Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

A picture of you

#31
Deci citisem capitolul de pe telefon şi credeti-mă, l-am savurat extrem de mult. =p~

Am ramas cu gura cascată [ şi nu, ofc I`m not joking. ^^ ] când i-am observat brutalitatea subită a lui Axel. I mean, hm... A fost cam ciudat - poate prea bizar -, dat fiind faptul că a reactionat aşa. :-? Chiar mă întreb ce legatură are tipu` ăla cu care s-au întâlnit ei [ mă roog, mai mult modelul ]... :-?
Poate că i-a aratat nişte fotografii cu Sky... Şi poate că acele fotografii erau trucate în aşa fel încât Axel să creadă. Oh, dar cine se gândea că o să-l violeze ? *laughs*
Anyway, doar ştiti cât de mult ador astfel de capitole. xD De-abia aştept urmatorul capitol. :X

PS: Please, să nu întârziati atât de muuult ~ *puppy eyes*

Xoxo Music xD.

#32
Aww, ce bine-mi pare ca ai adus capitolul, MiraA! :x Mor de curiozitate cand vine vorba de acest fic....Imi place asa de mult! Tot ce scrieti este bine gandit iar personajele sunt atat de interesante, indraznete si dragute...pana acum! Ce dracu' face? Il violeaza? Asta sigur este o mare neintelegere! :(( Ce i-a spus idiotul ala de l-a facut sa reactioneza asa? Nu-mi place asta, nu, nu!
Ce animal sa fii sa faci asta cuiva. Cred si mai mult ca sigur ERA virgin -daca ma insel skz-. Cat de brutal s-a purtat cu Sky, il patrundea fara sa-i pese....Ah, cat il urasc acum :P E prost si aculta toate specimenele geloase pe cale de disparite. :|
Sper ca intr-un final sa-si dea seama ce dracu' a facut. Nu mi-am schimbat parerea despre el in totalitate, dar are un mare "-" de la mine:)
Nextul fetelor! :x:x:x

Hei,tu trebuie sa te supui! Sau o sa sangerezi, tu esti al meu, te-am batut in toate felurile posibile. Si cand vorbesc cu tine, raspunzi sincer sau o sa ti-o iei.
Nu suntem vinovati ca vedem dragostea ca pe o durere. Nu ne e rusine...sa spunem ca dragostea inseamna durere. Sa spunem ca dragostea inseamna durere. Si as face-o din nou!

[Imagine: 6751178.png]
[Imagine: 6786993.png]

