Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

sa ma prezint si eu ca asa se obisnuieste nu?

#1
Se recomanda sa fi inceput activitatea cu un post pe aici dar nu m-am gandit ca e asa de important, well, sa vedem conform regulilor ar trebui sa ma prezint si alte astfel de chestii dar prefer sa va dau cateva versuri ca sa intelegeti, nu sunt in permanenta in starea aceea. Depinde de cum am ziua, mai buna, mai proasta cate tigari am fumat determina starea foarte mult si ca sa puteti sa va amuzati pe seama mea va zic si ce fumez tigara condamnatului la moarte aka Assos. Radeti cat vreti dar daca pot sa iau linistit de la taicamiu cand raman in pana e perfect.

Acum sa va dau versurile si va rog sa nu radeti ca le-am scris cand eram mai suparat asa ca nu e prea buna engleza din ele. E cam ciunga si a suferit cateva traumatisme grave, ei bine hai sa nu mint, foarte grave. Incerc sa o corectez si daca va place pot sa mai fac si altele, nu e singura dar ma defineste destul de bine.

back from the dead
hands painted red
i lie on my bed
whit a slug in my head
the story was read
and because of it I am now dead

it will remain unspoken
the judgment will not be given
and all will be forgiven
all the sacrifices will be forsaken
everyone’s hearts will be broken
and all the words hidden
all the world will be awoken

chorus:
[this is your last token
these are your words unspoken
this is your mind unbroken
this is your heart that now is broken
and this is your soul that now is taken]


i have brought you back lo life
i have made you the devils wife

i have made a awful sin
i turned truth in lies
i did it with my futile tries
and now around nothing your life spins

i have made him win with my sins
the devil is the one who wins
he's the one who sends down your life's pins
he condemns you for all your sins
trough painful pleasure
i will have your soul at my leisure

chorus x2

all that i have o say
will make your body sway
and you won't live another day

your life my game
your pain my prize
trough this i will arise
and this will give you my name
(guitar and some other sound)
SATIS


Deci asta e cantecul scris de mine acum ceva vreme ma defineste destul de bine si multumita wordului l-am si corectat. Acum dupa ce m-am descris ar fi bine sa fac, exact cum zic regulile si sa va zic ce gen de animeuri imi plac.Evident la un baiat v-ati astepta la chestii de genul : Bleach, Naruto, One piece sa fie pe primul loc insa nu sunt. Sunt animeurile cu esenta mai ..... tangibila Clannad e unul, e mult mai realist si mai apropiat de ceea ce mi se pare mie frumos intr-un anime. NU neg si luptele sunt frumoase, e de apreciat cat de pline de esenta sunt personajele din bleach, naruto si one piece insa eu simt ca lipseste ceva, ceva care este necesar oricarui anime.

Acum sa vorbin si despre muzica, e un subiect mai apropiat tuturor decat ceea ce consider eu esenta unui anime, ar trebui acolo sa va explic ce astept eu sa vad intr-un anime si ar lua mult prea mult. Ajungand la subiectul muzica se pot spune multe diar ca unele lucruri ar deranja pe multi...............O sa incep cu cateva din formatiile mele si daca e cineva interesat sa se uite la ce muzica am prin calc va las si ceva ca sa vedeti o lista:
  • Adresa : satis.ftpaccess.cc
  • login : music
  • pass :music

Daca va place ceva puteti sa luati puteti face si requesturi la melodii mai greu de gasit si vi le pun la dispozitie. Daca gasiti ceva care va place puteti descarca linistit. Click dreapta si domnload si se descarca, mai incet, bine ca sa fiu sincer foarte incet...

Ajungand la un subiect mai inutil de abordat, filme pot spune doar ca nu-mi plac dramele si nicithrillerele. Dacaai un film de actiune bun, horror, sf, mai de calitate, comedie, comedie neagra chiar....Pot spune ca ai atins coarda mea sensibila. Filemele horror imi plac deoarece maamuza sa vad cat de decadenta si macabra poate fi mintea umana incat sa creeze astfel de scenarii. Ma relaxeaza sa studiezpsihicul uman prin felu in care transfu\igureaza defectele mentale in cadre. E oarecum anormal dar este intrigant sa analizezi psihicul uman in timp ce este pus fata in fata cu moarte.

Mai departe nu stiu ce sa va zic...........Ba da stiu daca aveti forumuri pe if si vreti skinuri semnaturi bannere si avatare cred ca pot sa ajut doar un lucru cer pozele si idul de mess ca sa-mi comunicati exact ce doriti.

Inca un lucru daca nu va suparati.....am pus nicul aiurea din cauza listei de multe Nikuri pe care o am vroiam sa pun Ratsuky as aprecia daca m-ati striga asa............si fara glume cu soareci ok?

#2
Bine ai venit pe Animezup, Roland Delaney!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Hello^^.Poate nu`s in masura sa zic,dar.....welcome and happy posting 4 .Mi s`au parut chiar foarte interesante versurile Smile. Si eu scriu,nu versuri, insa stiu sa apreciez asa ceva 5.
Intrebari :
1-Te axezi pe rock? 39
2-Ce gen de carti citesti?
3-Intrebarea vesnica ce nu dispare niciodata 29 : cati ani ai?

