Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Aproape de tine

#11
Pentru inceput, va multumesc, fetelor, ca m-ati anuntat cu privire la acest capitol.:* Aaaa, legat de capitol, numele surorilor imi par bune si parca se potrivesc...:-?
Viata lor chiar este complicata, daca au ajuns sa se certe din cauza unei note la scoala:)) Nici nu stiu la ce sa ma astept din partea lor, adica intotdeauna exista un personaj negativ, ceea ce inseamna ca va trebui sa tin cu cineva....:))
Oricum, ficul este bun, tineti-o tot asa:bv:

#12
Si eu, si eu, si eu : > aterizez aici ca avionul in gara sau ca o savarina pe tava =]]] Deeeci fiind primul capitol nu spun mare lucru. A fost interesant si mai ales imi place ca il faceti in colaborare si trebuie sa iasa ceva foarte frumos. Pana acum prologul si primul capitol mi-au placut. Sa va vad in continuare. Desi unele greseli de tastare nu pot lipsi din nici-o poveste/fic au fost si pe aici prezente vreo doua. Nu am bagat in seama sa fiu sincerea. Mi-a placut desi mai puteati pune cateva sentimenete pe acolo si ceva sa fie mai profund, insa a mers destul de bine totul. Eu va urez succes in continuare si sper [si cred] ca acest fic va ajunge pana la capat si ca va fi un fic foarte furmos. Multa inspiratie feteleor > : D <
Si mersi ca m-ati anuntat ^^

Capu'Chuu
Te iubesc la nebunie,
Tu esti inima mea pe vecie...pupicpupic:X:X

Imi amintesc...

Te-am cunoscut in zi de toamna
Cand totul m-i se parea pustiu
Si m-am indragostit de tine
Fara sa vreau,fara sa stiu.
Te aseman unui soare
Ce pluteste lin pe cer
Iar eu fiind intinsa mare
O singura raza-ti cer;
O raza plina de iubire
O vorba dulce si un sarut
Sa pastrez ca amintire
Tot ce-am trait sau am avut.
Iubirea noastra-i vantul
Ce adie oftand
Iar de ar fi sa nu mai bata
As mai avea un gand;
Sa fi tu fericit
Cu sau fara amintirea mea
Si eu...Oriunde as fi
Sa-ti pazesc dragostea!


[Imagine: normalanimegirlpic2093.jpg]
[/align]

#13
Eu, rezerv un loc special for me. Dau un edit în aproximativ zece- douăzeci de minute. Promit.
AÅŸa, cum am promis, edit
Destul de drăguț acest prim capitol, dar, mereu există un dar am ceva de comentat. În primul rând am văzut că folosești diacritice și le-ai mai ratat, ori le folosești dar le pui pe toate, ori nu le mai folosești deloc. În al doilea rând ''s-au'' se scrie ''sau'', ai greșeli de tastare, încearcă să corectezi capitolul înainte să îl postezi, e mai bine așa. Așezarea în pagină e bună, nu am ce comenta. Cam ai probleme cu virgula, uiți unde să o pui și ratezi unele cuvinte. Narațiunea e ok, deși mai poți lucra la ea la fel și în cazul descrierii. So, eu vă spun baftă cu next și să mă anunțați când îl postați.*Hugs*
[Imagine: j5atg3.png]


#14
Mulţumim tuturor pentru comentarii asta înseamnă enorm de mult pentru noi.
Enjoy

Cap 2. Evadez

M-am trezit enervată de sunetul strident care se auzea în întreaga cameră scoţându-mă din minţi şi făcându-mă să mă întreb pentru ce l-am pus să sune, când nu trebuia să mă trezesc la această ora atât de matinală pentru mine în fond nu aveam nici un motiv. Venisem din vacanţă aseară pentru că nu aveam din gând să îmi petrec ultima zi de libertate într-un avion. Am luat ceasul de pe noptieră şi l-am aruncat de perete, după care m-am îndreptat spre baie pentru a face un duş care să mă trezească mai ales după beţia de aseară.

