Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Lupta Pentru Dragoste

#1
Asa...noua mea poveste cu NARUTO>***
Ploua.Vantul taios de rece sufla printre frunzele copacilor.
"Draga jurnalule,
Ufff...imi urasc viata.Sunt de cateva saptamani cu el in clasa si tot nu m-a observat..Insa pe INO!Imi vine s-o strang de gat de fiecare data cand se aproprie de SAsuke al meu!Ma intreb oare ce vorbesc?As' vrea sa aud!Dar nu-l pot spiona tocmai pe Sasuke!Oricum m-ar vedea!Ufff ce sa ma fac?E asa dragutz!Dar multi imi stau in cale..Ino..parintii..NARUTO!
-Sakura, vino pana aici!
-Viiin
"Oare ce s-a mai intamplat?"
-Avem o mare problema.Eu si cu mama ta trebuie sa plecam pana la Viena,URGENT!Sau altfel vom pierde casa.Dar nu avem cu cine sa te lasam!
-Nici o problema!Pot sa stau si singura..imi lasati bani si..
-Nu te putem lasa singura,Sakura!
-Dar Sasuke cum supravietuieste fara parintii lui?
-Cine e Sasuke?
-Nimeni!
-Sakura, trbeuie sa facem ceva cu tine!
-Dar ma pot descurca si singura!
-Cred ca am putea sa o lasam la internat..la scoala!Vom lipsi cateva luni, dar va fi bine.
-CE?La internat?
-Da.
-Dar nu-mi puteti face asta!Va implor...va rog!
Lacrimi ii curgeau pe fata.LAcrimi de tristete..durere
-Sakura, trebuie.
-Pot sta si singura!Ma voi descurca!Va promit!
-Sakura, siguranta ta va fi mai mare la Internat decat aici.Nu-ti vrem decat binele.
-Ba nu!Voi imi vrety doar raul!Nu aveti incredere in mine!
-Ba avem..Sakura asteapta!
-Lasa-o sa se mai linisteasca!
-Bine..
"Imi urasc viata.La internat...auzi!Dar..si Sasuke...NU!Imi urasc viata!De acum incolo viata mea o sa fie amara...NU..Nu.."
-Sakura esty bine?
-NU..Nu sunt bine!Pleaca!
-Sakura linisteste-te.Putem vorbi despre asta.
-NU.Nu putem.Voi nu ma intelegeti..nimeni nu ma intelege!Lasati-ma in pace!
-Sakura.Va fi spre binele tau!
-Mda sigur..cum sa nu.
-Sakura vei fi in siguranta.Nu inteleg de ce esti asa suparata.Ce e asa rau in asta?
-Da..iti petreci timpul la Internat in loc sa-ti petreci timpul acasa.
-NU intelegeti..Nimic!Plecati!Lasati-ma in pace!
-Gata!Te duci la Internat fie ca vrei sau nu!
-Nu-mi pasa!Duceti-ma unde vreti!Omorati-ma daca tot veni vorba despre asta!
-Sakura Haruno,inceteaza!Esti pedepsita!Imi ajunge!
-Fara prieteni sau colegi.Vei merge doar la scoala si acasa,la Internat.Punct.
-Asa!Distrugeti-mi viata de tot!
"Nu..Sasuke.De ce eu?De ce numai eu?Ce-am facut sa merit asta?"
Intunericul se lasa peste oras.Luna mare si luminoasa impreuna cu stele se ivesc pe cerul senin.e liniste.Prea liniste.
-Sakura..la masa!
-Nu mi-e foame!
-Vino imediat la masa!
-Bine...
Scarile scartaiau la fiecare pas.
-Ce avem de mancare?
-Buna seara si tie.Ia loc!
-De ce va uitai asa la mine?Ce-am mai facut acum?
-Nimic.Trebuie sa vorbim.
-Hmm..despre ce?
-Sakura,nu te mai preface.Stim ca nu-ti comvine dar asta e situatia si trebuie sa te multumesti cu atat.Nu avem banii necesari casa angajam pe cienva sa aiba grija de tine.Dar..
-Dar o poti face si singura.Esti mare.
-MDa..bine.
-O sa-ti placa acolo.
-Ok.Ma duc la culcare.Noapte buna!
-Dar e abia 20:00!
-Mi-e somn...PA..
-PA..
"Draga jurnalule,
Viata mea se inrautateste pe zi ce trece.Acum trebuie sa merg la Internat si mai mult..tot din cauza mea..nu am voie sa vorbesc cu nimeni.Offfff..de ce eu?De ce e vina mea tot timpul!imi urasc asa de moolt viata!As' vrea sa intru in pamant numai cand ma gandesc la asta.Si cand ma gandesc si imi amintesc ce fericita era candva...De tot vorbesc?Eu nu am fost fericita nici o data!Intodeuna am avut ghinion..asa sunt eu..Ghinionista SAKURA...
Razele lunii isi reflecta maretele umbre pe peretii camerei.Lupii urlau..ciorile croncaneau..vantul spulbera amintiri.
Pareri Pareri :bye:

#2
well...pai incepem cu inceputu.Ai pus la dialog acolo de pur si simplu nu mai puteam sa citesc.Este mult prea mult si pe alocuri este sec.Nu mai pune atata dialog si mai pune descriere.Nu e nevoie sa scri cu caps look, fiindca parca zbieri la cineva.Nu e nevoie, chiar daca Sakura era suparata, frustrata s.a. O noua poveste cu naruto, da pai chiar nu conteaza cu cine este daca nu o faci corect.
sfaturi

ai grija la atata dialog, pune descrierea si naratiunea
nu mai scrie cu caps look, dauneaza
ai grija la replicile seci... [un exemplu: ce faci?
bine
pa
astea-s replici seci.
in ceea ce priveste comentul meu, sper k nu te-ai suaprat si stiu ca ai sa evoluezi la al doilea capitol.Astept si sper sa nu renunti, ca e mare pacat.Continua ca stiu ca poti mai mult de atat, daor trebuie sa te documentezi mai mult.
-

#3
-deci,.......
-am mai citit ficul pe un alt site :o)
-dar nu am comentat
-esti gata?:bv:
-ai mai scris si alte ficuri ,insa acesta este cel mai ....:99:vad ca pentru primul capitol te-ai axat doar pe dialog asa am facut si eu insa al tau este sec:dead:
-nu o sa iti sar in cap pentru ca este primul capitol deci sper ca in urmatoarele voi intalni ceva descriere ,naratiune alea alea
-anyway un lucru pot spune :=)
-astept contiunarea sa vad daca ai evoluat

see ya :chuu:

#4
frumoasa povestea,foarte oroginala,dar ar teebui sa mai adaugi putina descriere,si dialogul m isa parut putin cam sec,imbogatestel putin si osati iasa grozav ficul.orikm astept next chpter,karma and gamabteja ne

#5
Offf ce dialog sec >.<.Te rog nu mai baga astfel de dialog.Baga mai multa descriere,naratiune...
Ficul este destul de interesant.Sunt destul de curioasa ce se va intampla cu Sakura la acel internat.Am o vaga tampenie in minte.Sper sa nu radeti sau sa spuneti ca e o tampenie: Se va intalni cu Sasuke acolo?Nu stiu dar voi afla in urmatorul capitol.Sa ai grija cu dialogul,descrierea si naratiunea.
Succes ci spor la scris!

#6
ideea povestii e foarete buna si originala si imi place foarte mult.sa stii ca intr-un fic este foarte importanata descrierea si naratiunea nu poti face o pveste doar din dialog.iti trebuie descriere sentimentelor a cadrelor naturale s.a. dialogul este cam sec si unele replici cum ar fi pa, ce faci, salut si altele le poti transforma in vorbire indirecta.greseli de tastare nu am vazut si nu ma intereseaz pentru ca oricine greseste,dar important este sa stii sa iti remediezi aceste greseli.sper ca nu am fost pre dura deoarece am vrut sa te ajut cu povestea nu vreau insa ca acest comentariu sa iti distruga increderea in tine determinandu-te sa nu mai scrii pentru ca ar fi pacat.ai talent si poti sa scrii foarte frumos.ti-am dat acest comentariu doar pentru a te ajuta putin cu ficul.astept cu nerabdare continuarea pentru ca sunt sigura ca vei tine cont de sfaturi si ca iti va iesi un fic grozav.spor la scris.daca vrei sa imi sterg postul pentru ca te-a deranjat poti sa imi dai un pm si s-a rezolvat sper ca ti-am fost de ajutor.mult succes in continuare!
[Imagine: 19751918_ARZDZEIZG-1.jpg?t=1303932362]
[Imagine: 5905958325a7056013714l-1.jpg?t=1303932519]

Abisul umbrelor Chiar nimeni nu mai este interesat de ficul meu? Sa stiu daca sa-l mai continui sau nu.








Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Alege... lupta sau mori Nywa 11 7.129 28-01-2012, 11:05 PM
Ultimul răspuns: Nywa
  Dragoste si/pentru sange [vampires] Ichigo. 1 2.067 02-07-2011, 11:41 AM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  Lupta noptilor wasp 4 3.815 18-05-2010, 06:41 PM
Ultimul răspuns: Vernis
  Lupta pentru iubire Shadow. 24 17.806 24-05-2009, 01:19 PM
Ultimul răspuns: Nya.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)