pe imensa cladire, ca o veverita sprintena. Am ajuns pana la barbat. Acesta se uita la mine mirat, eu in acel moment dandu-mi ochii peste cap. El prinse informatia si se linisti. Il intreb cum se numeste ... Ma numesc Keita Hiruno.. Si nu ma sinucid, nu stiu de ce crede lumea asta. Eu doar ador peisajul."Eu aprob ca o marioneta dupa care ii propun sa coboram. Keita rase instinctiv si imi accepta propunerea, cu conditia ca i fac cinste cu o cafea, caci lucrase astazi cam mult si saracu` nu si-a luat doza. Coboram dupa care ne indreptam catre un restaurant. eu comand o cafea dupa care avem parte de o conversatie lejera. Arunc o privire si il observ pe aratos cum statea in fata usii. Of.. toate domnisoarele se topeau dupa el, dar se ofticau cand vedeau ca se indreapta catre mine. am inceput sa injur cu cea mai mare ardoare, in timp ce keita tot spunea sa tac.
- Buna Sakura. Un prieten de-al tau ?
Eu ii trag o mutra fulgeratoare. Dar.. nici nu stiu cum il cheama. Zambesc malefic si il intreb cum il cheama. Sasuke.. Sasuke Uchiha.
-Mda.. Deci Sas`ke ..

Acesta ma corecta si suse numele sau adevarat, dar cine l-a bagat in seama? Poate doar fetele si chelneritele care erau gata sa sara pe el .
Dau ochii peste cap si incep sa ma cert cu el. Vazand ca nu il mai bag in seama, Keia sa rusina si pleca. Il rugam sa ramana, dar Sas`ke spuse [font-Italics]Bine. Pa,pa ! [/font]Of...Acum am ramas cu desteptul acesta. domnisoarele inca se holbau la el, imediat topindu-se pe podea. Sas`ke profita de ocazie si le trase cu ochiul domnisoarelor. Aaa! Vroia sa ma faca geloasa!
[center][Imagine: 17d10516.gif]
Listen true music xD

Smoke the life ,
Cuz` life smoke you. xD[/center]

#27
heloooo
Doamne, cat de mult mi-a placut acest capitol, apwritia lui Sasuke parca a luminat ficul. Sasuke vrea s-o faca geloasa.... ^_^... iar domnisoara o sa cada un pic cate un pic in groapa dragostei ^_^ . Descrierea mi-a placut... dar cand la vazut pe Sasuke la cafenea... parca trebuia mai mult spus. Dialogul...nu am nimic cu replicile pe care le scri in text cu alta marime, dar trebuie sa pui "..." . Actiunea s-a cam grabit,... chiar s-a grabit. Cam atat.

"bye"

#28
hey ...scuze ca nu am mai dat pe aici ..am pierdut asa o poveste incitanta :P... poevestea incepe sa fie dn ce in ce mai cndimentata ..si sa ma lase din ce in ce mai curioasa .. era de la sine inteles ca va aparea si un Sasuke cine ar fi crezut ca e chiar unul dintre vampiri...ei bine... ai ceva mici greseli ...parerea mea este ca dupa ce termini de scris capitolul , mai citestel inca o data sau de doua ori cu voce tare pentru a-ti da seama unde suna bine si unde nu.. credema te va ajuta enorm.. ah si am mai bservat o chestie la tine... Vocabularul tau mi se pare interesant si amuzant... mai ales felul in carel folosesti , dar ar trebui sa ti cont ca intr-o creatie literara nici o data nu se scrie dupa cum se vrobeste ... adica daca nu ma insel la unul dintre capitole am observat ca ai flosit forma populara a verbelor pe ici pe colo....oricum... >.< eu cred ca vei ajunge o scriitoare renumita... stiu ca si eu m-ai am multe de invatat la acest capitol si ca nus chiar in masura sa critic ..dar sper ca sfaturile mele sa-ti fie de folos...

astept nextu :*:*:*..spor la scris in continuare!!

S is for the simplety
E is for the extazy
X is just a mark to spot
'Cause that's the one you really want!



That's what i'm talking about! : :X:X:X

[Imagine: 190109.jpg]

To be passionate about yaoi is not a crime !




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sasusaku iubire nesfarsita Harona 23 14.744 12-02-2011, 11:44 PM
Ultimul răspuns: MooN.


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)