#33
Va multumim enorm pentru comentarii, scumpi prieteni! :X

Capitolul 10

Ochii mei s-au deschis lenes la cateva momente dupa ce am simtit soarele cum imi mangaie chipul tanar si improspatat de un somn bun. Nu-mi aduceam aminte de ieri decat partidele magnifice pe care le avusesem cu Sky. Fusese incantator... Si frumos. Ma miscasem repede, asa cum imi place mie, izbindu-ma cu forta, simtindu-l cum urla de durere. Ma gandisem ca era altfel, insa cel caruia i-o trasesem in baie imi spusese ca Sky se culcase nu numai cu el, ci si cu nenorocitul ala de manager si cu multi altii. Nu stiu de ce, insa acest lucru ma infuriase atat de tare...
M-am ridicat, punand mana in jurul meu si privind confuz peretii si mobila. El nu se afla acolo, probabil ca era in baie sau mai stiu eu unde. Eram foarte bine dispus, insa momentul in care m-am uitat in jos am inlemnit. Eu eram gol, iar cearsaful de sub trupul meu era plin de pete de sange de parca in locul acela fusese taiat cineva. Pete mai mari si mai mici, rosii toate, patand cearsaful alb si fin pe care dormisem.
Am sarit din pat, aproape facandu-mi-se rau. Eram palid si simteam cum inima mi-o luae razna. Nu-mi venea sa cred ca eu... Eu chiar...
- Doamne, ce am facut... ?
Mi-am dus mana la frunte. Stomacul mi se stransese si ma durea inima. Nu-mi venea sa cred. Sangele ala... M-am uitat pe mine, observand clar cum trupul meu era pe alocuri patat de sange, in special... mandria. Incepusem sa tremur din ce in ce mai tare, lasandu-ma in genunchi.
'' Doamne, te rog, daca visez, fa-ma sa ma trezesc... '' mi-am spus in minte, insa in zadar, era doar crunta realitate. Sky... Fusese virgin, iar eu abuzasem de el, eu il crezusem pe nenorocitul ala al carui nume nici macar nu il cunoscusem. Crezusem intr-adevar de intaia oara ca Sky fusese cel dominat de Emmet si ca nu mai era virgin, insa iata ca ma inselasem. Urlase de durere... Urlase si eu continuasem sa-l ranesc. Tot sangele... Tot sangele ala provenea din trupul lui, iar eu abuzasem fara niciun pic de rusine, de parca nu ar fi fost un om, ci un animal.
Imi era rusine de mine insumi si nu puteam concepe ca eu sa fi facut asa ceva. Ma durea inima si continuam sa privesc cearsaful. Mi-am simtit obrajii umezi, spre marea mea mirare, si lacrimi fierbinti si sarate imi curgeau pe chipul bland... Bland?! Eu, bland?! Nici macar nu pot fi numit in acest fel. Niciodata! Fusesem o bestie, un drac nenorocit si profitasem de puritatea unui suflet bun din pricina faptului ca ii dadusem crezare unui nenorocit, unui mincions ordinar.
Plangeam... NU mai plansesem de atata timp, insa o faceam acum, spre marea mea uimire. Ma durea inima, ma durea totul din mine. Cum putusem fi atat de crud cu el? Si atat de prost incat sa cred un bou care probail era gelos si observase cum ma uit dupa fotograful meu. Nu-mi venea sa cred ca ma lasasem convins de nenorocitul ala si ma infuriasem. Era clar, stateam al dracului de prost cu nervii si trebuia clar sa fac ceva in privinta asta, sa nu ma mai enervez vreodata. Eram o bestie nenorocita!
- Sky... Sky! am strigat dupa el prin casa, insa niciun raspuns. M-am intors in camera unde... Unde il avusesem prima data, luandu-mi hainele de pe jos si inca tremurand, m-am imbracat rapid. Am luat cheia din usa lui si am incuiat apartamentul, luand-o cu mine cu gandul de a i-o inapoia la studio. Nu-mi venea sa cred ca facusem acele lucruri...
Imi doream sa fie un cosmar din care sa ma trezesc si sa i-l povestesc, sa radem amandoi, insa era in zadar, nu mi se parea amuzant deloc. M-am indreptat catre casa mea, intrand rapid in interiorul acesteia si mi-am aruncat fiecare haina pe care o aveam pe mine, intrand in dus. Ma simteam ingrozitor pentru ceea ce facusem si voiam doar sa-l gasesc pe Sky, sa nu i se fi intamplat nimic... Si sa ajung la studio. Daaa, trebuia sa ajung acolo, trebuia sa-l gasesc pe nenorocitul ala. Am inceput sa ma pierd printre stropii de apa...

M-am uitat la ceas. Eram gata cu dusul si eram imbracat si aranjat .Nu stiu cum de mai aveam puterea sa mai fac aceste lucruri, sa ma mai aranjez, dupa tot ceea ce facusem. Iata insa ca le faceam datorita serviciului meu. Era ora 10:35, pe la 11:00 sau si cateva miute aveam sa ajung acolo, la sedinta foto. Speram ca Sky sa fie bine. Unde ar fi ptuut pleca? Doar eu eram la el acasa...

