Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

A picture of you

#51
În sfarşit ati venit cu nextul. Aleluia!! Scumpa mea Mira, cât de mult îmi place cum scrii. : x Cred că ştii asta deja, nu? Oricum, la fel ca şi partenera ta, trebuia mai mult descris. Sunt douar 2 idei secundare aici scoase din ideea principală.
Sfat: încearcă să combini mai multe idei într-un singur capitol, fiindcă aşa iese mai lung.
Sau încearcă să ramifici propozitiile cu multă descriere, pentru a îmbogăţii continutul.
A fost simplu, dar bun, mi-a placut.
Ideea lui Sky mă încântă foarte mult. ;; ) Abia aştept să vad ce are să urmeze, poate vor fi şcene amoroase între cei doi pe acolo. Apa aia caldă face multe minuni!! xD

Fetelor nu prea am multe de spus, îmi place şi vreau să citesc în continuare. : x

#52
Capitolul 14
 
Ma bucuram sa-l vad zambind acum, imi simteam inima fericita. Continuam sa ma gandesc la ceea ce s-a intamplat.Chiar si zambetele... Nimic nu ma face sa uit acele lucruri nenorocite pe care le facusem. Ma durea inima, insa ascundeam fiindca Sky voia acest lucru. Nu voiam sa il mai supar, ii facusem si asa destule lucruri pe care nu le-ar fi meritat nici in ruptul capului. Nu-mi venea sa cred, dar eu, cel care nu avusese prieteni, reusisem sa mi-l fac prieten pe el.
Intr-un final, masina se opri in fata blocului meu si eram gata sa plec acum. Deschisesem usa intr-un final, insa continuam sa ma uit la Sky. Eram ingrijorat pentru tot ceea ce facuse, ma temeam sa nu faca ceva gresit. Ma temeam sa nu fac eu ceva gresit... Sa nu-l fac sa ma urasca si mai tare.
- Hm... Multumesc ca m-ai adus, i-am spus zambind si am dat sa ies din masina, insa mana lui Sky ma prinse in acel moment de antebrat, facandu-ma sa ma intorc spre el curios. Credeam ca are ceva sa-mi spuna, insa el ma fixase cu privirea, tragandu-ma tot mai aproape de el. Zambea la fel de bland...
- Axel... Numele meu ca o soapta pe buzele sale ma facu sa fiu strabatut de un fior incredibil de placut.
- Ai grija de tine, Sky, i-am spus afisand un zambet la fel de trist ca si pana acum. Imi pare sincer...
Insa nu am apucat sa termin tot ceea ce aveam de zis, fiindca buzele sale se lipira de buzele mele. Ramasesem cu gura cascata de-a dreptul, nu-mi venea sa cred ca el... Dupa tot ceea ce ii facusem, Sky ma mai saruta. Mi-am pus mana pe obrazul sau, mangaindu-i-l usor, strabatandu-i finetea cu degetul aratator. Isi pusese mana pe dupa gatul meu, apropiindu-se si mai tare de mine, cu toate ca schimbatorul de viteze ne cam incomoda atunci.
'' Ma saruta.. '' mi-am spus in mintea mea. Inca eram de-a dreptul uimit, nici macar nu indrazneam sa-mi deschid ochii pentru a-l privi. Mi-era teama ca si faptul ca respir ar putea strica momentul incredibil de frumos... Dar nu a fost asa. I-am simtit in scurt timp limba patrunzandu-mi in lacasul umed, inspectand curioasa spatiul si cautand-o pe a mea. M-am alaturat dulcelui sarut, invinuindu-ma pentru tot ceea ce facusem pana atunci. Nu concepeam cat de prost putusem fi, cat de idiot si animalic atunci cand il violasem.
Trecuse o buna bucata de vreme de cand noi doi deja ne sarutam si simteam o acuta nevoie de aer. M-am indepartat usor pentru cateva momente, dar Sky ma trase din nou, de data asta pentru un sarut mai scurt.
- Si tu ai grija de tine, imi spuse adresandu-mi un zambet cald. Ochii sai atat de frumosi ma chemau... Si nu m -am putut abtine, fapt ce ma facu sa ii prind fata in palme. I-am dat un nou pupic pe buze, apoi am urcat usor pe nasuc si frunte, dupa care i-am sarutat pleoapele inchise pe rand.
- Noapte buna!
Zicand aceasta, am iesit din masina. De-as mai fi stat l-as fi tinut tot timpul acolo sau, mai rau, as fi urcat sus, in casa, si cine stie de ce orgii as fi fost in stare si pe-acolo. Am oftat, insa raspunsul sau la urarea mea mea parca imi incalzea inima si... Nu numai. Locul din pantalonii mei se umflase usor.
Am urcat grabit sus, in casa, intrand in apartament. Am inchis usa, osciland intre ideea de a suna pe cineva. Imi era insa de ajuns ca il avusesem pe el si ce ii facusem. Aveam oricum destule probleme, ma asteptam ca tata sa inceapa sa ma sune in disperare pentru a afla ceea ce se intamplase acolo, de ce il batusem pe idiotul ala. Aveam sa bag o scurta '' ascundere partiala a adevarului '' pentru a scapa de ceea ce avea sa imi spuna tata, ci sa treaca doar la fapte.
Nu eram oricum un baiat rau, ci de multe ori cuinte. Mai calcam si eu stramb, desigur, dar niciodata atat de grav ca de data asta. Gandul insa imi ramasese la sarutul acela cu Sky si la buzele sale dulci. Mi-am dus instinctiv mana intre picioare, strangand usor de locul acela. Da, se umflase, precum bine intuisem de cand ma atinsese. Inca ii simteam trupul fierbinte zvarcolindu-se sub al meu intr-un mod al naibii de pervers, chiar daca nu ii placea si fusese pura durere tot ceea ce se desfasurase pentru el.
