Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Destinul ne pune la incercare

#16
deci..fara deci...am emotii...vreau sa comentati,sa criticati,fiindca nu voi renunta la fic orice ar fi,bine doar daca sysu Kiduu zice atunci renunt la el..

acum un next cam scurt dar promit ca nextu va veni mai repede ca si acesta:P

Trebuie sa fac ceva

Naruto bucuros povestea tot felul de lucruri,insa eu nu eram atenta. Eram concetrata asupra subiectului:"Cum il opresc pe Asuke?". Il tineam foarte strans pe Sasuke de mana,iar el ingrijorat ma intreba:
- Sakura,este ceva in neregula?atunci m-am trezit la realitate,am observat ca ne-am indepartat mult de cladirea hokaghe-ului si ne indreptam spre Restaurant. Precis Naruto urma sa manance 3 portii de ramen pana ce nu mai poate. Nevrand sa dau anumite suspiciuni ii raspund lui Sasuke.
- Nu este nimic in neregula... De ce ar fi?spun eu incercand sa scot un zambet fals. Cred ca Sasuke si-a dat seama ca ceva chiar nu este in regula,desi a tacut scotand doar un suspin.
Ajunsi la restaurant,dupa cum banuiam Naruto isi comandase chiar 5 portii de ramen,iar eu si Sasuke ne-am luat doar cate o portie. Dupa 15 min comanda noastra a venit,iar noi ne-am apucat sa mancam. Ma jucam cu mancarea,ceea ce dovedea ca eram ingrijorata cu privire la un anumit lucru. Eram mult prea preocupata de Asuke. Oare cum puteam sa-l opresc? Oare unde il gasesc? Toate aceste intrebari m-au macinat toata seara. Evident eu nu mancasem mai deloc,Naruto termina tot mai repede decat mine,iar Sasuke lasa jumatate din ramen neatins.Naruto ne-a salutat si a plecat spre casa.
- Sasuke,eu trebuie sa plec. Ne vedem maine.zic eu disparand intr-un nor de fum.
Am inceput sa sar din copac in copac si pe acoperisurile casei cu o viteza uimitoare. Prima data nu stiam unde sau spre ce ma indrept. Dupa 5 min de sarit am zarit poarta satului. M-am oprit in fata Academiei. Iar mi-a venit in minte imaginea lui Sasuke. Dintr-o data vad cum frunzele unui copac se misca,desi vantul nu adia deloc. Putin speriata am intrebat:
- Cine e acolo? Hai lasule,iesi afara!
La vreo 10 metri de mine reusesc sa observ o silueta. Cu cat se apropia mai mult de mine cu atat puteam deslusi mai multe trasaturi ale fetei si ale corpului. Cand vad ochii de culoarea abisului stralucind in razele lunii imi dau seama imediat ca este iubitul meu.
- Sakura... Unde ai vrut sa pleci? ma intreaba el cu o voce de o raceala neumana. Prima data m-am speriat,nu stiam ce sa zic. Insa curajul mi-a revenit si printe buzele inclestate am reusit sa scot cateva cuvinte.
- De ce crezi ca vroiam sa plec undeva? Ma indreptam spre casa. Acum mi-am dat seama ce prostie am zis...
- Dar casa ta este in partea opusa..ce prostii puteam sa zic...De ce nu puteam sa ma gandesc inainte?
Sasuke se apropia mai mult de mina,pana ce ajunge fata in fata cu mine. Ma priveste fix in ochi. Nu puteam sa scap de acea privire,eram coplesita.
- Sakura,am citit acea scrisoare trimisa pentru Tsunade. Stiu ca Asuke va face parte din Akatsuki.cum?ce?cum putea el sa stie...nu se poate..
- Cum ai aflat? Ai deschis scrisoarea? Dar asta este imposibil deoarece era sigilata..
- Doar sunt nascut in clanul Uchiha. Sharinganul este abilitatea clanului meu,el nu poate citi doar jutsuri ci si vedea prin orice precum Byakuganul.
Am ramas stupefiata. Acum cum mai puteam sa merg dupa Asuke..doar daca...
- Ai dreptate Sasuke. Vroiam sa ma duc sa il caut pe Asuke si sa il opresc de la a face o mare prostie. El poate sa vanda toate secretele clanului meu pentru a castiga putere. Este exact cum erai tu inainte. Ai plecat doar pentru putere,nu te-a interesat ca eu am ramas aici suferind.
Atunci Sasuke mi-a cuprins buzele rozalii intr-un sarut tandru si pasional. Ne adanceam din ce in ce mai mult in sarut. Limba lui isi facea loc printre dintii mei inclestati,explorand fiecare particica. Am inceput sa raspund si eu sarutului,limba mea duelandu-se cu a lui. Ma lasa inet pe spate,cand deodata deschid ochii si descopar ca suntem intr-o incapere,de culoare albastra. In dreapta noastra este un pat mare acoperit de o lenjerie de culoarea abanosului,in stanga noastra se alfa un balcon mare,iar in spatele nostru un dulap mare maroniu,un birou cu o lampa albastra si usa care probabil ducea catre baie. Era camera lui Sasuke, mi-am putut da seama de la culorile predominante si de la poza de pe birou in care era echipa 7,fosta echipa sapte. Sasuke ma lasa usor pe spate,asezandu-ma pe pat,mai apoi el punandu-se deasupra mea. Am continuat cu saruturi nebune,ma simteam asa de bine.. Il simteam aproape,ii simteam caldura corpului,respiratia,era magic,el era magic. Pacat ca totul s-a sfarsit asa de repede,un kunai sparse geamul,trecand fix pe langa capul lui Sasuke si oprindu-se in perete.Amandoi ne-am ridicat alarmati si ne-am indreptat spre perete. De kunai era legata o foaie,eu am rupt-o si am inceput sa citesc ce scrie pe ea:
''Sasuke ai grija,nu te mai apropia de Sakura fiindca o sa o patesti rau. Niciodata nu se stie,unde si cand lovesc...Tine minte:NU TE APROPIA DE EA!.''

