Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

A story - [+18]

#31
a venit si next-ul sper sa va placa si sa treceti pe la:"Lent dar totusi in viteza"

Cap.15-Oricine poate spune:"Te iubesc" dar nu...

Ma intorc cu tot corpul in directia lui si la crimile isi fac loc. Cu toate ca a spus asta nu e de ajuns. Oricine poate spune:"Te iubesc", dar nu mult simt asta.
-Si crezi ca asa rezolvi?Nu cu o floare se face primavara, spun eu printre lacrimi.
Imi las capul in jos, iar ploaia imi masca lacrimile. In inima mea se ducea o lupta apriga, o parte vroia sa raman, iar cealalta pare vroia sa plec. Fiind cu totul plecata din lumea aceasta, nu am auzit pasii lui care se indreptau spre mine. S-a oprit in fata mea, mi-a luat fata in palmeel sale calde, de care vroiam sa fiu imbratisata si m-a sarutat scurt. Mi-a sters lacrimile si m-a luat in brate. Eram ca o papusa, care numai avea papusar. Dandu-mi seama ce am de pierdut daca plec l-am strans cu putere in brate. Ceilalti din pragul usii aeroportului au inceput sa aplaude. Am rupt imbratisarea si l-am sarutat pasional. Limbile noastre s-au intalnit repede, si au inceput sa "danseze" de fericire, ca s-au reintalnit. M-a luat in brate si am inceput sa ne invartim in ploaie. Mi-a luat bagajul si am mers la ceilalti. Eu am urcat in masina la Sakura si Kamy, iar el in masina la Sasuke. Dupa vro 5 minute de mers, am ajuns la mine acasa. M-am dus in baie, mi-am facut un dus, m-am schimbat intr-o pereche de pantaloni de trening largi si roz, si un maieu negru mulat, iar apoi halatul. Va dati seama ca eram moarta de frig.
-Puteai sa ma astepti si pe mine, spune Alex suparat ca n-am facut dus cu el.
Dupa ce a iejit de la dus, si-a luat hainele si le-a pus pe balcon pentru a se usca.
-Deci...vei ramane aici? intreaba Sasuke.
-Tu ce crezi? Nu am haine, deci cred ca da.
-Si daca ai avea haine nu cred ca ai pleca, spune Sakura chicotind.
Dupa ce ne-am luat ramas bun de la prietenii nostri, ne-am dus in bucatarie pentru a manca ceva. Poate va intrebati unde vor dormi Sakura si Kamy? Ei bine, Sakura va dormi la Sasuke, iar Kamy la Gaara. M-am uitat peste tot in bucatarie, si nu stiu cum de am gasit un blat de pizza. Va dati seama ca daca am gasit un blat de pizza am mancat pizza. In timp ce pizza era in cuptor noi ne plictiseam de moarte, asa ca ne-am gandit sa-i chemam iar pe Sakura, Sasuke si ceilalti. Va dati seama ca nici nu au ajuns acasa ca a trebuit sa se si intoarca. Cand au ajuns, am pus canapeaua si fotoliile in cerc, pentru a ne juca ceva. Cum era si logic, pizza din cuptor nu ne ajungea asa ca am mai facut comanda de inca sase pizza. Dupa ce am aranjat canapeaua si fotoliile, am adus 17 lumanari( din acelea pastile). Le-am aranjat pe masa in dreptul fiecaruia, si am pus o sticla goala in mijloc. Dupa cum ati vazut ne-am jucat adevar sau provocare sau proces sau ce ai face daca...Sa va explic cum este jocul:unul dintre noi invartea sticla, iar a cui lumanare se stingea ala era intrebat. Spre ghinionul meu eu am fost intrebata prima.
