Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Lupta pentru iubire

#20
am venit cu continuarea...sper sa va placa...:*

Sakura?...

Dimineata a sosit in satul Konoha si in acelasi timp si in casa brunetului.In camera lui Sasuke este liniste.Se pare ca inca nu s-a trezit.Peste cateva minute se trezi si brunetul.Statu putin intins in pat apoi se indrepta spre baie pentru as face siesta de dimineata.Dupa cateva minute iesi din baie si se duse la dulap pentru a se imbraca.Isi alese o pereche de blugi negri,un tricou tot negru,niste adidasi de la Puma de culoare neagra si o jacheta gri.Cobora jos pentru as lua bani de pe masa si se indrepta spre cimitir.
Dupa douazeci de minute de mers a a juns in cimitir.La cativa metri de brunet se afla toti prietenii rozaliei si bineinteles ai brunetului.Acesta se indrepta spre Naruto si Hinata.
-Ma bucur ca ati venit.spuse Sasuke cu o voce joasa.
-Sasuke,noi suntem prietenii Sakurei.Nu puteam lipsi.spusera amandoi simultan.
Brunetul nu mai spuse nimic.Doar se indrepta spre gropa unde urma ca Sakura sa fie inmormantata.Dupa o ora au venit si parintii rozaliei impreuna cu trupul acesteia.
-Doamna Haruno imi pare rau pentru ce s-a intamplat.spuse brunetul in timp ce pe obrazul fin ii aparu o lacrima.
-Nu a fost vina ta.Soferul care a dat peste Sakura v-a fi gasit si arestat.spuse mama Sakurei plangand.
Sasuke statea si se uita la rozalie.Cateva intrebari ii treceau prin minte.De ce a trebuit sa moara Sakura.De ce nu elSirul gandurilor lui au fost intrerupte de Ino.
-Sasuke,parka arunci cand Sakura a fost lovita de acea masina avea lantisorul daruit de tine la gat.Nu?
-Da.Asa este.Dintr-o data un zambet micut i-a aparut in coltul gurii.
-De ce razi Sasuke?intreba Ino confuza.
-Asta nu este Sakura a noastra.Este fata aceea Rosanda Helius.Acestea spuse se indrepta spre fata si ii ridica pleoapa pentru a vedea culoarea ochilor.
-Exact cum am spus.Sakura are ochii verzi nu albastri.
Toti prietenii rozaliei si parintii ei erau fericiti.Sakura nu merise.Doar se incurcasera datele si tablitele cu numele lor pe ele.
-Ma duc la spital.Vreau sa vad daca acea fata este Sakura.
In timp ce Sasuke se indrepta spre rozalie,intr-o camera de spital se afla Sakura care vorbea cu o asistenta.
-Sunteti sigura ca v-a afla ca nu sunt eu?intreba rozalia suparata.
-Sunt sigura.Domnul Uchiha este destept.Sigur isi v-a da seama ca nut u esti cea care a murit.Poate chiar acum este in drum spre tine.
Sakura nu mai spuse nimic.Doar se intinse in pat cu gandul la brunet.
In timp ce rozalia statea linistita in pat,Sasuke a ajuns in fata spitalului.
-Buna ziua!Stiti cumva daca domnisoara Rosanda Helius este moarta?
-Buna ziua domnule Uchiha!Bine ca ati venit.A fost o incurcatura intre date.Se pare ca domnisoara Sakura este in viata.Rosanda Helius a murit.
Brunetul rasufla usurat.
-si stiti cumva in ce salon se afla Sakura?
-Da.In salonul 28.Vreti sa va conduc pana la salon?
-Nu multumesc.La revedere.
-Bine.La revedere.
Sasuke urca scarile si ajunse in fata salonului 28.Deschise usa incet.O zari pe Sakura intinsa pe pat.
Pe obrazul brunetului se ivi o lacrima.Nu-I venea sa creada ca rozalia lui era in viata.
-Sakura!Tu esti?Nu stii cat ma bucur ca esti in viata.
Sakura isi intoarse rapid capul si il zari pe brunet.Brunetul se indrepta spre patul adoslescentei.
Acesta se apleca si isi unira buzele cu ale rozaliei intr-un sarut de neuitat.Limba brunetului “explora” in voie lacasul umed al rozaliei.
-Nu stii ce m-am speriat cand am aflat ca murisei.Dar ma bucur ca a fost decar o incurcatura.
-Sasuke,sa stii ca tu cat timp ai spus acele lucruri frumoase ca nu mai vei iubi alta femeie.Eu te-am auzit sa stii.
Brunetul nu mai spuse nimic.Doar o lua in brate pe Sakura si o saruta in crestetul capului.
-Am vorbit si cu doctoral la telefon si mi-a spus ca poti pleca acum.Eu te las sa te schimbi.
-Stai Sasuke.Daca vrei poti ramane aici.Am sutienul pe mine.spuse rozalie zambind gingas.
Brunetul rosi.Dadu din cap afirmativ si se aseza pe pat.Dupa cateva minute Sakura era imbracata iar brunetul rosu ca racul.
Vazand ca Sasuke nu mai scoase niciun cuvant rozalia se aseza in bratele brunetului.
-Putem pleca acum.Am terminat.Sakura era imbracata cu o pereche de pantaloni trei sferturi de culoare neagra,un tricou albastru si o pereche de adidasi de la Puma albi.Parul si-l prinse in doua codite.
-Bine.Putem pleca.

~Va urma~

scz ca este asa mic dar trebuie sa plec la scoala.pa-pa



Răspunsuri în acest subiect
Lupta pentru iubire - de Shadow. - 21-04-2009, 05:51 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Nya. - 21-04-2009, 05:58 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Flash - 22-04-2009, 11:39 AM
RE: Lupta pentru iubire - de Elina - 22-04-2009, 01:58 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Shadow. - 22-04-2009, 09:16 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Shadow. - 23-04-2009, 07:03 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Crynu. xD - 23-04-2009, 08:01 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Shadow. - 24-04-2009, 09:09 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Shadow. - 25-04-2009, 06:58 PM
RE: Lupta pentru iubire - de chrissta - 26-04-2009, 09:48 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Shadow. - 01-05-2009, 02:41 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Elina - 06-05-2009, 03:21 PM
RE: Lupta pentru iubire - de ▌▒ Zยzzααα ▒▌ - 14-05-2009, 11:20 AM
RE: Lupta pentru iubire - de Nya. - 18-05-2009, 09:27 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Shadow. - 23-05-2009, 08:30 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Shadow. - 24-05-2009, 01:00 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Nya. - 24-05-2009, 01:19 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Alege... lupta sau mori Nywa 11 7.144 28-01-2012, 11:05 PM
Ultimul răspuns: Nywa
  Lupta noptilor wasp 4 3.825 18-05-2010, 06:41 PM
Ultimul răspuns: Vernis
  Lupta Pentru Dragoste buono_airi_momoko_miyabi 5 4.550 28-09-2008, 11:08 PM
Ultimul răspuns: Shilpa


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)