Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Talente ascunse...

#1
L-am mai postat pe un site sa nu credeti ca este plagiat

Capitolul 1
"Intalnirea"

Ma trezesc de dimineata foarte obosita din cauza bubuiturilor care le fac golanii pe afara.Ma duc sa fac un dus,dupa care imi iau hainele din dulap si ma imbrac.Mi-am ales o fusta pana la genunchi de culoare roz.Si o bluza tot roz,ma duc la bunica si ii spun ca plec la liceu.Dupa zece minute ajung la liceu.Intru in liceu si ma duc la vestiar.Ahh!Mereu uit codul!Care era codul?A da!107820.IMi las cartile acolo si incui vestiarul pentru ca era inca recreatie.
Ma duc la automatul de suc,si imi iau un suc.Bag fisa,apasal butonul si sticla cu suc cade jos.Iau sticla si vad ca doua fete mai fitoase se apropie de mine,si imi iau sticla din mana.
-Stii,defapt aia era a mea.spun eu incercand sa nu ma ag intr-o cearta pentru ca sa nu sunt genul.
-Acum nu mai e.spun cele doua fete fitoase
Un baiat brunet cu tepi in par se apropie de mine smechereste si incepe:
-Ce s-a intamplat Shana?Nu mai esti smechera acum?intreba el
-Am fos eu vreodata asa?intreb eu
O fata cu parul blond prins in doua codite se apropie de brunet si il atinge pe umar in spate.Fata avea o sticla de sus in mana.
-Stai o secunda.spuen fata si dupa il scuipa cu suc in fata.
Deodata vine direcotrul la noi cu o trotineta combinata cu o motocilceta ca sa zic asa.Toti am inceput sa ii explicam directorului ce s-a intamplat,dar vorbeam toti deodata si nu intelegea nimic.Mda,Sasuke adica brunetul fiind cel mai popular sic el mai “chipes” dupa mine e o uratanie crasa!SI un brotac e mai frumos decat el,lui nu i-a dat detentie doar mie si fetei acelea.
Dup ace se suna de intrare eu si fata mergem la detentie care era chair la subsol in sala de muzica.Ce naiba cauta acolo.Ne asezam in banci si avd ca acolo mai erau doi baieti si o fata.
-Buna.spun eu dar niciun-ul nu raspunde.
Dintr-o data se aude usa scartiand,intra profa de muzica siincepe:
-Copii,stati aici cuminti vin in 5 minute ma duc sa iau niste banda adeziva,faceti ceva,curatenie ceva.
Noi nu raspundem nimic si dup ace pelaca profa ne ducem tot pe undeva prin clasa cautand sa facem curat.Toate rpdousele care le-am luat in mana,inafarade mine scoteai un sunet de melodie.Fiecare s-a dus la cate un instrument si au inceput sac ante eu stateam jos si incep sa cant:
- Na na na na na

Take a look around
Who would have thought we'd all be here?
So let's mess around
Cuz the future is unclear

We got nothin' better to do
We're just tryin' to get through
Can you hear me?
Can you hear me?

Let the music groove you
Let the melody move you
Feel the beat and just let go
Get the rhythm into your soul

Let the music take you
Anywhere it wants to
When we're stuck and can't get free,
No matter what, we'll still be singing

Come on, come on, turn up the music
It's all, we got, we're gonna use it
Come on, come on, turn up the music

Yeah

All we have is now
Let's make the most of this
Come on break it out
So everyone can hear it

They don't have to understand
But we'll make 'em if we can
Do you hear me?
Are you with me?

Let the music groove you
Let the melody move you
Feel the beat and just let go
Get the rhythm into your soul

Let the music take you
Anywhere it wants to
When we're stuck and can't get free,
No matter what, we'll still be singing

Come on, come on, turn up the music
It's all, we go, we're gonna use it
Come on, come on, turn up the music
Yeah

Come on, come on, turn up the music
It's all, we go, we're gonna use it
Come on, come on, turn up the music (Turn up the music)
Ooh

Let the music groove you (groove you)
Let the melody move you (oh)
Feel the beat and just let go (just let go)
Get the rhythm into your soul (to your soul)

Let the music take you (take you)
Anywhere it wants to
When we're stuck and can't get free,
No matter what, we'll still be singing