-Deci, sa vedem, adevar sau provocare sau proces sau ce-ai face daca...? ma intreaba Sakura.
-Aleg provocare. spun eu hotarata.
-Te provoc sa-mi spui ce planuri ai pentru vara asta.
-Vara asta voi merge la sora mea pentru ca are nunta si voi ramane acolo toata vara.
-Ce? sare Alex dintr-o data.
-Dar mai e pana la vara, suntem deabia in trei decembrie. spune eu asezandu-ma la el in brate in sarutandu-l.
-Haideti mhey! spune Naruto nemultumit. Putem sa ne continuam jocul fara sa va vedem cum va mozoliti?
-Dap, am spus amandoi.
Jocul a durat vro trei sau patru ore, fiind fiecare intrebati cate-o data, unii chiar de trei ori. Dupa ce am terminat jocul ceilalti au plecat, ramanand doar eu si Alex in casa. Din pacate nu s-a intamplat nimic deoarece era suparat ca nu ma va avea toata vara. Asa au trecut si lunile de iarna, distrandu-ne, impodobind bradul, primind cadouri. Revelionul a trecut si el repede, imbatandu-ne toti si facandu-ne manga. Cu cata nerabdare asteptam sa vina lunile de vara si sa termin clasa a X|-a cu atat vroiam acuma sa numai vina pentru ca o sa-mi fie dor de Alex. Ceremonia de sfarsit de ani s-a sfarsit repede pentru ca au inceput cu clasele a X||-a. Imediat ce s-a terminat ceremonia m-am dus acasa, mi-am facut bagajul si mi-a luat ramas bun de la prieteni mei. Din pacate, de cine aveam mai mare nevoie nu a venit. Dupa ce mi-am luat ramas bun am mers la aeroport, asteptand acolo vro treizeci de minute. Imediat ce a aterizat avionul am fost prima care s-a urcat in el. Fiindca locurile au fost ocupate repede si doamna ce controla biletele a trecut printre scaune foarte repede, ajungand si la mine.
-Biletul? ma intreaba aceasta bland.
Dupa ce ma caut prin buzunare imi dau seama ca il aveam in bagaj. II cer voie doamnei, domnisoare, sau ce-o fi fost sa ma duc sa-mi iau biletul din bagaj. dupa ce mi-am scos gemantanul dintre celelalte bagaje l-am desfacut si am observat ca in acelas buzunar ea o cutiuta rosie. O deschid si observ ca era un lantic cu o jumatate de inima avand intiala "A" scrisa pe ea si un fel de jumatate de plus. O ntorc si pe spate si vad ca scria:"u ever" si mai sus de u o jumatate de inima. Atunci imi dau seama ca e de la Alex. Imi revin la normal, iar biletul si imi pun lantisorul. Imi pun bagajul in asa fel ca atunci cand ies sa-l iau repede si ma duc la loc. Dupa ce ma asez vine si controloarea sa-mi vada biletul. Dupa vro cateva ore de zburat am ajuns in Los Angeles (L.A). Cand am coborat din avion, mare mi-a fost mirarea sa-l vad pe....

