Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Altercatii

#11
Eu m-am batut o data cu una de la mine din scoala pentru un baiat21)
Ala nu ma baga in seama ca sa-mi face in ciuda si vorbea mai mereu cu aia
Si intr-o zi m-a bufnit plansul si m-am asezat sus pe spatarul la o banca din curtea scolii
Dupa ce ca ma simteam eu ca ultimul om de pe planeta a mai venit si aia la mine si a spus: " am castigat, fa!'' 21)
M-am enervat in ultimul hal, dar am vrut sa par calma
M-am uitat la ea si dupa aia am sarit pe ea si am luat-o la bataie
Eram pe jos amndoua pline de praf si toti colegii facusera cerc in jurul nostru24))
Am ajuns amndoua la director, aia era mai mare deci eu am fost mai avariata.
Am avut capul spart si buza si aia nasul si arcada + un ochi vanat21)
[Imagine: 4030611123_ba7807d59b.jpg]

Mintea îmi spunea: "dormi". Dar şi mai profund, îmi spunea: "visează".
Mintea, am putea spune ca este o dictatoare tirana vesnic in razboi cu sufletul.
True blood: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24778

#12
Yap aproape in fiecare zi ~14 ceea ce devine stresant. Ei bine nu e ca ma cert cu cei de varsta mea( mai mari nu am cu cine pentru ca noi suntem cei mai mari din scoaladance ultimul an clasa a 8-a yepii) dar ma cert cu piticaniile de calsa a 4-a sau a 3-a( din cauza ca ne-au mutat pe toti sa invatam de dimineata). Mucosi naibi nu au alt ceva de facut decat sa vina sa dea cu castane in tine in timpul pauzei in curtea scoli sau sa te traga de par si in secunda urmatoare sa fuga. Ei bine cand l-am prins pe unul i-am dat o palma de l-am invartit in loc... din aceea zi parca s-au mai imputinat altercatiile cu piticaniile sacaitoare desi nici nu am de gand sa mai dau in vreunul... sa imi sctric eu media la purtare pe un imbecil care se crede si el mare pe acolo 33.
Just the
way you know me..

#13
Nu prea am avut altercaţii la şcoală. În clasele I-IV mă băteam cu unul (îi dădeam şuturi, îi dădeam cu cărţile în cap) mai mult pentru că aşa ne manifestam noi prietenia. 21 În clasa a VI-a m-am bătut cu una doar de dragul de a ne bate, pentru că probabil eram nervoasă. Ne-am dat pumni, palme, şuturi, până când ne-am plictisit. După care m-am mai luat la harţă cu alta pentru că o făcusem proastă, şi ea era mai fiţoasă de fel... nu ne-am luat la bătaie, dar nici mult nu mai aveam. Până la urmă am reuşit s-o îmbunez prin cuvinte, şi ne-am lăsat una pe alta în pace (ce pot spune, am un talent...). Ca să nu mai zic că veniseră ălea de la a VII-a să îmi ia apărarea dacă era să intru în conflict cu ea, pentru că mai nimeni nu o suporta. 21

O dată vorbeam cu unu', şi eu mă chinuiam să îmi găsesc cuvintele (de obicei, când le caut, mă uit prin alte părţi, nu la faţa interlocutorului), şi când mă întorc să mă uit la el, omu' se uita puţintel mai jos decât trebuia. Am interpretat greşit şi i-am tras ditamai palma. N-a zis nimic, ci mi-a arătat că aveam o eticheta pe din afară, deci pusesem tricoul invers... şi după ce m-am schimbat, l-am îmbrăţişat şi mi-am cerut scuze. lol

#14
Haha! In clasa a 10a... am iesit din sala de sport si am lasat usa sa se inchida cand ma trezesc cu o pitzi ca de ce nu i-am tinut usa maiestatii sale. I-am explicat politicos ca nu aveam de ce sa tin usa atata timp deschisa din moment ce ea era la zeci de pasi distanta cand iesisem eu, dar n-a vrut sa inteleaga.

I s-a mai alaturat o siameza (ca, deh, nu batem nerzi cu ochelari singuri... asta e o activitate de grup), si-mi zice 'Vrei sa te bat, fa?'... Eu pasnica de fel, mi s-a cam urcat sangele la cap de data asta asa ca mi-am scos tacticos ochelarii si i-am pus in buzunar cand o prietena din clasa se apropie de mine neintelegand de ce nu veneam odata din mom ce se ducea pauza.

