Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ar fi o idee sa ma si prezint, nu?

#1
Desi deja am postat pe forum, am zis ca n-ar fi rau sa si zic niste lucruri despre mine. O sa scriu ceva lung si plictisitor, mkay?

Sunt studenta anul I, ma uitam la anime-uri si citeam manga-uri prin generala, in liceu am descoperit serialele si aia a fost. Asta nu inseamna ca judec pe cineva, pui si simplu nu am mai simtit nevoia sa ma uit. Am fost si pe forumuri in perioada respectiva, dar prefer sa nu intru in detalii, avand in vedere mesajele date pe atunci (so much shame).

In prima sesiune m-am gandit ca ar trebui sa invat din greu, deci am revazut LotR, X-men, Avengers si, suprinzator, ParaKiss. Aveam chef de ceva soft, asa ca daca tot incepusem Parakiss, am zis sa reincep si Nana (mai pe sarite). Acum nu-stiu-cati-ani, cand am vazut prima data Nana, am zis ca e o telenovela plictisitoare. Partial adevarat si acum, dar privesc altfel, dintr-o alta prespectiva, deci mi-a placut mai mult.

Stiam ca forumurile anime sunt cam moarte, dar ma plictiseam si aveam chef sa citesc un One Shot, ca pe vremuri. Am intrat aici si am dat de "Eter" - Syryus, care mi-a placut, asa ca am decis sa imi fac cont.

E un total blank in creieru' meu privind ce anime-uri am vazut, ce manga-uri am citit, stiu doar cateva dintre ele, dar fiind un forum dedicat acestora, o sa zic cateva titluri (vazute si placute). Acum, daca gresesc ceva la ele, va rog, nu sariti, am o minte mai inceata. Unele sunt guilty pleasure.

Anime: Fullmetal Alchemist, Death Note, Yu Yu Hakusho, Chrno Crusade, Beck, ParaKiss, Inuyasha, Trigun, Cowboy Bebop, Shaman King, Chobits, Gravitation, Elfen Lied, Ouran High School, Captain Tsubasa, Nana, Code Geass (parca doar primul sezon) etc.

Manga, aici nu am foarte multe, avand o mica obsesie: decat sa citesc pe net, mai bine nu, iar din aceasta cauza am ft putine la nr. (cateva le-am citit pe net, continuari and stuff): Death Note, Black Cat, Wolf's Rain, Angel Sanctuary, Cowboy Bebop, Trigun, HellSing, Air Gear, Tsubasa.


In rest, ma uit la destule seriale, nu am vazut indeajuns de multe filme, iar pe partea de comics/cartoon sunt cu Batman, Justice League, X-men, Avengers etc. Nu prea am citit comics, avand aceeasi "chichitza" ca la manga, ca as vrea sa nu imi omor ochii in laptop, dar am citit integral Transmetropolitan, iar acasa am The Killing Joke si Batman Begins.

Daca doriti sa aflati ceva, intrebati. Smile
[Imagine: tumblr_mc1u38yB7f1rtr21qo1_500.gif]

#2
Bine ai venit pe Animezup, Batsy!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi! Citeste-mi semnatura too!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Whoaaa, mesaj automat. So cute, so thoughtful!

(si tre' sa mai scriu ceva ca am mesaj prea scurt)
[Imagine: tumblr_mc1u38yB7f1rtr21qo1_500.gif]

#4
Bine ai venit si pe aici, Grazi (sper sa nu incurc persoanele). Te stiu vag de pe trecutul in nefiinta a-e, dar cum memoria mea e foarte proasta sa stii ca nu-mi aduc aminte daca ai facut ceva rau, deci am sa te consider o persoana misto deocamdata.
M-ai facut sa ma simt tare prost ca scriu atat rar si nu continui chestiile incepute mai repede. Sper sa schimb asta curand.
Daca nu-ti place ceva pe aici, ai vreo parere, dorinta, intrebare, nelamurire, reclamatie sau bani de dat, poti sa apelezi la mine cu incredere (prima data o sa fie cu incredere, dupa nu pot promite).
Be good. Zuppy02
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#5
Merci pentru mesaj. ^^

Da, mi-ai nimerit numele, chiar daca nu imi doream prea tare. Nu imi amintesc sa ma fi certat cu (prea multa) lume, ci doar stilul de a scrie mesajele ..ugh. Shame. Am intrat acum o saptamana pe A-E si mi-am citit vechile mesaje..chiar si aici. Oribil.

Chiar mi-a placut acel one shot si sper sa il continui/finalizezi cat de curand. Nu aveam chef sa citesc ceva care se intindea pe prea multe pagini, am intrat in cateva topic-uri si am dat de al tau, lucky me. 4

Bani de dat sigur nu o sa am niciodata, dar multumesc pentru oferta. 21
[Imagine: tumblr_mc1u38yB7f1rtr21qo1_500.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Nu am nici o idee LLC 9 4.070 24-04-2011, 02:14 AM
Ultimul răspuns: LLC
  Sa ma prezint... Zwai 9 4.493 21-04-2011, 05:07 PM
Ultimul răspuns: Zwai
  sa ma prezint si eu ca asa se obisnuieste nu? :.:.:Ratsuky:.:.: 5 2.961 15-07-2009, 11:29 AM
Ultimul răspuns: :.:.:Ratsuky:.:.:


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)