~To be Continued~
Stiu ca stii ca stiu ca el stie ca noi nu stiam,dar noi stim ca se preface si ca stie ca noi stim ca el nu stie, dar noi stiam ca defapt stie.
Logic nu?Defapt ca sa fie logic trebuie sa-mi intelegi logica,caree logic ca-ai logica,deci imi intelegeti logica logica.

[Imagine: 6486781.png][Imagine: 6820207.png]
http://macsimania.myfreeforum.ro/f1-primul-forum

#32
mijtooo')
imi place felul tau de a descrie... esti priceputa:*
off, Doamnee!!!
Alex, Alex ce ii faci tu bietei fete:)).
Pai ai naratiune, descriere, desi ar mai merge [oricat de multa descriere ai pune, tot o sa mai trebuiasca, ti-o spun din experienta;)], dialogul nu este deloc sec [parerea mea]
acesteea fiind scrise astept nextul pe care sper ca il pui in curand:-w
kiss u si gambate:*:*
P.S. sa ma anunti cand postezi nextu'
Bye'bYe:*

#33
scz de intarziere

Cap.16-Totul ramane in urma...

Cand am coborat din avion, mare mi-a fost mirarea sa-l vad pe cel mai bun prieten al meu din copilarie. Cobor repede si il iau in brate. Acesta imi raspunde la imbratisare si-mi spune ca i-a fost dor de mine. Dupa ce rus imbratisarea, imi ia bagajul si mergem la masina. Imi pune geanta in spate si e urc cu el in fata. Discutia a fost foarte amuzanta, cu exceptia partii cand mi-a spus ca nunta surori mele este pe 22 iunie. In acel moment am plecat capul in jos is am strans la piept lanticul. In ziua aceea e nascut Alex. Dupa ce raman cateva secunse asa, imi revin si ii spun lui Shin ca o sa ne distram de minune. Cand am ajuns, i-am vazut pe sora mea si pe viitorul meu cumnat in curte, cu niste prieteni cred, la un gratar. Cobor repede din masina si ii salut. sora mea, se ridica repede dupa scaun si ma ia in brate.
-Am auzit ca cumnatelul meu nu e atat de bun la gatit. spun eu in gluma
-Da, de unde, se pricepe mai bine ca mine. spune ea razand.
Anko ma ia de mana si ma prezinta prietenilor lor. Era o familie de tineri casatoriti, iar fata era insarcinata in 3 luni. Dupa ce-mi aduce sora mea un scaun, imi aduc aminte ca am bagajul in masina lui Shin. Ma ridic repede dupa scaun si vad bagajul exact langa poarta. Ma uit in stanga si in dreapta sperand ca ii mai vad masina,dar degeaba. Iau bagajul si il dus sus in camera mea. Imediat ce ajuns sus, observ ca dormitorul meu era aproape la fel ca cel de acasa. Zambesc multumita si imi aranjez hainele in dualap. Dupa ce arunc toate hainele pe pat, observ un plic printre bluzele mele. Iau plicul si il deschid, ramannd uimita dupa ce citesc:"Imi pare rau ca nu am putut veni cand ai plecat, sper ca acest mic cadou sa fie de ajuns, pentru a nu ma uita.". Mai caut printre haine sa vad la ce se referea, dar dupa ce nu gasesc nimic, imi dau seama ca era vorba despre lantisor. O lacrima mi se scurge pe obrz, dar mi-o sterg si imi aranjez si ultimele tricouri in dulap. Imi aleg o fusta in carouri, o camasa cu maneca scurta si o pereche de tenesi albi si ma duc pentru a ma tunde. Imi iau ramas bun de la sora mea si ma indrept catre un coafor/frizerie. Acolo gasesc o doamna destul de draguta si ii spun ca am o rogramare. Aceasta se uita prin calculator si imi spune sa astept. Sincera sa fiu, mi-am facut programare cu mult timp in urma si am insistat sa ma tunda o anumita frizerita. Cand matura mea ma vede, vine la mine si ma ia in brate.
