Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

A story - [+18]

#11
Este o pov interesanta, faptul ca ai realizat un cuplu format dintr-un personaji realizat de tine si unu deja importat nu ma uimeste. Ce tot spun? M-am tampit.
Esti de mai mult timp decat mine asa ca r trebui sa sti ce ti se cere la o pov:
Actiunea? Grabita, am evoluat asa ca iti pot spune fara sa ma simt prost.
Descrierea? Trebuie sa plec pe marte ca s-o gasesc :)) , am spus asa ca sa te amuz nu sa te simti prost.
Dialogul? Tot ca sa te simti bine...vai de mine si de mine ce lung este dialogul asta. Nici in Bucuresti nu este o aglomerare atat de mare.
Cam asta este ideea din acre se realizeaza com ajutatoare, sper sa devi mai buna. Cand vrei sa facem acel duel?

#12
Scz de intarziere

Am un anunt de facut ANUNT:ca sa va arat cum eram eu imbracata si pr meu( nu va zic cine o sa fie) voi pune poze cu Noni si Miruna,pentru ca imi place f mult stilul lui Noni,si cel al Mirunei. spor la citit :)

Cap.5-Sentimente ascunse

Incerc sa il lovesc insa Sakura si celelalte fete ma opresc.Baietii o iau in stanga iar noi in dreapta,in timp ce mergeam un barbat era in spatele nostru si imi desfacea ghiozdanul.Am intors dintr-o data capul si l-am vazut inainte sa-mi ia portofelul.Acesta incepe sa o ia la fuga, iar eu in urma lui.O tot lua prin toate blocurile pana i-am ajuns din urma pe baieti.Am trecut pe langa ei ca fulgerul si apoi am sarit in spatele hotului.I-am dat vro doi pumni in moaca iar apoi am plecat.In urma mea baietii se uitau la mine ca la felul 20.Le-am ajuns din urma pe fete iar apoi am plecat acasa.Ajunsa in cartierul meu eram infricoasata, totul era intunecat,numai balti pe jos, iar pisicile ieseau din fiecare tomberon.M-a trecut un fior din cap pana in picioare , iar apoi am intrat in bloc.Am luat liftul pana la etajul 8,am intrat, am inchis usa in urma mea,m-am descaltat,am luat niste haine din dulap,vopseauna de culoare saten inchis si am intrat in baie.M-am vopsit iar timp ce asteptam sa treaca timpul m-am jucat pe telefon.Timpul a trecut foarte repede si am intrat la dus.Picaturile de apa imi loveau corpul cu putere,am luat gelul de dus cu aroma de pepene si l-am aplicat pe piele.dupa o jumatate de ora am iesit cu hainele propuse,acestea fiind alcatuite dintr-o pereche de blugi negri,un tricou gri si o vesta neagra.Mi-am uscat parul, l-am indreptat iar apoi m-am dus sa mananc ceva.Dupa ce am mancat m-am incaltat cu niste cizme lungi,mi-am luat iphone-ul meu negru si am iesit pe usa.M-am dus appoi la statia de taxi si i-am spus sa ma duca la cel mai luxos club.Dupa 10 minute de mers am ajuns in fata celui mai cool club despre care vorbeau majoritatea fetelor din liceu.Am intrat iar dintr-o data totul era incetosat,defapt nu era ceata era fum de la tigari.M-am apropiat de bar si mi-am luat o sticluta de cola cu un pai.M-am sprijinit de bar si am inceput sa ma uit la cei din jur cum dansau,deodata o zaresc pe Karin care avea o fusta neagra cu talie inalta,un maieu alb bagat in fusta,o geanta neagra,o pereche de pantofi stil cizme in picioare.Se opreste din dansat si vine la bar,aceasta comanda o bere si nici nu ma observa.Imi iar cola si ma dus sus pe terasa.Urc scarile,deschis usa din sticla , imi pun cola pe bara de metal si incep sa privesc stelele.Deodata cineva ma ia de talie si ma trage spre el.
-Ce faci papusa?ma intreaba el dand sa ma sarute.
Ma zbat si reusesc sa scap din stramtoare.
-Daca vrei sa agati o fata foloseste alte metode,spun eu parca razand.
-Asta e, am incercat.
Isi ia paharul de wiscky de pe masa si vine langa mine.Pune paharul pe bara de metal iar apoi se sprijina si el de aceasta.
-Nu ma prind de ceva,spune el intorcand privirea spre mine.Ce cauta o fata asa ca tine singura intr-un club?
-Ce te uimeste?Stiu sa-mi port singura de grija.spun eu increzatoare.
-Aham, ai venit sa agati vrun bogatan nu?
-Nu prea cred,nu ma asocia pe mine in aceeasi oala cu toate curvele.
-N-am zis asta.Spune el ridicand mainile parca ar fi fost arestat
-Se subantelege,sun eu mai gustand din suc.
-Daca zici tu.
Isi ia paharul si intra inapoi in club.Oftez usurata si imi continui activitatea.Dupa vro 5 minute,timp in care era sa ma transform in turture, iese cineva din club si se aseaza langa mine.
-Te-ai plictisit deja?spun eu crezand ca e acelasi tip de mai devreme.
-Huh?spune el nestiind despre ce vorbesc.
Intorc capul si vad ca era Leo.Raman cu gura cascata si din greseala dau peste sticla de cola care cade peste bara.Trezita de zgomotul aterizarii pe trotuar imi intorc privirea in jos.Ma uit mai atent si observ ca o femeie se uita nervoasa la mine.
-Eu mereu trebuie sa strang sticlele dupa voi?tipa ea de jos.
Zambesc putin iar apoi ma intorc cu privirea la Leo.Acesta avea o camasa alba legata la gat cu o cravata neagra,o pereche de blugi de o culoare albastru spre gri, sau cel putin asa vad pentru ca este putin cam intuneric,si o pereche de adidasi albi.
-L-l-Leo?spun eu totusi uimita.
-Te cunosc?spune el scurt si la obiect.
-Pai........eu......adica.......spun eu balbaidu-ma.
-Aaaaa.....tu esti colega bagacioasa,acum imi amintesc.
Dupa fraza spusa isi ia paharul si intra inauntru.Numai astept deloc si intru si eu.Cand intru sunt orbita iar de acelasi fum.Cu greu reusesc sa deosebers persoanele intre ele.Ma uit mai atent si il vad pe Leo care dansa cu o fata.Aceasta avea un maieu negru sclipitor,o pereche de colanti latex,un bolerou de blana pe deasupra,niste pantofi stil ghetuta in picioare,o curea alb cu negru si o geanta neagra.Usurez dezamagita si ma indrept spre iesire.Ies din club,fac cu mana la un taxi si ma duc acasa.Platesc soferului,intru in bloc,urc la etaj,deschid usa si ma duc direct in camera.Ma trantesc in patul meu moale si pufos si incep sa fiu cuprinsa de nenumarate intrebari:"De ce am fost uimita de prezenta lui Leo intr-un club asa fitos?De ce am fost dezamagita cand l-am vazut dansand cu o fata?Oare incepe sa-mi placa de el?Este acest sentiment-dragoste?"Mi-am pus perna pe cap iar apoi am incercat sa adorm.Dupa 5 minute de tot invartit am reusit si eu sa adorm.A doua dimineata m-am trezit cu o durere de cap ingrozitoare.M-am dus la bucatarie mi-am facut o cafea,iar apoi am umplut un bol mare cu cereale.Mi-am baut cafeaua cu lapte iar apoi mi-am macat cerealele.Fara sa-mi mai fac temele mi-am facut ghiozdanul, m-am imbracat intr-un ticou crem,o pereche de blugi, o pereche mai scurte de cizme cu tocul nu foarte inalt si o camasa galbena in carouri peste.Mi-am luat ghiozdanul meu negru si am iesit ca fulgerul pe usa.Dupa 10 minute de alergat am ajuns in fata liceului,curtea era plina de elevi,care mai decare mai fitosi.Ma apropii de grupul meu si observ ca cei 3 baieti nu erau printre ei.
-Hei,unde sunt Sasuke si ceilalti doi?intreb eu uitandu-ma in jur.
-Se pare ca decand a venit prietenul lor numai stau cu noi.spune Naruto cu ochii in flacari.
-Naruto,doar nu te-ai indragostit de Sasuke nu? spun eu razand.
-Sa stii ca da, as vrea sa stau cu el tot timpul.spune el sarcastic.