- Tu, tarfa ordinara! am urlat cand am intrat in camera unde se faceau pozele. In locul lui Sky, un batran era cu aparatul in mana. Nu stiam cum dracului gasise un inlocuitor asa de repede, nu-mi venea sa cred... Ce insemna prezenta acelui om acolo?
- Axel, stai! striga producatorul si incerca sa ma apuce de mana, sa ma opreasca, insa i-am dat un branci, trantindu-l pe jos fara sa-mi pese. M-am repezit in tarfa care ma mintise, facandu-ma sa-l nenorocesc pe Sky. L-am prins de gat, iar el facu ochii mari de uimire, itnreband cu un aer nevinovat:
- Ce am facut? De ce tipi asa la mine?
L-am izbit de mai multe ori de zid, apoi l-am lasat jos, tragandu-i o palma peste fata, apoi un pumn in falca. L-am vazut incepand sa scuipe sange si o bucata alba, un dinte, mai mult ca sigur. Nu ma oprisem la asta insa, in ciuda tuturor persoanelor care incercau sa ma calmeze, eu incepusem sa-l lovesc pe model cu pumnii in stomac, trantindu-l la pamant. Dadeam cu picioarele acum si cu toata ura, facandu-l sa urle din cauza durerii si sa scuipe din ce in ce mai mult sange.
- Axel, ai innebunit de tot?! Te-ai drogat? ma intreba alarmat producatorul, insa eu nu il bagam in seama. Reusiera cativa tipi mai bine facuti sa ma tina departe de ala. Majoritatea persoanelor se stransesera in jurul celui ranit, facut tandari. M-am apropiat de cel ce il inlocuia pe Sky si am intrebat in soapta:
- Unde e... ?
- Hm? intreba barbatul uitandu-se usor speriat la mine.
- Sky, unde e Sky? am intrebat pe un ton plangaret si ochii mi s-au inundat de lacrimi. Nu voiam sa ii arat asta, insa nu reusisem sa ma abtin si o lacrima mi se prelingea pe chip. Barbatul casca ochii la mine, insa ramase impasibil, neschimbat, rostind cu aceeasi voce calma:
- Nu s-a simtit bine, l-am inlocuit eu. De fapt eu sunt titular aici, el doar mi-a tinut locul cat timp am avut treaba. Era cel mai bun student, singurul in care am avut incredere. Se pare ca face o treaba foarte buna...
'' Sky... Sky... Iarta-ma... '' mi-am spus in minte, aruncandu-ma pe canapea. Eram livid si tras la fata si speram sa nu ma judece pentru ceea ce facusem.. Dar se parea ca speram degeaba. Drace, ma judecam eu insumi pentru ceea ce facusem, dar el?!
Nu ma puteam calma, asa ca m-am ridicat si m-am dus la baie, indreptandu-ma catre una dintre acele chiuvete. M-am spirjinit de ea, inceapnd sa-mi spal chipul palid si patat de lacrimi, umbrit de tristete. Nu-mi venea in continuare sa cred. Doar sa-l vad... Doar sa stiu ca e bine si sa stiu ca nu imi poarta pica pentru ceea ce ii facusem.
Cum puteam insa sa imi doresc asa ceva? Cearsaful din camera sa era plin de pete de sange, pe cand in urma cu o noapte fusese de un alb imaculat. Eram doar un monstru ce nu merita sa traiasca. Voiam sa mor, nu-mi venea sa cred! Imi ajunsese cu sexul, nu mai aveam de gand s-o fac si voiam sa ma tin departe de orice persoana care mi-ar putea impuia capul cu prostii sau m-ar putea supara. Ma durea. Era clar, stateam foarte prost cu nervii si nu eram omul langa care sa poti sta cand se dezlantuie
Mi-am lasat capul pe spate, abia reusind sa imi revin. Conitnuam sa am aceeasi culoare morbida si inca im aduceam aminte de gemetele lungi ale lui Sky cand ma aflam in interiorul sau. Abia acum realizam si simteam si eu cat fusese de stramt, iar eu ma miscasem ca un nenorocit, ca un violator ordinar. Merita sa fiu inchis si violat acolo exact cum o facusem si eu cu el... Nu-mi venea sa cred ca imi pasa! Mie imi pasa de alta persoana, o persoana straina, dar careia eu ii provoacasem atata durere...
- Si totusi... Sky... Cat de strain esti tu de mine?
Intr-adevar. Cat de strain era de mine? Il avusesem, il facusem al meu fara ca el sa vrea acest lucru... Si barem de-as fi fost beat, drogat sau nebun, dar fusesem lucid! Sau poate... Nervii aia nenorociti, gelozia imi intunecasera mintea si nu ma putusem abtine. Eram dus cu bibilica sau doar eu credeam asta? Desi doua persoane ar fi putut spune despre mine ca nu eram sanatos, Sky si modelul batut mar de mine. Stiam clar ca aveam sa suport consecintele pentru ceea ce facusem, insa mai stiam si ca tatal meu nu va lasa sa se intample nimic cu mine. Macar sa ma mustre constiinta daca tipul va avea sechele pe viata ,ceea ce nu credeam, fiindca nu dadusem atat detare...
De fapt ce vorbesc eu?! Nu dadusem tare?! Nici in Sky nu mi se paruse ca nu dadusem tare, cand colo umplusem un cearsaf cu sange si chiar si podeaua, fiindca si locul unde il violasem prima data fusese patat de urmele sado-masochismului meu.
Iesisem din baie inca purtandu-ma de parca as fi fost mort. Nu paream a fi eu, niciodata nu imi pasase cu adevarat de o persoana, insa iata ca acum ma simteam vinovat... Oare Sky imi era prieten? De asta imi pasa, fiindca il consideram prieten sau macar amic cu mine? M-am indreptat catre barbatul care ii lua locul, insa in acel moment i-am vazut chipul livid al baiatului.
Credeam ca innebunisem, ca o luasem razna, insa nu era asa, era chiar el, insusi el, si venea spre profesorul sau, miscandu-se incet de tot. Era tras la fata si el si se vedea clar ca sufera la fiecare pas. Mi se stransese inima din piept in mometnul in care il vazusem... Si iarasi nu-mi venea sa cred. Doream doar sa-l tin in brate acum. De ec facusem ce facusem? De ce dadusem crezare unui nenorocit si vorbelor sale rele? De ce il ranisem in halul ala pe Sky? Nu merita... Era o persoana prea blanda ca sa merite acest lucru. Sarutul sau de cand il lasasem in fata blocului in urma cu doua seri imi aratase cat de dulce era si bland, bun... Chipul angelic...
- Sky... Iarta-ma, am rostit pentru mine.
'' Sunt o bestie... Care trebuie sa moara... ''
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

