Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Biografie nesfarsita

#11
Buna,

Pai o sa incep cu inceputul mai exact cu titlul: mie una mi se pare plictisitor, nu te atrage cu nimic, nu e nimic interesant in el( sper sa nu te supere). Ideea mi se pare destul de originala pana acum deoarece e un mister total pentru mine cine a musact'o si desi cre ca sunt...Vampiri:))
Cat despre descriere, pai, nu prea ai, ar trebuie sa descrii peisajul mai detaliat, cum arata( nu ca are ochii verzi si parul roz) poate mai mult, caracterul ei, nush... Oricum s'a mai zis, figuri de stil, asa faci capitolele mai lungi. Pune'te in pielea personajului(by Venus-Roseta). Incearca sa te exprimi [prin scris ce simte Sakura(confuzia, tristetea, dezamagirea, ura, teama, fericirea). Cat despre actiune mi se pare prea grabita, cu descrierea o mai incetinesti. Si ce nu mi'a placut mie a fost ca ai folosit de multe ori(mai exact de 2 ) "Vai". Mie una mi se pare ca suna urat. Si scrie cu cifre nu litere. Spre final am sa iti spun doua lucruri:
Sper sa nu te fi suparat comul meu
Sa ma anunti de continuare care sper sa vina mai repede ca sunt destul de entuziasmata sa vad ce se mai intampla
:-h multa inspiratie si spor la scris

#12
heloo
Cred ca eu sunt prea adormita sau zapacita, dar nu cred ca ai specificat cum de-a ajuns vampir Sakura. Ea stia ca este, deci... ea cunoste de ceva timp, deci transformarea a avut loc inainte de accident, ca noi am citit o scena dupa accident in care nu spui ca ea observa schimbarea. Ori: Cel care a lovit-o ca sa nu o omoare a transformat-o in vampir, dar al inceputul cap ai spus ca ea se gandea la lumea de dicolo, deci ea nu stie ca a fost salvata. Pe scurt, nu exista nici o indoiala, ea era vampir inainte de accident. Ce munca de detectiv am facut =)) .
:bye:

#13
Pai stiti atunci cand a fost muscata in parc de catre acei indivizi . In acel moment a fost transformata in vampir , insa nu si-a dat seama :)) . Soo ... ea nu a fost salvata . Vampiri sunt nemuritoti ( ma rog in ficul meu ) si chiar daca se arunca de pe o anexa de 10 etaje , sa zicem :-? , tot nu ar pati nimic .
In concluzie :smart: : Cand a fost lovita de masina ea era deja vampir si nu a patit nimic . Veti afla in continuare . ;)

Tai tai ! :bye:
[center][Imagine: 17d10516.gif]
Listen true music xD

Smoke the life ,
Cuz` life smoke you. xD[/center]

#14
Chapter V :


Femeia tot continua sa se indeparteze tinand fetita de mana in timp
ce eu nu-mi gaseam in minte cuvinte care sa o defineasca in intregime
pe aceea fiinta care cu greu as fii numit-o eu mama,depinde ce parere
avea propia ei fiica despre ea.Mda...Aceasta fetita mi-a deschis ochii
aratandu-mi in ce m-am transformat.Nu mai stau pe ganduri si ma indrept
catre cea mai apropiata biserica.Zaresc la cativa metri o
clopotnita.Ma apropii si zaresc biserica in care am fost crestinata eu.Pe atunci mama si tata se iubeau mult.Asadar,ma apropii cu sfiala de aceea incapere.Nu era mai nieni in biserica,doar baiatul de la intretinere.Ma apropii de el si il intreb unde este preotul.El se uita la mine parca desprins de realitate.Ii mai repet de vreo doua ori intrebarea adresata de mine.Atunci el izbuti
sa zica:"Esti frumoasa."

