Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Altercatii

#21
De când mă ştiu, am fost cât mai paşnică, mai serioasă, mai cuminte - cel puţin la şcoală - ca să nu aibă media mea de suferit. Până când, semestrul trecut, prin toamnă ( noiembrie, parcă ) m-am certat cu una din cele . . . ă, patru fufe ale clasei +.+ am avut un schimb de replici într-o oră de mate ( nici nu ştiu cum n-a observat proful, mai ales că e sever o.o' ) şi după ore, ne-am bătut, în drum spre casele noastre. Bătaia nu a durat mult, nici nu a fost bătaie, doar vreo două - trei palme pe acolo, înjurături şi alte cele. Şi era cam toată clasa prezentă : )) . Şi pipiţa era ceva gen ,, Fată, cine te crezi tu să comentezi ? '' bleah, avea şi mâna pe şold, ca şi cum şi-ar fi arătat valoarea. În final, a aflat şi diriga, dar nu a făcut mai nimic, chiar dacă aia merita media scăzută la purtare, pentru că ea a început, plus că se droga şi poate încă o mai face, dar nu ştiu sigur.
[Imagine: 2uihshu.gif]

[Imagine: TheDream.png?t=1276345103][Imagine: EunHye22.png?t=1284281440][Imagine: 04.png?t=1304468354]
You’ve Fallen For Me.













#22
Eu...sper să mă ascultaţi...asta e mai mult decât o altercaţie...

Eu înainte să mă mut în clasă cu Snowy, am fost la altă şcoala (era liceu, de fapt), în clasele 5 - 8 sem.I (în clasă cu Suryko, dacă ar conta). Şi în acea clasă eram una din cele mai plăcute persoane, una dintre cei care făceau atmosfera şi mă implicam în orice era riscant, periculos şi distractiv. Mă simţeam bine cu colegii mei şl ei cu mine şi chiar dacă au mai existat unele certuri pe note sau din cauza unor greşeli sau în cel mai rău caz pe băieţi (cum s-a întâmplat cu fosta colegă a mea cea mai bună), tot mă acceptau aşa cum sunt.

Şi iacă-tă, într-o zi de vineri, parcă...trebuia să susţin concursul Cangur la engleză bla bla ... s-a întâmplat că o fostă colegă mi-a găsit o pagină de SunPhoto pe care erau postate nişte poezii cu cuvinte jignitoare la adresa profesoril şi colegilor şi fără nicio dovadă a dat vina pe mine că le-am scris pentru că erau pe site-ul meu. Minunat, m-am dus în biroul directoarei, bineînţeles că inundam şcoala de atâtea lacrimi, venise şi tata la şcoală nu ştiu ce... şi aşa am plecat de la acea şcoală fiindcă mi s-a promis bătaie. Super frumos. Purul adevăr este că: 1.Eu nu am scris nimic despre ei pe SP, adevărat am avut poze cu mine şi cu ei, împreună ca o familie, dar indiferent de toate micile dezacorduri şi certuri nu i-am urât niciodată şi-mi iubeam rău colegii. N-aveam niciun motiv să fac aşa ceva. 2.Cu profesorii nu am avut nimic, chiar dacă mă supăram pentru vreo notă proastă, n-am contestat niciodată nota sau orice altă prostie şi pot să recunosc că învăţam foarte bine....78. 3.Acea pagină de sunphoto îmi era blocată de vreo 6 luni (o aveam de vreo 9 luni)...mai pe româneşte aveam parola spartă şi singurele persoane care m-au crezut, singurii prieteni adevăraţi din toată clasa aia sunt Surzko, Kyna şi Kiddu, care en fin..ultimii 2 nu au cont pe zup.

Aşa....unii au crezut imediat după incident că am fost exmatriculată, dar nu 3. M-am transferat de una singură şi cine nu mă crede să-i arăt actul de transfer.Acum la noua şcoală, s-au întâmplat multe chestii pe tema asta şi ajunsesem bârfa naţională a şcolii...Evident că nu-mi convenea deloc, dar n-aveam ce face..până când..vorbisem cu nu ştiu cine şi se rezolvase totul în timp Smile. Acum, se mai trezesc unii să mai vorbească despre asta, dar nu mă mai interesează atâta timp cât eu ştiu adevărul.

