Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Finaly here too...don't let me beg for comments pls :D

#19
tx 4 the advice ^^ (*thinking* corp prea mare? *brain melts* dun't get it >_< Exemplu?)

white, daca nu mi-as primi portia de critica nici n-as mai posta aici, pe bune. Fara un ochi critic (sau mai multi 10) din exterior, nu am cum sa evoluez. Si poate ca n-am sa fac o cariera din asta, dar macar sa am eu impacarea proprie ca de fiecare data cand mai desenez ceva mai evoluez putin. ^^

Okay... so my latest creation... care ma are watched pe deviant, stie deja de ea, si sa-i fie rusine ca nu mi-a zis nimic inca... cine n-a aflat de ea, afla azi 3

[Imagine: Thorns_of_desire_by_JavaLeen.jpg]
(sper ca se vede XD)

varianta mai mare, desi se poate sa nu se vada... aici, asta pt ca am fost sincera si desenul e anuntat a fi 'ideological sensitive' si continand 'sexual themes' 9

So, yeah, asta e un desen mai vechi caruia i-am facut lineart (daca vrea cineva lineart-ul, just ask, ca l-am pastrat pt cineva si inca-l mai am ^^) dupa un tutorial, si l-am colorat obsesiv timp de 3 zile dupa ore... i-am mai facut niste corecturi ici colo... so don't be nice with me just because I've worked so hard 3 (desigur, un echilibru intre complimente si critici ar fi si el placut, dar nu tin neaparat 71)

Momentan nu mai colorez nimic pe calc pt ca astept sa aduca in stoc tableta grafica (mi-am facut curaj si am comandat in sf una >_<) si vreau sa fac linearturile cu ea 4 As a hint tho, am desenat o scena cu un sarut (nu st complet multumita de ea, dar nici rea nu e 10), si vreo doua cu un cuplu vesel (related to the Nero tempera thingy XD)... dar pana nu vad desenul asta comentat nu le pun 19 (oh, well, am mai citit cateva tutoriale de colorat, deci oricum o sa mai dureze, ca incerc sa colorez m bn 4, dar tot astept ^^)

Enjoy! 70
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)



Răspunsuri în acest subiect
RE: Finaly here too...don't let me beg for comments pls :D - de JavaLeen - 21-04-2008, 11:24 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)