Am scapat cat de repede am putut de toate hainele de pe mine, apoi m-am dus in dus, dand drumul apei fierbinti. Organul imi era tare, pregatit de actiune. Nu aveam insa in gand sa fac alta prostie, ci doar sa ma descurc singur in noaptea asta si, nu stiam de ce, insa ma hotarasem sa nu mai fac sex la munca. Ma prinsese Sky... Si ceea ce se intamplase intre noi atunci, modul cum ma comportasem cu el, toate imi spuneau ca l-as fi ranit sufleteste daca m-ar fi vazut comportandu-ma bland cu alta persoana.
Din nou... Din nou acel sarut! Limba fina jucandu-se cu a mea, buzele dulci presandu-le pe ale mele cu blandete... Dupa tot ceea ce ii facusem, el mai avea puterea sa se comporte frumos cu mine! Altul m-ar fi denuntat la politie suta la suta, insa iata ca el nu era ca toti ceilalti, ci era o persoana aparte, buna, demna de admirat. Am suspinat usor, ducandu-mi mana intre picioare. Nu era nevoie sa ma gandesc la ceea ce se intamplase intre noi, pana si imaginea sa ma facea sa ma excit.
Incepusem sa imi mangai usor locul umfalt dintre picioare, strangand usor in pumn, apoi imi curpinsesem barbatia in maini si incepusem sa imi misc mana in sus si in jos usor, scotand cateva gemete.
'' Doamne, Sky, ce-mi faci tu mie... ! ''.
Era o placere dulce sa ma gandesc la el si in tot acel timp sa ma '' joc ''. Aveam nevoie, ma durea ingrozitor si trebuia sa fac rapid ceva. Incepusem sa ma misc din ce in ce mai rapid cu mana pe umflatura aceea pana  ce am simtit ca eram aproape de final si imi aparuse sarutul cu Sky din nou in minte. Am ejaculat gemand lung si tot lichidul laptos fu spalat de apa, iar eu mi-am continuat linistit dusul, multumit si implinit acum. Credeam insa ca, o data cu ejacularea, aveam sa uit si imaginea aceea bolnavicios de frumoasa cu Sky...
Telefonul incepuse sa sune nebuneste, iar eu am iesit gramada din dus. Era, spre norocul meu, in pantaloni. L-am ridicat si, spre marea mea dezamagire, persoana care ma apela era tatal meu.
- Alo? am spus pe o voce plictisita, iar batranul meu tata turui din cealalta parte a acestuia striga:
- Esti nebun?! De ce dracului l-ai batut pe...
Nu il lasasem sa tremure, fiindca vocea mea turui nervoasa:
- Sa-si tina dracului gura, in mortii lui! A mintit, m-a mintit, iar eu am ranit persoana pe care o iubeam, tata! Merita sa pateaasca acel lucru! Nu vreau morala din partea ta, stiu ca am gresit, insa o persoana blanda cum era nu trebuia sa fie ranita. Am fost un cretin, dar el e si mai si!
- Fata... Ce i-ai facut fetei? intreba batranul ingrijorat, facandu-ma sa-mi arcuiesc buzele intr-un zambet. Era asa simpatic! El nu stia ca sunt bisexual, ba chiar mai mult imi placeau baietii, nu fetele. Il lasam insa sa se amageasca cu ideile sale, aflase si de cateva escapade cu barbati ale mele si nu paruse niciodata deranjat de acele lucruri. Am preferat insa sa las totul asa.
- Un lucru destul de rau... Dureros... Am ranit-o si imi pare rau. M-a iertat, nu e o problema asta, insa tipul ala a trebuit sa fie batjocorit nitel. Ma gandisem chiar sa-l chinui, sa-l...
- Axel, fii cuviincios! striga batranul uimit, iar eu ranjisem atunci. Tocmai ma barbierea, fiindca incepuse sa-mi creasca usor barba pe obrajii netezi, ceea ce nu imi placea. Eram ud din cap pana in picioare si al dracului de sexy. Ma gandisem chiar sa fac o poza pentru Sky, sa ma vada, nu gol insa. Mi-am trecut limba peste buze.
- Oricum... Ce e de facut? am intrebat oftand, iar batranul ma asigura ca va fi totul bine, nu aveam sa patesc nimic rau, dar trebuia sa ma duc neaparat la un control, la un psiholog din pricina irascibilitatii mele. Spre deosebire de mine, Sky era calmul intruchipat, pe cand eu eram tumultos, nerabdator si zapacit, nu gandeam ianinte sa vorbesc sau sa actionez.
Convorbirea se incheie, iar eu nu ma putusem abtine sa nu-mi fac o poza. Mi-am sters fata, apoi mi-am infasurat un prosop in jurul taliei si, privind in oglina, facusem poza pe care o doream. Nu era mana de profesionist, se vedea foarte clar asta, insa eram foarte sexy in acea '' tinuta ''. Mi-am trecut limba peste buze. Mi-as fi tras-o chiar si mie insumi daca as fi avut cum sa fac acest lucru.
Am iesit din baie, ducandu-ma catre dormitor. Mi-am luat la nimereala o pereche de boxeri pe mine si m-am aruncat in pat, adormind cu gandul la Sky si la excursia pe care aveam s-o facem cu revista la bai in curand. Speram ca totul sa fie bine, profesorul sau si producatorul sa accepte. Era insa o idee incantatoare, nu aveau cum sa nu accepte. Eram chiar entuziasmat la gandul acela si am inceput sa visez cu ochii deschisi.
Imaginile orgiei desfasurate cu putin timp inainte insa nu prea doreau sa-mi dea pace intr-un fel sau altul si ma simteam prost, ma simteam la fel de trist ca si inainte ,doar ca eram si fericit in acelasi timp. Oare Sky ma sarutase doar pentru a ma face sa ma simt bine ...? Sau pentru ca simtise nevoie sa faca acel lucru?
Am oftat din nou, revazand in fata ochilor mei cearsaful patat de sange de pe patul lui. Am adormit cu chiu, cu vai, visandu-l....
 