Dupa inca putin vorba se aude si colopotelul ce anunta venirea orelor.Ii lasam pe ceilalti sa se imbulzeasca, iar apoi intram si noi.Ne ducem direct in clasa unde o vedem pe diriginta ca ii aseaza in banca pe colegi.
-Ce s-a intamplat?intreb eu apropiindu-ma de diriginta.
-Astazi vor veni niste inspectori si totul trebuie sa fie ca la carte,va asez dupa inaltime,si veti f o fata cu un baiat.
Raspundul profesoarei nu ma uitmit deoarece eu stateam cu Sasuke.Acesta cand a venit in clasa profa i-a spus sa se aseze in spatele meu cu Sakura.Spre uimirea mea a fost cand "cap de sfecla" s-a asezat langa mine.M-am ridicat in picioare si am batut cu pumnul in banca.
-Domnisoara Mitarashi,nu-ti convine ceva?spune profa destul de nervoasa.
-Doamna diriginta, de ce trebuie sa stau eu cu el in banca?spun eu revoltata.
-Mai bine ai tacea din gura, ca te faci de ras.spune eu fara nici un pic interes.
M-am asezat vulnerata in banca si mi-am scos cartile.Profa a plecat din clasa,iar dupa ea a intrat proful de istorie.<<Am inceput bine ora cand cineva a batut la usa.Proful a spus sa intre,iar in secunda urmatoare o femeie la costum cu 2 barbati tot la costum si cu niste hartii in mana au intrat in clasa.
-Asta e o gl.......nici nu puc sa termin ca in secunda urmatoare colegul meu de banca cel enervant ma saruta.Limba lui intra usor in gura mea vrand sa exploreze fie care coltisor,insa rup sarutul imediat.
-Ce este asta?intreaba inspectoarea uimita.
-Eu impreuna cu colegii mei i-am propus profesurului de istorie sa facem o sceneta,mai ales ca suntem la o lectie a unui regizor foarte cunoscut,si trebuie sa alegem personajele principale si avand in vedere ca suntem baiat fata in banca, era randul nostru sa dam proba cum ar venit,si am ajuns la partea cu sarutul, noi fiind foarte concentrati nu v-am vazut si ne-am continuat scena.spune Leo ridicandu-se in picioare.
-Inteleg,spune inspectoarea foste multumita de raspuns.
Leo se aseaza jos,iar cand incerc sa spun ceva imi pune mana la gura.
-Nu vrei sa spui asta, dupa ce ca ti-am salvat pielea acuma ar fi bine sa spui un multumesc.spune el soptind.
-Mda,mersi spun nervoasa.
La terminarea orelor toti incepuse sa susoteasca despre sarut.Fetele s-au apropiat de mine si au inceput sa-mi puna intrebari.
-Doamne, Kym,esti cu Leo?intreaba Sakura.
-Nu, a fost o idee prosteasca de-a lui.
-Daca zici tu.
Strang pumnii si o iau la fuga catre curtea scolii.Pe scari era sa ma impiedic de vro 5 ori si sa cad in nas dar am reusit cu bine sa trec de ele.Ajunsa in curtea scolii ii zaresc imediat pe cei 4 colegi si ma indrept rapid spre ei.
-LEO!!!!! Te o mor, cum ai putut sa faci asta?Acum toti vorbesc despre acest incident.
-Asta am vrut, vro problema?intreaba el ridicandu-se in picioare.
-O mare problema,acum toti spun ca suntem impreuna.
-Hei, lumee Kymura Mitarashi din clasa a 11B este iubita mea!!!!tipa el in gura mare.
Imediat in jurul meu s-au strans o gramada de elevi punandu-mi o gramada de intrebari.Cei 4 nesuferiti au plecat in clasa lasandu-ma printre o gramada de elevi.Cand a sunat clopotelul toti au plecat si m-au lasat singura in curtea scolii.M-am asezat pe banca si au inceput sa-mi curga usor,usor cate o lacrima.
-De ce eu?De ce tocmai mie?De ma sarutat tocmai pe mine?spun eu printre lacrimi.
-Pentru ca imi esti simpatica. se aude o voce care se indrepta spre mine.
Ridic usor capul si printre lacrimi vad ca era Leo.
-Ce mai vrei?Nu e deajuns ca acuma tot liceul ma stie?
-Si nu vrei asta?intreaba el asezandu-se pe vine in fata mea.
-Nu,e mai bine in anonimat decat sa ma stie si pestii din apa.
Acesta imi sterge usor lacrimile si se apropie sa ma sarute.Intorc repede capul nevrand sa se intample asa ceva.
-Huh?cred ca o sa-mi schimb parerea,spune el ridicandu-se.
-Leo, sa stii ca nu sunt una din fetele alea inebunite dupa tine, nici nu stiu daca imi displaci sau nu.
-Nu-mi mai zice Leo, numele asta mi-a adus destule belele,spune-mi Alex.
-Mie imi spui de belele?N-ai vazut ce-am patit din cauza ta?Am luat un 2,si mai am unu la istorie.
-Acuma tie frica?Dupa ce m-ai alergat in toata clasa si apoi ai mai cazut si peste mine,acuma tie frica sa numai iei un 2?
-N-am avut niciodata 2 de 2,de 3 da da niciodata 2.
-Mi-a venit o idee,vino.
M-a luat de mana si ne-am indreptat spre poarta liceului.Acesta a scos telefonul si l-a sunat pe sofesul sau.In 2 minute soferul a venit si ne-a luat pe amandoi.In timp ce stateam pe bancheta comoda ma uitam la privelistea de pe geam.
-Unde mergem? intreb eu curioasa.
-O sa vezi.Nu mai avem mult.
Dupa inca 5 minute de mers am ajuns intr-un fel de parc.Copacii mai aveau cateva frunze in ei de culoare roscat-maron,iar pe jos era un covor rosu ce se intindea pe toata suprafata pamantului.Alex ma ia de mana si ne indreptam tot mai adanc in parc.Privelistea era minunata.Copacii erau desi,covorul rosu era tot mai gros iar sunetul produc de ciocanitor dadea un aer linistitor.Deodata se opreste,iar eu ma lovesc de acesta.ridic sfioasa capul peste umarul lui si observ un peisaj mirific.Un lac ce se serpuia dealungul unei carari, numai avea acea culoare transparenta ci era acoperit de o plapuma roscat-maro.Copacii erau dealungul apei iar mai departe de locul unde ne aflam se afla un podulet.
-Ce e asta?intreb eu ramandnd uimita de cele vazute.
Alex nu-mi raspunde si ma ia din nou de mana ducandu-ma pe podulet.Acolo se opreste si se sprijina de bara de metal.
-Ei?Acum te simti mai bine?intreaba el cu un zambet in coltul gurii.
-Poi....nu stiu ce sa zic,totul e asa frumos.
Acesta se apropie de mine,imi pune mainile pe fata mea uitandu-se in ochii mei.
-Spune drept acum,ma placi?ma intreaba el serios.
-Pai.....ei bine......nu te gandi ca dragostea poate fi cumparata cu o plimbare.
-Nu pot sa cred,spune el oftand si departandu-se de mine.Tu crezi ca eu fac asta ca sa te cumpar?Inteleg ca tata imi da tot ce vreau,dar nu-mi place sa cumpar pe cineva.
-Atunci de ce faci asta?intreb eu apropiindu-ma de el.
-Nici nu stiu cum sa explic,esti singura fata care n-a sarit pe mine,esti singura fata care nu se da pe langa mine si nu ma seaca de bani ca altele.Esti....ei bine nici nu stiu cum sa zic.
-Enervanta,care te baga in belele?
-Speciala,tata imi tot face cunostinta cu tot felul de fete care mai decare mai fitoase.
-Eu as da orice sa am viata ta,si parintii mei sunt bogati dar niciodata nu i-au interesat ce fac.
-Nu te sfatuiesc sa ai viata mea.Dupa ani in sir in care tata imi to prezenta fete,m-am mutat aici,i-am cunoscut pe baieti pe care nu-i intereseaza banii mei si persoana mea.Iar acum am intalnit o fata care nu incearca din rasputeri sa ma cucereasca,si pe ccare eu o plac,dar ea nu vede.
-Eu sunt acea fata?intreb eu aproape dandu-mi lacrimile.
M-am apropiat de el si l-am imbratisat strans.Dupa cateva secunde i-am dat drumul iar apoi l-am sarutat.Nu-mi pasa de consecinte,tot ce vroiam era sa fiu aproape de el.Acum gasisem raspunsul la toate intrebarile pe care le cautam.Acesta mi-a raspuns la sarut,iar dupa cateva minute......>>