-Ce te aduce pe aici? ma intreaba ea curioasa.
-Nunta surori mele, nu te-a invitat? o intreb eu asezandu-ma pe scaun.
-Oooo...da, am si uitat. spune aceasta in gluma. Deci, cum vrei?
-Nici eu nu stiu, vreau ceva care sa ma schimbe total. Vreau ca aceasta eu sa raman in urma.
Matusa mea se gandeste putin, iar apoi incepe sa-si faca treaba. La sfarsit am ramas complet uimita de cum aratam. Cand a venit vremea sa platesc, matusa mea mi-a spus ca e un cadou de ziua mea. Ei bine...ziua mea a fost demult, dar avand in vedere ca matusa mea nu prea poate sa paraseasca L.A. cu una cu doua nu a putut veni. Imi iau ramas bun si ies foarte entuziasmata pe usa. Nici eu nu stiu cum, dar aveam senzatia ca ceva foarte bun mi se va intampla. Dupa ce colind cateva strazi il vad pe Shin la o florarie. Traversez strada si ii pun mainile la ochi.
-Ghici! spun eu foarte vesela.
-Cine altcineva poate fi atat de copilaresc? spune el foarte serios.
-Nu trebuie sa fii atat de dur, spun eu luandu-i mainile de la ochii lui si facand o fata suparat.
-Scuze, nu sunt in toane prea bune. M-am certat cu prietena mea, ma sunat exact cand am ajuns la sora ta.
Las capul in jos si-mi amintesc de cate ori m-am certat eu cu Alex. Acesta ma vede suparata si-mi da un trandafir din buchetul comandat. Zambesc scurt si ii spun ca-i multumesc. Dupa ce ma lasa acasa, vad ca in casa era intuneric. Intru sfiasa pe usa, dar nu apuc sa o inchid ca sora mea ma sperie.
-Tu, ai innebunit? o intreb eu tragandu-mi sufletul.
-Nu, dar am cea mai tare veste. spune ea.
-Ce veste? o intreb eu asezandu-ma jos.
-O sa ai un nepotel sau o nepotica. tipa ea din tot sufletul.
-Ce? Glumesti? Aaa...am inceput si eu sa tip de bucurie, incat nu am auzit telefonul din geanta.
Dupa ce ne-am bucurat si am luat si cina, am mers la mine in camera un am observat ca aveam 4 apeluri pierdute de la Alex. Vazand ca aveam asa de multe, l-am sunat inapoi, dar de fiecare data imi raspundea robotul. Pana la urma ma plictisesc si termin cu telefoanele. Ma duc la baie, imi fac un dus, iar cand vin primisem un mesaj. Deblochez telefonul si citesc mesajul:"Se pare ca atunci cand te sun esti ocupata, iar dupa 2 ore ma suni inapoi. Oricum, imi pare rau ca te-am deranjat din distractie, spor la cucerit." Dupa ce citesc mesajul raman blocata. Ce distractie? Ei bine, poate da, dar cum sa nu fii fericita cand primesti vestea ca vei fi matura. Insfarsit, sterg mesajul si-l sun pe Alex. Dupa o gramada de telefoane, a dat Domnul sa raspunda si el.
-Alo? Alex? La ce draqu' te-ai referit prin distractie? intreb eu intrigata.
-Aaa...deci nu te-ai f***t pana acum cu altu nu? Ma simt mult mai bine, dar stai linistita maine o sa uiti de mine. imi spune el cu raceala in glas si-mi inchide telefonul. Nu pot sa cred, el sa-mi inchida telefonul? E inacceptabil. Strang telefonul in mana, apoi il arunc de perete, facandu-l astfel bucati.
~To be Continued~
Stiu ca stii ca stiu ca el stie ca noi nu stiam,dar noi stim ca se preface si ca stie ca noi stim ca el nu stie, dar noi stiam ca defapt stie.
Logic nu?Defapt ca sa fie logic trebuie sa-mi intelegi logica,caree logic ca-ai logica,deci imi intelegeti logica logica.