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

#53
Ceau! <3
Declar acest capitol destul de reuşit, finalul chiar m-a încântat nespus de mult, iar modul în care ai desfăşurat actiunea este perfect.
Gabi --> Sincer nu trebuia să scrii "nasuc" şi mai ştiu eu ce. Nu, chiar nu merge, fiindcă pare prea feminin, prea... dulceag. Trebuia să spui concret, fiindcă puteam cu toti să deducem ceea ce doreai să scri. Axel, nu e genul să spună astfel de lucruri şi te-aş sfatui să încerci să renunti la diminutive. Nu îţi interzic, dacă ţie îţi creează comfort, este ok, doar spun că pare prea siropos şi feminin. Trebuia spus într-un ton masculin, atunci era vis de vis. : >
Per total totul arată ok, puteai adauga mai multe idei şi puteai dezvolta mai mult actiunea.
Cu adevarat tatal lui Axel este foarte simpatic, mai ales la faza aceasta, care m-a dat pe spate total: "Fată... Ce i-ai facut fetei?" - Mortal tipul. Ai reuşit să surprinzi umorul acestuia şi ţi-a ieşit super.
Partea mai 'excitantă' din fic putea să fie ceva mai voluminoasă, mi-ar fi placut dacă mai adaugai ceva sau mareai durata timpului petrecut de tânar în duş. Nu era necesar să închei aşa de fulgerator totul.
Sfat: reuşeşti mai bine dacă descri fragmentele, pauze dintr-o astfel de actiune, să-l ţii pe jar pe cititor. Adică, nu trebuie să întri direct în actiunea cheie, ci să încerci să o ocoleşti putin pentru a descrie mai mult mişcarile, gândurile, sentimentele personajului.
And so on...

Pai aştept nextul cu nerabdare. Sucees!!
Ps. scuze de eventualele greşeli, este târziu. *hug*

#54
Scuze de-ntarziere.:D Ma bucur ca a meritat sa astept noul capitol, a fost asa de dragut mai ales cum preia Sky initiativa.=p~ Sincer nu ma asteptam sa apara ceva intre ei asa de curand dar daca tot sunteti puse sa ma lasati cu gura cascata de ce nu o faceti pana la capat?:D Asta insemnand sa apara ceva mai multa actiune intre ei.;;) Ce dragut din partea lui sa se rezolve singur decat sa cheme pe cineva sa-l ajute, vrea sa-i fie fidel lui Sky desi, oficial nu sunt impreuna. Chiar si eu incepusem sa ma gandesc din ce motiv l-a sarutat si sper ca a facut-o pentru ca-l place nu doar ca sa-l faca sa se simta mai bine. Sper sa existe acea relatie intre ei inca din urmtorul capitol si sa nu apara complicatii intre ei.XD
Multa bafta in continuare, fetelor si nu uitati sa ma anuntati cand postati nextul, va rog!

*hugzz*

#55
Capitolul MIREI !!!

Multu' de comm:*


Capitolul 15

Inca aveam gustul lui pe buze. Nu stiu de ce am facut ce am facut, cert este ca nu m-am putut abtine. Mi-am dus degetul la buze si le-am atins usor, dorind sa pastrez acea senzatie ciudata mai mult. Axel fusese atat de cald si de bland de acesta data...nici nu se putea compara. Si , mai presus de toate, il simtisem. O senzatie noua ca o furnicatura imi strabatu tot corpul pe masura ce urcam incet scarile pana in apartamentul meu. Asta insemna sa traiesti?
Am deschis usa, intrand inauntru si inchizand-o dupa mine. Mi-am aruncat hainele pe unde am apucat si am intrat la dus, unde am lasat apa fierbinte sa-mi dezmierde corpul obosit si in dureri. Partea buna a lucrurilor era ca macar nu mai sangeram.
Am iesit de sub dus si mi-am privit corpul in oglinda mare din baie: pe alocuri pielea imi era intunecata de mici urme ale intamplarilor de cu o seara inainte, dar nu-si faceam griji, caci stiam ca in cel mult o saptamana vor disparea. Nu eram atat de sensibil. In rest nu parea nimic schimbat. Totul arata la fel. Nu e ca si cum cineva ar putea sa-si dea seama ca am patit ce am patit, nu-i asa?
Am ridicat din umeri, iesind afara din baie cu un prosop in jurul taliei si altul in cap, facand pasi mici pe podeaua de gresie ce aluneca pana ce am ajuns in camera unde am infascat telefonul ce il aruncasem mai devreme pe pat. L-am sunat pe Jones si i-am spus in cateva fraza scurte idee mea mareata, iar el mi-a promis ca-l va suna pe producator. Nu a durat mult pana m-a sunat inapoi ca sa ma anunte ca fusese aprobata, doar ca aveam nevoie de un loc unde am fi putut face asa ceva. Desigur, asta nu era nicio problema. Stiam locul ideal unde puteam sa muncim linistiti, dar sa ne si odihnim.
Putini stiau ca parintii mei aveau un han la o statiune cu ape termale pe care il inchiriau turistilor. Eu acolo crescusem si tot acolo invatasem sa iubesc cerul si fotografia. I-am explicat asta profesorului meu, iar el a fost din nou de acord.
Nu mai ramanea decat sa-i sun pe ai mei sa le zic ca ma intorc acasa. Eu si inca 20 de barbati care vor fi mai mult dezbracati decat imbracati. Nu stiu de tatal meu, dar mama si Michelle vor fi al naibii de incantate. Singura mea problema va ramane sa gasesc o modalitate de a o tine departe pe Michelle de ei.
Am oftat satisfacut si am inchi ochii adormind aproape pe loc...