~TO BE CONTINUED~


http://i46.tinypic.com/294ncdy.jpg cum era imbracat Alex in club
http://img.envy.ro/myset/img/s/13423/640.jpg cum era imbracata fata cu care dansa
http://1.bp.blogspot.com/_nE5PhlDZwCs/Sv...00x400.jpg cum eram eu imbracata la scoala
Stiu ca stii ca stiu ca el stie ca noi nu stiam,dar noi stim ca se preface si ca stie ca noi stim ca el nu stie, dar noi stiam ca defapt stie.
Logic nu?Defapt ca sa fie logic trebuie sa-mi intelegi logica,caree logic ca-ai logica,deci imi intelegeti logica logica.

[Imagine: 6486781.png][Imagine: 6820207.png]
http://macsimania.myfreeforum.ro/f1-primul-forum

#13
Dupa lupte seculare cu lenea, am invins! Primesc o medalie? :)) Bine, gata. Daca ti-am comentat la toate capitolele [ cred, nu ma mai uit inapoi] era imposibil ca sa nu-l comentez si pe asta nu? Si yee!! Sunt prima!! Greseli de tastare nu am vazut, dar sincer nici nu ea atenta la ele. Eu iti citeam capitolul si savuram din plin covrigeii:)) Ce am observat. Nu mai pune 5-6 puncte in locul celor 3 puncte de suspensie. Arata cam...nah.. In fine. Dialogul mi s-a parut ok, nu extraordinar, nu perfect. Ai mai avut mici scapari, dar asa-i omu', mai gereste si el nu? Si tot la dialog, in unele replici chiar nu era nevoie sa pui punctele de suspensie, nu era asa de necesar. Descrierea este si ea destul de ok. Deci scrie repede cap. 6 ca sa vad surpriza!!!:X:X
[Imagine: Hm757.png]





