Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

ﯝ Đizzy ﯝ vs Crazy.Fani

#1
`Ello there xD

Participanţi : Eu - ﯝ Đizzy ﯝ - şi Crazy.Fani
Data postării fotografiilor: 18.08.2011
Data votării: 18.08.2011 - 25.08.2011
Tema: Statui
Pozele le va posta ea, in 18, anonim.

Good luck, ma `lil sis >;d<
Time you enjoy wasting, was not wasted.

#2
Hello there~! In sfarsit pot pune pozele aici, anonime, ca sa nu iasa discutii ca l-am votat pe x pentru ca ma inteleg bine cu el, sau pe y pentru ca si el m-a votat pe mine. Intelegeti voi ^^

Aici sunt pozele :
http://imageshack.us/photo/my-images/97/dsc08737j.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/200...093hk.jpg/


Spor la votat si multa bafta, sis pupic

#3
Hello there . Trec si eu pe-aici cu un vot . Vad ca sunt prima, cu atat mai bine...

Sooo... pentru inceput, ambele fotografii sunt foarte reusite. Desi, nu stiu cat conteaza asta venind din partea unei persoane incapabile sa isi tina mana nemiscata cand pozeaza ceva, sau sa nu isi bage cel putin un deget in cadru sau sa isi dea seama ce si din ce cadru sa pozeze... si asa mai departeee .

Oricum, venind din partea unui simplu observator, sunt foarte dragute amandoua. Daca e vorba sa critic cat de bine facute sau alese sunt fotografiile, ma pricep.

Prima poza imi place in special ca imi da aerul ala de ... hmmm... antic ? Parca e o poza scoasa din manualul meu de istorie, pe bune : )) De respectat, respecta tema, da . Acum, nu stiu unde erai tu cand faceai poza, nu stiu cat de aproape puteai merge de statuie sau alte astfel de detalii, asa ca nu imi dau seama cat de corect o sa ti se para ce urmeaza sa zic: parca prea departe stateai ! Banuiala mea e ca ai vrut in mod intentionat sa stai mai departe, sa se vada mai mult din fundal, sa pice statuia aia fix in centrul imaginii and so on. Dar fix asta ma deranjeaza pe mine la poza asta . Pe mine statuia ma interesa, nu ? Nu fundalul. E drept ca fundalul facea totul mai interesant si asa mai departe, prin culoare si chestii de genul. Dar chiar si asa... chestia asta da un aer banal pozei tale... E ceva gen: " Imi arati o statuie . Punct . " ...nu e de-ajuns atat . Trebuie sa faci cumva sa iti si avantajezi statuia cumva, sa ii dai mai mult farmec. Ti-am zis, parca ma uit la manualul de istorie . Cred ca era cazul sa iti alegi alta statuie pana la urma : )) nu stiu ! Chiar nu stiu !

A doua poza mi-a placut mai mult . Ti-ai ales bine " personajul ". Pe langa faptul ca nu e inca una din statuile alea boring, lipsite de farmec si care, in general, arata eroi or something... mai e si plasata intr-un decor frumos . Adica, na, n-o fi el cel mai dragut loc dintre locuri, dar face statuia sa sara in ochi, ii da un aer mai... mistic, misterios ? Mie una imi da atmosfera aia de " Alice in Wonderland ", sincera sa fiu . Si nu, nu am habar de ce . Mi-e si greu sa stau sa explic acum exact de ce aleg sa votez cu a doua fotografie .

Nu ma intelegeti gresit, si prima fotografie e draguta, dar poze de genul vad peste tot ! Am si eu statui cu eroi la mine in oras, nu e mare branza. Dar a doua poza... ei bine... e ceva nou, original... nu s-ar fi gandit chiar oricine sa pozeze o statuie de genul, neh ? Eu asa zic . Bravo !

...la amandoua !! :"3 lots of loveee <33 !
oh hi there.
[Imagine: tumblr_m2qvzsPdP51qi23vmo1_r1_500.gif]
Stairway to heaven?
Gurrrrrrl, I ain't got no time for that, I'm taking the elevator.

#4
Hello there xd Multumim Allison pentru vot, chiar daca a fost singurul. Trebuia sa anunt castigatorul cu ceva timp in urma, insa am avut ceva probleme si nu am ajuns la pc x,x Anyway, castigatoarea acestui duel a fost ma sis, Crazy Fani, cu cea de.a doua fotografie ;x Well done ;x Asadar si prin urmare, as ruga un moderator sa inchida acest topic.

Zbye and see ya later ;x
Time you enjoy wasting, was not wasted.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)