#34
Wow deci wow! Ai revenit cu inca un capitol uimitor. Totul minunat. Eh daca el se simpte atat de rau ca a facut ce a facut... pe mine ma bucura fapta sa. Yup lumea spune ca nu am inima. Eh am avut si placere ca ia facut ce a facut :)) In capitol totul e perfect. Parca ai uitat sa pui punct la o propozitie. Eh nu e important asta. Sper ca in capitolul urmator sa vorbeasc cu Sky. Si sa il ierte Sky. Sau ne mai alegem cu un viol... (Gata! Lumea ne va crede ticniti! Chiar daca asa e :P). Deci sper sa vi cu un nou capitol la fel de splendid. Toate sunt la fel de splendide deci va fi exrem de usor pentru tine :x.

Incredibil capitol si succes in continuare :bv:

#35
Crede-mă că am aşteptat ceva timp capitolul - foarte interesant şi, după parerea mea, a avut de toate - mă refer la moduri de expunere şi sentimente bine cunoscute de noi, cititorii xD
* smile *

Hmm, nu ştiu de ce, dar într-un fel, eram sigur că Axel o să regrete. Nu de alta, dar cam asta fac toti tipii " cu caracter " când îşi dau seama că au greşit :]] Şi iată că astfel, am aflat şi ce aiureli îi spusese tipu' ăla. Hmph, teribil mod de a viola pe cineva - i mean, mă refer tocmai la motivul playboy-ului...
Putea să nu dea crezare vorbelor ălora inventate, dar na', e un fic yaoi - trebuie ceva mister, suspans and so on.
xD

#36
spre marea mea uimire -e repetitie
Dupa cum ziceam, genul meu de poveste, viol si seme (bine, inafara de regrete and so on). Stiu, eu... obsedata de mine. :-<
Am plans la inceput, desii am inceput deja cu liniuta de dialog. Mda, a fost frumos, sper ca data viitoare sa explici mai bine felul in care era, adica, fizic, chestiile si altele, in rest, incearca sa aduci alte... formulari in legatura cu sentimentele, si renunta la repetitii, fii flexibila si... chestii, trestii. :-?? Leneeea~! Defapt, plictiseala. ^^
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#37
O.O Am ramas socata, cum a putut Axel sa faca asta? Cine a fost nemernicul care i-a bagat minciunile alea in cap? Bietul Sky, imi este asa de mila de el, oare unde s-o fi dus bietul de el?:(( Oh Doamne, la ultimul capitol am plsn, nu mai m-am putut abtine, Sky a plecat si a venit profu;su...Nu, eu vreau sa vina innapoi Sky!
Sincer nu credeam ca este virgin T_T Am crezut ca atunci cand a facut-o cu Emmet numai...deci a fost un alt soc pentru mine, of, ce tragedii se mai intampla in lumea asta a fan-fictionului.
Deci mie imi place foarte mult acest fic dragelor :* este unul foarte reusit, chiar imi place partea voastra romantica, dura, rece, calda, deci un amalgam de sentimente. Astept cu nerabdare nextul, care sper sa fie curand, sa ma anuntati si pe mine!
Tai Tai! :bye:
[Imagine: animeloves.jpg]
Odododododo ;x
Lumea asta te distruge,Te induce în eroare, Fură tot şi apoi fuge,Te răneşte şi te doare! x333
Gânduri Nespuse, Neştiute şi Inexplicabile