#14
Cap.6-O zi de detentie

-Ai buze moi!!!!spun eu trezindu-ma.
-Domnisoara Mitarashi!!!!striga profu de istorie.
Ma uit in jur uimita si observ ca fusese doar un vis.Oftez usurata si ma asez in banca.
-Am hotarat impreuna cu colegii mei sa va dam titlul de "ce-a mai aeriana clasa".
Dupa ce au iesit inspectorii profu de istorie era rosu ca racu.
-Dom' profesor va e cald?Mai slabiti putin cravata.
-PANA AICI!!!!Domnisoara Mitarashi de la ora 4 pana la ora 9 esti in detentie,esti cea mai .....cea mai.....
-Dusa cu pluta?intreb eu zambind.
-Cea mai necioplita eleva de-a mea.
Profu iese enervat pe usa,iar in secunda urmatoare se si suna.Ma asez cu capul pe banca,si incep sa bomban,nici eu nestiind ce zic.
-Deci?spune Sakura asezandu-se langa mine.
-Deci ce?spun eu confuza.
-Cine are buze moi?spune ea curioasa.
-Am visat,deci nu-ti face sperante,nici eu nu stiu cine era.
-Nu te mai preface,spune odata.
-Leo.spun eu cu jumatate de gura.
-Mama, imi miroase a dragoste.
-Termina,nu o sa fie nimic,nu-l suport are.....
-Are acel ceva decare esti indragostita.
-Taci!!!
Ma ridic din banca si ma duc la baie.Ma spal putin pe fata,beau putina apa,iar apoi ma duc in clasa.Pun capul pe banca si stau asa pana vine profa de engleza.Dupa 5 minute de ora apar si cei 4 intarziati.Dupa ce le face morala vro 10 minute trec la loc.
-Mirosi a tigari.ii soptesc "colegutului mei mic"
-Probleme papusa?
-Mai taci,spun eu razand si dandu-i un pumn in umar.
Profa ne vede insa nu zice nimic.La sfarsitul orei ne spune sa mergem cu ea.O urmam pe profa pana in cabinetul ei.
-De ce ne-ati chemat doamna profesoara?intreb eu inchizand usa.
-Se apropie 30 octombrie.Si trebuie sa pregatim o sceneta si o petrecere.
-Dar mai sunt 20 de zile.spune Leo putin incetosat.
-Pai va trebuit timp de repetitie, si m-am gandit ca voi sa fiti personajele principale.
-Noi?Cum?De ce?spunem amandoi.
-V-am vazut si la ora,si la dialogurile dintre voi la ora de engleza si am observat ca va intelegeti bine,nu accept un refuz,acum ducetiva la ore caci s-a sunat.
Am iesit confuzi pe usa si ne-am indreptat spre clasa.Am intrat in clasa,ne-am cerut scuze de la profa si ne-am asezat la loc.Profa de romana a inceput sa vorbeasca,iar eu nici macar nu-i dadeam atentie.Dupa terminarea orei de romana au urmat 3 ore de teroare.Cred ca ghiciti ce ora e,daca v-ati gandit la ora de mate,ei bine ati luat premiul cel mare.Dupa 3 ore de mate m-am dus in clasa de detentie.Acolo erau vro 3 baieti,unul emo,unu gras si unu scobitoare.Mai in spatele clasei erau 4 fete,una emo,una grasa,una slaba si una era Karin.Ma asez in prima banca,imi scot Mp4 si incep sa ascult muzica la casti.Deodata grasul vine in fata bancii si incearca sa se bage in vorba cu mine.
-Printeso, ce faci?spune el apropiindu-se de mine.
-Uite ce e broscoiule,nu-mi place,esti gras,esti urat esti papagal,lasa-ma.
-Faci pe dura?Vino aici.
Acesta se apropie sa ma ia in brate insa eu ma dau in spate.
-Hei gogosarule,las-o in pace.spune o voce care tocmai intra pe usa.
Vocea care imi gadila urechile era a lui Leo.
-Leoo!!!spun eu sarindu-i la gat,nici eu nestiind de ce.
-Nu-mi mai zice asa si termina,nu suntem un cuplu.Am venit ca sa-ti spun ca diriga a zis sa te duci la ea.
-Dar detentia?spun eu luandu-mi ghiozdanul.
-Treci peste.
Incep sa tip de fericire si ies ca fulgerul pe usa.Alerg pe hol si ma duc tinta la doamna diriginta.Cand ajung la aceasta observ sa langa ea era inca o fata bruneta,cu o suvita blonda,ochii caprui imbracata intr-o pereche de blugi taiati,un maieu negru si o pereche de sk8 albi.
-Kymura, ea este Kamy Aishime si va fi noua ta colega de apartament.Ea s-a inscris la liceu pentru ca avea internat,dar avand in vedere ca s-a desfiinat si ca tu locuiesti singura,ea va fi colega ta.
-Buna,spun eu cu un zambet larg pe fata.O sa fim cele mai bune prietene.
O iau de mana si ne indreptam spre iesirea liceului,insa ma busesc de Leo.
-Leo,lasane sa trecem.spun eu putin nervoasa.
-Tu trebuie sa fii Kamy,imi pare bine.spune el zambind
-Si mie,spune ea cu o voce de copil inocent.
-Aaaa....si nu-mi mai zice Leo,zimi Alex da?
Nu-i raspund la intrebare si ne indreptam spre statia de taxi.Ne urcam intr-un tax si incepem sa vorbim.
-Deci?De unde esti?intreb eu curioasa.
-Sunt din Jaonia si am 17 ani impliniti de 2 zile.
-La multi ani,spun eu vesela.
-Mersi,tu?De unde esti?
-Tot din Jaonia,si am venit aici pentru ca e singura scala care are gimnaziu-liceu-facultate de arte,toate consecutiv.
-Si eu,avem un lucru in comun.
Mai palavragim noi putin si ajungem acasa la mine.Luam liftul, ca sa ajungem mai repede,intram pe usa ca fulgerul,eu ma indrept spre dulap unde aveam inca un pat,nici eu nu stiu de unde.Ma chinui sa scot patul,il asez langa al meu,iau niste asternuturi iar apoi o invit pe nua mea colega.
-Ei?Ce crezi?Iti place culoarea mov?
-O ador,de unde stiai?
-Pe tricoul tau scrie cu marcar alb "I like purple".
Numai spunem nimic,si incepem sa-i aranjam hainele in dulap,care este indeajund de mare pentru 3 garderoe a trei persoane.Dupa ce o ajut la despachetat mergem in bucatarie sa luam cina.Scot o cutie de pizza din frigider,o cutie de sirop si un sifon iar apoi dau drumul la radio.In timp ce pizza era in cuptor Kamy pregatea siropul.Dupa 10 minute de asteptat pizza a fost gata.Am scos-o din cuptor am pus in 2 farfurii,iar apoi am inceput sa vorbim din nou.
-Deci?Ce e intre tine si Alex?intreaba Kamy cu o privire curioasa.
-Nimic,doar ca se da important.
-Eu nu cred ca e doar atat.
-Bine.....spun eu cu o privire sireata.
Apuc sticla de ketchup si o indrept spreKamy,intr-o fractiune de secunda era plina de ketchup.Aceasta se sterge pe ochi si apuca stocla de sifon.Astfel a incepu o bataie de ketchup si sifon.Dupa vro 2 ore de tot alergat casa era cu susul in joc.Ajungem in sufragerie si cadem pe canapeaua moale.
-Esti nebuna de legat,spune ea aruncand cu perna in mine.
Incepem sa radem si dam drumul la televizor fix cand incepe un film horror.Pe la 2 noaptea cand filmul era la punctul culminant......

~TO BE CONTINUED~
Stiu ca stii ca stiu ca el stie ca noi nu stiam,dar noi stim ca se preface si ca stie ca noi stim ca el nu stie, dar noi stiam ca defapt stie.
Logic nu?Defapt ca sa fie logic trebuie sa-mi intelegi logica,caree logic ca-ai logica,deci imi intelegeti logica logica.

[Imagine: 6486781.png][Imagine: 6820207.png]
http://macsimania.myfreeforum.ro/f1-primul-forum

#15
Omg!!! Omg!!!
Aii!! Te ador pentru asta!!! De m-ai vedea. Ce zambet larg am pe fata! Ai!! De asta m-ai intrebat ce nume imi place si cum vreau sa arat. Aii!! Cum ti-am mai spus. Te adorr!!! Huh..Gata, sa ma linsistesc. Calm, calm...Dar nu pot!! Ce happy is >:D< Esti cea mai tare! >:D< Chiar o fost super tare ce ai facut. Dar cred ca stii ca ai avut si niste greseli nu?:X Dar nu ti le mai spun:X Nu am rabdare! Sper sa le cauti tu si sa le corectezi, ca am observat ca l-ai facut in 16 minute:)) Glumesc.:X Cum ti-am mai spus -Te adoor fato:X Astept nex:X
[Imagine: Hm757.png]





