Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce credeti de Gaby?
Super tare!
63.64%
7 63.64%
Dragutza!
9.09%
1 9.09%
Nesimtita!
0%
0 0%
Hmmm,nu stiu!
27.27%
3 27.27%
Total 11 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Puterea vointei

#8
Capitolul 5-Razboiul fetelor


O noua dimineata incepea in tabara.In casa era liniste,cam prea multa liniste.Gaby s-a trezit speriata de linistea aceea.A fugit repede catre sufragerie.Inca nimeni nu se trezise.Asa ca,cu un zambet malefic pe fata,fata se indrepta spre camera lui Mimi.Cum a intrat a ramas pe loc,uimita de camera lui Mimi.Totul,dar totul era roz.Patul,mobila chiar si peretii.Asa ca fata si-a tras aer in piept si cu tupeu a intrat in camera,pe varful picioarelor ca sa nu o trezeasca pe Mimi.Prima data nu stia ce sa faca,dar apoi,vazand o cutie cam cat bagajul ei s-a indreptat spre aceasta.Cand a deschiso a ramas cu gura cascata si in mintea ei a spus: "Palatul de machiaj!Cate pot face eu cu trusa asta..." .Si cu un zambet diabolic s-a apucat sa o "picteze" pe Mimi.Dupa zece minute de distractie Gaby s-a dus joc pentru a lua micul dejun.Plina de bucurie pentru razbunarea ce i-a dat-o lui Mimi a sarit,fara sa mai coboare scarile.Dar...BOOM!!A cazut peste Mike,care tocmai trecea si el pe acolo.Au ramas cateva secunde asa,uitandu-se unul la altul.Si Gaby,inrosindu-se s-a ridicat repede fara sa scoata vreun cuvant.Mike s-a ridicat si el si s-au indreptat impreuna spre bucatarie.In timp ce luau micul dejun au auzit un tipat parca scos dintr-un film de groaza.Au fugit repede sus pentru a vedea ce se petrece.Acolo,Mimi se vazuse in oglinda.Arata mai bine decat de obicei.Ochii erau un verde deschis,buzele erau date cu un rosu aprins,obrajii erau un roz aprins iar fruneatea o avea albastra,si cu un creion de ochi scria apasat "RATATA".E ciudat cum de nu se trezise in timpul machiajului,dar oricum banuia ea cine era de vina.Mike bufni in ras,dar apoi cobori jos pentru a termina de mancat.Mimi se indrepta spre Gaby si abia se abtinea sa nu pocneasca de nervi.Cu o voce plina de ura striga:
-Stiu ca tu esti de vina!Te urasc!Sa nu crezi ca vei scapa nepedepsita!
-Te rog..ti-am facut o favoare!Arati mult mai bine ca de obicei!
-Ce ai spus?!
-Nu prea auzi,nu?
-O sa ma razbun!si Mimi trantise usa pentru a se curata.
Gaby,nepasatoare se duse la ea in camera pentru a scrie in jurnalul ei.Asa ca s-a apucat de scris.


" Draga jurnalule,
De cand am ajuns in tabara mi-am dat seama ca o sa fie foarte ciudat aici.Ma enerveaza o insuportabila de .... ,sa ma abtin... pe nume Mimi!Fratele ei,Zac este destul de dragut.Nu am nici o problema cu el.Iar cel de-al 3-lea coleg de cabana este Mike.Este un baiat foarte dragut,si...cred ca simt ceva anume pentru el.Astazi de dimineata am luat micul dejun cu el.Este un baiat vorbaret si prietenos.Dar chiar inainte sa terminam de mancat am auzit un tipat de la etaj.Acum partea mea favorita!Era Mimi!Tipa pentru ca de dimineata o machiasem.Era sa uit!A fost prea tare faza!Mi-a placut sa ma razbun pentru surpiza neplacuta care mi-a facut ieri..."
Si Gaby termina de scris.Apoi s-a dus afara pentru activitatea zilnica.Astazi avea loc un concurs de inot.
Mimi,cum nu prea simpatiza apa nu a participat la concurs.In timp ce Gaby,Mike si Zac s-au dus la intrecere ea avea de gand sa se razbune.S-a dus in camera lui Gaby si...surpriza!S-a dus direct la jurnal.O data ce a citit ce scrisese Gaby a inceput sa urle de nervi,Dupa ce s-a mai calmat a inceput sa se gandeasca ce farsa ar putea sa-i faca rivalei ei.Apoi si-a dat seama din ceea ce srcia in jurnal ca Gaby il cam placea pe Mike.Asa ca Mimi s-a gandit ca cea mai potrivta farsa ar fi sa il faca pe Mike sa o placa.Mai pe seara Gaby a intrat fericita in cabana.In mana tinea o medalie aurie.Luase locul 1.Mike a intrat si el cu o medalie de bronz.Era mandru ca reusise,dar putin nervos pentru ca il intrecuse o fata.Ultimul in cabana a fost Zac,care se tarsea pe jos de oboseala.Acesta nu avea nici o medalie.
Nu dupa mult timp soarele apuse,dar ziua nu era terminata pentru cei din cabana.S-au indreptat toti catre sufragerie penrtu a vedea un film.Era sansa cea mare a lui Mimi sa se razbune...


hehe:P asta e:D cam atata...aveam si eu chef sa scriu:D please comentati,m-as bucura sa stiu ce am gresit,pentru ca eu vreaus a ajung ca si criticii mei:P:)
astept comentarii!



Răspunsuri în acest subiect
Puterea vointei - de ...:::sweetcandy:::... - 10-05-2009, 09:17 PM
RE: Puterea vointei - de ...:::sweetcandy:::... - 11-05-2009, 12:07 AM
RE: Puterea vointei - de ...:::sweetcandy:::... - 13-05-2009, 12:08 AM
RE: Puterea vointei - de Isis-Zeita iubirii - 13-05-2009, 08:24 PM
RE: Puterea vointei - de Yuki4ever - 13-05-2009, 09:14 PM
RE: Puterea vointei - de ...:::sweetcandy:::... - 14-05-2009, 12:02 AM
RE: Puterea vointei - de Yuki4ever - 14-05-2009, 01:42 PM
RE: Puterea vointei - de ...:::sweetcandy:::... - 17-05-2009, 11:16 PM
RE: Puterea vointei - de Axxa.No.Way - 18-05-2009, 05:35 PM
RE: Puterea vointei - de ...:::sweetcandy:::... - 18-05-2009, 07:41 PM
RE: Puterea vointei - de nemo-chii - 18-05-2009, 08:33 PM
RE: Puterea vointei - de ...:::sweetcandy:::... - 18-05-2009, 11:18 PM
RE: Puterea vointei - de Axxa.No.Way - 19-05-2009, 07:33 PM
RE: Puterea vointei - de ...:::sweetcandy:::... - 26-05-2009, 07:02 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Puterea unei femei DiamondZ 29 13.480 22-07-2011, 05:17 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Puterea visului Death Rose 3 3.517 18-02-2011, 05:59 PM
Ultimul răspuns: Amy :3
  Puterea elementelor Michiyo道代 5 3.648 30-11-2010, 12:42 AM
Ultimul răspuns: Meredih
  Eu la puterea a 6 a !i! K o K o !i! 30 17.007 23-12-2009, 07:13 PM
Ultimul răspuns: Zuzu*lov3


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)