Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

A dispărut FF ^^

#21
(07-12-2011, 12:06 AM)Aly A scris: LOL

Azi e Mos Nicolae, da, traditia era sa se dea nuieluse insa in zilele astea toti primiti cadouri, dulciuri, fructe si chiar credeti ca sunt asa rea incat sa sterg FF-ul? Nu. Momentan este acolo, deschis, merge, stiu si de ce nu il vedeti, insa, treptat de tot, o sa incepem sa mutam ficurile si vor reveni. Nu s-a sters nimica, este totul inca acolo, intreg, la fel cum era si ieri.

Nici nu am insinuat că ai fi şters tu ceva. Dacă totul este acolo, e foarte bine atunci. Fără comentarii, right? xD
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#22
Nu. Voi ati insinuat cu totul altceva. De unde va recuperati voi ficurile ca vai doamne voi ati muncit si depus ore si toate cele. Daca chiar ati fi buni nu v-ati fi plans. Orice lucru scris a doua oara se stie ca iese mult mai bine ca inainte! Nu stiu de ce va lamentati atata, chiar daca s-ar sterge, forumul are backup facut. Da, se face odata pe luna, si posibil sa se piarda ceva ultime posturi insa, niciodata, daca tineti bine minte, nici dupa hack, nu s-a sters tot.

Nu stiu cati dintre voi erati aici acum un an, cand la Naruto au disparut brusc ficurile fara sa le faca cineva ceva si la posturi/topicuri apareau fix acelasi numar, desi nu era nici un topic in sectiune. Daca mai sunteti de pe acele vremuri aici, aduceti-va aminte ca asta, cu FF-ul, s-a mai intamplat si inainte, doar la sectiuni din cadrul FF-ului, nu la tot. Aduceti-va aminte de topicul lui Lye, in care nu se mai putea posta, aduceti-va aminte de topicul de Oneshots de acum 3 ani in care dupa 5 posturi nu se mai putea posta. Nu am nici cea mai vaga idee de ce se intampla, dar se intampla, rar si total neplanificat, dar se intampla in fiecare an... si doar la FF, poate unde este cea mai mare sectiune de pe forum? Nu stiu, chiar nu stiu.

#23
(07-12-2011, 12:21 AM)Aly A scris: Nu. Voi ati insinuat cu totul altceva. De unde va recuperati voi ficurile ca vai doamne voi ati muncit si depus ore si toate cele. Daca chiar ati fi buni nu v-ati fi plans. Orice lucru scris a doua oara se stie ca iese mult mai bine ca inainte!

Nu ziceam de mine; mie sincer îmi este indiferentă situaţia pentru că vroiam să mă apuc de un nou fic, iar pe cel vechi l-am lăsat de mult timp o.o. Mă refeream la Fallen Angel de exemplu sau la Abbeh şi Fiction. : )
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#24
Aly, sper doar ca nu trebuie din nou sa repostez Aripi pentru ca ar fi pentru a doua oara de cand o fac...prima oara fiind la cateva luni bune cand s-a pierdut nu stiu din ce cauza toate ficurile si posturile din ultimele 3-4 luni..:| that was a bi*ch
Eu imi amintesc de intamplarea pusa mai sus. de cele spuse de tine Aly nu stiu:P
Later edit(adica at cand a citit ceea ce a scris Snow si m-am vazut adusa in discutie): well, Snow am mai trecut o data prin asta asa ca mai trec o data si asa vroiam sa rescriu Aripi cand o terminam....acum daca se pierde ce sa fac o postez din nou dar cu mici mari modificari si poate de data asta reusesc sa o fac pe Aly sa citeasca si continuarea:P>:)

Later later edit(adica at cand mi-am amintit ce vroiam sa spun inainte sa ma vad in postul lui Snow) deci sa intelegem ca ff-ul e triunghiul bermudelor pe zup? lucruri inexplicabile la intamplare se intampla pe aici? sa imi fie frica? sa imi ...nu stiu cum sa ma protejez contra acestei informatii de-a dreptul tulburatoare...poate daca aducem un preot sa exorcizeze locul sa scapam de aceste intamplari?