#16
Cap.7-Telefoane anonime

Pe la 2 noapte cand filmul era la punctul culminant aud cum suna telefonul,tresar imediat,ridic receptorul si raspund.
-A-A-Alo?spun eu tremurandu-mi vocea.
-Itit prevad o noapte foarte nelinistita,tunete si fulgere se vor abate asupra ta.spuse vocea de la celalalt capat.
-Asculta tanti,nenea,ce esti daca ai chef de poante suna la 112 ok?
Am pus receptorul la loc si mi-am continuat activitatea.Pe la 3 aud iar ca suna telefonul.
-Alo?raspund eu cu o voce plictisita.
-In noaptea asta ceva rau ti se va intampla, tunete si fulgere se vor abata asupra ta.
-Asculta babo,daca mai suni la acest numar nu vei mai apuca ziua de maine,prevad ca tunete si fulgere se vor abate arupra ta.
Trantesc receptorul,iau telecomanda , butonez putin pana ce ajung la un canal horror.Intorc capul spre Kamy si vad ca dadea sa deschida ochii,ceea ce insemna ca adormise.
-Cine era?Intreaba ea cu jumatate de gura.
-O baba care cica tunete si fulgere se vor abate asupra mea.
-Poate ii ploua in casa si a gresit pronumele,spune ea intinzandu-se.
Incepem sa radem,iar apoi ne uitam pe canalul horror.Acolo era o vrajitoare cu un glob de sticla care cica vedea viitorul.Aceasta zicea sa ne alegem fiecare cate un numar de la 1 la 1000.Am inchis ochii si am ales 15,avand in vedere ca stateam in apartamentul 15.
##-Toate persoanele cu numarul 15 vor primi un telefon,daca nu vor raspunde ziua urmatoare li se va intampla ceva foarte rau!!spuse baba de la tv##
Nici 5 secunde nu au trecut decand a facut afirmatia ca a sunat telefonul.De data aceasta a rapuns Kamy.
-Alo?spunea ea foarte calma.
-Nu tu ai ales numarul 15!!spune vocea de la celalalt capat.
-K-Kym, e pentru tine.spune ea tremurandu-i vocea.
-Alo?rapund eu increzatoare.
-La 10 minute dupa ce vei inchide receptorul,tunete si fulgere se vor abatae asupra ta,mitea razna ti-o va lua,iar tu copila mea numai ghinioane vei avea incepand de ACUMA!!!
Emitatorul a inchis lasandu-ma cu recetorul in mana,l-am trantit jos si m inceput sa bolborosesc.
-Sigur cineva are chef de poate.spun eu nervoasa.
Au trecut cele 10 minute ,iar afara a inceput sa ploua si sa fulgere.Kamy a facut ochii mari cat pepenii ,iar eu m-am bagat sub patura.Am scos telefonul si l-am folosit pe post de lanterna.Kamy a intrat si ea sub patura si am inceput sa tremuram de frica.
-K-Kym,de-de u-un-unde s-s-stia a-a-a-aia de f-f-fulgere?spune ea tremurandu-i vocea.
-Nu-nu stiu.Ori-oricine e in-in spatele po-po-povesti m-maine la s-scoa-scoala o va pa-pati!!!spun eu balbaindu-ma.
Deodata curentul s-a intrerupt,un tunet puternic s-a auzit,iar un fulger a luminat toata casa.
-AAAA...am inceput noi sa timap.
Am iesit tinta de sub patura si am mers in dormitor.Ne-am bagat sub plapuma si am vorbit in soapta.
-Kamy, ce ne facem?spun eu fiindu-mi foarte frica.
-H-hai sa ne-ne culcam, mie mie prea frica sa mai stau treaza.
-Mie mie frica sa dorm,daca o visez pe baba?
-Si-si ce-ti face? te vi-violeaza?
Dupa inca un tunet puternic mi-am pus si perna in cap si am adormit.
***
A doua dimineata m-am trezit teapana de frig,deoarece plapuma era pe jos.Ridic plapuma si observ ca patul lui Kamy era gol.Ma duc in dulap,iau bata de baseball si ma duc prin toate colturile casei.Ajunsa in fata bucatariei aud un bipait.Ma intorc cu spatele si observ ca aveam o inregistrare pe telefon.
##Kym,eu am plecat la scoala,avand in vedere cele petrecute aseara te-am lasat sa dormi,cand pleci sa nu uiti sa inchizi usile si geamurile bine.##
Dupa ce am ascultat mesajul m-am dus la baie sa-mi fac siesta de dimineata,m-am imbracat cu o pereche de blugi bleu,un tricou negru,o pereche de zime nu foarte lungi si o jacketa neagra.Mi-am luat ghiozdanul si m-am indreptat spre scoala.Strazile erau pline de balti,si crengi rupte din cauza furtunii de aseara.Dupa 10 minute de mers am ajuns in curtea scolii,care ea goala, semn ca incepuse orele.Intru in liceu foarte degajata si ma indrept spre clasa.Pe coridor zaresc un baiat cu ojacketa de blugi gri,o pereche de blugi negri iar pe sub jacketa lasa sa se vada o parte a tricoului.De la spate nu-l cunosteam insa cand s-a dus la clasa mea mi-am dat seama ca era Alex.Imi maresc pasul ca sa mai prind putin din ora.Ciocan la usa,intru in clasa,imi cer scuze de la profesoara si ma duc la loc.Alex statea relaxat fara nici un pic de atentie la ora.Nici nu ma dezbrac bine ca se suna de pauza.Imi duc jacketa in cuiesr si ma indrept spre locul lui Kamy.
-Ce am pierdut?intreb eu.
-Mai nimic,doar ca postul de aseara e al unchiului lui Alex.I-am auzit in curtea scolii vorbind despre noi si despre farsa de aseara.
Auzind aceast ma infurii si intorc privirea spre Alex.Incerc sa ma indrept spre el insa Kamy ma prinde de mana.
-Nu cred ca vrei sa faci asta.spune ea foarte serioasa.
Imi trag cu putere mana si ma indrept spre Alex.Il bat putin pe umar i-ar apoi ii trag un pumn in abdomen.
-Sper sa te inevete minte,sa nu mai faci asemenea farse.
-Pisicuta s-a speriat?spune el cu un zambet in coltul gurii.
Nu apuc sa-mi spun urmatoarea fraza ca ma trezesc cum cineva imi toarna faina in cap.Ma sterg la ochi si afisez pe fata o privire furioasa.
-Ooo... ai incurcat-o.
Ma cutur in cap si il iau la fuga pe neghiob.Avand in vede ca eram pe tocuri imi dau cizmele jos si ma duc dupa el.Acesta o ia pe scari pana pe acoperis,dansu-mi seama ca nu are scapare urc dupa el.Ajunsa pe acoperis, incui usa nelasandu-i sansa sa scape.Inaintez incet spre el,care era pe marginea acoperisului.
-Acum numai ai unde sa fugi.spun eu inaintand.
Acesta se intoarge cu spatele la mine si incepe sa palavrageasca tot felul de prostii.
-Mi-a facut placere sa te sunosc.Daca nu erai asa de tafnoasa poate ai fi ajuns in pat cu mine.spune el facandu-mi cu mana.
Nu apuc sa zic nimic ca il vad sarind.Raman masca si cad in genunchi.Ceea ce nu stiam era ca el si prietenii lui planuise totul.Ma indrept repede spre margine si observ ca jos era "corpul" lui intr-o balta de sange.Ma dau din ce in ce mai in spate pana ce cad jos.Jos defapt nu era corpul lui ci un manechin,dar eu nu stiam asta.Pana sa cobor eu sa vad daca este chiar el.Alex s-a machiat astfel incat sa semene cu manechinul.Sasuke si ceilalti au luat manechinul si l-au aruncat ,iar in locul lui s-a asezat Alex.Cobor repede scarile pana jos,dar toata multimea de-o parte si ma apropii de "trupul neinsufletit".