#38
Nu putea macar să întrebe ? y'know nici nu erau împreună şi reactiona aşa din impuls ? Lol i mean they wern't even toghtere. He could've asked in the first place. Drace, Axel e aşa impulsiv, dar macar acuma are chestia asta pe inimă, macar data viitoare să întrebe şi el. Ah, cât aştept nextul. Ştiu că acum va fi ceva mai greu cu şcoala.... xD
-

#39
Am venit cu nextul. Ne bucuram ca va place :*

Capitolul 11

Durerea inca persista...
Am strans din dinti, facand pasi mici spre profesorul ce ma privea incruntat. Chiar daca ma simteam rau, atat fizic, dar mai ales psihic, nu aveam de gand sa renunt. Nu ar fi fost un gest profesional din partea mea. Eu obtinusem contractul cu revista Playgirl si acum trebuia sa-l respect. Munca era munca.
-Ce cauti aici? Se presupunea ca ramai sa te odihnesti, marai Jones, apropindu-se e mine si prinzandu-ma de dupa umeri ca si cum i-ar fi fost teama ca ma voi prabusii.
-Ma simt mai bine, i-am raspuns zambind. Ce naiba crezi ca fac? Am venit sa muncesc, evident. Nu putem sa oprim sedinta pentru simplu fapt ca eu sut indispus. In cazul in care ai uitat, avem un termen limita.
Barbatul se intoarse cu spatele la mine. Intreaga lui atentie era concentrata pe echipamentul ce il avea in fata. Tacu pentru un moment, lasandu-mi mie timp sa cercetez cu privirea incaperea. Cand l-am vazut in partea opusa pe Axel am incremenit si, pentru cateva clipe de pura nebunie am simtit nevoia sa ma intorc pe calcaie si sa fug cat mai tineau picioarele. Dar nu o facusem. Stateau acolo si il priveam, la fel cum ma privea si el pe mine. Parea...speriat si ingrijorat. Ochii sai albastrii isi pierdusera raceala din seara precedenta, acm fiind la fel de blanzi ca de obicei.
-Ramai si in seara asta la mine? intreba Jones, facandu-ma sa tresar si sa-mi intorc capul spre el.
-Nu...ma duc acasa. Nu am apucat sa-ti multumesc ca m-ai primit. Imi cer scuze ca am dat buzna asa, dar pana sa-mi dau seama picioarele m-au adus la tine. Nu am vrut sa te derajez.
-Stai linistit, nu a fost niciun deranj. Doar ca m-ai speriat. Arata-i ca naiba si inca mai arati, zise dupa ce ma inspecta un pic.
-Merci, sefu'. Chiar sti cum sa faci omul sa se simta mai bine, i-am spus ironic chicotind un pic.
Intre timp Axel se apropiase de noi, inca privindu-ma in acelasi fel. Mi-am dat seama ca vrea sa discute cu mine si ca nu stie cum asa ca am hotarat sa-i usurez situatia. Chair daca inima mi-o luase la goana si o mica voce din cap imi urla sa plec de acolo, m-am dus spre el si i-am zambit. Ochii i s-au marit de umire si, poate de nesiguranta. In mod cert nu se astepta la asta.
-Ai inceput sedinta? l-am intrebat pe un ton bland, ca sa-i dau de inteles ca nu am venit aici ca sa ma cert cu el sau ca sa-i reprosez ceva.
-Nu...intinse mana spre mine, dar apoi ezita si o lasa jos, facand in pas in spate. Sky, esti bine?
-Da, de ce nu as fi bine? l-am intrebat intorcandu-ma cu spatele la el si luand unul dintre aparatele foto de pe masuta. Ma ocup eu de sedinta lui Axel, Jones. Te ocupi tu de ceilalti? Profesorul aproba din cap si isi vazu de modelele lui care asteptau in incaperea vecina. Hai sa incepem. Peintru sedinta de azi nu te vei dezbraca, i-am zis, aratandu-i niste haine pe care le pregatise una din fete. Se presupune ca esti un om de afaceri, deci adopti tinuta bussiness.