Cred că asta e cea mai rea chestie care mi s-a întâmplat. Dacă ar mai conta, la fosta şcoală îi băteam pe unii... ştiu că Suryko era sacul meu de box şi el ştie cel mai bine asta 24 chiar dacă nu dădeam intenţionat, nu dădeam tare. Băeam deobicei baieţii de la mine din clasă care puneau mâna unde nu trebuie : - ?, le dădeam câte o palmă fufelor (erau un grup de vreo 5, cam aşa) care imi comentau sau îi înjuram, plezneam pe colegii care mă înjurau.
" Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata. Fie ca urasc, fie ca iubesc, stiu clar de ce... "


Suntem diferiti atunci cand avem pe cineva care ne iubeste pentru ca... acestia ne ofera sute de motive de a trai.

#23
În clasele mici mă certam cu unu' care mă tot enerva. Well, nu era bătaie pe bune, dar mici ciondăneli incluzând cărţi în cap, şuturi în cur şi fugăreli prin toată clasa. Şi în clasa a V-a m-am certat cu o tipă, you know, tipul ăla de persoană băgăcioasă şi sclifosită, care se crede Doroftei, dar ţipă chiar şi la o palmă. Zicea profesorul de geografie ceva de copii sclifosiţi, ş-atunci am zis eu că tipa aia e sclifosită. Well, trebuia să fie o şoaptă, dar cum am o voce stridentă care mă trădează, s-a auzit în toată clasa. xD Then, a fost ceva gen: "Aha, deci eu sunt sclifosită?" "Păi ce, nu eşti?" Şi am continuat cearta în pauză. Fiind mai înaltă cu un cap decât ea, când m-am zbârlit o dată la ea, a sărit "grupul vesel" în apărarea ei, văzând că se face urâtă treaba. După ce m-am dus în banca mea, a început să mă bârfească. Da' îi zice una, plină de falsă îngrijorare "Mai avea umpic şi-ţi dădea una.", la care ea "Să-mi dea ea mie o palmă?" Da, m-am abţinut cu greu să n-o pleznesc atunci, dar mai târziu am realizat că trebuia să-i fut una peste ochi. În rest nu pot spune că am avut altercaţii majore cu colegii de clasă, pentru că nu se luau de mine, căci nu-s genul care să întoarcă şi celălalt obraz. xD
Am avut şi altercaţii cu profesorii, pe semestrul ăsta. Cu profa de tehnologică, care mi-a dat 4 după ce i-am luat apărarea unei colege, zicându-i "Da' nu e corect." Mă rog, plus 898349854 de lecţii nescrise. xD Dar chiar aveam dreptate, i-a dat 4 pe nedrept. Nu am putut să tac ştiind asta. Şi cu profesoara de biologie când le-a dat cam 2 note de 10 unor fete pe proiecte, iar mie şi colegei mele cu care am făcut proiectul nu ne-a dat nici una. De ce nu ne-a dat note? Pentru că în timp ce noi ne-am prezentat proiectul ea vorbea cu X şi cu Y, iar restul clasei făcea un scandal total şi ea nici măcar nu le-a zis nimic. Bineînţeles că nu i-a căzut bine şi a zis că nu am avut destulă autoritate când am prezentat proiectul, sau poate că nu a fost de ajuns ce-am făcut. Şi a început s-o dea exemplu pe tipa despre care am scris mai sus (cea cu care m-am certat). Nici ea nu ştie de ce nu ne-a pus notă, şi chiar a recunoscut asta. Dar îl ia pe nu în braţe şi nu recunoaşte că n-a fost atentă. Şi n-a fost de ajuns pe dracu, când eu am scris 3 pagini despre nenorociţii ăia de gândaci şi colegă-mea a scos nu ştiu câte poze la imprimantă, şi i-a mai şi desenat. Am mai mâncat şi bătaie din cauza ei. So in the end I had to ask her to forgive me. xD
[Imagine: 2rmmhe8.gif]
[Imagine: 2my0v0p.gif]
I miss you, pretty boy♥