-Alex!!Alex!! strig eu cat ma tin plamanii.Nu trebuia sa faci asta.De ce? De ce?E numai vina mea,as da orice sa te am inapoi.
-Orice?spune el ridicandu-se.
Raman stana de piatra cateva secunde ,iar apoi ii dau o palma.
-Si te credeam altfel.spun eu ridicandu-ma si plecand.
-Altfel decat cine?spune el ridicandu-se.
-Nu conteza toti sunteit la fel,mincinosi,trisori,prefacuti si va intereseaza doar sexul.
Dupa fraza spusa ma duc in clasa imi iau ghiozdanul,dar cand sa ies pe usa o vad pe Kamy.
-Tu chiar il placi pe Alex.spunea ea rezemandu-se de tocul usii.
-Ba nu!!!
O dau la o parte din usa si ma indrept spre iesire.Ies din curtea scolii,iar la doua strazi mai incolo observ o gasca de baietii ce se holbau la mine.Ca sa scap de ei o iau prin parc.
-Papusa, de ce fugi de noi?Nu-ti plac baietii bine dotati?spune unul marind pasul simtindu-i respiratia in spatele mele.
Maresc pasul insa acesta ma prinde de mana.
-Papusa,sa stii ca patul meu deabia asteapta sa te intalneasca.spune el apropiindu-se de urechea mea.
-Chiar?Eu deabia astept sa-l incerc.spun eu prefacandu-ma.
-Ce-ai zice sa nu mai asteptam sa mergem la mine si o facem aici?spune el luandu-ma de talie si tragandu-ma spre el.
-Dar prietenii tai?intreb eu cu o privire de catelus.
La un semn al lui acestia au plecat.M-am apropiat de buzele lui si le-am sarutat senzual.In timp ce limbile noastre faceau cunostinta i-am dat un picior in "amicul" lui cel mititel.Am rupt sarutul si i-am dat si un pumn in burta.Mi-am luat ghiozdanul de jos si am dat s plec,insa acesta mi-a pus cutitul la gat.Am incercat sa ma zbat insa prietenii lui a aprut si m-au prins de maini si de picioare.Ibecilul s-a apropiat de mine mi-a facut o taietura pe gat,iar a gustat din sangele meu dulce.M-am zbatut din ce in ce mai tare,insa a scos un briceag si mi l-a infipt in abdomen,fiind sigur ca numai ma zbat.S-a apropiat iar cu cutitul de fata mea si mi-a facut o zgarietura in forma de "X".Dupa toate aceste zgarieturi mi-a pus ceva la gura care m-a adormit.M-a lasat sa pic jos,iar apoi m-a luat in brate,vrand sa plece cu mine.
-Eu in locul tau i-as da drumul.spune Alex care era la intrarea in parc.
-Pleaca de aici tancule.spune idiotul.
Alex s-a apropiat de el insa amicii lui au inceput sa-l ia la batie.Alex fiind destul de rapid i-a lasat la pamant pe toti si s-a apropiat de nemernic.Acesta m-a lasat sprijinita de un copac si a inceput sa se bata cu el.Cand aproape se terminase lupta si vagabondul era jos,acesta a aruncat cutitul in umarul drept al lui Alex.Alex a scos cu cutitul din umarul lui si din abdomenul meu,m-a luat in brate si m-a dus la el in apartament.Dupa vro 2 ore de somn m-am trezit cu dureri ingrozitoare.Am deschis usor ochii si am observat ca eram doar in sutienul meu alb si eram bandajata de jur imprejurul abdomenului.Am pus mana la gat si am observat un plasture.
-Auci!!spun eu luand mana dupa zarietura.
-Deci te-ai trezit.se auzi vocea lui alex care statea in picioare si se uita prin usa de sticla afara.Acesta avea bandajat umarul drept.S-a intors spre mine si am observat ca era la bustul gol.Am rams putin intepenita,fiind fermecata de corpul lui bine lucrat.Am pus repede patura pe mine nevrand sa ma vada doar in sutien.
-Ce s-a intamplat?intreb eu inca ametita.
-Prietenul tau se pare ca te-a injunghiat,si pe mine la fel.
Acesta s-a apropiat sa-mi smulga patura pentru a ma rebandaja.
-Ce faci?spun eu nedand drumul paturii.
-Am vazute multe fete,si erau goale, deci n-ai sanse sa sar pe tine.
Am dat drumul la patura putin nemultumita si l-am lasat sa ma bandajeze.
-De ce ai facut asta? intreb eu asezandu-ma in sezut si luand tricoul pe mine.
-Trebuia sa ma revansez pentru farsa,si faza de azi.spune el luand trusa medicala si ducand-o in alta camera.
M-am ridicat de pe pat si m-am dus dupa el.Cand am iesit din camera am intrat intr-un hol lung de un alb imaculat.Am urmat holul pana ceam ajuns intr-o sufragerie mare tot de un alb sublim si mobilata cu mobila neagra.Am inaintat dand peste un alt hol,dar mai mic care ducea la bucatarie.M-am uitat in stanga si nu l-am vazut,apoi am tras cu ochiul si in partea dreaptaunde era un perete de sticlasi dupa o alta incapere.Trec de perete de sticla si il zaresc punand trusta intr-un dulapior.Acesta intorce o privire spre mine si infatiseaza un zambet in coltul gurii.
-Iti place sa fii detectiv nu?spune el inchizand dulapul.
-Eu...eu cautam baia.
Acesta imi arata in artea dreapta o usa inchisa.Deschis sfioasa usa si observ o baie mare de tot cu cabina de dus,cada,jacuzzi,ghiuveta,wc,si niste dulapiare mici.Ma duc in fata ghiuvetei care avea deasuprao oglinda si oberv ca aveam un plasture si pe obraz.Dupa ce ma uit purin in oglinda,ies din baie sfioasa si vad ca Alex tocmai se schimba.Inghit in sec si privesc scena care nu doream sa se termine niciodata.Intarce capul pe mine si se uita mirat.
-Ce perversa esti.spune el luandu-si o pereche de blugi negri.
-Eu?De ce?intreb eu cu o privire nevinovata.
-Mai si intrebi.
Vine la mine ma isa de brat si mergem in dormitorul de acum cateva minute.Inchide usa ma aseaza pe fotoliul de langa pat iar apoi se rezeama de usa fiind sigur ca nu am pe unde saplec.
-Spuneai la scoala ca ai face orice sa ma ia inapoi.Ei bine vad ca nu faci nimic.
-Credeam ca esti mort,spun eu inrosidu-ma.
-Ahaa... deci tii la mine.Si vrei sa fiu mereu langa tine.
-Ba nu neg eu cu ochi in flacari.
-Atunci de ce ai zis asta?
-Ei bine,poate tin la tine putin,dar putin de tot.
-Aha... si ai da orice sa ma ai inapoi daca eu de exemplu as pleca nu?
-Ei bine...pai...spun eu balbaidu-ma.
-O noapte.spune el scurt si hotarat.
-O noapte in schimbul a ce?intreb eu ridicandu-ma.
-O noapte ca sa ma ai inapoi,defapt ca sa raman.
-Pleci undeva?intreb eu facand ochii cat cepele.
-Da,in Los Angeles, iar tu spuneai ca faci orice ca sa ma ai inapoi,in cazul ast ca sa raman.
-Da de unde stii tu ca vreau sa ramai?
Acesta a afisat un zambet pervers pe fata si s-a apropiat de mine,ramanand intre noi 3 cm distanta.Ma cuprinde de talie tragandu-ma spre el apoi se apropie de urechea mea dreapta.
-Esti de acord?intreaba el.
Un fior m-a trecut din cap pana in picioare cand i-am simtit respiratia calda.Mi-am incolacit mainile in jurul gatului lui si...