`Ah?Frumoasa?Adica...Nici urata nu sunt,dar nici asa frumoasa ca in
momentul in care ma vezi sa imi faci acest compliment.In acel moment
baiatul care era cu vreo paisprezece ani mai mare cu mine se apropia
de mine gata sa ma sarute.Atunci eu il pleznesc de cazu pe podeaua
rece inconstient inca zambind...Ce Dumnezeu ? De cand am eu atata
putere sa pun la pamant un barba-da` ce vorbesc?Mai inainte chiar eu am pus la pamant mai multi barbati toti mai solizi decat mine.Acum,ce mai urmeaza sa fac ?

Iau in calcul o tehnica de sinucidere.Prea bine ! Ma urc pana in
clopotnita si imi iau adio de la lume, pentru a doua oara...Ma arunc in gol lasandu-ma ghidata de gravitatie.Ajung la pamant si capul mi se trantise de suprafata rece si tare a betonului.Nu simtisem nimic,doar un fior.Ma ridic dupa care iau in calcul alta tentativa.Imi leg un bolovan de gat si ma arunc in lacul de langa biserica.Am ajuns pana la mal,pestii speriindu-se de mine.E chiar surpirinzator , respir sub apa!Sa nu credeti ca sunt vreo sirena sau ceva femeie-cu-branhii...

Ies la suprafata dupa care zaresc luminile aprinse in biserica.O iau la goana si intru inapoi.Il vad pe preot,un barbat de vreo 25-26 ani care tocmai aprindea lumanarile.Se uita si el la mine si ma chema langa el.Imi oferi un pahar cu apa si un prosp ca sa mi-l pun pe spate,sa nu racesc.De parca asta ma interesa pe mine acum.Acum ii adresez tot soiul de itrebari in legatura cu aceste mituri,miturile vampirilor.El isi scarpina fruntea de parca stia despre asta.Ii intinse o cruce de lemn spunandu-mi sa o iau in mana.Am luat-o,dar...nimic.Nici un fior,nici o rabufnire,nimic!Atunci el se uita mirat la mine cand eu m-am intristat."Te simti bine?"Atunci ma uit in ochii lui,acetsa avand privirea la fel ca baiatul de la intretinere,dar stranse pumnul amintindu-si de sotia lui,de copii lui."Nu poti sa mori.E un lucru cert.Dumnezeu a vrut sa te pastreze pe acest pamant.Te considera speciala.Nu lua in calcul ca esti vampir.e doar un mit.Asta e tot.Ai grija de tine.".Spuse aceste vorbe dupa care se indeparta de mine.Eu?Simpatizata de insusi Mantuitorul?Pai...nu e prea cert.In copilarie nu mergeam prea des la biserica...

Lectura placuta.
[center][Imagine: 17d10516.gif]
Listen true music xD

Smoke the life ,
Cuz` life smoke you. xD[/center]

#15
heloo

A venit capitolul ce bine, chiar ma bucur, din toata inima mea de copil. Deci nu este vampir ? Atunci ce este ? NU ne mai tine pe jar, spune ! Dar ai spus ca a fost muscata si a devenit vampir, deci e vampir. ESte sau nu ? Sasuke, Sasuke, Sasuke, Sasuke, cand apare? Vreau sa stiu cand, daca apare, si in ce circumstante. NU mai lungi atat povestea, spune ce este si fal pe Sasuke sa apara ! M agandesc daca va fi iubire la prima vedere, daca este el vampit, sau, mai rau, varcolac. Vreau sa stiu.

:bye:

#16
hey ;)) ... apar si eu pe aici cu commurile mele ... si sa incepem ;;) .. deci .. mi se pare foarte original ... ai niste idei bune totusi mi se pare car cam trebui dezvoltate mai mult... combinatia dintre naruto si vampiri mi se pare una foarte interesanta ... hmmm sincer fara suparari la inceput mi s-a parut un pic plictisitor .. ceva de genu " inca un fic naruto cu sakura in viata moderna..." dar apoi cand au inceput sa se complice lucrurile chiar m-ai facut curioasa .. deci dupa cum spuneam imi place foarte mult ideea ta ;) ... spor la scris in continuare .. sa sti ca astept nextu :X:X ;)

S is for the simplety
E is for the extazy
X is just a mark to spot
'Cause that's the one you really want!