cam asta este..astept comentarii si critici:P
[Imagine: 7nION.jpg?1]





Răspunsuri în acest subiect
Destinul ne pune la incercare - de Alexi - 18-06-2009, 09:15 PM
RE: Destinul ne pune la incercare - de Annya_Anna - 18-06-2009, 09:34 PM
RE: Destinul ne pune la incercare - de SoUl EaTeR - 18-06-2009, 09:45 PM
RE: Destinul ne pune la incercare - de Khonsu - 18-06-2009, 10:48 PM
RE: Destinul ne pune la incercare - de Flash - 18-06-2009, 10:53 PM
RE: Destinul ne pune la incercare - de Dark~Melody - 19-06-2009, 09:11 AM
RE: Destinul ne pune la incercare - de Alexi - 03-07-2009, 07:48 AM
RE: Destinul ne pune la incercare - de Kazuki - 06-07-2009, 05:49 PM
RE: Destinul ne pune la incercare - de Alexi - 08-07-2009, 11:22 AM
RE: Destinul ne pune la incercare - de Elina - 08-07-2009, 12:03 PM
RE: Destinul ne pune la incercare - de Yumina - 08-07-2009, 04:00 PM
RE: Destinul ne pune la incercare - de Eve. - 09-07-2009, 06:17 PM
RE: Destinul ne pune la incercare - de Eve. - 12-07-2009, 11:38 AM
RE: Destinul ne pune la incercare - de Alexi - 12-07-2009, 11:43 AM
RE: Destinul ne pune la incercare - de Eve. - 20-07-2009, 07:48 PM
RE: Destinul ne pune la incercare - de Eve. - 21-07-2009, 06:39 AM
RE: Destinul ne pune la incercare - de Verrine - 02-08-2009, 05:46 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Destinul... Raluka 0 1.766 28-06-2012, 05:36 PM
Ultimul răspuns: Raluka
  Destinul iubirii Kyandi. 0 1.698 26-06-2012, 04:05 PM
Ultimul răspuns: Kyandi.
  Ne-a adus Destinul HotChokolate 5 3.270 21-08-2011, 08:01 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Destinul incepe cu noi hiimera 6 3.764 03-04-2011, 03:07 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Nu pune la indoiala gandirea femeii MooN. 9 5.004 01-04-2011, 10:57 PM
Ultimul răspuns: Katniss
  Nu e destinul ! Anuţ 39 17.479 29-01-2011, 10:41 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Destinul unei iubiri Alisia-chan* 11 8.407 04-08-2009, 06:04 PM
Ultimul răspuns: Child Of Sunset
  Destinul unui inger [hentai] Hitman 42 57.328 24-07-2009, 06:38 PM
Ultimul răspuns: Angel~Of~Dark


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)