Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Fericire si Tristete

#4
scuzati ca a durat atat de mult sa postez acest capitol dar am avut cateva probleme.Sper ca a iesit mai bine acest capitol.[Astept critici,etc...]


Capitolul 2:O zi banala

M-am urcat in avion impreuna cu mama mea si m-am asezat pe locul meu care se afla la fereastra.Incep sa ma uit pe geam ca altceva nu aveam de facut.
La cateva minute avionul a decolat.Ma uitam la mama,mai degraba la fata ei.Era tensionata.Nu era in apele ei.Se vedea tristetea din ochii ei.Cand a vazut ca ma uit la ea am intors repede capul si l-am lipit de geamul avionului.Am inchis ochii sperand sa adorm,dar m-a trezit o voce ciudata.
-Buna ziua,cu ce va pot servi?
In acel moment mi-am deschis ochii incet si am inceput sa o privesc.Era o femeie de statura medie,cu parul saten.Fata o avea sumbra si obosita.
-O cafea,a spus mama.
-Eu vreau decat un ceai,am spus privind-o iritata ca m-a trezit.
Tot drumul nu am vorbit deloc cu mama.Urma sa aterizam in cateva ore.
Cand in sfarsit am coborat din avion am vazut-o pe bunica care ne astepta cu doua umbrele in mana.,caci afara incepuse ploaia.
M-am dus la ea,am luat o umbrela si si am pupat-o pe obraz.
-Buna bunico,am murmurat.Mi-a fost dor de tine.Bunica era o femeie de vreo saizeci de ani,avea parul alb iar ochii ei albastrii ma duceau cu gandul la mare.
Priveam la cerul cenusiu din care cadeau niste picatele reci ca gheata.Casa bunicii nu era departe asa ca am putut sa o vad.Am alergat repede spre ea,am deschis poarta si am intrat.Casa era cu etaj,iar in gradina era o banca si o masa cu 3 scaune.Am intrat in casa.Era aceeasi mobila si aceleasi dulapuri vechi.In acelasi timp au intrat si ele in casa.
-Mananci ceva?m-a intrebat bunica.
-Nu!am spus urcand repede sus.
"Bine ai venit in iad,Anabelle" mi-am spus.
M-am intins repede pe pat gandindu-ma la cat de oribila va fi viata mea de acum incolo.M-am decis sa cobor.
-Sigur nu vrei nimic?ma intreaba iar bunica.
-Nu,nu vreau nimic.Nu vreau sa stau in casa asta,in orasul asta.Urasc ploaia,urasc tot ce este legat de acest loc.
M-am dus afara si m-am asezat pe banca.Nu mai ploua.Lacrimile incepeau sa mi se prelinga pe obrajii fierbinti.M-am ridicat si am iesit pe poarta.
Mergeam singura pe strazi neavand putere sa alerg.Vroiam sa stau departe de locul acesta,de tot.
Seara cand m-am intors nici nu am dat ochii cu bunica si cu mama. M-am dus sus in camera si mi-am facut un dus fierbinte. Eram inghetata din cauza frigului.
Inainte sa ma culc cineva a intrat in camera.Era mama.
-Trebuie sa vorbim.
-Te ascult.Zii!
-Stiu ca nu-ti place aici dar trebuie sa te acomodezi si de aceea te-am inscris si la liceu.
-Dar nu vreau si nu ma duc.
-Ba da.O sa te duci si cu asta basta.Sa nu mai aud nici un cuvant.M-ai bine te-ai culca ca maine la prima ora incepi scoala.
-Bine.Acum poti sa iesi din camera mea?Vreau sa ma culc,i-am zis furioasa.
-Bine.
Vine la mine sa ma pupe pe obraz.
-Nu ma atinge.Nu vreau sa ma pupi.
-Bine.Noapte buna!
-Pa!
M-am intins pe patul moale iar in cateva minute am adormit.
Un băiat şi o fată se întâlnesc,
se iubesc ÅŸi se iau.
- Mihail DrumeÅŸ

[Imagine: tumblr_l62y3awKTQ1qbcrgio1_500.png]

Cortina a căzut pe ultimul act al tragediei.
Dar noi, care am rămas după el, ce vom face? -
Mihail DrumeÅŸ


Claustrofobie



Răspunsuri în acest subiect
Fericire si Tristete - de Bad Blood. - 30-05-2009, 01:02 AM
RE: Fericire si Tristete - de Just Sugar - 30-05-2009, 11:53 AM
RE: Fericire si Tristete - de Monica Wksv - 30-05-2009, 01:32 PM
RE: Fericire si Tristete - de Bad Blood. - 08-06-2009, 12:52 PM
RE: Fericire si Tristete - de Monica Wksv - 08-06-2009, 08:30 PM
RE: Fericire si Tristete - de Obsession. - 09-06-2009, 06:57 PM
RE: Fericire si Tristete - de Bad Blood. - 14-06-2009, 01:03 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Un pas spre fericire Dimasika 7 5.457 11-06-2013, 06:26 AM
Ultimul răspuns: Dimasika
  [Naruto] Dincolo de tristete exista si fericirea. SakuraXLOVE 6 4.650 15-09-2012, 09:48 PM
Ultimul răspuns: KarinaD
  O nouă È™ansă la fericire Leontina 48 15.391 27-02-2012, 08:11 PM
Ultimul răspuns: Miss M
  Merit fericire Katniss 19 9.154 26-02-2012, 04:41 PM
Ultimul răspuns: Grubbie
  Iubirea poate distruge si cea mai mica parte de tristete eLenuSh-cu-chip-de-inger- 4 4.282 08-06-2010, 07:35 PM
Ultimul răspuns: Savarina Ali
  Tristete sau fericire(inspirat din naruto) :XDark~Sakura~Angel:* 43 31.401 12-07-2009, 10:47 PM
Ultimul răspuns: D@n@


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)