#24
Eu sunt genul care intoarce si celalalt obraz. Din cauza asta alaltaieri-seara sormica a inceput sa imi tina morala ca nu sunt sacul lor de box cand i-am povestit ca unu' (un tigan 106, nu e vorba ca-i tigan, nu toti sunt asa 106, eu sunt un sfert tiganca si stiu despre ce vorbesc - am avut "prietene" - niste femei - tiganci care mi-au dat de mancare si haine si altele cand si dupa ce a murit mama ^^) mi-a dat suturi in fund si m-a tras de par (*dat ochii peste cap* iar Dya statea langa mine si se uita cum ala ma bate ._____.'', mda, poate ii dadea si ei o palma, mai bine ca n-a intrat *cine stie ce palma sau sut ii dadea*). Mda, a doua zi, de dimineata, din nou, deschide subiectul (a fost discutata cu tata si Cristi, dar nu cu Ileana si Gabriel). Oricum, cand dau in mine (mda, sac de box *dat ochii peste cap*) sau ma injura, scuipa (mi-am primit multe flecme in fata in viata mea ^^) intorc si celalalt obraz; le zic niste vorbe gen: Se vede educatia primita. Serios, iar chestia ca nu ma dau le sar de gat cand fac chestii de genul nu e pentru ca nu vreau sa-mi scada nota la purtare sau sa raman la ceva (desi... nu vreau sa am nota 9 la purtare T_______T, ma ingrozeste @__@, profesorii si colegii ma cunosc, adica - profesorii stiu ca nu sunt genul ala de fata si, nicioadata n-am avut nota mica la purtare, never), ci doar ca prin asta aratam ca mama nu m-a educat, iar ea, saraca, isi rupea de la gura pentru mine, se zbatea, se chinuia cu boala si nu-si cumpara haine ca sa-mi aduca mie de mancat, cand cineva ii dadea de mancare, pastra, aducea acasa ca sa mancam si altele - topicul e "Alteratii", nu chestii din trecut. :]] ^^ Pentru ea as suporta ani de sac de box, nu m-ar deranja, deja am plans ani intregi (motive, motive ^^), ce ar mai conta inca alti o suta de ani? 39 Nu vreau ca mama sa ma stie asa, nu! De aceea... suport. Oricum, in clasa a cincea... parca - daca-mi aduc bine aminte -, era gen o joaca: eu ma bateam cu unul Alex (un fitos *dat ochii peste cap*) si cu Gabriel (un tip scund, grasut, negru o.o'', dar ma inteleg bine cu el... eh, trebuia, nu? :]]) - se mai baga si un rom pe nume Florin *se crede buricul pamantului si il trateaza pe Stefiuta ca pe un prost, iar Alex ca pe un sclav T_________T* - pe holuri. In celalalte clase, ma mai luam la "bataie" cu Gaby. 106 Chiar anul asta... m-am luat cu el la bataie, defapt, el incerca sa sara pe mine, dar eu il impingeam o data de-l vedeai pe jos. =]] Ala e mai scund cu doua capete jumatate (daca nu ma insel) decat mine, iar eu sunt si... "bine facuta" (cum imi zic oamenii, frate, ziceti-mi grasa si cu asta basta T_______T). Oricum, il mai alergam prin toata scoala si ii lipeam doua palme sau trei, el ma lovea, eu il alergam ca sa-l "bat". T________T Dar ne impacam, e un joc pentru noi (uneori... 65). L-am batut si pe Andrei, coleg nou anul asta, ca l-a apucat glumele proaste de sa ma dea cu capul de dulap, sa nu uitam ca era din tabla/fier. L-am alergat printre banci (urasc chestiile astea), Dya l-a prins cand i-am zis, iar eu eram in crizele mele, si l-am pocnit si dat in pereti, era sa-i dau si una in tampla (frate, e fragil baiatul o.o'', in comparatie cu el, eu sunt ditamai matahala @___@), dar il impingeam si trageam de haine. De atunci vorbesc cu el cand si cand. :]] Epic! Oricum, in fete nu dau, iar cand dau in baieti ori sunt exarsperata (crize, crize 65), ori o fac in gluma (cum dau in Stefi 65 *toti dam in Stefi*). Oricum, imi place pacea, nu gasesc rostul bataiilor. Daca te bati cu unul cand da in tine mi se pare ca-i arati ca nu esti cu nimic mai destept decat Cutarica. Desteptul cedeaza primul. 106 Mda, ce post palpitant. *dat ochii peste cap*
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#25
Sincer chiar nu sunt genul de persoană care să se bage in bătăi, certuri sau altercaţii. Mi se par o porcărie, o pierdere de vreme si mai ales probleme făcute fără sens. Şi dacă ar fi să mă bat cu cineva ar fi în mod cert înafara şcolii.
Am mai avut unele certuri minore cu colegii, dar ne injuram azi şi mâine eram haha şi hihihi. ^^ Ştiu că anul ăsta o singură dată m-am enervat rău de tot pe o colegă care îşi cam băga nasu' pe unde nu trebuie. Şi numai îngerul ei păzitor ştie cum se face că nu i-am cadorisit vreo 2-3 palme. Că la ce draci aveam atunci pe ea, eram în stare s-o las fără păr în cap şi credeţi-mă chiar sunt o persoană calmă, rabdătoare şi anti-violenţă. Dar atunci aproape am explodat. Pf... mă rog, câteva replici acide tot şi le-a auzit , aşa cu dedicaţia şi de atunci nici nu îşi mai permite cine ştie ce cu mine pentru că ştie ca e vai de fundu' ei ăla mare dacă mă mai enervează o dată. :]]
În rest, mă înţeleg bine cu toată lumea, tocmai pentru că sunt liniştită şi în banca mea... cel puţin la şcoală. :d
Life is not about finding yourself, is about creating yourself!