-Mai avem mult? intreba o voce plangacioasa de undeva din spatele suv-ului cu 7 locuri. M-am uitat in oglinda retrovizoare pentru a-l vedea pa baiatul roscat ce aproape se dadea cu capul de geam de plictiseala. Il intelegeam. Daca nu as fi condus eu, probabil as fi facut acelasi lucru sau, fiind vorba de mine, m-as fi multumit sa privesc cerul. Am ales sa mergem cu trei masini. In masina asta erau eu, Axel, producatorul, care de cand auzise de bai termale nu a vrut sa ne lase in pace, amenintand chiar, ca revista nu va plati nimic, doar daca va veni cu noi, Jones care facea poze peisajului montan si inca trei baieti mai mici decat mine, care erau, dupa cate vedeam eu incepatori. In urma noastra mai veneau inca doua masini identice. Ma intrebam daca ocupantii lor erau la fel de plictisiti ca si cei in compania carora ma aflam eu.
-Imediat ajungem, am zis intr-un final oftand. Baiatul bombani ceva si se lasa pe spate inchizandu-si ochii si bagandu-si castile in urechi.
-Esti sigur ca asta e drumul bun? intreba profesorul meu dupa cateva minute. Eu nu va nicio statiune.
-Da is sigur. Nu am zis altceva pentru ca Jones era sigurul ce stia ca hanul unde ne vom caza apartinea familiei mele. Nu stiam cum va reactiona Axel daca isi dadea seama unde aveam de gand sa-l duc asa ca am hotarat sa nu-i spun mai mult decat celorlalti. Era mai bine asa, cel putin deocamdata.
Cand, cu o zi in urma, producatorul facuse anuntul, toata lumea fusese extaziata. Nu primesti in fiecare zi un concediu platit intr-un loc unde te poti relaxa linistit. Pana si Axel paruse mai bine dispus, decat cu o zi in urma.
L-am privit cu coada ochiului. Tot drumul fusese tacut, cufundat in lumea lui. Ma intrebam la ce se gandeste, dar nu l-am intrebat nimic. Bine macar ca nu parea trist, doar...absent, cred ca este cuvantul potrivit.
Am oftat din nou si mi-am concentrat atentia pe drumul ce urca muntele. Stiam ca nu mai este mult. Dupa prima curba, voi face la dreapta pe un drum launtric, iar de acolo pana unde trebuia noi sa ajunge nu mai erau decat vreo 10 km. Hanul familiei mele fusese construit cu aproape un secol in urma pe malul unui lac de la capatul padurii. Privelistea era superba, iar atmosfera, cel putin in noaptile de primavara era feerica, rupta din acesta lume. Eram sigur ca le va placea.
Am incetinit imediat ce am intrat pe drumul secundar, apoi in mai putin de 20 de minute am oprit masina in fata unei cladiri din lem cu trei etaje proapat varuita si inconjurata din toate partile de flori.
-Toata lumea jos, am zis zambind. Am ajuns.
Usile masinii s-au deschis si toata lumea a coborand, intinzandu-se pentru a-si dezamorti oasele dupa calatoria lunga.
-E frumos aici, l-am auzit pe Axel afirmand dupa ce cuprinse imprejurimile cu privirea. Parea curios, lucru ce ma incanta.
-Ma bucur ca-ti place, i-am spus, trecand pe langa el si dezchizand portbagajul pentru a lua bagajele. Eu aveam doar o o geanta micuta asa ca le-am luat si pe ale lui, dorind sa merg in casa sa le duc, cand o voce stridenta imi capta atentia:
-Skyyy!!!
Usa casei se deschise brusc, din interior venind in fuga o tanara ce nu avea mai mult de 17 ani, cu parul lung si negru ca al meu fluturandu-i in vant si un zambet larg pe chip. Imi sari in brate, facandu-ma sa cad cu tot cu bagaje pe spate si incepu sa ma pupe pe ambii obraji ca si cum nu ma mai vazuse de secole. Toate vocile din jurul nostru tacura, iar baietii, inclusiv Axel ne priveau pe noi cu vadita curiozitate.
-Michelle, da-te jos de pe mine! am zis incercand sa par serios, dar esuand lamentabil. Imi fuses dor de spiridusul asta mic.
-Nici nu ma gandesc, Sky! Mama, a ajuns Sky, striga fata cat o tineau plamanii, apoi ma mai saruta inca o data de obraji.
-Sti, daca m-ai primi asa de fiecare data poate as veni mai des pe aici, i-am zis glumind, iar fata imi dadu o palma dupa cap, privindu-ma imbufnata.
-Nu ma face sa incep, Sky Jonhson! Nu ai mai venit aici de aproape 2 ani. Am crezut ca ne-ai uitat. Tonul ei deveni plagaret, dar pe mine nu ma pacalea. Ce mi-ai adus ca sa te iert? intreba intr-un final, ridicandu-si sparancenele.
Era atat de simpatica incat nu m-am putut abtine si i-am ciufulit parul la fel cum faceam si cand eram mici.
-Ei sunt de ajuns? o intreb inca stand intins pe alea si aratand cu mana barbatii din spatele nostru ce chicoteau amuzati de intreaga scena.
Atunci se dadu jos de pe mine, lasandu-ma sa ma ridic, si se sterse de praf, apoi il atinti cu privirea pe Axel ce inca parea contrariat de prezenta ei.
-Tu esti Axel Rosswel! zise si se apropie de el, privindu-l drept in ochi. Nu-mi vine sa cred ca tu si Sky va cunosteti.
-Imi pare bine. Axel inca parea confuz, dar am observat ca se chinuia sa fie cat mai diplomat posibil. Ii si zambi, apoi se intoarse si ma privi cu niste ochi care imi cereau ajutorul. Nu era de mirare. Michelle avea stiulul ei aparte de a baga lumea in sperieti.
-Intrebarea este, scumpa mea, am zis, facandu-l sa-si intoarca din nou privirea spre mine, de unde il sti tu pe el? M-am apropiat de fata si am luat-o de dupa umeri.
-Cum naiba sa nu-l stiu?! Citesc revista PlayGirl din clasa a 9a, zise cu nonsalanta, lasandu-ma pe mine fara cuvinte. Baietii care auzisera conversatia se pusera pe ras...pana si Jones chicotea amuzat, pana ce-mi intalni privirea dura si tusi putin ca si cum si-ar drege glasul.
-Cum de ai ajuns tu sa citesti asa ceva? Nu-mi venea sa cred. Lipsisem de acasa doi ani si cand ma intorc aflu ca surioara mea inocenta citeste asemenea...chestii!
-La fel cum si tu citeai din clasa a 7a revista PlayBoy. Imi scoase limba si se intoarse din nou spre Axel ce mai avea un pic si izbucnea in ras.
-Michelle mai tarziu va trebui sa avem o conversatie serioasa despre maturitate, ii zic cu jumatate de gura, dar vorbeam sigur, caci mica mea surioara care nu mai era asa mica inca vorbea cu baietii. Oftand, m-am dat batut si m-am intors spre casa, dorind sa duc acolo bagajele cand am auzit cea mai mare tampenie din viata mea.
-Axel, imi dai un autograf? Scoase o carioca neagra din buzunarul de la pantaloni si i-o dadu apoi se intoarse cu spatele la el, incepand sa-si ridice bluza.
-Axel Rosswe, daca indraznesti sa scri un singur cuvant pe pielea surorii mele mai mici jur ca te inec in iazul ala! Am zis amenintator.
Axel ramasese cu mana suspendata in aer, privindu-ma uimit, in timp ce restul se pravaleau pe jos de ras, inclusiv profesorul meu si producatorul...
La dracu' Poate nu fusese o idee asa de buna sa venim aici!

