Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Coji de portocalle

#51
Hey Patratsel ^^ Multumesc ca m-ai anuntat de capitol. Fara alte introduceri sa revenim la next. A fost un next frumos dar a avut greselile lui. Din greselile de tastare le-a mai zis X | asa ca eu nu le mai repet. Ce nu mi-a placut e ca nici nu terminai fraza ca apasai enter de doua ori. Scuza-ma dar nu asa se face. Termini frumos propozitia iar dupa poti sa apesi enter dar nu asta. Inainte de punctele de suspensie nu se puna space si nici intre puncte. . . . Nu asa, ci: .... Sper ca ai inteles. Descrierea este prezenta dar nu indeajuns cat sa ma multumeasca foarte tare dar oricum e ok. Mi-ar fi placut sa descrii mai mult sentimentele Hinatei. Ai descris mai mult actiunile si nu te'ai bazat si pe sentimente. Naratiunea e ok,actiunea nu mi s-a parut ft grabita si dialogul nu a fost sec. Wow ce rau e Naruto. Oare Hinata chiar s-a aruncat? O sa vedem in capitolul urmator pe care te rog sa il aduci cat mai repede posibil. So, atat am avut de zis. Astept nextu si nu uita sa ma anunti cand il pui. Buh bye! :*
[Imagine: EnvYQ.png]

#52
salut...uite ca ajung si eu la ficul tau dar cu foarte mare intarziere...pai sa vedem...am observat ca ai greseli de tastare si cate odata nu ai despartit cuvintele....povestea este interesanta...descrierea este foarte dezvoltata, iar dialogul nu este sec...pai cam atat am avut de zis...sper ca o sa ma anunti cand pui next-ul:*
bye,bye:bye:

#53
Sallu`. am adus nextuu:"> sperr sa va placa: p .


Capitolul 10. A fost totul un vis !?!

Blondul se grabi si ma prinse de mana. Ma tinea cu toata forta lui dar . . incet, incet mana imi aluneca.

- Nu iti voi da drumul!! striga Naruto.

- Oricum ce mai conteaza daca mor sau nu? spun eu nepasatoare. Imi venea sa izbugnesc in plans pentru . . stiam ce se va intampla. Daca traiam isi batea joc asa ca . . mai bine pun punct.

Icep sa ma zbat pentru a putea sa cad. Dar blondul ma tinea strans. Nu vroia deloc sa imi dea drumul. Mai stau putin gandindu-ma si imi veni ceva in minte. Imi indrept capul catre mana lui si il musc cu toata puterea de mana cu care ma tinea casa nu cad. Blondul striga incet un mic ,, au " dar inca ma tinea. Apas mult mai mult cu dinti pana ce nu mai putu si ma scapa.

Baiatul se uita la mine cum cadeam incet. Simteam briza rece care ma cuprindea. Asta a fost totul in aceasta viata. Toata lumea spune ca dragostea este cel mai frumos sentiment, cel mai unic. Da.. dragostea iti da aripi dar.. dragostea de urca si tot dragostea te coboara . . Poate alti au parte de fericire dar eu . . Doar de amagire!

***

- Nuuu!! strig eu cat ma tinu gura pentru a striga. Rasuflu incet si imi deschid ochii somnorosi. Ma uit in jur si analizez fiecare parte din acest loc. Pana la urma

ajung cu concluzia ca ma aflu in camera mea. . Ma dau repede jos din pat si pasesc pe podeaua rece. Fiecare pas pe care il executam facea ca parchetul sa faca

un zgomot ciudat. Ajung in fata unei oglinzi mari care se afla in rand cu dulapul care era peste inalatimea mea. Ma uit in oglinda si imi dau seama ca pentru

inaltimea mea am doar . . saisprezece anii!!
Adica.. tot ce am trait cu blondul a fost doar un vis? un vis urat cu mici parti frumoase. Dar . . acel baiat exista macar? Nu cred ca in viata reala il cunosc. . Poate a fost doar o inventatie de a mea.

