Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Lupta pentru iubire

#17
am venit si cu nextu...ca sa nu ma mai cicaliti la cap....si Beatrice...sys are drepate...exista un topic special unde....sa spui despre tine....:zuppy05:
Si vedeti ca m-am revansat...

Pentru tine as face orice.

A venit dimineata in satul Konoha.In casa rozaliei este liniste.Aceasta doarme cu gandul la brunet.Dupa inca cateva minute rozalia se scula lenes din pat si se indrepta spre baie pentru as face siesta de dimineta.Dupa ce s-a intors din incapere s-a indreptat spre sifonierul din lemn de cires.De acolo isi alese o fustita de blugi,un maieu albastru pe care scria:’The best’,isi puse o pereche de sandale tot albastre cu toc iar parul si-l prinse in doua codite.Apoi se indrepta spre o cutiuta mica de bijuterii daruite de la Sasuke.Rozalia cobora jos pentru as lua bani de pe masa.Dintr-o data telefonul Sakurei a inceput sa sune.Era un mesaj de la Sasuke.
‘Sakura,vreau sa ne intalnim in fata academiei.Am o surpriza pentru tine.’
Acestea spuse rozalia isi lua ghiozdanul care se afla langa usa si pleca.Pe drum se tot gandea la surpriza lui Sasuke.Fara sa is idea seama a ajuns in fata liceului.Cand a intrat la vazut pe Sasuke care tinea in mana un buchet mare de trandafiri rosii.
-Astea sunt pentru tine rozalio.
Fata ramase impietrita.Primise un buchet mare de trandafiri de la Sasuke plus ca i-a mai spus si rozalio.Asta era cea mai frumoasa zi din viata ei.
-Multumesc mult Sasuke.Sunt florile mele preferate.
-Ma bucur ca-ti plac.Dar asta nu este nimic.Vezi ca este un billet printer trandafiri.
Rozalia vazu un biletel roz pe care scria:

‘Te visez cu aripi de argint...ca o zeita a iubirii,ce iubeste nencetat...iar lacrimile ceti cad din ochii de cristal ma intristeaza.Numai tu ma poti face fericit zeita mea...te rog,nu-ti mai varsa lacrimimile,iar aripile de argint vor creste nencetat si voi putea gusta din iubirea ta pura.te iubesc Sakura.’