"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

#56
Mie tot nu-mi ajunge. *laughs* Însă mă bucur enorm că ai venit cu nextul Gabi. *hug*
Îmi place foarte mult modul în care ai descris senzatia care o avea Sky după sarutul pe care il daduse lui Axel. Foarte patrunzator şi sincer parcă am simtit cum buzele mele aveau dulceata sarutului lor, foarte bine lucrat. <3
Nu e împopoţănată partea aceea (tot cu sarutul), e potrivit şi aduce fiorii pe şirea spinarii, imaginile parcă mi se crează în cap, deci încă odată te felicit, fiindcă ai reuşit să pui personajul într-o ipostază finuţă, romantică şi îndrazneaţă. Rar vad asta şi rar simt.
Şi felul în care ai încheiat acolo: "Asta înseamnă să traieşti?" - e cireaşa de pe tort. E perfect aleasă întreaga propozitie, fiecare cuvânt în parte şi îi dau eu raspunsul: DA! : ))
Iubirea e un sentiment puternic, care de multe ori nu poti să-l materializezi sau s-l exprimi în cuvinte, dar modul tau original, simplu, normal (mai degrabă), ai reuşit să-l descrii, o parte mai exact.
Deja parcă mă încurc în proprile-m cuvinte. xD Nu ştiu cum să-ţi spun, dar sper să întelegi ce am scris pe sus.
Drumul a fost caracteristic unei excursii, totuşi aş fi preferat să îl mai pui din când în când pe Sky să vorbească despre natura şi locul care îi înconjura, câte s-au schimbat sau câte nu, dacă cerul era aşa sau ba. Desigur în cantităţi mai mici.
Ultima parte, când o revede pe sora lui, a fost foooarte~ amuzantă. *laughs* De ce? Fiindcă:
ai descris palpitant fiecare mişcare, gest al fetei, reactiile celorlalti, ceva firesc unui om.
Nu te-ai complicat, iar umorul cu uşurinţă s-a facut simtit. Şi eu spun că a fost o idee genială să-i aducă acolo. *evil laugh*
Atât, gata! Mi-a placut enorm capitolul, cu toate că mi se pare scurt, iar ideile prea putine. Însă admir modul tau de a scrie Gabi. <3 Succes!