~TO BE CONTINUED~
Stiu ca stii ca stiu ca el stie ca noi nu stiam,dar noi stim ca se preface si ca stie ca noi stim ca el nu stie, dar noi stiam ca defapt stie.
Logic nu?Defapt ca sa fie logic trebuie sa-mi intelegi logica,caree logic ca-ai logica,deci imi intelegeti logica logica.

[Imagine: 6486781.png][Imagine: 6820207.png]
http://macsimania.myfreeforum.ro/f1-primul-forum

#17
Cap.8-O noapte aduce odata cu ea.....


Un fior m-a trecut din cap pana in picioare cand i-am simtit respiratia calda.Mi-am incolacit mainile in jurul gatului lui si apoi i-am soptit ceva la ureche.
-Si daca voi refuza propunerea ta?spun eu cu un zambet pervers pe fata.
-Atunci o sa ai viata cat se poate de normala asa cu iti doresti.
Imi retrag mainile,scap din stransoarea sa si ma dau cu 2 pasi mai in spate.
-Ce?Doar nu crezi ca fara tine viata mea nu are culoare.
-Ba...ei bine nu stiu dar decand am venit eu esti mereu vesela.Din cate mi-au zis baietii erai cam posomorata.Spune el in timp ce deschide usa din sticla si merge pe balcon.Ma duc dupa el si vad ca statea rezemat cu mainile de bara rece de metal si privea privelistea din parc.Ma duc langa el, ii intorc capul spre mine si ma apropii sa-l sarut insa acesta intoarce repede capul.
-Parca mai devreme vroiai o noapte cu mine.spun eu punand mainile in san.
Acesta intoarce repede privirea spre mine si afiseaza pe fata un zambet pervers.Ma cuprinde de talie si ma trage spre el.Buzele noastre se ating usor,iar usor,usor limba lui patrunde in gura mea explorand fiecare coltisor.Acesta rupe sarutul, ma ia in brate si ma duce in bate.Ma aseaza cu grija pe salteaua moale a patului sau.L-am sarutat din nou, i-am dat tricoul jos,el mi-a dat mie tricoul jos, si tot asa pana cand am ajuns sub patura impreuna cu el.Dupa putin timp au inceput miscarile"dute vino".Dupa vro 2 ore deschid ochii si observ ca adormisem pe pieptul lui.Ma ridic in sezut si il privesc cum dormea.Parul lui negru pe perna alba era ca o pata neagra intr-o camera alba.Incerc sa ma ridic de pe pat,dar simt cum ma prinde de mana.
-Ti-am zis, nimeni nu-mi rezista.spune el ridicandu-se.
-Da?Da de unde stii tu ca am facut-o neaparat ca sa ramai?Poate am facut-o doar ca n-aveam ce face.spun eu imbracandu-ma.
-Chiar asa?Ei bine...din cate vad eu nu prea pari genul ala de persoana.
-Crede-ma, nu ma cunosti deloc.
-Poate nu te cunosc, dar stiu ca esti buna la pat.
-Asta spui oricarei fete care si-o trage cu tine?
-Paii.....adica.....bine m-ai prins, da.
-Cat de lingusitor esti.Am avut dreptate numai la sex va ganditi.
-Hey.....
Nu apuca sa isi termine fraza ca ma incalt si ies ca fulgerul pe usa.Descui usa de la intrare si ma indrept spre casa.In urma mea el era para si foc:"Oh,frate,acuma chiar ca numai am sanse sa o mai tavalesc putin.Doar daca....".Ajunsa acasa incui usa in urma mea, ma duc direct in dormitor,ma trantesc in pat si incep sa plang:"Nu pot sa cred, e la fel ca ceilalti, il credeam mai serios, mai.....".Apuc perna cealalta cu mana dreapta si o arunc in usa.Imi continui plansul,dar usor usor adorm.
<<Ma trezesc pe o pajiste verde,musetelul imi imbata narile cu mirosul lui parfumat.Privesc in sus si observ ca soarele se filtra printre crengile copacilor,iar una din razele sale a pricat peste madalionul meu.Medalion?Eu nu am vrun medalion.Ma ridic in sezut,il dau jos si vad ca era o stea,iar in interior o luna.Il arunc mai incolo insa revine in mana mea.Deodata o voce se aude de nicaieri.
Vocea:Un medalion de vei primi dragostea o vei gasi.
-Ce?Spune mai clar.
Vocea:Ceea ce in palma scrie,iti este deticat chiar tie.Sentimentele sunt inselatoare,dar tine mine dragostea nu e un sentiment oarecare.>>
Ma tezesc fara sa stiu ce e cu mine si vad ca e scris ceva in palma."O noapte aduce o data cu ea sentimente inedite".Ma duc la baie imi fac siesta de dimineata,ma imbrac cu o pereche de blugi gri,un pulover picat pe un umar,o pereche de cizme,imi iau ghiozdanul si ma indrept spre bucatarie.Acolo o vad pe Kamy care se tot lupta cu un aluat de pizza.
-Ce to faci? intreb eu.
-Ma lupt cu un aluat de pizza nu se vede?
-Hai la scoala.
-Sunt invoita azi.
-Cum vrei,am plecat.
Cand ies din bloc, la cativa pasi mai incolo il vad pe Alex rezemat de un copac.Ma indrept spre el si ii dau un pumn in burta.
-De ce ai venit aici?intreb eu nervoasa.
-Ca sa iti propun o oferta.
-Ce oferta?Sa mai ma culc odata cu tine?Nic vorba!
-Bine,daca vrei sa toti sa afle asta nu o face.
-Ce?Cat de malefic esti?
-Sunt atat de malefic incat sa te fac sa te mai culci odata cu mine.
-Unde?Cand?La ce ora?
-Acum, la mine.E bine pentru tine?
-Mie indiferent, macar sa-ti taca gura odata.
Ma ia de mana si mergem la o masina neagra., cred ca era un lamburghini.Intram in masina,lasa scaunele pe spate,formandu-se astfel un fel de saltea.
-Ce faci? Intreb eu care eram culcata,fiinca nu am observat cand a dat scaunele in jos.
-Nu am zis daca in masina la mine sau acasa la mine.
Sa pune peste mine si ma saruta pasional.Ii raspund la sarut, si in acelasi timp imi trec degetele prin parul lui negru.Ii dau tricul jos si el pe ale meu si ne continuam activitatea.Coboara cu saruturile din ce in ce mai jos,pana la buric,dar urca inapoi in sus,revenind la buzele mele.In timpul sarutului,ma descheie la blugi, dandu-i si jos.Ne rotim,astfel incat de data asta sa fie el dedesubt.Ma apropii de buzele lui,insa nu i le sarut.
-Te-ai oprit deja?spune el plictisit.
In acel moment il sarut pasional.Acesta imi despace sutienul, si raman aproape goala.Ne mai rotim odata si trec iar dedesubt.Acesta ocboara iar cu saruturile,dar se opreste in dreptul sanilor,care mai intai mii maseara iar apoi ii saruta tandru.Usor, usor se apropia jocul propriu zis, care intr-o fractiune si incepe.Miscarile lui erau mai tandre ca noaptea trecuta,parca nevrand sa-mi fara rau.Dupa ce "joaca" s-a terminat am adormit pe pieptul lui.Cand m-am trezit, nu stiu cum eram acoperiti de o patura pufoasa.Ma trezesc si ma uit la telefon sa vad cat este ceasul.Era ora 3 jumate.
-Ce e cu asta? intreb eu.
-Mereu o am in masina,pentru asemenea evenimente.
Ma ridic in sezut ma imbrac,se imbraca si el si ne indreptam spre o locatie necunoscuta.Cand ajungem observ ca eram la munte.Soarele deabia se vedea de dupa munti,zapada era de 20 de cm,iar cabana unde eram era foarte frumoasa.Parcheaza masina in fata portii, coboram din masina si mergem pe poteca din paveli galbene spre intrarea din fata.Acesta deschide usa, si ma lasa pe mine sa intru prima.Cand intru,dar de un living mare, cum te uitai in fata era un covor crem,o canapea de aceeasi culoare,iar in spate 3 ferestre, care luminau camera.Ma ia de mana si ne ducem in bucatarie unde.....