Inspir aerul dupa care il expir. Ma intorc si ma uit pe noptiera alba ce se afla langa pat. Pe ea era aseazat ceasul meu in forma unei pisicute. Ma uit pe ceas si vad ca indica ora 8:00.
Stau nemiscata si ma gandesc putin dupa care strig:
- Am intarziat!!!!!!!!!!
Ma rasucesc intr-un picior si ajung fata in fata cu dulapul. Il deschid grabita si imi iau de pe umeras uniforma pentru scoala. O azvarl pe pat grabita si alerg spre

baie. Intru inauntru si ma duc catre ghiuveta. Imi iau periuta de dinti. Iau de pe etajera un tub de pasta pe care o pun pe periuta. Imi spal repede dinti dupa care

iau o gura de apa clatindu-mi gura. Dupa ce termin de clatit imi arunc cu putina apa pe fata. Iau prosopu alb si ma sterg repede dupa care fug in camera. Imi dau

pijamalele jos si iau pe mine uniforma care se afla pe pat.

Dupa ce mam imbracat ma incalt repede cu niste opincute negre. Iau ghiozdanu de langa dulap si ies val-vartej din camera. Cobor cat pot eu de repede scarile de 20 de trepte si ajung in hol.
- Am plecat!! strig eu fara sa astept vreun raspuns. Apas repede clanta si ies din casa fara sa mai inchid usa. O iau la fuga spre scoala.
,, O sa intarzi ! O sa intarzi ! O sa intarzi!! " Imi misc picioarele din ce in ce mai repede. Intr-un final de patru minute ajung in fata porti scolii. Scot telefonul din ghiozdan . Ceasul indica ora 8: 7.
Il bag repede in ghiozdan si fug spre intrare in scoala. Intru inauntru si urc treptele la etajul doi. Ma indrept spre clasa si intru direct.
- Am ajuns!! strig eu ridicand mana dreapta sus.
Toate privirile se intoarsera catre mine chiar si a profesoarei care isi preda lectia. Nu cred ca ia prea convenit ca am intarziat.

Se uita urat la mine, dupa care imi facu semn sa ma asez in banca. Las mana jos si ma indrept spre spatele clasei unde se afla o banca. Ma asez in ea si imi pun ghiozdanul langa banca. Imi scot cartile pe banca. Aud pasi profesoarei care se indrepta catre mine. Imi ridic privirea si ii zaresc in mana un biletel care mil puse pe banca. Il intorc si il citesc. Scria doar un cuvant simplu si la obiect acesta find ,, DETENTIE". Adica trebuie sa stau dupa ore.

Ora se scurse cu greu dar in sfarsit se termina ,iar clopotelul ne elibera afara ,iar eu fiind prima care iese pe usa. Alerg repede iesind afara. Imi indrept privirea spre cerul senin care isi imartea teritoriul cu nori albi si pufosi. Soarele imprastia caldura prin razele lui. Fac un pas dupaia inca unul si tot mai repede pana acest loc numit ,,curtea mare" unde se afla o tribuna cu noua scari.
In mijloc se afla un teren de fotbal unde in fiecare zi baieti isi desfasurau sportul favorit acesta find fotbalul. Nu stiu cum pot fi asa obsedati de acest sport. Mie mi se pare o pierdere de vreme sa tot fugi dupa o minge si sa o lovesti cu picioarele.