That's what i'm talking about! : :X:X:X

[Imagine: 190109.jpg]

To be passionate about yaoi is not a crime !


#17
Chapter VI :

In copilarie nu mergeam prea des la biserica, doar cand mergeam cu mama . Totusi , nu imi prea vine sa cred acest lucru. Mai cert este ce a zis fetita, faptul ca sunt un vampir. Pentru mine suna mai clauzibil. Sa nu ma credeti ca sunt obsedata de aceste mituri, dar mai mereu mi-au placut lucrurile mai sumbre, morbide. Am iesit din biserica si m-am indreptat catre casa. Cand am ajuns observ ca luminile erau aprinse . Of ... Poate din nou le-am lasat aprinse si trebuie sa platesc o groaza. Deschid usa discret, niste voci auzindu-se din sufragerie. Era mama mea vitrega si tata se certau acolo, cine ar fii crezut...
- Scumpitel ,haide, nu e o pierdere asa de mare. Sa ne axam pe ce e mai important si anume : croaziera noastra. am planuit-o acum o saptamana . Mi-ai promis. Sa nu-mi zici ca scumpitelu` meu e mincinos ca-
- Vrei sa termini odata ? Mult ma doare de croaziera ta , am lucruri mai importante de facut. Nu te intereseaza catusi de putin de fiica ta? Pe langa asta, tu i-ai luat si pantofii si i-ai dat costumu` acela vechi si ponosit.
C****a de maica-mea isi relua pozitia in lupta si se aseza in bratele tatalui meu, acestia incepand sa se linga. Vai dumnezeule Mare! Intru in sufragerie si urlu : " Asa purtati voi doliu ? " Cei doi tresarira speriati de moarte. Eu ma apropii de mama si incep sa o cert , de ce naiba mi-a dat costumu` asta ? A mai fost o situatie asemanatoare, cand ea a facut-o pe mama mea biologica " vaca sarantoaca " . In acel moment eu i-am luat bijuteriile si i le-am pus in blender, apasand butonul de " On" . cu aceea ocazie a fost prima vizita la psiholog. Ea a izbucnit in plans, cu lacrimi de crocodil ce sa zic , si vroia sa ma ia in brate. In acel moment o pleznesc peste fata si o intreb unde imi sunt pantofii. " In dulapul din pod . " spuse o voce care se auzea din hol . Vai . Era Kim , imbracata toata in negru , fardata la ochii cu culorei sumbre . Deci chiar purta doliu. O schimbare drastica de stil as spune , avand in vedere cum se imbraca ea cu adevarat. Izbucni in plans si ma imbratisa . In acel moment mama si tata isi luasera talpasita si trantira usa la plecare . Merg in pod si imi iau pantofii dupa care povestesc cu Kim . Doamne ! Ce bine ca mai exista si prieteni adevarati ! Ii povestesc totul in amanunte . Doamne ! Si mie imi era greu sa zic asa ceva De parca universul meu s-a sfaramat. Cumva...ajunsesem la un nivel mai mare,dar luand in vedere circumstantele ... am fost nevoita sa ma arunc de la etaj, lovindu-ma de betonul rece al invinsilor. Tristetea ma coplesea uimitor de tare. Oftam mai des ca oricand , simtindu-ma intr-o oarecare greata. Dupa vreo trei ore de povesti am iesit cu Kim la o cafea . Ce bine ma simt cu ea . Imi povestise ce s-a mai intamplat . Ramasesem uimita .
Cand am terminat cafeaua eu m-am retras acasa . Raman socata cand am vazut lumina si usa deschisa. Din nou ? Oare tot cei doi erau. Ramane de vazut . Intru in hol si il observ pe Itachi , detectivul , cum cauta amprente. Ne luam la harta subiectul fiind, furisarea in casa. Cum de lumea se schimbase asa de mult in lipsa mea ? Dintr-o data Itachi se apropie de mine si ma saruta . Nu pot sa zic ca nu-mi placea.. Intru si eu in joc. Limbile noastre incinsera un joc in timp ce el imi dadea jos tricoul . Ma tranti in pat acesta dandu-si jos camasa . Ma saruta din nou dupa ccare eu ii intorc capul si il musc . Ce gust are sangele lui . Miam .Acesta icni de durere. Observ asta si imi retrag coltii. Mmm.. Simt o oarecare aroma. Pofta lui Itachi .. avea arome de pin . Deci acum pot simti mirosul emotiilor? Super. In acel moment ii spun lui Itachi sa se indeparteze si ...
[center][Imagine: 17d10516.gif]
Listen true music xD