Sakura ramase uimita.Sasuke sa scrie asa ceva?
-Sasuke?Tu ai scris asta?intreba rozalia fericita.
-Sakura,stii ca pentru tine as face orice.Te iubesc foarte mult.
Acestea spuse brunetul se indrepta spre rozalia.Buzele lor au format un sarut plin de pasiune.Limba brunetului descoperea fiecare coltisor al iubitei lui.Dupa cateva minute acestia isi termina sarutul.Cand s-au intors au vazut toti colegii lor care ii aplaudau.Pana si profesorii si Kiba.
-Sasuke,o meriti pe Sakura.Tu stii cum sa iubesti o asemenea fata.O meriti.Si…Sakura,imi pare rau pentru tot ce s-a intamplat.
-Nu-I nimic Kiba.Ma bucur ca macar si tu esti fericit.Nu?
-Da.Asa este.Dar mai mult ma bucur pentru voi.
-Multumim.spusera cei doi simultan.
Se sunase.Pentru unii erau teroare dar pentru altii era fericire.Mai ales pentru cuplul SasuSaku.Acestia au intrat in clasa foarte fericiti.Mai ales ca stateau amandoi in banca.Dupa plictisitoarea ora de geografie copii au plecat acasa.
-Sakura…stii..adica ai vrea sa te muti la mine acasa?
-Sigur.Mi-ar place.Dar stai mai intai sa o anunt pe mama si daca ma lasa sa ma duc sa-mi fac si bagajele.
-Ok.Eu te astept aici.Da?
-Nici gand.spuse aceasta foarte serioasa.In primul rand mama trebuie sa te vada,iar in al doilea rand o sa ma plictisesc acolo sus facandu-mi bagajele singura.
-Bine bine.spuse acesta surprins de spusele rozaliei.
Au intrat in casa.Brunetul era surprins.Locuinta rozaliei era aproape la fel ca cea a lui.Numai culoarea era diferita.
-Mama!A venit cineva la noi.
-Buna draga mea.Cine a venit?spuse aceasta iesind din bucatarie.
-Buna seara doamna!raspunse intr-un final brunetul
-Buna seara.Sakura asta este prietenul tau?spuse aceasta foarte incantata.
-Da mama.De ce intrebi?
-Pai trebuie sa-ti spun ca tu trebuie sa te casatoresti cu…
Dar nu apuca sa termina deoarece amandoi au sarit ca arsi intreband simultan.
-Cu cine?
-Cu Sasuke Uchiha.Sper ca tu esti.Nu?
-Da.Eu sunt.
-Si…Sakura,ma bucur ca ai scapat de Kiba.
Numai spusera nimic.Dupa cateva minute de tacere rozalia a spart gheata.
-Mama..sa stii ca eu vreau sa ma mut la Sasuke.
-Sigur draga mea.Era si timpul sa-mi spui.spuse Rosanda caci asa o chema pe mama Sakurei.Rosanda era o femeie inalta de vreo 35 de ani cu ochii verzi si parul de aceeasi culoare ca ai rozaliei.Dar..Sasuke.Parintii tai unde sunt?
-Sunt acasa.Sunt sigur ca o sa ne lase sa locuim impreuna.Mai ales ca vom cumpara o vila langa plaja.Ce spui Sakura?
-Este minunat.Imi place idea.Mama sa stii ca eu ma duc in camera ca sa-mi fac bagajul.
Femeia doar dadu din cap in semn ca da.Acestia au urcat sus pentru a pregati bagajul rozaliei.Cand au intrat brunetul a vazut intr-un colt o poza cu Sakura si Sasuke.Se pare ca il iubea foarte mult pe brunet.Rozalia vazandu-l ca se uita la poza se indrepta spre ea(spre poza) si spuse:
-Cred ca voi lua si poza asta.Ce zici?
-Da sigur.Asa o sa aiba pereche si poza mea.
Sakura zambi apoi se indrepta spre dulapul din lemn.De acolo isi alese cinci fustite de diferite culori,patru bluzite cu maneca lunga,doua maieuri unul alb si unul negru si patru tricouri.Dintr-un alt dulapior isi alese trei perechi de sandale,o pereche de cizme pentru iarna chiar daca nu-I trebuia,o pereche de adidasi de la Nike de culoare alba si trei sandale una cu toc si celelate fara toc.Dintr-un colt isi alese un geamantan in care isi puse toate lucrurile.Aceasta se uita la brunet care era uimit.O fata sa care geamantanul ala?
-Ce ai patit Sasuke?
-Pai..poti tu sa cari geamantanul asta?
-Ma gandeam ca o sa-l cari tu.spuse aceasta razand.
-Ai chef de glume?spuse acesta speriat.
-Nu!Vorbesc serios.Il vom cara amandoi.Ce zici?
-Lasa lasa…il voi cara eu.Nu cred ca e atat de greu pe cat pare.
Cand il ridica brunetul cazu cu tot cu bagaj jos.
-Se pare ca m-am inselat.spuse acesta ridicandu-se de jos.
-Te ajut si eu.Ca sa nu zici ca sunt rea.spuse rozalia cu un zambat larg pe fata.
Dupa cateva minute de cazaturi si de rasete erau gata de plecare.
-Gata mama am terminat.
-Bine copii.Sasuke sa ai grija de ea.Da?
-Normal.O sa am grija de ea.
-Bine atunci.Drum bun copii.
-Multumim.spusera amandoi simultan.
Cand au iesit afara au vazut un taxi.Sigur era comandat de mama Sakurei.Se urcara in el.Sasuke i-a arat o adresa care se afla pe o hartie.Dupa cateva minute de mers au ajuns la o vila mare.Oare aceea era casa lui Sasuke?Nu.Era casa in care Sasuke si Sakura vor sta tot restul vietii.Cand au intrat au ramas uimiti.Pana si brunetul care nu era foarte impresionat de casele unde trebuia sa se mute.Dar acum se pare ca este o exceptie.
-Sakura hai sa mergem sus.Imi este cam somn.
-Bine Sasuke dar mai intai ma duc sa fac un dus.
-Pot sa fac o vizita?
-Pai daca nu deranjezi.Adica sa nu tragi cu ochiul.
-Pai eu de asta vroiam sa stau cu tine.Sa trag cu ochiul.
-Mai asteapta.spuse rozalia razand.
Brunetul s-a indreptat spre camera iar rozalia se indrepta spre baie.Aceasta se dezbraca si se puse sub dusul cald.Dupa cateva minute de placere a iesit din baie pentru a se duce la culcare.Dar a uitat ceva.
-Sasuke!striga rozalia la brunet.
-Da iubito.Ce este?
-Mi-am uitat pijamaua acasa.
-Na-I uitat nimic.Ti-a bagat-o mama ta cand timp tu erai la baie.Ti-o aduc imediat.
Dupa cateva minute brunetul a intins mana prin usa intredeschisa.Vroia sa traga cu ochiul dar nu avea ce sa vada deoarece Sakura avea pe ea un prosop destul de lung.
-Acum poti sa pleci.
-Da bine.Dar sa vii mai repede.
Brunetul se indrepta spre camera pentru a o astepta pe rozalie.Cand a vazut-o intrand pe usa a ramas cu gura cascata.Avea pe ea o camasa albastra transpareta iar pe dedesubt avea decat o pereche de chilotei tanga.
-De ce te uiti asa la mine?intreba rozalia amuzata de situatie.
-Nu mai conteaza.Hai sa ne culcam.Sunt foarte obosit.
Rozalia se aseza in bratele brunetului.Dupa cateva minute au adormit.

