Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Lupta pentru iubire

#18
pentru ca mi-a venit o idee cam tragica.....iar sys m-a rugat pe mine sa incep aceasta idee...sa zic ca tot randul meu e :)

Sakura moare.

Dimineata a sosit in satul Konoha si in vila in care Sasuke si Sakura s-au mutat.In camera celor doi indragostiti se aud numai rasete.Sasuke o tot gadila pe Sakura iar cateodata ii mai fura si un sarut scurt.
-Sasuke,gata.Nu mai pot sa mai respir.spuse Sakura cu lacrimi in ochi.
-Termin daca-mi dai un sarut.
Aceasta nu mai spuse nimic doar se apropie de brunet pentru a’l saruta.Dupa cateva minute,mai précis un minut,cei doi s-au dat jos din pat pentru a se pregati de scoala.Prima care a intrat in baie a fost bineinteles Sakura.Dupa ce isi facu siesta de dimineata intra Sasuke.In timp ce brunetul se aranja rozalie se indrepta spre dulap pentru a se imbraca.De acolo isi alese o pereche de blugi negri,un tricou alb,o jacheta subtire de primavara si o pereche de adidasi de la Puma.Se indrepta apoi spre setul de bijuterii daruit de la Sasuke.Din cutiuta isi lua decat lantisorul.Cand rozalia l-a vazut pe brunet ca a iesit din baie a sarit in bratele lui dandu-I un mic sarut pe obraz.
-Esti vesela.Nu?
-Normal.Eu ma asteptam ca mama sa ma certe pentru ce-am spus.
-Oricum.Ai vazut ce-a zis.Ca trebuie sa ne casatorim.Dar dupa ce terminam scoala.
-Da…ai drepatate.Hai sa plecam cred ca am intarziat deja.
Brunetul nu mai spuse nimic doar aproba din cap.Si-au luat ghiozdanele din camera si au plecat.Pe drum discutau diferite subiecte iar din cand in cand Sakura ii fura un sarut mic pentru fiecare compliment spus de Sasuke.Au ajuns la trecerea de pietoni.S-au asigurat ca nu trece nici-o masina.Pe la jumatatea drumului dintr-un colt a aparut o masina care o avea ca destinatie pe Sakura.Brunetula s-a indreptat repede spre rozalie pentru a o traga innapoi dar era prea tarziu.Masina deja o lovise pe Sakura destul de rau.Brunetul s-a indreptat repede spre rozalia iar in acelasi timp a sunat si o ambulanta.In cateva minute a sosit si masina.Au dus-o de urgenta la spital si in camera de operatii.In acest timp Sasuke a stat si a sunat toti prietenii rozaliei.Cand au ajuns toti prietenii Sakurei si ai brunetului erau socati.Singurul care nu se afla printre ei era Kiba.
Intr-o casa de la marginea orasului statea Kiba.Acesta era imbracat cu o jacheta neagra,o pereche de adidasi tot negri,un trocou negru,si pantalonii de un gri inchis.
-In sfarsit te-am prins rozalio.Daca eu nu te pot avea.Atunci nici Sasuke.spuse acesta in timp ce in coltul gurii i-a aparut un mic zambet.Chiar ma pricem sa joc teatru.
La spital era mare agitatie.Se pare ca rozalia inca n-a iesit din sala de operatii.Dupa o ora a iesit doctoral.
-Cine este prietenul ei?
-Eu sunt.acestea spuse Sasuke iesi din multimea de oameni.Ce s-a intamplat?
-Se pare ca starea adolescentei este foarte grava.Nu mai putem face nimic.Imi pare rau dar…domnisoara Haruno a murit.
Toti au ramas socati.Sakura sa fi murit?Nu putea fi adevarat.
Pe chipul brunetului a aparut o lacrima care se prelingea pe obrazul lui fin.
-Nu se poate…singura fata pe care am iubit-o.Si aceasta a murit.Sunteti siguri ca ea este?
-Da.Dar..in acelasi timp o alta fata a avut un accident de masina.
-Pot sa o vad pe Sakura?
-Bineinteles.Vreti sa va conduc pana la ea?
-Nu.Ma descurc si singur.
Cand a intrat in sala de operatii a vazut trupul rozaliei care zacea pe pat.Nu se mai putea face nimic.Intr-un alt colt a mai vazut o fata care semana cu Sakura.Numai ca nu-I putea deosebi culoarea ochilor.Pe fisa scria ca o cheama Rosanda Helius.Se indrepta innapoi spre patul adolescentei.O lua de mana si incepea sa planga.
-Imi pare rau Sakura.N-am putut face nimic.Iti promit ca tu vei fi singura fata pe care o voi iubi.Acestea spuse brunetul se apropie de buzele rozaliei.Acesta a fost ultimul sarut pentru Sasuke de la rozalie.
-Ma scuzati domnule dar trebuie sa plecati.Imi pare rau pentru domnisoara Haruno.
-Bine.Ma voi duce acasa.Trebuie sa incerc sa uit prin ce am trecut.Dar de ea nu pot uita.
-Va cred domnule Uchiha.O zi buna in continuare.
-Multumesc si dumneavostra la fel.
Brunetul se indrepta spre casa.Dupa cateva minute de mers cu masina a ajuns.S-a dus direct in pat.In cateva minute a adormit cu gandul la rozalia lui mult iubita.


Cred ca tot eu voi continua.nu sys?
Si scz ca este asa scurt dar a trebuit sa plec

stiu ca am grabit si actiunea dar...trebuie sa plec...si asa va las si co tristete...



Răspunsuri în acest subiect
Lupta pentru iubire - de Shadow. - 21-04-2009, 05:51 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Nya. - 21-04-2009, 05:58 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Flash - 22-04-2009, 11:39 AM
RE: Lupta pentru iubire - de Elina - 22-04-2009, 01:58 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Shadow. - 22-04-2009, 09:16 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Shadow. - 23-04-2009, 07:03 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Crynu. xD - 23-04-2009, 08:01 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Shadow. - 24-04-2009, 09:09 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Shadow. - 25-04-2009, 06:58 PM
RE: Lupta pentru iubire - de chrissta - 26-04-2009, 09:48 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Shadow. - 01-05-2009, 02:41 PM
RE: Lupta pentru iubire - de ▌▒ Zยzzααα ▒▌ - 06-05-2009, 11:26 AM
RE: Lupta pentru iubire - de Elina - 06-05-2009, 03:21 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Nya. - 18-05-2009, 09:27 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Shadow. - 23-05-2009, 08:30 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Shadow. - 24-05-2009, 01:00 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Nya. - 24-05-2009, 01:19 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Alege... lupta sau mori Nywa 11 7.144 28-01-2012, 11:05 PM
Ultimul răspuns: Nywa
  Lupta noptilor wasp 4 3.825 18-05-2010, 06:41 PM
Ultimul răspuns: Vernis
  Lupta Pentru Dragoste buono_airi_momoko_miyabi 5 4.550 28-09-2008, 11:08 PM
Ultimul răspuns: Shilpa


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)