Smoke the life ,
Cuz` life smoke you. xD[/center]

#18
si ...? ;;) of .. m-ai facut curioasa .. pai hmm nu cred ca este ok folosirea cuvintelor vulgare chiar daca le-ai cenzurat ... dar sa trecem cu vederea peste asta .. Actiunea mi se pare mie sau e un pic repezita ? o.O .. oricum tot ce pot sa zic este ca vreau sa stiu ce urmeaza dupa acel si... so .. dai bataie la next ' kay? :D

S is for the simplety
E is for the extazy
X is just a mark to spot
'Cause that's the one you really want!



That's what i'm talking about! : :X:X:X

[Imagine: 190109.jpg]

To be passionate about yaoi is not a crime !


#19
heloo

M-ai innebunit, nu am inteles nimic din acest capitol. Actiunea a fost la rodeo, nu am inteles ce s-a intamplat, nu ai pastrat actiunea intr-un loc. Descrierea nu a fost rea, a fost ca si inainte. Dialogul bun, discutia dintre \"mami\" si \"tati\" a fost aprinsa, dupa parerea mea. Ideea este buna, dar vrei sa pastrezi misterul si nu-l faci bine, mai mult ne incurci. NU te supara, eu spun asta din inima.

:bye:

#20
Chapter VII :

Si sa isi astupe rana de la gat dar el nu se lasa usor . Imi tot spunea ca sunt frumoasa , vorbe in vant , dar iesind acum din gura lui mie mi se pareau adevarate , flatandu-ma . In acest moment ma simt extrem de stanjenita . Desi vroiam o aventura cu Itachi , eu inca il priveam ca pe un preten , nimic mai mult . Ce il apuca chiar acum ? Oare e din cauza ca am devenit vampir ? Dar de ce ? Daca esti vampir ai un sex - appeal mai mare si bun fata de cand esti in viata ? Uau . Asta e chiar o mare ... revelatie . Ma aplec si imi iau bluza . Imi pun curea la pantaloni si il indemn pe Itachi sa se imbrace si el la randul lui . De prima oara nu accepta , dar dupa mii si mii de rugaciuni accepta pana la urma . Dupa ce se imbraca il prind numaidecat de mana si il dau afara , el tot spunand < Dar Sakura , esti frumoasa . Te rog ! > iar eu i-o trantesc in fata si urlu : <Nu !> fugind in camera si afundandu-mi capul intr-o perina punandu-ma pe plans .