Şi că tot veni vorba de petrecerea de aseară acum că stau să mă gândesc chiar am exagerat cu băutura, iar durerea de cap pe care o aveam îmi confirma acest lucru. De obicei nu aveam astfel de escapade nocturne, dar cum mă lăsasem convinsă de către scumpul meu prieten care ca de fiecare dată când mă prindea avea grijă să ajung pe două cărări acasă. Cu toate astea îmi era cel mai bun prieten ştiam asta mi-o demonstrase de atâtea ori. Indiferent că îmi lua apărarea în faţa celorlalţi sau că intervenea între mine şi Phobe când obişnuitele noastre certuri degenerau prea mult iar noi riscam să ne luăm la bătaie.

Pur şi simplu îl iubeam pe băiatul asta niciodată nu comenta deciziile pe care le luam, niciodată nu mă bătea la cap să mă împac cu geamăna mea şi spre deosebire de mine el nu o ura, dar nici nu vorbea cu ea îi era indiferent şi o trata ca pe o simplă cunoştinţă, însă nu putea să rămână indiferent dacă aceasta mă jignea. Era fratele pe care nu îl avusem niciodată, era cel care mă scăpa din orice bucluc în care intram fără să îmi ceară nimic în schimb. Şi nu fuseseră puţine dăţile în care intram într-un necaz.

Flashback:

Astăzi era prima mea zi la liceu şi eram foarte încântată visasem la această zi de mult timp şi acum că venise eram foarte fericită, deşi un mic inconvenient îmi umbrea fericirea şi când spun inconvenient desigur că mă refeream la ,,scumpa mea soră cu care avusesem un conflict chiar înainte de a pleca la şcoală. Mă enervase atât de tare încât am plecat pe jos, refuzând să mă ducă şoferul cu limuzina. Drumul nu a durat foarte mult, dar prinsă în toate acele gânduri nu mi-am dat seama că am fost înconjurată de o gaşcă de băieţi şi abia când unul dintre ei mi s-a adresat m-am trezit şi eu din visare, dar era deja prea târziu eram înconjurată.
I-am privit pe rând pe fiecare în parte nu mă temeam de ei cu toate că erau mai mari şi inclusiv mai puternici decât mine. Ceea ce mă făcea pe mine să mă tem era ca nu cumva zvonurile pe care le auzisem să fie adevărate, adică diferite grupuri de băieţi de obicei din clasele de-a XII a veneau şi prindeau fetele de-a IX a sau ,, boboacele cum le plăceau lor să ne numească şi le obligau să le devină iubite, să se culce cu ei sau alte lucruri. Un lucru era sigur fata care se împotrivea dacă ajungea să fie violată asta chiar mă speria, adică eu îmi doream nici unul dintre aceste lucruri. Cum era de aşteptat mai întâi au venit cu propunerile după care au început să mă bruscheze văzând că au primit un răspuns negativ. Acum chiar îmi era frică, oricât încercam să mă împotrivesc nu puteam erau prea mulţi. Simţeam cum mâinile lor murdare îmi atingeau corpul, cum cu fiecare secundă ce trecea se apropiau şi mai mult. Unul dintre ei era din ce în ce mai aproape trupul lui strivindu-l pe al meu, simţeam cum respiraţia lui îmi mângâia gâtul, făcându-mă să tremur şi imediat cum buzele lui se îndreptau spre ale mele am închis ochii cât mai strâns dorindu-mi ca asta să nu fie decât un coşmar din care o să mă trezesc chiar acum. Aşteptam tăcută să se întâmple ceva, dar trecuseră câteva minute şi nu se întâmplase nimic, însă tot mă temeam să deschid ochii.
- Este în regulă, poţi să deschizi ochii acum. Am auzit o voce total necunoscută şi totuşi am riscat. Atunci am văzut în faţa mea un băiat destul de înalt şi binefăcut, brunet cu ochii verzi, purta o cămaşă neagră cu un dragon roşu pe spate pe care o lăsase deschisă la primii doi nasturi, o pereche de blugi tot negrii şi nişte adidsi negri care mă privea amuzat. Cred că deja eram mai roşie ca un rac aşa că mi-am îndreptat privirea în jur şi i-am văzut atacatorii mei cum stăteau aliniaţi.
- Eşti bine?! Mă întrebă acesta din nou văzând că nu reacţionez în nici un fel.
- Oh da sigur. Mulţumesc. Am răspuns privindu-l şi cum nici unul din noi nu era atent la acei aceştia au vrut să profite şi să plece şi poate că nici nu aş observat dacă brunetul nu i-ar fi oprit.
- Hey dar voi unde credeţi că plecaţi?! I-a întrebat din nou acesta. După care am văzut cum toţi au început să îmi ceară iertare, era chiar amuzant să îi privesc şi aşa am ajuns să rămânem prieteni iar de atunci nimeni şi nimic nu ne-a mai despărţit.