"Hai sa vedem cine pe cine bate..." zic, in aproape acelasi timp in care colega (a doua in clasa la inaltime, dupa mine, comparativ cu micile starpituri din pitipomponia) zice 'E vreo problema?', trosnindu-si degetele mai mult din obicei decat din dorinta de intimidare...

N-am vazut niciodata pana atunci (si nici de-atunci incolo), pitipoance cu motoras mai activ ca cele doua care au zbughit-o la propriu spre scoala strigandu-mi diverse insulte ca sa-si alimenteze viteza mai bine. :ha:

acum, vorba intre noi sa fie, cred ca daca nu dadeau inapoi mancam amandoua bataie parte-n parte, asa gigante cum eram. But, hey! After that no pitzi dared to challenge any of us ever again. Zuppy05


Real ass-kicking I did in the 7th grade... due to anger accumulation...

Aveam o zi mai proasta, si tot incercam sa ma inveselesc, asa ca am provocat-o pe colega de banca la o competitie de impins, la care am sfarsit cu fundul in tarana, starning rasetele tutur... ca de obicei, am ras si eu cu ei, desi nu asta imi venea sa fac. Crezandu-se mare jmecher, unul din tentativele de clowni din clasa a catadicsit sa-mi arda un sut in fund cat inca mai eram jos, ceea ce a rezultat in lovirea osului coccigian, provocand o durere de zile mari, si un instinct criminal de mult latent...

Nu mai stiu sigur ce s-a intamplat in urmatoarele secunde... cert este ca in clipa in care am refulat indeajuns de multa furie, si mi-a trecut si durerea, m-am trezit deasupra lui carabanindu-i pumni, bietul baiat incercand fara prea mare succes sa se apere cu bratele...

Nu mi-am cerut scuze pt ca o merita... si a ramas de rasul clasei saptamani de-a randul. De fiecare data cand incerca, mai apoi, sa-si spele rusinea, era de-ajuns sa fac 2-3 pasi mai hotarati spre el ca in secunda urmatoare era in partea opusa de clasa. *bwahaha*.

Evident ca vestea n-a ajuns prea curand la urechile dirigai... dar nici cand a ajuns n-a avut prea mare succes... pe de-o parte pt ca si diriga radea de el ca l-a batut o fata, pe de alta pt ca eram eleva ei de indeajuns de mult timp incat sa fie convinsa ca daca am ajuns sa-l bat inseamna ca o merita pe deplin si inca pe-atat. 10
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#15
21 placerea mea pe clasele a 8a si a 7a era sa ma iau la bataie cu fetele dar mai ales cu baietii 21. Aveam o pofta nebuna de nebunii si nu eram singura care facea asta. Toata clasa se punea pe bataie si cand venea vorba de repercursiuni...insa era foarte amuzant, catedra era arma noastra preferata. Cand prindeam vreun dusman, acolo putrezea 19. Bine, nu putrezea, insa era strivit bine 21. Mai ne luam la bataie si cu cei din clasele invecinate. Fetele erau motivul de baza, insa mai erau si alte prostii 24, cum ar fi creta, s.a.m.d. Odata, i-am bagat degetele in ochi unui baiat care nu ne dadea pace 21. Insa, acum ne-am calmat, la liceu. Poate, cine stie...
[Imagine: ak8THBQ.png]


