Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dragon no Kitsune [yyh fic- yaoi 18+]

#5
Kesidi,arigato yo ^_^ Daca nu ti-au placut instinctele lui ,vei descoperii in capitul acestaca snt pur masculine( daca intelegi:)) ) :D

Capitol 5:
Trrrr...Trrrr.....Trrrr.....
O mana se intande dupa telefon si-l duce la ureche:
-Alo...
-Kurama.Sunt Yomi. Trebuie sa vorbim . Stii unde sa vii.Grabeste-te. -inchide-
Roscatul avea un presentiment ca ceva va merge prost . Lasa ochelarii pe masa , dezbraca halatul si paraseste clinica la care lucra spunandu-i secretarei ca isi ia liber azi. In cea mai mare graba trece granita in Lumea Spiritelor Rele unde-l astepta Yomi si o surpriza mai mult sau mai putin placuta . Pe drum si-a aminteit ca ultima data cand l-a vazut pe Yomi a fost acum doi ani cand spunea ca pleaca sa-l antreneze pe fiul sau .Ce putea dori acum de la el? Ajunge la portile castelul unde se opreste pentru a se uita in jur. Portile se deschid automat,se vede ca era asteptat .Paseste intauntru cu pasi marunti pana este intampinat de subarternul loial a fostului imparat .Acesta-l pofeteste sa-l urmeze spre locul in care se afla Yomi . Ajunsi acolo ...
-Kurama ,te-am asteptat.Bun venit .S-ar putea sa stai o vreme.
-Ma indoiesc.De ce m-ai chemat asa urgent?
-Am o slujba.
-O slujba? Ce fel?
-Vreau sa-mi aduci ceva dar inainte vreau sa-ti arat ceva .
Yomi se duce la calculator si apasa pe un buton iar pe ecran apare o imagine . La prima vedere Kurama ramane cu gura cascata .Apoi lasa capul in jos si aproape scrasnind dintii intreaba ce vrea sa-i aduca . Yomi incepe sa rada si il pofteste sa se aseze sa vorbeasca mai pe larg .
-Kurama . Vreau ca tu sa-mi aduci sabia Tzukominy.
-Poftim?!
..................................................................................................

In palatul celuilalt fost rege, isi face aparitia alt demon .
-Te-am asteptat ,Hiei. Unde ai fost zilele astea? ,zice fara sa se intoarca cu fata la el.
-Mukuro,nu-mi amintesc ca scria in fisa postului ca trebuie sa-ti dau socoteala de fiecare data cand ma misc,raspunde iritat Hiei.
- Hm..S-a intamplat ceva ...,zice Mukuro banuitoare.
-Ce s-a intamplat?
-Tu sa-mi spui .
-Nu stiu la ce te referi.
-Nu uita cu cine vorbesti ,Hiei . Iti stiu toate secretele,ii spune domnisoara mergand spre el ,acum spune-mi ce s-a intamplat ,privindu-l bland.
-Mukuro,nu s-a intamplat nimic si nu te baza pe faptul ca stii totul depsre mine .S-ar putea sa ai parte de surprize .Ma duc in camera mea ,spune micul demon cedand in cele din urma.
-Asa deci ...isi spune Mukuro in timp cel priveste cu zambetul pe buze pe logodnicul ei cum paraseste camera.
Ajuns in camera Hiei isi da jos pelerina ,isi da spade jos si se arunca in pat privind tavanul inchis la culoare,ca toata camera de altfel care era pictata in mov si negru. Inchide ochii tulburat si –si reproseaza : „Cat sunt de idiot. Cum am putut sa fac asa ceva? Peste 3 luni se presupune ca ma insor....Kurama.....„

Stiu ca e putin in ceata dar o sa clarific maine :* Ja ne :bye:
[Imagine: th9fcb4c781.gif] ~In fiecare suflet exista o parte colorata~


[Imagine: 1.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Dragon no Kitsune [yyh fic- yaoi 18+] - de Kitsune's Iris - 04-05-2009, 08:10 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  To akuma kitsune Kimera 22 14.490 11-09-2013, 01:57 AM
Ultimul răspuns: No.name
  A dragon tale... DragonForce 0 2.786 05-08-2009, 12:39 PM
Ultimul răspuns: DragonForce


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)