[Imagine: 6486781.png][Imagine: 6820207.png]
http://macsimania.myfreeforum.ro/f1-primul-forum

#34
scz de intarziere dar am cam ramas fara idei :eto::eto:

Cap.17-O nunta ca in povesti


Astfel au fost toate serile, bine nu chiar toate si nu am mai vorbit deloc cu Alex. Toate aceste seri frumoase s-au terminat pana la urma deoarece a venit ziua nuntii. Poate va intrebati ce rochie are sora mea, sau ce rochie am purtat eu. Asta o sa aflati pe parcurs, pana atunci sa va spun cum a inceput ziua. Stateam in pat si o aud pe sora mea cum ma striga si-mi spune ca daca mai dorm mult o sa pierd toata distractia. Somnoroasa cum eram nu imi dadeam seama ce se intampla. Ca deobicei cand ma striga sormea eu nu prea ma imbrac, asa ca am coborat in pijamale. Dupa ce am coborat scarile am dat peste o gramada de lume care se uita la mine ca la felul 45. Vazand toate persoanele imbracate de nunta, am urcat sus si m-am imbracat. Mi-am luat o rochie scurta, o pereche de sandale si mi-am aranjat parul special pentru nunta surori mele. Dupa ce m-am imbracat s-a auzit un batut in usa. M-am mai aranjat o singura data si apoi am deschis usa. Mare mi-a fost uimirea cand am vazut ca in fata ochilor mei era chiar Alex. Raman cateva secunde in pragul usii, iar apoi trec pe langa el, lasandu-l in urma.
-Deci...a fost mai bun ca mine? ma intreaba el oprindu-ma fix cand sa cobor scarile.
-Si daca ar fi fost si daca nu ce te intereseaza pe tine? spun eu intorcandu-ma cu fata la el.
-Vreau sa stiu cu cine concurez.spune el sarcastic.
In acel moment imi venea sa-l strang de gat, nu prea vroiam sa-mi manjesc rochia cu sangele lui putred. L-am lasat sus si am coborat jos, unde am fost intampinata de ceilalti care mi-au spus ca sora mea le-a cerut sa se duca la restaurant si sa numia vina la biserica si starea civila. Le-am raspuns afirmativ din cap si apoi am mers la restaurant pentru a vedea si noi localul. Fara sa-mi dau seama insa, Leo a ramas acasa. Dupa vro cateva ore, au venit si invitatii. Dupa vro cateva ore de petrecut, am observat ca nu aveam telefonul in geanta mea plic. Ca sa nu observe nimeni lipsa mea m-am prefacut ca merg la baie. Ajunsa acasa, am observat ca lumina era taiata si erau lumanarele aranjate ca o carare, ce duceau pana la scari. Am urmat drumul de lumanarele si am observat ca se terminau la usa camerei mele. Am deschis sfioasa usa si l-am vazut pe Alex cum se uita la niste fete care faceau sex.
"Nu ca asta trebuie batutäm spus eu si apoi le-am dat afara pe cele 4 marionete.
-Ce-ti inchipui tu ca faci? E camera mea si nu cred ca ti-am dat voie sa faci asa ceva. spun eu nervoasa si ii dau cu gentuta in cap.
-Ce nervoasa stem azi. Asculta papusa asta nu e casa ta e casa surori tale. spune el asezandu-se in sezut pe marginea patului.
-Asculta cap de sfecla tu...dar nu apuc sa mai zic ceva ca ma trage de maini si ma tranteste pe pat.
Sincera sa fiu mi-ar fi placut sa-l sarut, dar am avut prea multe certuri ca sa pot sa trec peste, asa ca ii dau una intre picioare si pica langa mine. Ma ridic dupa pat, imi iau telefonul si apoi ma duc jos pentru a aprinde lumina. Dupa ce cobor scarile si conectez toate cablurile alea pe acolo, simt o mana ce-mi desface rochia. Ma intorc cu viteza luminii, dar nu apuc sa spun ceva sa buzele imi sunt cuprinse intr-un sarut. Buzele lui erau atat de dulci.
"Ahh...as vrea sa nu se mai termine, dar eu cand imi pun in cap ceva trebuie sa fac acel lucru"
Rup sarutul si ii dau si o palma, ce se imprima peste obrazul lui. Vazand ca nu poate sa ma induplece in nici un fel, Alex ma ia pe sus si ma duce in dormitor, unde ma tranteste in pat. Acesta ca sa fie sigur ca nu plec nicaieri, se urca peste mine si imi prinde mainile paralel cu capul.
-Aaa...si acuma vrei sa ma violezi sau cum? Asculta, domnule, din momentul de fata tu numai ai ce discuta cu mine. spun eu foarte serioasa.
Acesta insa nu este de acord si.......