Inca ezita, dar ma asculta intr-un final si lua hainele de pe umeras, apoi merse in spatele paravanului pentru a se imbraca.
-Cum arat? Hainele i se potriveau al naibii de bine. Culoarea inchisa a costului facea un contrast frumos cu parul blond si ochii albastrii, iar modul in care era croit ii punea in evidenta umerii lati si talia subtire, dandu-i un aer cu adevarat intimidant.
-Foarte bine, i-am raspuns sincer. Acum du-te si sprijina-te de birou. Relaxeaza-te...i-am spus cand am vazut cat de incordat parea. I-am facut cateva poze, dar nu iesisera prea bine. Da, el arata perfect, dar ceva lipsea...ceva nu era bine deloc. Dupa jumatate de ora de incercari esuate, am lasat aparatul jos si m-am apropiat de el.
-Sky...
Mi-am ridicat mana si i-am mangaiat obrazul fin, simtindu-i imediat fiorul ce-i strabatu intreg corpul.
-Ochii tai sunt prea frumosi ca sa fie umbriti de griji si regrete. Nu facea nicio miscare, nu zicea nimic. Parca incremenise in acel loc, privindu-ma pe mine.
Imi pare rau ca te-am ranit, i-am zis oftand. Cuvintele mele il trezisera la realitate. Clipii de cateva ori, apoi se incrunta.
-Doamne, Sky, cum poti sa zici ca tu m-ai ranit cand eu...cand eu ti-am facut aia? Cum? De ce iti ceri iertare cand eu ar trebui sa o fac?
-Nu ai pentru ce sa-mi ceri iertare. Nu ai gresit cu nimic.
-Cum naiba nu am gresit cu nimic? ridica tonul, dar cand vazu ca ma indepartez insppira de cateva ori adanc, probabil incercand sa se calmeze.
-Ca sa fac fata durerii si supararii, oamenii se ascund in spatele agresivitatii. Am vazut cum te comporti cu altii. Nu esti o persoana blanda, dar nici nu abusezi de ei, insa...tot ce ai facut aseara, tot ce mi-ai facut mie ai facut cu ura. Nu stiu cu ce ti-am gresit, dar imi pare rau pentru tot si...nu te invinuiesc cu nimic. Am vrut sa-i zambesc, dar nu mi-a iesit caci un nou junghi ma strabatu. La dracu' Nu eram de mult timp in picioare, dar deja nu mi le mai simteam. Aveam nevoie de o baie calda si un somn bun. Neaparat!
-Nu te urasc. La naiba, Sky, cum poti sa-mi vorbesti atat de frumos dupa ce s-a intamplat aseara? Cum poti sa ma privesti cu ochii aia blanzi dupa ce am profitat de tine in asemenea hal? Tu ar trebui sa ma urasti! De ce nu o faci? De ce esti atat de bun cu mine? Isi lua capul in maini si-si inchise ochii. Puteam observa ca este afectat de tot ce s-a intamplat si imi parea rau.
-Ma supraestimezi,i-am raspuns intr-un final. M-am dus langa el si i-am ridicat chipul, facandu-l sa ma priveasca drept in ochi. Ai lui erau umezi, pe cand ai mei erau neclintiti. Uita-te, l-am indemnat. Ce vezi in ochii mei, Axel? Vezi ura? Regret? Durere?
-Nu...murmura el aproape imperceptibil.
-Nu vezi nimic pentru ca nu simt nimic. Poate ar trebui sa-ti multumesc, am continuat pe acelasi ton, caci pentru un scurt timp am simtit si eu ceva: frica, durere, groaza. Toate astea mi le-ai aratat tu si mi-am dat seama ca inca traiesc. Obiectele nu au sentimente, Axel. Suntem aici doar pentru a fi folosite, apoi aruncante. Nimic mai mult, nimic mai putin.
Poate mi se parea, dar ochii sai erau umezi ca si cum isi dorea sa planga si incerca sa se abtina cu greu. Isi stranse mainile in pumni, relaxandu-le si incordandu-le in repetate randuri, exipira tot aerul pe care il avea in plamani, apoi inspira adanc.