#25
(07-12-2011, 12:37 AM)FallenAngel A scris: Later later edit(adica at cand mi-am amintit ce vroiam sa spun inainte sa ma vad in postul lui Snow) deci sa intelegem ca ff-ul e triunghiul bermudelor pe zup? lucruri inexplicabile la intamplare se intampla pe aici? sa imi fie frica? sa imi ...nu stiu cum sa ma protejez contra acestei informatii de-a dreptul tulburatoare...poate daca aducem un preot sa exorcizeze locul sa scapam de aceste intamplari?

Si un vrajitor, si dumnezeu mai stie ce! Nu, pe bune, FF-ul e blestemat. Si ala cu ultimele 3-4 luni a fost hacking-ul de anul trecut din septembrie. Ce zic eu e mai vechi si speram sa-si aduca careva aminte... dar aparent nu.

#26
:)) eu tot cred ca e blestemat poti sa zici tu orice, nu ma convingi:P ora e de vina pentru ceea ce debitez deci nu puneti la suflet

#27
(07-12-2011, 01:28 AM)FallenAngel A scris: :)) eu tot cred ca e blestemat poti sa zici tu orice, nu ma convingi:P ora e de vina pentru ceea ce debitez deci nu puneti la suflet

Iti aduci aminte de posturile fantoma? Adica userii ziceau ca posteaza dar posturile, desi apareau pe portal ca ar fi fost puse, la FF nu erau niciodata? -.-

Cred ca sunt blestemele la toti care au avut probleme acolo... Zau daca nu e asa.

#28
Vai cata melodrama pe posterioarele voastre, vai saracutii de noi, munca pe doi ani! Pana la urma, sunt DOAR niste fic-uri, care peste cativa ani nu le veti privi nici cu coltul ochiului. De ce? Pentru ca pe masura ce continui sa scrii, lucrarile anterioare ti se par din ce in ce mai slabe. Sa fim seriosi, nimeni nu a scris capodopere.

Voi inca nu stiti ce sunt acelea defectiuni tehnice majore. Aly iti aduci aminte de erorile cu codurile la sectiunea FF de pe m-a :)), cand a trebuit sa modificam post cu post si sa curatam de spam in acelasi timp. Si pentru ce? Userii nu vor fi niciodata recunoscatori.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#29
Buns, nu-mi aduce aminte! Stiu ce a fost pe manga-anime si apoi s-a defectat complet. Culmea, doar FF-ul nu mergea pe m-a. Ceva gen si aici.

Cat despre psoturi, am avut si din alea! Si tot ce era cu diacritice nu aparea... si pune-te si verifica peste 2000 de topicuri dupa diacritice, editeaza-le ca arata ca dracu... Pff, doamne, sincer, mie frica sa nu se intample chestia aia din nou. La manga-anime era mai frumos... macar acolo era totul Sora si Leon! si erau scrise destul de okay... dar imagineazati Naruto X_X

Ma uitam la Kaleido Star zilele trecute si ma intrebam, oare ce am vazut eu la acel anime acum... sa fie 6 ani? Da sunt 6 ani deja.

#30
Daca iti aduci aminte totusi, daca nu ma insel, FF-ul de pe m-a era mult mai mare. Tu ai ramas pana la sfarsit cand au aparut fic-urile cu 'Sasuche' si cand ne certam constant cu JJB, tipa care a ajuns admina pe inviatul m-a, cand incepuse epidemia cu Twilight si in general vampiri? Pffuu, 2000? Numai eu modificasem 3600 de posturi :)), Byby (xNovember, Rheea, Eirenne -o stii) mai multe ca mine si Lizeth ma ajungea din urma.

In orice caz, nu reusiti sa dati de Flaw? Sau te descurci?

Si cred ca sunt probleme doar la FF pentru ca fluxul de posturi si activitate este foarte ridicat acolo.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)