~To be Continued~
http://img.kudika.ro/images/article_pict...051125.jpg rochia mea
http://www.pantofiori.net/web_continut/p.../612_1.jpg sandalutele
http://images.lady4ever.ro/280x380/plic-...133721.jpg gentuta
http://www.hit.ro/lib/uploads/image/an_2...nokla2.jpg telefonul meu
Stiu ca stii ca stiu ca el stie ca noi nu stiam,dar noi stim ca se preface si ca stie ca noi stim ca el nu stie, dar noi stiam ca defapt stie.
Logic nu?Defapt ca sa fie logic trebuie sa-mi intelegi logica,caree logic ca-ai logica,deci imi intelegeti logica logica.

[Imagine: 6486781.png][Imagine: 6820207.png]
http://macsimania.myfreeforum.ro/f1-primul-forum

#35
well, dear, iata ca am ajuns pe-aici [din nou]^^
imi pare rau ca nu am mai comentat de mult, insa.. ei bine, scoala asta stii cum e...8-|
ti`am cam spus tot ceea ce ma deranjaza pe mess, si ti`am mai zis si mai demult, insa se pare ca nu vrei deloc sa iei in seama sfaturile pe care ti le dau :|.
Din moment ce posetzi un capitol, nu mai da apoi "edit" pentru a posta continuarea. Pentru a nu mai fi tentata sau nevoita sa faci asta, ai doua posibilitati:
1. sa astepti mai mult timp, pana cand esti sigura ca vrei sa postezi acel capitol, dupa ce il citesti de mai multe ori si esti destul de multumita de el, asa incat sa il poti posta.
2. sa pui continuarea intr-un alt comm nu in continuarea celui precedent. Arata foarte inestetic si e si batator la ochi pentru cei care deja au citit prima parte, si apoi, cand se uita sa observe ca ai mai postat cateva randuri in continuarea capitolulul deja postat -_-"
cred ca am vazut si cateva greseli, insa nu sunt asa grave, asa ca nu am sa te pisez la cap cu ele:-j
Imi pare bine ca ai mai evoluat putin, pentru ca acum folosesti mai putin dialog, si parca pui si mai multa descriere, insa eu tot la parerea mea raman, si anume ca ar mai trebui folosita descriere, figuri de stil, metafore care sa impresioneze cititorul...

pai, cred ca te-am batut deja destul la cap, asa ca nu mai zic nimic, dupaia nu ma mai pot opri:))
astept continuarea si vreau sa vad imbunatatiri;)
*bYe*^^

#36
Citat:-Deci...a fost mai bun ca mine? ma intreaba el oprindu-ma fix cand sa cobor scarile.
-Si daca ar fi fost si daca nu ce te intereseaza pe tine? spun eu intorcandu-ma cu fata la el.
-Vreau sa stiu cu cine concurez.spune el sarcastic.
Imi place dialogul, nu este sec si nici mult. Cred ca ai inteles ce inseamna minimarea dialogului, lucru foarte important si bun. Uraaa!!!. Glumesc, toate dialogurile sunt frumoase, dar acesta este cel mai bun. :)) :))

Citat:-Ce nervoasa stem azi. Asculta papusa , asta nu e casa ta , e casa surori tale. spune el asezandu-se in sezut pe marginea patului.
CE???? Stem? Poate ai vrut sa scri suntem, se mai intampla, nu este sfarsitul lumii. Si ai mai multa grija la virgule.

Ja ne!

#37
e pur si simplu suberb nam mai intalnit povestea asta pana acum si imi place la nebunie devine din ce in ce mai incitant spor la scris si ma voi supara pe tine foarte tare daca nu continui!!!dar am o intrebare cu sakura si sasuke ce se intampla si presimt ca pentru cei doi va fi o noapte plina de intamplari cine stie daca ea va reusi sa scape de alex sau nu ei bine asta e tot ce am avut despus spor la treaba!!!!!!!!!!!!!!!!!




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)