Blog :]
Nebunie in cuvinte! <3

#26
Mai , in general sunt o tipa placuta , ma inteleg cu toata lumea si tin la colegii mei. Bine , nu la toti.
Dar , sunt cativa care ma calca pe nervi rau de tot . Si au patit-o.
Intr-o zi , aveau ceva cu apa , sa ne stropim sau asa ceva. Si am ras toti , ne-am uscat dupa si am mers acasa. Dar , pe drum , un idiot a inceput sa ma ude. Si dupa ce am crezut ca l-am linistit , a desfacut sticla si a aruncat-o pe mine. M-am intors imediat si l-am apucat de par , bagandu-l intr-un tufis. Chestia ciudata a fost ca el nu a ripostat , caci il bateam rau de tot , dar m-a enervat si mai tare. Nu-mi place sa dau in papa - lapte.
Eu nu ma inteleg cu minunata mea colega de banca. Chiar nu inteleg de ce ne-a lasat diriginta un an intreg. Si stiu ca a comentat la inceputul orelor , eu eram destul de nervoasa , si am apucat-o de par , zicandu-i ceva. Nu , nu am zis ceva urat . Si apoi s-a bagat in baie ca sa planga : | .
Cand mi-a intors-o , intr-o ora de mate , tipau colegele la noi sa ne dam drumul. Profesorul iesise din clasa fix in momentul cand am apucat-o de par , ii sunase telefonul. Prima oara crezusem ca glumeste , am lasat-o sa ma tina de maini. Abia cand am vazut ca vrea sa-mi dea una m-am ferit si i-am zmuls jumate de par. Si a inceput sa injure ,apoi am decis s-o ignor , ma enerveaza oamenii care injura in loc sa-mi spuna o replica care sa ma incuie.


[Imagine: iloveyouanimesign.png]


#27
Erm, în majoritatea timpului sunt genul de fire liniştită, plăcuta de toţi şi toate. Adică, eu n-am nimic cu nimeni, şi dacă cineva are ceva cu mine, nu-mi pasă, sau doar încerc să ignor persoana respectivă.
Dar când acea persoana continuă să se ia de mine and stuff like that, ripostez, aşa cum am făcut c-o piţipoanca naibii ce se lua de părul meu. Huăăă, tu te iei de mine, fufo ? =]] Ok, n-am jignit-o aşa, dar i-am aruncat nişte replici d'ălea ce ating şi i-am închis gura imediat. I'm proud of myself.
Eniuei. Asta a fost acum câteva luni, dacă nu greşesc. :] Şi tipa n-a mai zis nimic de-atunci. Dar ţin minte că prin a 3-a sau a 4-a m-am luat la bătaie cu un coleg fiindcă mi-a aruncat caietul pe fereastră. o.o' Şi ne-a găsit învăţătoarea exact în momentul când îl zgâriam pe faţă. ._.' Oh, da, i-au rămas semne aşa drăguuuţe [ just joking].
Deci, în conluzie, nu mă cert. Nu-mi place + urăsc violenţa şi chestiile de genul, aşa că prefer să stau în banca mea şi să ignor. E mai bine-aşa.