#16
Ieh, tocmai azi am avut o dispută cu una dintre cele trei pipiţe din clasă. Era ora de chimie parcă şi ne pune profa să desenăm la tablă nişte ustensile de laborator. Iese aia să deseneze un pahar Berzelius, îl face ca dracu şi nu mă pot abţine să nu mă bufnească râsul, după mine şi restul clasei. Desigur că aia vine cu replica ei veşnică " Ce te râzi tu? ", după care îmi trimite câteva strâmbături de... aşa şi apoi mă scoate pe mine. Fac eu frumos vasul şi o aud pe aia cum râde singură acolo. Desigur că ştiţi de ce. Profa se ia de ea întrebând-o de ce râde, apoi îi răspund, uitându-mă la profă, ca să o oftic: " Se răzbună. " , cu o voce mai de pipiţă, ca să priceapă pe limba ei. Urmează un schimb de replici toată ora, săraca profesoară neştiind cum să ne oprească. Ştiu că pe urmă, încerca să mă oftice, bârfindu-mă cu celelalte două, lucru care mai mult o făcea pe ea de râs. Desigur că nu a fost prima oară când mă cert cu aia. Ăsta e un lucru minor pe lângă alte dispute între noi. Cred că au trecut de 100, doar o ştiu din a 2 -a, din ziua blestemată când ni s-au unit clasele.
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#17
Ihi, chiar acum o saptamana m-am batut cu o colega. Bine, nu a fost o bataie foarte lunga si frumoasa, dar am reusit sa o lovesc de cateva ori, dar ea nu m-a lovit19. M-am batut pe strada, in timp ce mergem spre casa, ca sa nu ne prinda vreo profa si sa ne scada media la purtare. Tin mult la media mea. Poate prea mult. Asa, pe toata durata saptamanii m-a enervat colega mea, se credea mai tare, incerca sa ma imite si sa foloseasca sarcasmul, imi tot spunea ca sunt asa, ca ea e asa si eu nu and so on. Asa ca, am decis sa ma razbun si sa-i arat ca's mai tare decat ea.
Si am reusit, cu un pumn, un picior si o palma. VICTORY!

#18
Nu pot spune ca am avut altercatii la scoala. Adica batai in care sa'ti spargi nasu , capu , chestii trestii nu , la chestii dastea baieti sunt pe primul loc . Iar daca e sa ma bat , in adevaratul sens al cuvantului nu ma bat cu fetele ca aia nu e bataie niste palme , tras de par , injuraturi 19 Ma bat cu baieti 19 Chiar saptamana trecuta un bou de la mine din clasa , a aruncat cu creta fix in sezutu' meu , bine inteles ala se prapadea de ras cand a vazut ce fata am facut , dar dupa eu am fost aia care a ras 21 L-am luat si l-am alergat pe tot coridoru de la etaju 3 si prin clasa si de fiecare data cand il ajungeam , puf o palma , puf un pumn , da , l-am prins frate , obosise 21 si am avut o asa oportunitate si i-am dat un genuchi fix la mandriile lui 19 Va da'ti seama , Victoria a fost a mea 19 Eu nu ma lovisem , nu primisem nici o palma sau pumn de la el , saracu e mai prost de fier si chiar tine la chestia aia ca baieti nu dau in fete , dar cunosc si daia care dau 19 Da vad ca nu se lasa si in fiecare pauza are ceva cu mine , si nea da'i un pumn o palma 24)

#19
Altercatii? Nu prea,sau daca au fost, au fost minore,dar bunicele :]. Tin minte ca o data eram a 7a sau a 8a si un coleg s-a gasit el sa imi ia banca (fiecare avea banca lui,iar a mea era mereu curatata si stearsa de pix sau alte chestii).Si asta numai din cauza ca putea. Atunci cred ca m-am enervat mai mult din joaca, dar a ajuns sa dea cu capul de geam si a plecat cu un mers putin stramb (da,l-am lovit in zona Y :] ) in timp ce eu inca mai eram nervoasa T_T.

Acum,in liceu, nu am mai facut asa ceva. Dirigul e sperios si ne scade nota la purtare din orice (specimen) asa ca trebuie sa fiu cuminte.Totusi, o colega tot nu a scapat de un bocet valabil 2 ore (si mai era si colega de banca) dar nu a fost vina mea ^_^. Pana la urma nu a mai stat langa mine, s-a mutat in prima banca,cea lipita de catedra.
[Imagine: 9r3myo.jpg]
Thank you VeVe :3

#20
In fiecare zi la scoala cu un idiot si mereu il bat, se ia mereu de mine dupa ce ma asculta un profesor si in pauza la omor il iau, un pumn un picior in zona Y si un genunghi in burta cand m-a enervat foarte tare. Pe clasa a 7 a fost o faza cu piti de 8 si clasa noastra s-a luat la bataie cu prostii aia , dar tot clasa mea s-a dovedit mai rea4, cred ca atunci am ramas cu cateva fire de par in mana dar nu mai stiu ale cui21
Iar acum pe a8 cu o piti din clasa, noroc ca tin mult la media mea, ca altfel ii lipeam o palma, dar am facut-o dupa ore 4




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)