-Tu nu esti un obiect. Esti unul dintre cei mai blanzi si mai buni oameni pe care ii cunosc, iar eu mi-am batut joc de tine. Si totusi, tu esti cel care isi cere scuze si imi multumeste...Nu vreau sa aud asta.
-Iar eu nu vreau sa ajungi ca mine. Ce crezi, Axel, ca am fost mereu asa? Am ras si eu...si am plans, am fost trist, dar si vesel...am iubit si am urat, dar, uneori ce faci nu e deajuns...totul in jurul tau sa naruie, iar tu nu poti sa faci decat sa privesti. Ajungi sa fi imun. Tot ce a contat pentru tine inainte, acum nu mai are nicio importanta. Ai fost ranit de prea multe ori ca sa mai fi in stare sa te ridici si sa te vindeci asa ca te dai batut si ramani la pamant.
Tu mi-ai aratat ca inca pot simti si eu ceva, dar in acelasi timp mi-ai adus aminte si ceea ce sunt cu adevarat.
Sti, i-am zis asezandu-ma langa el pe birou, pentru o scurta vreme, dupa ce am inceput sa lucrez cu tine, am crezut ca as avea o sansa cat de mica sa redevin macar un pic din acel Sky care fusesem in trecut. Nutream o speranta palida ca voi reusii, dar aseara mi-ai amintit de ce am ajuns asa.
Chiar daca ai vrut cu adevarat sa ma ranesti, ai venit prea tarziu. Deci nu te mai gandi la asta...nu-mi mai da atata importanta. Am sarit jos de pe birou, ingnorand picioarele ce aproape cedasera si am plecat spre iesire.
-Sky...de ce vorbesti asa? De ce te vezi in modul acesta? Vocea sa era plina de regret ca si cum el ar fi contribuit la modul in care eu concepeam lumea. Asta m-a facut sa ma intorc si sa-l privesc intr-un mod dur, poate mult mai dur decat ar fi meritat.
-Nu vad de ce iti mai faci sange rau acum. Pana si tu m-ai folosit ca pe un obiect, apoi m-ai aruncat: ti-ai satisfacut trupul sau orgolilul sau ambele dupa care ai adormit fara macar sa ma privesti. Nu ma intelege gresit, nu te judec, nu-ti reprosez nimic, doar iti arat cum s-au desfasurat lucrurile. Pana si lor,a m zis aratand cu capul camera vecina, referindu-ma la ceilalti barbati care ii avusese, le arati mai multa consideratie. Macar atat sa faci: sa ma respecti, nu ca om, nu as putea sa cer niciodata asta, dar ca un lucru care ti-a satisfacut poftele.
-Sky...
Dar nu l-am lasat sa continue.
-...Lasam sedinta de azi. Nu prea esti in stare sa faci fata. Vom continua maine.
-Stai, unde pleci?
-Pe acoperis, i-am raspuns zambind. Cerul e prea frumos azi ca eu sa stau inchis aici. Zicand acestea am iesit din camera si m-am indreptat spre scarile ce duceau sus unde ma astepta caldura si lumina si poate...libertatea.

"Omul este cel mai putin el insusi,atunci cand vorbeste in propria persoana.Da-i o masca si el va spune adevarul."Oscar Wilde
[Imagine: chibi_5001.gif]
, chibi-ul lui

#40
Wow next nu ai mai posts de ceva pe aici. Atata timp cat vien Psycho asta ii fericit XD Sky a fost asa de rece. Ma gandeam ca va fi mai moale, mai slabut dar, m-am inselat amarnic.Greseli daca nu ma incel 3. O sa ma uit imediat sa fiu sigura XD. Cred ca toti scriitori stiu ca nu am ce comenta la un yaoi, ci doar laud in continu :)) well cam atat ca sa nu mai consum aici litere degeaba ca e criza si etc XD. Interesant capitol XD

Psycho XD



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [split] A picture of you [YAOI +18 by Gaby and MiraA sarah chan 3 2.403 17-08-2011, 11:39 AM
Ultimul răspuns: Drama Queen


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)