~TO BE CONTINUED~
http://img.kudika.ro/images/article_pict...7_14_8.jpg livingul
http://www.biztobiz.ro/account/upload_pi..._51798.jpg bucataria
http://newsletter.tehnicainstalatiilor.r...2946_0.jpg baie
Stiu ca stii ca stiu ca el stie ca noi nu stiam,dar noi stim ca se preface si ca stie ca noi stim ca el nu stie, dar noi stiam ca defapt stie.
Logic nu?Defapt ca sa fie logic trebuie sa-mi intelegi logica,caree logic ca-ai logica,deci imi intelegeti logica logica.

[Imagine: 6486781.png][Imagine: 6820207.png]
http://macsimania.myfreeforum.ro/f1-primul-forum

#18
Nu e bine, e prea scurt:((. Intru eu frumusel pe forum si vad ca Kymura a postat nexu la fic. Intru eu grabita si observ ca este prea scurt capitolul. Voiam sa-ti dau de atunci com dar stii si tu cum e. Dar pentru ca mi-ai lasat si tu com la fic am zis sa-ti las si eu. Ti-am dat com la toate capitolele [cred, nu ma mai uit inapoi] si era imposibil sa nu-ti comentez si capitolul asta. Este totul ok. Chiar foarte. Mi-a placut. Mult, dar daca e asa de scurt nu- mi pot satura pofta:(( Deci sper cand ai sa scrii nexu, ai sa dai edit frumusel si ai sa postezi cat mai repede no? :X Astept nex>:D<
[Imagine: Hm757.png]





#19
Sper sa nu te superi ca-ti spun asta,dar e parerea mea si n-am ce-i face
Fata de celelalte capitole acesta m-a lasat pe dinafara complet........vreau sa spun tu l-ai scris?din cate am observat in celelalte capitole ai ceva talent,da problema mea este UNDE L-AI LASAT?L-ai pierdut pe Luna,sau ce?Puteai face ceva mult mai bun!!!

Ai imaginatie!De ce nu o folosesti?Mi se pare ca acest capitol a fost scris in 3 minute,in timp ce erai atenta la altceva!
Nu vreau sa fiu rea,dar in celelalte capitole ai pus mai mult suflet,inspiratie,romantism..iar acesta m-a dezamagit complet!!
eram emotionata sa-ti vad continuoare deoarece m-am gandit ca o sa fie ceva mai special,ceva la care ai muncit pentru a placea tuturor.Nu zic ca n-ai muncit deloc la acest capitol,n-am de unde sti si nu te judec deoarece nu am dreptul,dar oricum esti mai buna de atat,iar acest capitol nu mi se pare ca este inspirat deloc.

(03-11-2010, 09:38 PM)Kymura A scris: Cap.8-O noapte aduce odata cu ea.....


.Ma cuprinde de talie si ma trage spre el.Buzele noastre se ating usor,iar usor,usor limba lui patrunde in gura mea explorand fiecare coltisor.Acesta rupe sarutul, ma ia in brate si ma duce in bate.Ma aseaza cu grija pe salteaua moale a patului sau.L-am sarutat din nou, i-am dat tricoul jos,el mi-a dat mie tricoul jos, si tot asa pana cand am ajuns sub patura impreuna cu el.Dupa putin timp au inceput miscarile"dute vino".Dupa vro 2 ore deschid ochii si observ ca adormisem pe pieptul lui.
sarut........se dezbraca.....miscarile"dute vino"?
Nu ti se pare ca aici ar fi trebuit sa pui mai mult suflet si imaginatie,in capitolul trecut ai fost mult mai inspirata,dar aici....sec...ar fi trebuit sa faci in asa fel incat totul sa fie mai special,mai multa descriere,ceea ce simt ei in acel monent,gandurile..fiori fiecarei atingeri,sti si tu ce vreau sa spun.Nu mi se pare ca este ceva ce ar putea fi descris in doar 5 randuri si gata adio.

Actiunea este mult prea grabita..sarut-goi-pat-adio???
Descrierea-n-o gasesc
Greseli-sunt si ele pe acolo destul de prezente,dar avand in vedere ca capitolul este atat de scurt n-ar trebui sa existe

Sper ca acum sa nu te superi pe mine,eu ti-am spus parerea mea sincera.
Abia astept noul tau capitol,sper ca o sa fie mai bun caci din cate am observat in celelalte capitole ai progresat.
Scrie in continuoare caci talentul nu-ti lipseste si nu te da batuta pentru nimic in lume
:bye:


#20
Bun....sa vedem
Ai continuat destul de bine capitolul,dar eu inca sunt de parere ca esti mult mai buna de atat,nu te subestima si pune fiecare idee a ta cu incredere ,,pe foaie" sti ce vreau sa spun.
Descrierea-bun,a cam lispit si de pe aici,pe alocurii ai fost destul de buna,dar totusi trebuia sa descri si sentimentele celor doua personaje mult mai bine.Iar la pajistea aceea puteai sa dai si tu mai multe detali,sentimentele ei fata de vis?si multe altele...
Dialog-cam prea mult si dupa parerea mea cam sec
Actiunea-este tot cam grabita,dar parca putin mai bine ca data trecuta
Greseli de ortografie-destule si prea multe,da un ochi peste capitol si le rezolvi
Mai bine ca data trecuta,haide ca poti!!!
Bafta!!
Astept cu nerabdare urmatorul capitol
Hai!Vai...iar te-am luat prea din scurt: :-"
Iata ce mi-a placut:
-partea din vis cu...Sentimentele sunt inselatoare,dar tine mine dragostea nu e un sentiment oarecare...oh...ador partea asta 8->
-de asta n-o coment....Cand ies din bloc, la cativa pasi mai incolo il vad pe Alex rezemat de un copac.Ma indrept spre el si ii dau un pumn in burta.....BRAVO FATO.
Ai niste idei foarte pune si originale care imi plac enorm....eh am terminat si micul meu edit...sinou BAFTA!!
:bye:





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)