End of flashback.


Am tresărit din acea transă a amintirilor când mi-am auzit telefonul care suna de zor era chiar Louis se pare că voia din nou să iasă.
- Da. Am mormăit încet.
- Aby ce faci nu mergi cu noi la patinoar? M-a întrebat acesta mult prea entuziasmat.
- Nu. Am zis din nou.
- De ce?! Haide e ultima zi de libertate să ştii că o să te aştept acolo. A răspuns din nou şi până să mai pot spune ceva mi-a închis, asta era modul lui de a mă face să mă duc.

M-am îmbrăcat cu o pereche de pantaloni scurţi albi, un tricou roşu mi-am luat o pereche de adidaşi şi un hanorac şi eram gata. Nu m-am chinuit să mă aranjez mai mult, aşa că fără să mai stau pe gânduri i-am spus şoferului să mă ducă.
Odată ajunsă acolo l-am văzut pe Louis care mă aştepta şi ca de obicei nu era singur, ci însoţit de un grup de băieţi cărora nu le-am dat prea mare importanţă, cam asta făceam de obicei nu mai avusem o relaţie de ceva timp şi mă simţeam foarte bine.

Totuşi m-am distrat de minune în compania lor, dar cel mai mult mă amuza scumpul meu prieten care tot timpul făcea câte ceva ba se împiedica, ba se lua la ceartă sau mai încerca să intre în vorbă cu câte o tipă, ştiam cu toţi că nu era copilăros, dar totuşi o făcea pentru mine ca să mă amuze.

Timpul a trecut atât de repede în compania lor că nici măcar nu am realizat că a venit seara sau că mă aflam în camera mea. Un lucru era de la sine înţeles întotdeauna m-am simţit mai bine în compania băieţilor decât a fetelor şi asta o ştia oricine.

După ce am luat cina m-am întors în camera mea unde mi-am ales ţinuta pentru ziua de mâine care trebuia să fie specială, să iasă în evidenţă, dar cel mai important să o facă pe sora mea să se simtă inferioară.
Mâine era ziua ce mare, mâne avea să înceapă războiul pe care aveam de gând să îl câştig cu orice preţ, un preţ care nu conta pentru mine.

#15
my sys mersi ca mi-ai zis...din nou sunt prima. Te iubesc!:love: imi place acest nou capitol al tau foarte mult. Totul este la "patru ace", greseli nu sunt si imi place cum combini tot. La faza cu baietii erau aliniatii am ras:))=)) soldateii si ce frumos..unde plecati? macar si-au cerut scuze :?? se pare ca are o sora cam enervanta, sunt curioasa cum se tachineaza una pe alta:)), cred ca rad pana fac pe mine=)). ce bine ar fi sa am si eu prieteni asa care sa ma apere, un super erou "super man" :)) ca la gradinita:)) frumos:bv:
[Imagine: h8v.gif]
 