De aici tu sys…eu nu mai pot..ma doare mana….m-am revansat ca v-am lasat sa asteptati…



Răspunsuri în acest subiect
Lupta pentru iubire - de Shadow. - 21-04-2009, 05:51 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Nya. - 21-04-2009, 05:58 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Flash - 22-04-2009, 11:39 AM
RE: Lupta pentru iubire - de Elina - 22-04-2009, 01:58 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Shadow. - 22-04-2009, 09:16 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Shadow. - 23-04-2009, 07:03 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Crynu. xD - 23-04-2009, 08:01 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Shadow. - 24-04-2009, 09:09 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Shadow. - 25-04-2009, 06:58 PM
RE: Lupta pentru iubire - de chrissta - 26-04-2009, 09:48 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Shadow. - 01-05-2009, 02:41 PM
RE: Lupta pentru iubire - de ▌▒ Zยzzααα ▒▌ - 05-05-2009, 10:53 AM
RE: Lupta pentru iubire - de Elina - 06-05-2009, 03:21 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Nya. - 18-05-2009, 09:27 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Shadow. - 23-05-2009, 08:30 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Shadow. - 24-05-2009, 01:00 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Nya. - 24-05-2009, 01:19 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Alege... lupta sau mori Nywa 11 7.144 28-01-2012, 11:05 PM
Ultimul răspuns: Nywa
  Lupta noptilor wasp 4 3.824 18-05-2010, 06:41 PM
Ultimul răspuns: Vernis
  Lupta Pentru Dragoste buono_airi_momoko_miyabi 5 4.550 28-09-2008, 11:08 PM
Ultimul răspuns: Shilpa


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)