#57
Wah, am terminat de citit! In sfarsit pot lasa un comentariu in care pot aduce la cunostinta parerea mea despre acest fic. Ei bine, de la inceput ideea mi-a facut cu ochiul, dar, cum i-am zis si Mirei pe mess, nu stiu de ce nu am ajuns sa citesc aceste capitole pana acum. Fic-ul mi-a fost recomandat de prietena mea, asa ca m-am apucat sa-l citesc. Imi tot povestea despre personaje si actiune, asa ca am fost curioasa. *blush*. Ideea mi-a placut de la inceput pana in prezentul actiunii ( capitolul 15 ). Sky este un scump, inocent si calm, diferit total de comportamentul lui Axel. Totusi cei doi se potrivesc. Ultimele doua capitole mi-au placut mult, la fel si restu. Ah, si cel cu violul, sa nu trecem asa usor peste ele! *laughs*
Oricum, cred ca ati grabit putin actiunea dintre Sky si Axel, ma refer la relatia lor. Din cate am observat, seme-ul este deja indragostit de Sky. Oh, cat de naiv! La inceput am crezut ca il pacaleste, ca isi bate joc de el si ca aceste sentimente sunt unele false, dar nu exista niciun dubiu ca tine la el mai mult ca la un prieten o.o L-ati inmuiat cam mult, dar totusi trebuia sa se intample asta odata, neh? ^^
Voi, fetelor, grabiti-va cu urmatorul capitol. Presimt ca va urma ceva frumos in aceasta excursie... Si nu ma refer numai la fotografii! :>
Bafta! *kisses*

#58
Acest fic este incredibil:X. Sper să apară repede nextul să vad ce se va întâmpla cu cei doi.
Axel începe să se îndragostească de Sky după tot ce i-a facut. Mi se pare puțin cam ciudat, cum ar fi să-i spună ,după ce l-a violat, că-l iubește. Totuși, Sky parea atât de rupt de realitate după cele întâmplate, îmi parea aşa rau de el şi de viziunea lui asupra vatii şi asupra oamenilor. Oricum, sunt destul de sigură că şi el începe să aibă sentimente pentru Axel, dacă nu s-ar fi purtat altfel. Nu spun că ar fi facut un scandal, aşa cum a facut modelul la ședința foto luând-ul la pumni pe celalalt pentru că l-a mințit, dar putea macar să-i spună că nu vrea să-l mai vadă.
Sunt curioasă să vad ce se va întâmpla în continuare, mai ales că Michelle pare să fi pus ochii pe Axel.
Spor la scris fetelor şi, dacă aveți timp şi vreți, să mă anunțați si pe mine când apare nextu.
Sushi vă spune: Zbye, zbye!