#16
Heii my love ;x Multumesc muult pentru ca m-ai instiintat despre acest minunat fanfic <3
Gemene,conflicte,baieti . . . Superb ;x
Aici ma refer la amandoua :
Descriere `- nici in cantitati mari si plictisitoare ,nici in cantitati mici si super plictisitoare
Naratiunea - e ok ...aici nu ma bag xD
Dialogul `- eh pot spune ca nu e sec desii am observat cateva scapari : )
Actiunea deocamdata e tinuta in lesa . Aripi de plumb draga mea am adorat acest capitol >;dd
Si cred ca imi place mai mult Aby decat Phobe . . . pare genu ` ala de " super-fata cea mai buna tinuta " . Si sa se imprieteneasca cu fata aceea doar pentru ca o uraste pe sor'sa ? Total aiurea ...In fine xD Sw33ty te rog vino cu urmatorul capitol si anuntati-ma si pe minee :D

P.S :Sunt a douaa xD . | x

Goodbye girls and hugs >;dd< Muuulta imaginatiee = X

' You say you love rain,but you use an umbrella to walk under it.You say you love sun,but you seek shade when it is shining.You say love wind,but when it comes you close your window.So that's why I'm scared when you say you love me. ' -Bob Marley

#17
Capitolul asta m-a facut sa dorm, oricum ma doare capul si mai tare acum. Aiurea.
Prea, prea multa descriere pentru mine, chiar daca ai bagat acel Flashback, tot m-am plictisit. Nu stiu, vreau ceva actiune, ceva paruiala, ceva ceva orice. Assssa.
Ai avut ceva dialog, in special in acea amintire si asta e OK. Dar putin. Putin in general. Bine, stiu ca nu putea sa vorbeasca cu peretii din baie dar eu stiu, puteai sa spui ca a visat ceva, orice, ceva sa ne/ma trezeasca la viata si sa imi dau seama ca citesc ceva.
Asaaa, greseli nu prea ai avut, doar cu semnele de punctuatie. Macar nu vad la inceputul capitolului acel enervant 'E capitol necorectat deci scuzati eventualele greseli.' Nu frate, nu scuz nimic, dar ma bucur ca nu faci asta. Booon, sper sa vad ceva actiune in capitolul viitor.
De obicei spun asta la fic-uri yaoi :)) dar in fine.
Buh Bye !!!
[Imagine: ak8THBQ.png]


#18
Iubita editez cand vin de la scoala... acum numai am timp... app :*

EDIT: Deci sa incepem...
Capitolul a fost c-am scurt, dar a fost bun... mie una mi-a placut mult.
Ma bucur ca Aby are asa o prietenie stransa cu Louis... doar ca de obicei prieteniile de genul asta sfarsesc c-am urat... anyway nu vreau sa-mi dau cu parerea in privinta asta.
Mi-a placut Flashback-ul, chiar nu ma asteptam la asa ceva... adica de ce sa se ia tocmai de boboace cand aveau destule fete de varsta lor care ar fi fost mult mai potrivite pentru ei, dar in fine cum am mai spus-o de multe ori cine poate stii ce e in mintea unui baiat....
Nu spun nimic de greseli pentru ca si eu le am pe ale mele asa ca nu comentez...
Iubita te astept cu nextu:*:bye:

P.S. Nu uita ca te iubesc surioara:*

#19
My dear, tnx` ca m-ai anuntat:*
Mai intai sa incep cu ghilimelele:-w Ai uitat sa le inchizi de doua ori. Btw, sper sa nu se mai repete.
Mie una mi-a placut Flashbacku`, vad ca Aby si amicul sau au o prietenie stransa, iar el pare un tip amuzant. Chiar ma speriasem atunci cu gasca aia de baieti, ce bine ca a scapat. [ Reformulez, brunetul a scapat-o ] :>
Well, din punctul meu de vedere, a fost OK. Acum astept razboiul dintre cele doua surori>:) Fetelor, succes la scris:*