Come on, come on, turn up the music
It's all, we go, we're gonna use it
Feel the beat and just let go
Get the rhythm into your soul
Let the music take you
Anywhere it wants to
Come on, come on, turn up the music
Yeah…
Dintr-o data profa intra in clasa si incepu sa se uite la noi ca la niste minunatii.Dar noi nu aveam treaba cantam.Cand auzim ca se inchide usa,toti trecem la opcurile noastre cuminti si ne cerem scuze.
-Doamne!Ce melodie furmoasa!incepe profa
-CHiar?intreba unul dintre baieti
-Da!Adica tu Shana ai o voce foate frumoasa.Iar voi toti faceti minuni cu instrumentele!
-Da sigur…Ultima data cand am cantat a fost la serbarea de sfarsitul clasei intai iar unul dintre colegi mei a vomitat pe mine!
-A fost foarte amuzant atunci!spune tot acel baiat
-Nu…a fost penibil.spun eu
-Trebuie sa intemeiati o trupa!E destinul!spune profa incercand sa ne convinga.
-Eu sunt de accord!spune fata aceea care m-a salvat de prostu ala de Sasuke
-SI eu!spune alta fata
-Si eu de asemenea!spune un baiat blond.
-SI eu la fel!spune alt baiat care canta la tobe
Toti incepsuer asa intoarca privirea spre mine.
-Ce?Ce va uitati asa la mine?intreb eu speriata.
-O faci sau nu?intreba ei
-Uite!Daca cade pajura nu o facem daca cade cap o facem!spun eu scotand un ban
Arunc banul in sus si aterizeaza pe banca,toti incepusera sa se uite iar eu ramasesem uimita pentru ca era cap!
-Bine,am sa o fac!
Toti incepusera sa se bucure.Profa ne spune sa stam un pic si scoase telefonul si vorbi la telefon.
-Copii,ia ghiciti!V-am inscris la “Steaua Norocoasa”.
-Dar stati asa!spun euNU suntem inca pregatiti sa facem asta!
-De asta v-am inscris sa cantata la balul de halloween!spune ea bucuroasa.Puteti pleca acasa sa mai exersati pentru ca maine este balul!spune ea
-Mie imi convine!spun eu
-Va als sa va cunoasteti mai bine.spune ea si iese afara
Am icneput sa facem cunostint,dar dupa am icneput sa vorbim tot felu de chestii despre numele trupei.Ne-am hotorat la un nume de trupa “Keep Music”=”Pastreaza Muzica”
Mi-am luat ghiozdanul si am plecat spunand sa treaca dupa-amiaza la mine acasa sa exerseam.Cred ca incepea sa imi placa chestia cu trupa.

#2
sallut.. am dat de ficul tau si daca tot l-am citit am zis ca iti las si un comentariu
in primul rand foarte important: nu ai disclaimer (cred ca nu ai trecut pe la regulament cum e prima ta zi pe aici :P)
ceea ce ai scris imi amintea de reclama la filmul de pe disney "Lemonade Mouth" si ma gandeam ca poate te-ai inspirat de acolo, lucru de care am fost convinsa dupa ce am cautat versurile ce le-ai scris pe google si am descoperit ca sunt din respectivul film (cand o sa-ti pui disclaimer-ul ar trebui sa mentionezi in el si chestia asta)
in legatura cu felul tau de a scrie nu am prea multe de comentat, mai ales ca nu a fost un capitol prea lung cum mare parte din spatiu la ocupat versurile
in unele parti dialogul nu isi prea are rostul, putea fi cu usurinta inlocuit de naratiune si macar nu risti sa plictisesti cititorul
actiunea ai grabit-o un pic la inceput si nu se mai intelegea mare lucru dar asta se mai remediaza in timp
descriere nu prea am vazut, axeazate si pe ea cat poti si cam atat... cred (le mai las si la alti de comentat)

bye bye
4

#3
Ia uite dacă nu apare vreun mod pe aici ceva timp vă luaţi în cap. Treci pe la reguli, 40 de rânduri să aibe capitolul altfel se închide topicul şi pune-ţi disclaimer.
-



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Casatorie, aventuri, sentimente ascunse si replici acide Lexxu 6 3.279 04-03-2012, 12:16 AM
Ultimul răspuns: Diz
  Intentii ascunse matzaplouata 16 7.737 16-01-2011, 04:49 PM
Ultimul răspuns: Arashi
  Naruto Fic:Secrete ascunse si dezvaluite *Saku love Sasu* Claribel 38 44.388 01-08-2009, 10:25 PM
Ultimul răspuns: xXxAdaxXx
  Sentimente ascunse Yaku-chin 4 4.422 12-04-2009, 08:16 PM
Ultimul răspuns: myuu
  Tentatii ascunse EvilManiac 2 5.791 08-02-2008, 08:48 PM
Ultimul răspuns: EvilManiac


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)