#59
Thnks everyone <3

Capitolul 16

Eram de-a dreptul uimit sa aud ca tanara fata era insasi surioara lui Sky. Nu imi spusese nimic despre faptul ca venim la familia lui si ca acel han se presupunea ca ii apartine. Ma simteam usor stanjenit de tot ceea ce se intamplase pana acum, cu sora lui si faptul ca ma cunostea. Desigur, nu era vina mea, eram constient de asta, insa totusi era ciudat. CUm dracului aveam sa ma dezbrac eu de fata cu o pustoaica de 17 ani care, pe deasupra, si vazuse cum arat gol?!
- Imi pare rau, pustoiaco, adu-mi altceva sa iti dau autograful, nu vreau sa-mi pierd viata de mana fratelui tau.
Am oftat cand spusesem acel lucru, aducandu-mi aminte ca eu meritam sa imi pierd viata de mana lui Sky dupa toate porcariile pe care i le facusem. Observase faptul ca ma comportasem ciudat si, cand fata disparuse, baiatul ma lua deoparte, dupa cativa copaci, vorbindu-mi in soapta:
- E ceva in neregula? Iarta-ma ca am zis aia, dar, stii, e mica si...
- Nu, nu e nimic, chiar nu era vorba de aia, crede-ma, era vorba de o cu totul alta treaba. I-am pus mana pe umar usor si i-am zambit tanarului, sperand ca nu imi va vedea tristetea din ochi. Hm, Sky.. am rostit inainte ca el sa plece, facandu-l sa se intoarca spre mine cu zambetul pe buze. El parea foarte bine dispus ca ne aflam aici si ii dadeam dreptate, doar era la el acasa. Te doare? am intrebat oftand, iar el nu intelegea. Ai stat in sezut destul de mult si ai si cazut si...Dupa tot ce am facut...
- Nu te mai gandi la aia, rosti brunetul si imi dadu prieteneste un pumn in umar.
Cineva il strigase, o voce puternica de barbat, si am vazut o femeie si un barbat iesind din han, insotiti de Michelle, cu o revista Play Girl pe care nici macar nu se sinchisea sa o ascunda de privirile iscoditoare ale parintilor sai, dupa cate banuiam si chair asa era, fiindca isi imbratisara fiul amandoi, tare bine dispusi. M-am apropiat cuviincios si i-am salutat pe amanadoi, iar mama sa, o femeie incantatoare, imi saruta obrajii, iar tatal sau ma stranse in brate de parca as fi fost din familie.
Eram usor crispat aducandu-mi aminte ce ii facusem eu lui Sky si ei se purtau cu mine saa de bine, de parca as fi fost cea mai buna persoana din lume. Drace, nu puteam sa scap o data!?! Ma iertase, era fericit si trebuia sa fiu si eu, daca nu pentru mine, macar pentru el, sa-l fac sa nu regrete ca ne-a adus aici.
- Axel, ma asculti? intreba Michelle si ma trase de maneca gecii, fiindca ramasesem cu ochii pironiti pe acel iaz incantator si nu dadeam semne ca as vrea sa plec de-acolo. Imi doream sa fac o baie, insa nu era timp acum, ci mai tarziu, cand aveam sa facem sedinta.
- Da, Michelle... Iarta-ma, am spus intr-un final si i-am adresat un zambet dulce, iar fata deschise revista Play Girl dintr-un numar anterior cand eu eram gol... pusca! Sky isi asezase mana pe talia mea, privind peste umarul meu la ceea ce se uita sora lui, parand foarte captivata, iar eu ma facusem deja rosu ca un rac.
- Ajuta-ma, Doamne! am spus intorcandu-ma pe calcaie, iar baiatul spumega de draci. Luase revista si daduse cu ea pe jos, aproape urland la sora lui niste cuvinte pe care nu eram in stare sa le inteleg, fiindca nu eram atent deloc, ci continuam sa ma gandesc cum sa scap de acolo.
- Vreau un autograf de la el pe poza mea favorita! Apropo, Sky, rosti Michelle ridicandu-si o spranceana si rostind pe un ton pervers, continua: O are mare. I-ai incercat-o?!
Sky devenise livid la fata, ca si mine, de asemenea, si simtisem nevoia sa plec dracului de-acolo, sa ma inec in iaz precum spusesem. Am venit in spatele sau, prinzandu-l de mana, si i-am rostit in soapta la ureche:
- Omoara-ma! Fa-mi orice, numai nu ma mai tortura!
Era vizibil alarmat de cuvintele mele. Nici nu apucase sa o dojeneasca bine pe Michelle, ca ma si luase de mana, tragandu-ma pe o potecuta dupa el printre copaci. Le strigase parintilor in urma sa sa ii instaleze pe ceilalti cat timp noi lipseam, si incepusem sa inaintam pe-acolo, nestiind insa incotro. Peisajul era mirific, insa in mintea mea inca se desfasura acea orgie.
- Nu te mai gandi la aia. Voi vorbi cu ea sa isi tina gura, ca nu se vorbesc astfel de lucruri. Se pusese pe jos, pe iarba verde dintr-o poienita multicolora si parfumata, si ma lasasem si eu pe spate, foarte aproape de el. Uite, ceea ce s-a intamplat e deja trecut si nu vreau sa isi dea cineva seama ca intre noi s-a intamplat acel lucru, intelegi? Nu as avea cum sa ii explic lui Michelle acel lucru, chit ca ar intelege, dar...
M-am intors si mi-am asezat mana peste talia lui, mangaindu-l usor, privindu-i ochii frumosi ce erau atintiti catre cer. Buzele i se miscau ritmic, insa eu nu mai auzeam cuvintele, nu mai auzeam nimic. Tot ce imi doream era atunci sa il sarut... Ceea ce am si facut. M-am tras usor in sus si, in cateva secunde, i-am dat un pupic scurt pe botic. Se intorsese catre mine si zambea foarte bine dispus.
- Imi cer iertare, Sky... Nu stiu de ce am facut-o, am rostit in soapta, ridicandu-ma, dar el o facu o data cu mine si, cand am ajuns in picioare, mainile sale s-au pus pe umerii mei. Isi presa pentru cateva secunde buzele pe ale mele si am zambit foarte bine dispus acum, asezandu-mi mainile pe talia sa.
- Nu-ti mai cere. Uite, vreau sa te comporti degajat. Nu conteaza ce s-a intamplat pana acum, orice aluzie nevruta a Michellei asupra unui lucru ca ala care iti aduce aminte de ce s-a intamplat trebuie eliminata, da? Nu vreau sa te vad trist, Axel.
Vocea sa era calma, insa ferma, hotarata, neacceptand loc de refuz din partea mea. Am zambit intr-un final si l-am luat de mana, indreptandu-ma cu el asa catre han inapoi.