XoXo, Mad Hatter.
[Imagine: tumblr_lvu3z0OC361qkx1cbo1_500_large.gif]
The Mad Hatter: Have I gone mad?Alice: I'm afraid so. You're entirely bonkers. But I'll tell you a secret. All the best people are.


#28
Da. Am avut si eu altercatii, adica nu existau daca nu ma enervau cei din clasa, care n-au creier in cap 65.

De Halloween eram imbracata ca Michael Jackson, si piesa de rezistenta era palaria, normal. Toti o vroiau sa si-o puna pe cap pentru ca le placea si vroiau poate sa le-o las de tot, iar eu le-am spus ca o sa le-o dau dupa concurs.
Zis si facut, dupa concurs i-am lasat-o lui Alex, un coleg, smecheras, sau ma rog, cum vreti sa il numiti.Am ramas la premiere si intre timp nici urma de el, am fugit pana in clasa de muream de picioare cand m-am intors inapoi in amfiteatru si imi dau seama la sfarsit ca domnu' defapt plecase acasa!grr.
Am asteptat pana la petrecera care avea sa fie seara, iar atunci cand s-a intors mi-a spus ca a uitat palaria. Vroiam sa discut cu el de la om la om, linistiti, ca doi colegi buni ce suntem, sau presupuneam ca suntem...Anyway, m-a enervat asa de rau incat, dupa ce am baut un pahar cu apa, sau suc sincer nu mai stiu ce era, ma duceam pana la baie, si m-am intalnit cu el, si i-am spus "Maine sa imi aduci palaria! Ai inteles?! grr" si el baga in el ca un nesatul. Am mototolit bietul pahar si l-am aruncat dupa el ( sincer in acel moment mi-as dori sa fi fost un pahar de sticla). Pe urma nu mai stiu exact cum am ajuns sa bag pumni in el, am coborat jos si in momentele alea nu puteai sa vorbesti cu mine, si am inceput chiar ca sa plang de nervi 22. Si ala vine la mine cica "Scuze" iar dupa a mai venit si prietenul lui idiot Ionut ( i-am tras si aluia un pumn 65).
Faza era ca nimeni nu avea curaj sa il bata pe Alex deoarece el numai cand se facea ca da un pumn fugeau aia de langa el in strigate si se ascundeau sub banca -.-.
Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta, n-o sa-ti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si nebuneste, atat de pur, total, nepamantesc.

#29
Ehehe,da am avut destule...
Una pe care mi-o amintesc ,care s-a petrecut la finalul clasei a8-a....eram eu si prietena mea Assyria, cand se baga o idioata de colega ,in vorba ! Era una dintre cele mai mandre fiinte din clasa ,la carte era toba ,dar n-ai ce-i face prostului!!! Scuzati termenii....4
Asa ,sa revenim,si ea incepe sa ne faca scorpii si alte chestii....noi ne-am alarmat si eu,i-am spus ca are o fata ca un fund de cal intors 24,dar Assy si mai alarmata:fata de pudel....deci, toata clasa se uita noi ,si ne incuraja ....mai zii...mai zii...dar noi cum suntem niste 'fete finute 'am incetat...am lasat-o in' lumea ei'...Ea vroia sa ne spuna la diriga ,dar nu a avut curajaul deoarece am un var cu mine in clasa care o putea aranja ....
Cred ca in fiecare luna ma certam cu cineva!Nu sunt rea,dar nu am avut o clasa unita!!Ceilalti colegi,inafara de vreo 6-7 ,ne urau pe mine si grupul din care faceam parte!!Oricat incercam sa le facem pe plac ,urmatoarea zi auzeai ceva de rau...

#30
vai doamneee!!! sa stii ca din ce ai zis tu , draga mea lori, noi parem fetele rele .. stii tu acele idioate care au si la colt de strada cate-un bodyguard! care vin cu limuzina la scoala... la faza cu fete finute.. 24 doamne! oare ce crede lumea pe-aici 21... si la faza cu varu'.. chiar ca parem cele rele 24

Cat despre altercatii, am avut destule.... nu am fost o clasa prea unita.. din pacate.
Mi-e foameee!!!




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)