#4
Welcome on animezup^^
Am ramas "wow O.O" cand am vazut ca scrii versuri(I also write lyrics[in English] and fics)... "the devils wife"- the devil's si "i have to say" astea sunt greselile care mi-au iesit in vedere4 so, sa inteleg ca iti place engleza si muzica... poate si literatura? cantecul e frumos, so :bv:
am cateva intrebari^__^:
-care este melodia ta preferata?
-in ce oras locuiesti?
-care este cartea ta preferata?
si cam atat^^

#5
Hmm....pot sa spun ca presimt ca avem o persoana plina de imaginatie,spirit creator si bun critic printre noi !? xD
Am inceput cu asta in loc sa-ti urez un blabla..welcome.
Sincer...mi-a placut cum ai pus problema..legat de cam tot..animeuri si filme in special.Adica modul in care le alegi.Din cate am inteles....si sper ca am inteles bine,esti o persoana nonconformista care vede lucrurile la un nivel mai inalt decat cel al 'aparentei'....i like that xD
Inca o data bine ai venit.
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#6
Ok punand la socoteala faptul ca cineva iar a varsat cafea pe tastatura mea...de data asta l-am strans de gat cu cablul de la ea. Am tastatura noua si greselile pot incerca sa le evit...Nu cu prea mult succes ca nu-mi bat capul sa le corectez ci doar le scriu cum simt eu in momentul respectiv. Am zis si ma repet nu e starea mea standard, doar uneori sunt asa.

Inteleg ca te-ai uitat pe la muzica insa nu e toata mai am un hard disk extern doar ca e pus bine si nu pot sa-l accesez, e cam full cu muzica de tot felul.

1-Te axezi pe rock?
2-Ce gen de carti citesti?
3-Intrebarea vesnica ce nu dispare niciodata : cati ani ai?
-care este melodia ta preferata?
-in ce oras locuiesti?
-care este cartea ta preferata?

OK le-am copiat sa le am la indemana si pentru cativa zupi 10. Textul din continuare ajuta la adunarea a mai multi insa nu are rost sa discut acum despre lucruri inutile..Sa intram in miezul problemei cum se zice.

Cand vine vorba de muzica imi place orice gen de muzica mai alerta care sa ma mentina treaz, de asta ascult rock si in al doilea rand nu cred ca am altceva prin calc sa pot asculta. Nu ma axez numai pe rock ci e singurul care, in mod eficient, ma mentine treaz.....Nu intrebati de ce zic asta dar va voi spune oricum, nu dorm prea bine asa ca pentru a ma maentine treaz si pt a posta cum trebuie pe forumurile rpg am nevoie de ceva care sa ma mentina trez. Orice alt gen merge daca ar un ritm alert.................muzica poponara....aaa.scuzati vroiam sa zic populara o urasc multumita unui vecin de pe strada si manelele multumita vecinului de vizavi care a ajuns la cel de-al zecelea sistem audio nou ca celelalte nu mai au difuzoare in ele 19. Melodiile preferate nu stiu de unde sa incep pentru a le insirui.......Pentru a ma mentine perfect treaz folosesc Soad si 10 Years cu nitel The 69 eyes, umpic de guano apes din cand in cand....

Cand vine vorba de carti pot spune ca-mi plac romanele sf, mai ales cele sf de groaza, romanele politiste ma atrag, cele cu aventuri si cu un fir epic precum adn-ul uman de incurcat......Este totusi un soi de roman pe crae il detest precum detest si prostia si idotenia umana...Romanele siropoase...Mi se par o blasfemie la adresa literaturi aratand totul ca fiind frumos si "mirific". Mi se pare dezgustator sa le oferi omaenilo speranta cand de fapt ei trebuie sa inteleaga ca speranta si-o creeaza singuri. Speranta este un lucru intangibil dar poate fi simtit. E ca si cum exista dar nu este si cand stii ca este el de fapt nu exista. Speranta la ceva mai bun este un paradox deoarece cand o ai iti este rapid iar cand nu o ai iti este data pentru a-ti fi rapita. Este ca un drog oferit de viata si oferit in mod meschin. Dar asta e o chestie de filozofie si nu merita sa fie aprofundata pe un astfel de forum, aici trebuie apreciata bucuria si fericirea cu un contrabalans doar emotional nu alcatuit din fapte. Trebuie sa contrabalansam fericirea si faptele bune doar cu sentimente si nu cu fapte...Iar revin la a filozofa fara sens.

Varststa si orasul sunt subiecte pe care nu vreau sa le abordez dar multumita faptului ca ati fost amabile in felul in care mi-ati cerut asta va voi raspunde chiar daca nu-mi place sa o fac asa de des precum ar fi normal. Sunt din braila si am 18 ani impliniti de curand. Acum daca mai sunt alte chestionare voi fi fericit sa va raspund.

As fi putut continua sa raspund si la alte intrebari care de obicei nu se pun dar se gandesc insa ar fi mai normal sa astept sa-mi fie adresate pentru a le raspunde.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ar fi o idee sa ma si prezint, nu? Batsy 4 2.238 02-03-2013, 08:26 PM
Ultimul răspuns: Batsy
  Sa ma prezint... Zwai 9 4.573 21-04-2011, 05:07 PM
Ultimul răspuns: Zwai


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)