Totusi, privirea mea era atenta in fiecare zi la acest teren si la beiti care jucau. Printre baieti zaresc pe cineva . . Parea asa cunoscut. Avea un trening albastru si parul . . parca blond.
Se suna! Cum de asa repede? A da! asta e pauza aia mica. Imi fac drum spre clasa. Intru direct fara sa tin cont de vreun rand. Mi se pare plictisitor sa fie vreo ordine. Intru inauntru si pasesc pe scari. Fac patru pasi si urc vreo patru scari. Cand sa fac al cincelea pas din fata cineva se baga in mine si ma azvarli de pe scari pe jos. Ochii ii aveam inchisi si nu ajunsesem sa zaresc acea persoana care ma trantise la podea. Ma ridic si ma uit in toate partile dar nu vad pe nimeni. Ma scutur putin pentru ca eram plina de praf. Imi continui drumul spre clasa urcand scarile.
Intru in clasa si ma asez in banca mea ,iar in scurt timp veni si profesorul incepand sa predea lectia. Orele se scursera mai repede si ajunse si sa stau dupa ore.

Ce plictisitor! Chiar nu am altceva de facut decat sa stau dupa ore? In gand imi reveni visul acela ciudat . . Era ca o viata peste noapte.

Se auzi usa cum se deschise usor.. Cineva pasi in clasa. Imi ridic privirea si . .
- Ce?? spun eu tremurand toata. Inima imi batea din ce in ce mai tare parca vrand sa sara afara.

- Hei . . aici se sta dupa ore? se auzi vocea lui calda.. Cum era posibil? eu credeam ca a fost doar...
[Imagine: touhou-sayori-works-23662058db_large.jpg]

#54
hi dear...ma bucur ca eu sunt prima:* si mersi ca m-ai anunta^^....pai sa incepem...imi place acest capitol mai ales cu l-ai incheiat...mai lasat in suspans...pai am mai observat mici greseli de tastare care sunt minore si am mai observat asa "A da! asta e pauza aia mica."...mie nu mi se pare ca e chiar cea mai buna exprimare adica daca nu ai fi pus acel "aia" propozitia ar fi sunat mult mai bine...descrierea e ok insa totusi mai trebuie...maratiunea e si ea ok...am vazut ca c-am grabesti actiunea...incearca sa nu o grabesti chiar asa de mult...pai cam atat...sper sa ma anunti cand pui next0ul

bye,bye:bye:

#55
Am aterizat si eu >.< Sper sa nu te deranjez. M-a atras titlul si am decis sa vin sa citesc. Nu mi-a placut prea mult, dar am decis sa citesc tot, sa vad evoluarea.
Nu am de gand sa enumar toate greselile de ortografie, (si daca au existat nu le-am dat prea mare importanta). Insa exprimarea..Nu ma incanta.
Cea ce a iesit mai mult in evidenta a fost acel: "A da! asta e pauza aia mica."
Nu imi place cum ai spus. Deloc. Caci din cate stiu, sunt mai multe pauze mici si una singura mare. Probabil daca spuneai: "A, da! Inca nu e pauza mare!" Sau "A, da! Pauza mare e peste x ore!" sau "A, da! Asta e una din pauzele mici!" era muult mai bine. Exemplele pot continua.
Descrierea exista dar...nu stiu, imi pare putin cam fortata. Actiunea e extrem de grabita. De la primul capitol pana aici. Oi fi eu mai grea de cap, sau mai nu stiu cum, dar eu n-am inteles mare lucru. O descrii pe Hinata, yey se duce la plaja, il intalneste pe blond peste cateva clipe se saruta, apoi e rapita ca sa il salveze pe Happy apoi iar se duce la blond peste cateva capitole e buna de dus la spital, evadeaza, il vede pe Naruto cu una, se iarta, se cearta, ea se invinovateste, trece timpu..si restul povestii. Extrem de grabita. Parca ar fi asa, un film dat in viteza si n-apuci sa vezi decat cateva faze. Si nu imi plac absolut deloc capitolele in care ai inceput asa, brusc. Imi da o senzatie extrem de neplacuta ca am sarit peste ceva sau mai e ceva de spus. E totul un vis, nu? Dar daca a fost un vis asa de lung si de complex, cum de isi aminteste asa de rapid ca intarzie? Eh, aici totusi, e alegerea ta de ce face. Am sa continui sa citesc, sa vad cum evoluezi.