Ma uitam uimit in jur, fiindca era de-a dreptul uimitor ceea ce se intatisa in fata noastra. Era un local tip rustic, incantator. Totul mirosea a brad si a vechi, asa cum imi placea mie. Sky ma condusese pana in camera mea si mi-am despachetat rapid fiecare haina, punand-le pe toate in dulap, in ciuda faptului ca stiam ca in curand le voi pune inapoi. Era insa uimitor. Nu ma putusem abtine si ma aruncasem pe patul moale, intinzandu-ma.
Fereastra camerei insa imi atrasese atentia. Luna intra in camera pe aceasta. Se facuuse deja noapte, intr-adevar, fiindca avusesem treaba toata ziua sa ne acomodam, fara insa prea mari incidente. Michelle isi obtinuse intr-un final un autograf de la mine, dar pe o poza cat de cat cuminte, cu mine intr-o piscina si cu slip, dar ud, lasand oricum sa mi se cunoasca barbatia proemintenta. Ma simteam usor jenat de faptul ca e sora lui, insa nu prea mai conta, trebuia sa ii fac pe plac atata timp cat stateam pe aici.
M-am dezbracat de hainele cucare fusesem, luandu-mi un triocu subtire pe mine si o pereche de pantaloni de trening si am deschis geamul, neuitand insa sa iau si o geaca cu mine. Profitam de faptul ca acoperisul nu avea o panta prea abrupta aici si voiam sa ies, sa admir. Am ramas insa de-a dreptul uimit sa-l vad pe Sky cum sta si el cu genunchii stransi la piept si se uita la frumosul cer primaveratic, admirand multimea de stele ce ne vegheau.
- Sky, imi dai voie sa-ti tin companie? am intrebat in soapta, iar el se intoarse. Ochii sai pareau mirifici acum, intunecati si blanzi in acelasi timp. Se intorsese catre mine si vazusem ca e doar in tricou si tremura usor, insa nu parea afectat de acest lucru.
- Da, vino, spuse in soapta, parca nevrand sa deranjeze linistea noptii, si imi facu loc langa el, unde m-am si dus. Nu putea veni nimeni pe acoperis unde eram noi din cate vedeam, fiindca doar camerele noastre aveau ferestrele in aceasta parte si trebuia sa se intre pe acolo, altfel nu, ceeace ma multumea. Ce faci, nu ai somn? ma intreba in soapta si se stranse usor in mine cand ma pusesem lejer langa el. Ma intinsesem pe spate, punandu-mi geaca in partea stanga, nu unde era el, si mainile mi le pusesem sub cap.
- Nu, nu prea am, am spus in soapta si am zambit. Dar tu?
- Eu mi-am neglijat frumosul cer de ceva timp, mai ales ca acesta este locul unde am invatat sa il iubesc. Profit de aceste momente sa fiu langa cine imi place...
I-am zambit atunci, incepand sa vorbim, pastrand insa acel chip de taina al cuvintelor noastre soptite. Din vorba in vorba insa, Sky se apropiase usor de mine si imi daduse intai un pupic pe buze, apoi i-am dat si eu unul. Ma bucuram ca are incredere in mine, ca nu fusese speriat si ca uitase totul. Eram fericit intr-un fel, insa in alt fel mi-as fi dorit ca apropierea dintre noi sa nu fie prin acel mod idiot de a o face, printr-un viol.
- Axel, maine avem o sedinta foto, spuse pe un ton calm si isi aseza capul pe umarul meu, apoi mana pe piept, incepand sa si-o treaca usor peste acesta, facandu-mi pielea sa se infioreze la atingerile sale, chiar daca erau prin bluza. Dadusem afirmativ din cap, iar el imi pusese mana pe barbie si imi trasese capul spre el, acaparandu-mi buzele intr-un sarut usor.
Nu a trebuit sa astept prea mult sau sa fac eu primul pas, fiindca el luase initiativa, strecurandu-si limba in lacasul meu primitor, incepand un joc tandru si patimas cu a mea in timp ce mana mea ii fremata usor abdomenul, facandu-l sa scoata din cand in cand un sunet aproape silentios. Ne strangeam in brate unul pe celalalt, insa deodata se auzi o usa deschizandu-se si, in cateva momente, vocea lui Michelle, dar si aceasta tacuta:
- Ce faceti voi aici?
Am sarit ca ars, dandu-ma la cel putin jumatate de metru de Sky, insa acesta ma prinse de mana, tragandu-ma inapoi spre el si isi relua locul in bratele mele. Ups, am deranjat un moment important, rosti fata si ofta. Iertati-ma.
Eu eram mai mult decat jenat, insa Sky parea degajat, nu avea treaba.
- Da, ne-ai cam deranjat, dar nu mai conteaza acum. Ma trase din nou spre el si ma saruta usor pe buze. Stam, privim cerul, spuse intr-un final adresandu-i-se fetei, iar ea zambi. De ce nu dormi, pustoaico?
- Nu mi-e somn... Plus ca sunteti galagiosi. De fapt nu voi...Voi sunteti chair tandri si tacuti, ceea ce ma baga la idei, fiindca de undeva se aud niste gemete...
Am ramas si eu si Sky cu gura cascata, insa nu am spus nimic, ci ne-am strans in brate unul pe celelalalt, indreptnadu-ne chipurile catre cer.
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

#60
Deci trec şi eu pe aici. Iubesc ficul ăsta, îl iubesc pe Sky şi Axel <3.
Pai ce pot să spun? Ador acest fic, şi abea aştept next, da, da? Ei, a fost o replică în fic parcă "pot să-ţi ţin companie?" şi eu am înteles " Poti să cumperi şampanie?" =))). Ştiu, sunt prea visatoarea uneori. Hah, îmi place Michelle, are tupeu surioara lui Sky. Bietul Axel, pariu că s-a facut mai roşu ca un rac atunci când i-a aratat poza cu el gol, cerându-i un autograf. Sau sauuu atunci cânt a afirmat că o are mare şi l-a întrebat pe Sky, dacă a încercat-o. Am crezut că mor de râs:)) şi acum mai râd.
Nu a lipsit însă momentul romantic, de pe acoperiş a fost.. a fost aşa de * awwwww*.
Încă un moment amuzant a fost atunci când i-a surprins fata pe cei doi sarutându-se, ca mai apoi să-şi ceară scuze. Pur şi simplu genial!!
Mă întreb, de la cine proveneau gemetele? Hmmm... aici avem nevoie de detectiv. Pai, aştept să ne lamureşti ce-s cu gemetele şi cine le scoate. Relatia dintre S şi A este o relatie? Şi cel mai important.. miroase a yaoi sau nu?! Doar tu ne poti lamuri!!!
Aştept next şi pupici. Baftă la tastat şi Ja neee.
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [split] A picture of you [YAOI +18 by Gaby and MiraA sarah chan 3 2.407 17-08-2011, 11:39 AM
Ultimul răspuns: Drama Queen


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)