De ce naiba m-am trezit in dimineata aceea , nu puteam sa dorm in continuare , fara sa ma preocup de compania aia idioata si narcisista . Geamul era deschis vantul batand si mangaindu-mi pielea fina a mainilor mele. < Piei, creatura a Iadului! Piei! > Imi intorc capul si o vad pe prietena mea Kim , imbracata ca o batrana , avand in mana o cruce , repetand mereu aceeasi si aceeasi fraza . M-a bufnit rasul , dupa care se transforma in ras in toata regula. Kim, Kim! Asta e fata care la inceputul clasei I isi flutura carnetul cu cecuri lumea adunandu-se in jurul ei si baietii luandusera la bataie pentru bani ei. De atunci se mai schimbase... Saraca... Trecu prin multe. Mai intain de toate, parinti nici nu o prea bagau in seama, dar de la varsta de 13 ani, tatal ei a inceput sa ii faca <vizite> . O pipaia si seara venea in camera ei. Intr-o seara veni gol pusca in camera ei, iar ea era pregatita, statea in spatele usii avand o bata de basse-ball. Cand il vazu incepu sa il loveasca in cap, acesta urland de durere. Parintii ei au fost preluati de Protectia Copilului, in timp ce ea isi ducea veacul in casa ei, ea fiind unica mostenitoare a familiei. Aceasta fata s-a dovedit a fi o prietena minunata , de ce ?Pentru ca mereu imi readuce zambetul pe buze s ma cearta zdravan cand am facut vreo boacana. Ma pot baza mereu pe ea. Cand vazu ca deja m-am plictisit de faza aceea cu batrana isi dadu jos salul negru si isi arata adevarata infatisare. Uau. Deci acum era imbracata in culori vii, semn ca nu mai poartea doliu. Sa fiu sincera, cand i-a murit tatal in spital de la loviturile acelea cu bata nu a purtat doliu... Prea bine. O invit langa mine pe pat eu incepand sa-mi sterg discret lacrimile, ea trage concluzii rapid si nu vreau sa dau de d***u`. Am inceput sa disutam, de cateva ori rasul punand stapanire pe noi. Vai. Ce ras sanatos are Kim. O invidiez. O persoana atata de radioasa. Dar, cum spunea mama mea biologica, fiecare avem frumusete interioara. Dintr-o data Kim imi aduse aminte de un subiect neplacut.... Ora de matematica cu profesorul care imi facea ochi dulci. Pedofil .. ce sa zic. In acel moment eu tusesc apasat aratandu-mi nervi iar in acel moment ea spuse in timp ce o bufnea rasul :< Hei , deci acum trebuie sa am grija sa nu te enervez ca poate imi bei sangele . > < Haha , ce comica esti. Am uitat sa rad . >mormai eu indignata. Ea tot radea in timp ce eu mormaiam ca un urs ursuz.
Dupa aceasta conversatie cu urcusuri si coborasuri ea isi lua talpasita spunand ca are programare la maichiura si pedichiura . Uuu , ce sa zic. si pe mine nu poti sa ma iei, nemernica mica ! Ma rog ... Dupa ce pleca eu ma pun in pat , imi iau o patura sa ma acopar si incep sa vizionez cateva anime-uri. Sa nu va aud cu glume rautacioase... Eu ador anime-urile, pentru mine ele n-au varsta. Odata am tras o anumita concluzie si anume : Viata este un anime !
Deci , acum urmaresc : Kuroshitsuji seria I si II . Vizionare placuta mie !
~ Dupa trei ore de vizonare anime ~
Mama ! Deci Sebastian chiar e perfect in toate. Alois e cam sadic , dar are sclipirea lui :-? ... Dar , in loc sa va plictisesc ma ridic din pat , imi pun o pereche de papuci Guchi. Imi pun o imbracaminte aleasa pe mine si calduroasa , avand in vedere ca afara e - 10 grade. Da , aveam de gand sa o vizitez pe mama. Scumpa mea mama biologica, nu facatura de mama vitrega. Imi iau cheile si inchid usa. Deschid portiera, bag cheia in contact si apas pedala de acceleratie. De cand nu am mai vazut-o .. De cand nu am mai purtat acele discutii placute pe care parca nu le mai termini. Cu alte cuvinte, imi e dor de ea. Sper ca aceasta vizita sa imi ridice moralul.
[center][Imagine: 17d10516.gif]
Listen true music xD

Smoke the life ,
Cuz` life smoke you. xD[/center]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sasusaku iubire nesfarsita Harona 23 14.747 12-02-2011, 11:44 PM
Ultimul răspuns: MooN.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)