PS: Eu sunt o persoana directa si sincera. Daca te deranjeaza ce am spus, te rog sa nu te gandesti ca am ceva cu tine sau ceva asemanator si imi cer iertare. Eu doar am spus ce am gandit si sper sa tii cont de sfaturile mele. Nu am spus ca sa te fac sa suferi sau ca sa te necajesc. Vreau doar sa vad ca evoluezi. Fiindca ai evoluat putin, dar la un moment dat, parca ai ramas in acelasi stadiu.
Am revenit. Am avut o perioada in care nu am reusit sa stau pe niciun forum, respectiv animezup. Sper sa nu existe vreo problema 4
Nu stiu daca voi mai pleca brusc sau daca voi reveni dupa.

#56
Hey ^^ Merci ca m-ai anuntat si imi pare rau ca am venit asa tarziu dar deh... lenea asta. Well pai sa incepem. Nu a fost ft special capitolul asta. A fost ok dar voiam ceva mai mult. Cum zicea June actiunea pe tot ficul este cam grabita. S-au intamplat cam prea multe in 10 capitole. Descrierea este cat de cat prezenta dar as fi vrut mai mult. Actiunea, cum am mai zis, este grabita. Dialogul, acea replica defapt, a fost cam seaca si nici mie nu prea mi-a placut cum a fost formulata. Greseli de tastare nu am vazut dar nici nu m-am uitat dupa ele. Nu imi placea ca nici nu terminat o propozitie ca lasai doua randuri libere. Se vede foarte urat. Strica estetica si zgarie omu pe retina. Cand pui puncte de suspensie, desi te sfatuiesc sa le pui mai rar si cand isi intrerupe gandurile, se pun trei puncte si nu se apasa space dupa fiecare punct. Se apasa doar dupa ultimul . So, atat am avut de spus. Astept nextu si nu uita sa ma anunti cand il pui. Vreau sa vad si eu cum mai evoluezi. Imi pare rau daca am fost dura dar asta e. Buh bye!


Bisous, Contagieuse.
[Imagine: EnvYQ.png]

#57
ce intorsatuuuuuraaaaa !! acum numai inteleg nimic, deci tot ce hinata a trait, plaja, spitalul, spitalul de nebuni, Parisul, a fost un vis? ...sunt confuza TT.TT rau de tot...oricum e superb...desi acum numai inteleg nimic =3= nyah, sa ma anunti si pe mine cand pui nextu...ca sa stiu si eu....chiar totul a fost un vis sau numai partea cu Parisul? * more than confused* *o*

#58
Deci, m-am hotarat sa comentez si eu ficul pentru ca vad ca nu ai mai postat de ceva vreme si nu vreau sa ti-l inchida, mai ales ca e naruhina si eu adooor cuplul acesta:X
Faza cu visu ma dat gata. Un viiis, doar un vis, cred ca glumesti, defapt stiu ca nu glumesti :))
Ideea cu visu mi-a venit si mie, dar era mult prea siropoasa si nu-mi plac chestiile unse cu miere, cum ii mierea pe paine goala, fara unt, unde-i untuuu?!:go:
Deci se intelege ca ma bucur ca ficul are si unt in el :love: uuuunt!
Asa, nu te-ai grabit, avand in vedere ca nu era viata reala, fza cu "Era una care facea minuni" sau ceva de genu, m-a facut sa rad ca inca mi-o mai amintesc desi l-am citit mai demult, lucru care arata ca nu ai postat nextul :o3
Poate sa fie si Naruto cel real putin pervers, ar merge bine cu Hinata cea timida o//o
Am sa vorbesc cu Inspiratia sa vina pe la tine, ca sa aduci neextul.
Deci succes si sa ma anunti si pe mine cand coboara nextul din tren,:bye:
[Imagine: KMS02-5.gif]
An alter-ego: Let your trouble fly like they have wings.
Me: Well,they actually have...
The alter-ego: What?
Me: It's just... they follow you anywhere XD




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)