#20
[i]Bun uite că am aterizat și la ficul ăsta al tău.
Deci și prin urmare ... văd o îmbunătățire cu acele linii de dialog. Nu mai te bazezi pe dialog sau cel puțin în acest capitol. Asta mi-a plăcut și am observat de prima dată. Altceva ... să vedem. Deci am văzut că acum ai stopat acțiunea într-un fel. Ca să explic și ce am vrut să zic cu asta, nu mă refer că trebuie să o mai grăbești sau ceva de genul. Ba chear e bine. Dar când zic stopată mă refer că nu s-a întâmplat nimic ieșit din comun. Pentru mine a părut ca liniștea dinanitea furtunii. Dar desigur asta e numai și numai părerea mea. Nu zic că am vreo problemă cu asta sau ceva de genul. Nu mă afectează. Mi-a plăcut că ai avut descriere. Dar mai mergea în unele locuri să descri puțin mai mult sincer. Deci actiunea pentru mine e ok, deși am zis partea cu stopată și descrierea de asemenea e bine. Dialogul, am zis și de el parcă, că e totul bine ^^ Greșelile de tastarea sau de gramatică : sincer nu prea am observat, dar nici nu m-am binoclat cu atenție că nu am cu ce în momentul ăsta : )) Deci din partea mea nu ai greșeli, deși am văzut iar o mică problemă cu virgulele, ai grijă te rog frumos cu ele.
Sincer nu știu ce am omis să zic. Dacă găsesc ceva dau un edit.
Dacă m-am repetat îmi cer scuze, nu mă simt de loc bine, și chiar nu îmi stă prea bine gândul la ceea ce scriu, deci îmi pare rău de greșelile sau balivernele spuse de mine.
Să mă anunți și pe mine când aduci next-ul și nu uita să dai și link'ul. Mulțumesc anticipat.

Capu'Chuu[/f
Te iubesc la nebunie,
Tu esti inima mea pe vecie...pupicpupic:X:X

Imi amintesc...

Te-am cunoscut in zi de toamna
Cand totul m-i se parea pustiu
Si m-am indragostit de tine
Fara sa vreau,fara sa stiu.
Te aseman unui soare
Ce pluteste lin pe cer
Iar eu fiind intinsa mare
O singura raza-ti cer;
O raza plina de iubire
O vorba dulce si un sarut
Sa pastrez ca amintire
Tot ce-am trait sau am avut.
Iubirea noastra-i vantul
Ce adie oftand
Iar de ar fi sa nu mai bata
As mai avea un gand;
Sa fi tu fericit
Cu sau fara amintirea mea
Si eu...Oriunde as fi
Sa-ti pazesc dragostea!


[Imagine: normalanimegirlpic2093.jpg]
[/align]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [+18] Depinde de tine nu de altii! Geta^_^ 0 1.952 23-07-2013, 12:37 AM
Ultimul răspuns: Geta^_^
  Aproape perfect. Ayon 2 2.742 10-07-2013, 12:45 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  [Yuri] Am nevoie de tine Akiraaa 3 2.872 13-04-2013, 10:56 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  [Yaoi] Invat sa traiesc fara tine Akiraaa 1 2.500 26-03-2013, 10:22 PM
Ultimul răspuns: -FelixXX-
  Aproape perfect. Alexandra Miau 6 4.251 02-07-2012, 11:56 AM
Ultimul răspuns: hiimera
  [split] Aproape de tine Savarina Ali 4 2.669 07-05-2011, 08:23 PM
Ultimul răspuns: Balonaş
  Aproape de tine Tigroaica 2 2.732 01-05-2011, 05:17 PM
Ultimul răspuns: Harona
  Inima imi bate pentru tine [+18 ] Savarina Ali 16 16.848 02-03-2011, 07:51 PM
Ultimul răspuns: MooN.
  ÃŽntre tine È™i el Topaz 3 2.134 08-12-2010, 08:05 PM
Ultimul răspuns: oV!K!o
  Suntem asa de aproape ,dar totusi departe Yin 12 9.534 14-09-2010, 05:50 PM
Ultimul răspuns: Debb.'


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)